Máte zkušenosti s Drmkem obecným (Vitex jahňací)?

jovi
10. jan 2008

Ahoj holčiny..... nikde jsme na toto téma nenarazila, tak ho načnu. Byl mi doporučen na ovulaci a upravení cyklu drmek. Proto se Vás ptám na Vaše zkušenosti s ním. 🙂

majushkab
18. feb 2012

@andelka a ešte treba ho začať piť keď sa ms začne teda od 1DC alebo až po skončení?

andelka
18. feb 2012

@majushkab stačí po skončení.
Já ho u nás sehnala v bylinkářství a jinak vím, že se prodává i přes internet.

lucy1311
19. feb 2012

@majushkab ano, ja mam ten isty problem ... pijem ho cely mesiac 1x denne na lacno a grafy ovulku potvrdzuju uz 4 cyklus 🙂 ... zozenies ho na www.prodejbylin.cz .... maju pobocku aj na SR, kilo stoji cca 18e ... ale to ti dlho vydrzi ... ale da sa kupit aj mensie balenie ...

majushkab
19. feb 2012

@lucy1311 ďakujem,skúsim cez net lebo ináč ho nezoženiem ,v lekárňach na mňa pozerali akoby som prišla z marsu,že čo chcem 🙂 ...dúfam ,že mi pomôže 🙂 🙂 ...ja teraz beriem clostil už 4krát a vždy som mala aj ovulku aj sme sa snažili a nič ☹ tak chcem skúsiť aj toto...a vy sa ako dlho snažíte,ak sa môžem spýtať?

lucy1311
21. feb 2012

ja som tiez mala clostil ale raz mi zabral, raz nezabral a tak striedavo, bola som aj na inseminacii a nic ... meriam bazalnu teplotu a odkedy pijem vitex, tak mi pise ovulku v grafe, sice v rozne dni (18, 21, 24, 28), ale je a pozorovala som den pred nou aj plodny hlien 🙂 ... my sa snazime uz vyse 2 rokov a dnes som zase smutna, lebo teplota padla to znamena menzes na ceste a tak sme si to dobre nacasovali :(( ... ach jo ... snad nabuduce ...

lucy1311
21. feb 2012

@majushkab ja som tiez mala clostil ale raz mi zabral, raz nezabral a tak striedavo, bola som aj na inseminacii a nic ... meriam bazalnu teplotu a odkedy pijem vitex, tak mi pise ovulku v grafe, sice v rozne dni (18, 21, 24, 28), ale je a pozorovala som den pred nou aj plodny hlien emoticon ... my sa snazime uz vyse 2 rokov a dnes som zase smutna, lebo teplota padla to znamena menzes na ceste a tak sme si to dobre nacasovali :(( ... ach jo ... snad nabuduce ...

majushkab
21. feb 2012

@lucy1311 hlavne že tam ovulka je aj keď neskôr... ja som si tiež merala bt ,ale už som prestala lebo bola som z toho viac nervozna najmä ked teplota pekne stúpala a potom cca3 dni pred menzesom poklesla a už som vedela že nič z toho napriek tomu že sme to mali tiež načasované...clostil mi doteraz zabral tak som zvedavá či aj teraz od nedele ho zase beriem...my sa znažíme teraz 10m....lenže ja tomu poriadne nerozumiem ako to je ale u mna je asi ovulka len potom je problém s tým žltým telieskom a netvorí progesteron...čo je inseminácia?umelé oplodnenie?....snaď to vyjde musíme veriť,že to tak bude

bambi2
21. feb 2012

tu je super stranka, maju strasne velky vyber byliniek... 😉 http://www.predajbylin.sk/vitex_jahnaci_semeno/...
a pozeram, ze kg tu stoji 12 eur...
@lucy1311 lacnejsi ako na prodejbylin.cz 🙂

lucy1311
23. feb 2012

@majushkab s clostilom opatrne, citala som, ze sa moze max. 6x za zivot ... hrozi rakovina vajecnikov ... doslova ich bičuje ... no mne klesne uz ten den, ked dostanem menzes ... ale inak tu ovulku nevysledujem, takze sa musim len sledovat ... aku si mala dlhu tu druhu fazu ked si si merala teplotu? ja mam tak 13 dni, mala som uz aj viac, ale pisu, ze pre uspesne zachytenie zarodku musi trvat tzv. lutealna faza, t. j. po ovulacii min. 10 dni a vtedy zltie teliesko (vznika prasknutim folikulu) produkuje ten progesteron. Mne bylinkarka povedala, ze ho budem musiet pit v malych mnozstvach podla jej rady aj v tehotenstve, lebo by som mohla potratit kvoli tomu, ze sa mi netvori v dostatocnom mnozstve :(
inseminacia je len ambulantne vstreknutie spermii do maternice, je tam sanca do 8% na uspesne otehotnenie ... umele je uz vyssi level ...

lucy1311
23. feb 2012

@bambi2 to je ten isty predajca, len pobocka SR, ked si pozries podmienky, dobierka stoji k tomu 4,40e 🙂

bambi2
23. feb 2012

@lucy1311 aha. na postovne som zabudla. 🙂

majushkab
23. feb 2012

@lucy1311 to fakt?ja ho beriem teraz 4 cylkus...ale rozmyšlaľa som že asi aj posledný,lebo mi je príšerne zle z neho,tak teraz už mám ďalší dôvod nebrať ho...a keď som sa pýtal dr.či to nevadí že už 4x tak povedal že nie...ach ten progesteron,nech ho už máme dostatok..a to či by si pila,čo obsahuje progesteron?....aha tak ja veľmi nerozumiem tym umelym a nevedela som že aj taka možnosť je....ešte že pri prvom som take problemy nemala 🙂

majushkab
23. feb 2012

@lucy1311 a tu LF mám väčšinou 12dní a niekedy aj viac raz som mala až 16dní,neviem či je to ok

nienna
23. feb 2012

@lucy1311 ahoj, prosím ťa ty si bola za bylinkárkou Annou Kopáčovou? či za inou? a si písala že ti povedala že budeš musieť piť vitex aj počas tehu, kvôli progesteronu.....to si jej ty povedala že ho máš málo, alebo to ona nejak zistí?? 😅 prepáč, že tak sprosto sa pýtam, ale ja sa tiež za ňou chystám a ja neviem aké mám hladiny hormonov, čoho mám málo a tak....preto chcem vedieť či to ona bude vedieť alebo to jej musím povedať......ja mám PCO a asi nemám ovulku, nesledovala som to nikdy, ale kedže ms mávam veeeeeľmi nepravidelnú, tak ovulka asi nieje.....ďakujem za odpoveď 🙂

sniesko0
26. feb 2012

ostal mi vitex 0,5 kg, ak máte záujem napište IP

lucy1311
3. mar 2012

@majushkab ahoj, to sa cudujem, ze ta dr. na ten clostil neupozornil ... ked mas LF dlhu 12-16 dni, tak preco si myslis, ze mas problem s progesteronom? lebo ked je kratka, tak znamena, ze ho je malo a vtedy sa ti neuhniezdi embryo, lebo nemas ani sliznicu dostatocne vysoku ... hm? ako si na to dosla?

lucy1311
3. mar 2012

@nienna ahoj, ja som jej povedala aku mam diagnozu - jemne PCO a problem s nadoblickou - neprodukuje nejaky hormon, ktory je zodpovedny za dozrievanie folikov ... ona to vydedukovala sama 🙂 ... asi s tym ma uz svoje skusenosti alebo je to automaticke s tym progesteronom, ked nemas ovulku ... lebo vlastne ked ti praskne folikul s dozretym vajickom, tak vtedy sa ti zvysi aj bazalna teplota a produkuje sa progesteron ... pozri si tuto stranku, je to tu pekne vysvetlene aj na tych grafoch, ako ten progesteron rastie a klesa a vlastne ako to cele funguje 🙂 http://www.clearblue.com/sk/cyklus-a-ovulacia.php

majushkab
3. mar 2012

@lucy1311 ahoj to mi povedal môj dr.že mám malo progesteru ,keď mi bral krv v určitych DC v tej LF som mala hodnoty 0,08 a tu LF mam tak dlhu teraz čo mi davali už ten clostil,lebo až vtedy som si začala merať bt a predtym neviem aka dlha bola ale ms chodila na 30-31DC,no keď mi robil folikulometriu foliky som mala aj bez clostilu,tak preto si dr.myslí že tam je nedostatočnosť žlteho telieska no neviem ti to lepšie vysvetliť tak akosi som ja pochopila dokiho 🙂

lucy1311
5. mar 2012

@majushkab aha ... a mala si dozrete foliky? prebehla u teba ovulacia? lebo vlastne ta druha faza sa rata odo dna prasknutia folikulu - ovulacie ... mne ked robili sona, tak drobnych folikov bolo habadej, ale dominantny nikdy - iba po clostile aj to nie vzdy a 2x som mala po laparoskopii, kedy mi trosku popichali vajecniky, aby lepsie pracovali, kedze mam aj jemne PCO ...

majushkab
5. mar 2012

@lucy1311 ahojky tak dr,povedal že ovu bola aj podla bt čo som merala dva mesiace bez clostilu lebo som ho brala 2mesiace potom 2 pauza lebo som bola tiež na laparke a teraz zase 2 mesiace a vraj už konec s clostilom na laparke všetko ok vajcovody krasne prechodne bez zrastov a zapalov a ja nemam pco

lucy1311
7. mar 2012

hm, tak ked je problem len v progesterone, to sa neda inak liecit len clostilom? urcite su nejake lieky, ktore sa daju davat v druhej faze cyklu na podporu tvorby progesteronu ... ale ked nie, tak urcite chod k tej bylinkarke, kde som bola ja, ona ti povie, co mas uzivat najlepsie ....
ja som mala chvalabohu tiez vsetko priechodne a PCO len jemne ... bola tam baba, ktora mala silnu endometriozu, narodila sa dokonca s 1 vajecnikom, este prekonala aj nabeh na rakovinu krcka maternice a teraz cakala druhe mimco a dr. ju totalne odpisovali ... takze je to aj o stasti asi ... drzim palce 🙂

majushkab
11. mar 2012

@lucy1311 veď práve že neviem či to ešte neúčinkoval ten clostil tie dva mesiace 😒 tu som sa to dozvedela od dievčat že niekedy zvykne ešte par cyklov učinkovať 😒 a dával mi aj duphaston po ovulke no ale zase to vyzera že sa nepodarilo mi otehu 😒 tak neviem už čo robiť a nevieš či ten drmek pôsobi aj na ovulku,alebo to iba na tu druhu polku cyklu je dobry...aj tebe držim palce nech to vyjde ale počula som že keď je pco tak pomaha nejaky driling alebo tak nejako ale bližšie o tom neviem

lucy1311
14. mar 2012

@majushkab clostil ma vraj predlzeny ucinok 2 mes. ... nezufaj, aj zdrave pary sa snazia niekolko mesiacov, kym to vyjde, netreba vesat hlavu, aj ked je to niekedy tazke, poznam to ... jj drmek posobi na ovulku, mne ju konkretne vyvolal, lebo som nemala vobec ... jj driling mi robili pri laparoskopii, ide o napichavanie vajecnikov, ale ovulka bola len 2 mes. po drilingu, potom uz nie ... a to sa neda robit stale vies ... ja verim v ten drmek, mnohe zeny po nom otehotneli a planujem si to bud. mesiac aj overit, ci mi realita (dominantny folikul) sedi s meraniami bazalnej teploty ... teraz mam uz treti den stale na chlp rovnaku teplotu, tak som trosku uz nekludna ... kazdym dnom cakam ovulku a kazdy mesiac trpnem, ze co ked uz drmek nebude ucinkovat ... je to na nervy ...

majushkab
14. mar 2012

@lucy1311 ale veď to nevadí že teplota je rovnaka či ja keď som si merala bt tak sa mi to tiež stalo že bola viac dní rovnaka a nevadilo to potom dva dni pred ovu klesla a pri akej bilinkarke si bola?ja tu na okolí nepoznam žiadnu a prave že ja verím bylinkám len keď u nich to dlšie trva než zaberú a v tom mi chyba trpezlivosť 😒 no jasne veď neda sa stale chodiť na take zakroky ja som laparku podstupila a neľutujem aspoň viem načom som a nenamyšlam si somariny tu na mk som našla aj nejake sojove neviem čo už aj tie vraj pomahaju na ovulku ale nechcem všetko naraz skúšať tak uvidíme ako to dopadne teraz čakam na ms kedy dôjde no ale už tu mala byť a nieje tak keď do zajtra nedojde tak skusim urobiť testík

lucy1311
15. mar 2012

@majushkab no 3 dni som mala 36,30 presne a dnes stupla na 36,42 tak uvidime este po dva dni, ze ci stupne ... som zvedava ... som jak laboratorna krysa, alebo si tak obcas pripadam :D ... bola som vo vrbovom u p. anky kopacovej. je to taka znama bylinkarka, bola aj na markize v reflexe a tak, dvadsat rokov sa tym zaobera a ma velmi dobre vysledky a je to totalne skromny clovek, ktory nebohatne na ukor druhych, na ich nestasti .... takze len pozitivne skusenosti ... ona mi nakazala vela veci medzi nimi aj ten vitex, resp. drmek.
jj ako hovoris, ja si uz najnovsie namyslam, ze ci sme s partnerom kompatibilni, ale tak to nezistim, to su drahe geneticke testy, tak sa musim spoliehat, ze ano :D
budem drzat palce, nech su // 🙂

majushkab
15. mar 2012

@lucy1311 jaj tak do vrboveho to mam trošku ďaleko no ale keby som nemala inu možnosť možno by som skusila vybraly by sme sa na vylet...tak mna našťastie take veci či sme kompatibilny nenapadaju ale my už spolu mame dieťatko takže si myslim že tam problem nebude a dnes došla ms 😒 tak ani tehu niesom no čo možno nabuduce 😉 a takže ty čakaš na ovulku no som zvedava kedy ti pride 😉

vaclavikovah
15. mar 2012

Ahojky, drmek jsme pro hormonalni upravu pouzivali pro moji kobylku, jednu dobu jsem ho uzivala sama, muzu vrele doporucit, mne pomohl i na menstruacni bolesti, jen teda dobre to moc neni, jako bys kousala pepr 🙂

eeefi
15. mar 2012

Mastodynon obsahuje taky drmek. Mne to zabralo a otehonela jsem a dite donosila ;)

majushkab
16. mar 2012

@eeefi tie kvapky mám doma 🙂 a koľko kvapiek si brala tak ako je tam napísane?alebo treba nejako inač davkovať 🙂

lucy1311
20. mar 2012

@majushkab no tak to mas super, keby mam aspon 1 dieta, tak som stastna jak blcha :( ... ovulku mi dnes v grafe vypisalo ale az na 25 den! uz som mala nervy, ze asi nebude a ani nie preto, ze nebola, ale skor sa bojim, ze prestavaju ucinkovat byliny ... no uvidim, ci sa mi bude drzat teraz teplota hore, este ani to nie je iste, ze bola, uvidim aka bude teplota zajtra ....