Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

zdenkabrt
28. nov 2008

jaruska, ten este nemusi byt vysledok....este vydrz do pondelka....myslim na teba

pekny vikend kocky 🙂

jolanka
autor
28. nov 2008

stazi ten metformin muzes brat treba i cele tehotenstvi, me se na to ptal jak to chci prave u neho na te kontrole ale moje odpoved byla ze on je dr. tak at mi rekne a tak mi ho vysadil.

jaruska vazne pockej na pondeli a budes videt ze to bude ok

staza
28. nov 2008

aha no on mi povedal,že všetko brať dalej nič nevysadzovať.Pýtala som sa zvlášť na metformin tak mi povedal brať dalej.Bože tie injekcie štípu nenormálne ale už dnes mám za sebou. 😝

jaruska74
29. nov 2008

tak dnes uz dokonca aj spinim, asi ide mrcha............ ☹ je to uz definitivne ze to nevyslo. skoda, tak tade ked teraz budem mat menstruaciu a potom uz pri tej dalsiej zase sa zacnem pripravovat na KET? dobre som to pochopila

staza
29. nov 2008

áno dobre si pochopila.To špinenie kým to nie je krv to môže byť nevysadzuj zatiaľ lieky až ked ti nepovie v pondelok doky.Myslím na teba sú to nervy.Drž sa.

jaruska74
29. nov 2008

v pondelok mam aj prvy den v praci a mam ist aj na tu krv, je tam sestricka skor ako o osmej? lebo ja o osmej musim uz byt v robote, budem robit na urade prace na stanici 🙂 no zatial je to iba spinenie ....zatial

staza
29. nov 2008

áno je tam skôr okolo pol ôsmej takže tam môžeš kľudne ísť.Ináč kamoška mi tiež tam robí na úrade.V pondelok budem netrpezlivo čakať.

jaruska74
29. nov 2008

tak ja tam teda pojdem uz na pol osmu, aby som vsetko pekne stihla 🙂 si zlata ze mi drzis palce, ale ja uz neverim ☹ je to pre mna vsetko dost sklamanie, najprv ten hyperstimulak a prelozenie transferu o 3 mesiace a teraz zase neuspech........:( ja uz nechcem brat tie lieky, uz nechcem riesit fort to iste dookola......... ☹ ☹ ☹ kedyze nemam mraztacikov tak to necham tak

staza
29. nov 2008

moja nemôžeš to už vzdávať ved to je tvoj prvý pokus a ešte nie je stratené.A máš mrazáčkov tým pádom nemusíš na dalšie ivf.Viem si predstaviť to tvoje sklamanie ved ja som tým prešla nie raz a ešte tiež nemám vyhrané.Mala som aj taký prípad,že som dostala krámy dobrých pár dní pred krvou.A hyperstimuláky boli hrozné.Ale ved chceš bábätko to je tvoj cieľ na to nezabudni.A my ženy sme silné dačo vydržíme. 😉

jaruska74
29. nov 2008

veru musime vydrzat.......a ty ako znasas tie injekcie?

staza
30. nov 2008

no injekcie v pohode pichnem len strašne štípu a len ma to trošku trápi či si to pichám na správne miesto ale snád hej podľa toho čo mi poradili kočky z témy trombofília.Strašne mi ide pomaly čas ešte len týždeň prešiel a mám ešte dva do kontroly.To je aj nevýhoda že som na pn ešte,že vychádzky mám.A asi od utorka budem sama doma pretože manžel ide robiť mimo Košíc práve na dva týždne tak uvidíme či naozaj.

shaarka
30. nov 2008

staza- prepacte ze sa vam tu motam do temy, len sa chcem opytat - ze co si to za injekcie pichas a co ti poradili kocky z temy trombofilia...? dik za odpoved 🙂

staza
30. nov 2008

ahoj shaarka.Ja si pichám fragmin 0,2ml po potvrdení hcg lebo som mala trošku hustejšiu krv(čiže na riedenie) takže zatiaľ len preventívne mi dali na 20 dní.A kočky mi poradili kde si to mám pichať do brucha lebo som sa bála,že nebudem pichať na správne miesto.

jaruska74
30. nov 2008

stazi tak si predstav, ze to vcera nebolo spinanie, to bola len raz spinka vlastne, potom uz nic, len som sa prelakla, ze sa sputi mrcha ale odvtedy NIC, trosinka mi to dalo nadej, lebo keby chcela prist mrcha tak predsa pride a nebudem spinit,nie?aj ked je pravda ze teraz trochu citim brucho, ze ma boli......
ty nieco citis? ci si uplne v pohode?

staza
30. nov 2008

tak aj ja cítim sem tam podbruško ale ja si myslím,že k tomu patrí aspoň dúfam,že to je ok.Preto ti píšem že nepanikar ešte je tam šanca.Ved zajtra už budeš vedieť na 100%.A ani ja som nemala žiadny tehu príznak a ešte ho nemám cítim sa normálne.Neboj sa na zajtra ti držím palce a budem nedočkavo čakať výsledok.Strašne ti prajem a myslím na teba. 😉

jaruska74
30. nov 2008

dakujem 🙂 nechcem si robit velke nadeje, aby som nebola z jedneho neuspechu sklamana dvakrat 😒

jolanka
autor
30. nov 2008

stazi to citit budes vse ti pracuje, ale ja uz se tesim na ten tvuj vysledek kdy jsem napises ze to budou dvojcata.

jaruska uz se nemuzu dockat na ten vysledek, ale uvidis ze to bude v poradku a budes stastna, drzim moc pesti

jaruska74
1. dec 2008

ahojte
no tak aj ja som tehu 😀

staza
1. dec 2008

gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.No vidíš ja som ti hovorila,že to bude ok som taká rada.Bože to je super viac sa teším ako som sa ja dozvedela,že som tehu. 😀 A koľko si mala hcg?takže ideš tiež o tri týždne na usg?

jaruska74
1. dec 2008

dakujeeeeem aj ja sa velmi tesim 🙂 a vobec netusim kolko som mala hcg a na kontrolu mam ist 18teho. inac jedna baba co tam bola so mnou na krv a aj na KEt hovorila ze ked som spinila tak to asi jedn odislo, takze dvojky asi nebudu 🙂 ale nevadi mne staci len jedno, len nech pekne rastie.......

jaruska74
1. dec 2008

a mne uz ten metformin ani nenasadil, beriem stale len estrimax a duphaston

zdenkabrt
1. dec 2008

jaruskaaaaa, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, a ty si to uz chcela vzdat, ved sme ti to vraveli, vies ako sa tesim? 😀

stazi ako sa mas?

staza
1. dec 2008

aj ja by som mala ísť na usg v ten týždeň ako ty ale ja zatiaľ nie som objednaná ja mu budem volať na druhý týždeň aby mi dal termín.Ved jasne že nemusia byť dvojky len nech je všetko v poriadku.Tak nám sa len teraz začína obdobie čakania dúfam,že usg bude ok tak ako má byť.A v práci ako?aký bol prvý deň?zatiaľ asi budeš robiť však?

jaruska74
1. dec 2008

ste velmi zlate ze ste na mna mysleli......v praci bolo dobe, hej ja mam v plane robit, nemam stresovu robotu a ani nijak inac namahavu, aspon predpokladam, tak by som chcela robit 🙂

jaruska74
1. dec 2008

a ty ako s pracou? teraz si na PNke vsak?

staza
1. dec 2008

áno zatiaľ som na pn ke na kontrolu idem až ked budem mať usg u hermana.Ale aj tak mi treba skočiť na druhý týždeň za odvodačkou po lieky.A potom sa uvidí ako dalej či budem na marodke alebo nastúpim do práce.

staza
1. dec 2008

ahoj zdenka ja sa mám dobre a ty ako s výsledkami?

zdenkabrt
1. dec 2008

stazi, neuveris, ale ja tie vysledky este nemam.tak neviem.

staza
1. dec 2008

nemáš?tak to im to trvá nejak.Co azda to nepošlú ako vianočný darček? 😀

zdenkabrt
1. dec 2008

no to dufam, ze nie, zajtra sa mamka pojde pozriet do schranky, ci to neposlali, a ak nie tak budem musiet ist do nremocky, ze co s tym tolko robia 🙂