Máte zkušenosti s Drmkem obecným (Vitex jahňací)?

jovi
10. jan 2008

Ahoj holčiny..... nikde jsme na toto téma nenarazila, tak ho načnu. Byl mi doporučen na ovulaci a upravení cyklu drmek. Proto se Vás ptám na Vaše zkušenosti s ním. 🙂

lenkab.
10. jan 2008

prý je fajn a pomáhá ale chut je fuj,držím pěsti aby se ti to povedlo

musilka
10. jan 2008

Celkové působení je způsobeno nepřímým působením na hormony. Vitex potlačuje sexuální touhy, reguluje menstruační cyklus, napomáhá donošení dítěte a podporuje ovulaci (uvolnění vajíček). Svým působením pomáhá také při léčbě akné.Její účinky ocení hlavně ženy. Používání vitexu pomůže při problémové menstruaci. Jedná se o bolestivou menstruaci, nepravidelnou menstruaci, krvácení z dělohy a nadměrné krvácení při menstruaci.

Tohle jsem o něm našla možná ho zkusim zajdu se podívat k nám do bylinky jestli ho tam mají. Maj ho v kapkách jako extrakt nebo i v kapsličkách a i s nim dělaj nějakej čaj.

evamik
10. jan 2008

Ahoj holky, právě včera mi moje fyzioterapeutka, u který cvičím met. podle Mojžíšový, taky poradila drmek, ale dnes jsem v lékárně zjistila, že je jen na předpis!!! Je prý moc silný, takže jsem si koupila nějaký preparát, kt. obsahuje jak drmek, tak nějaké další bylinky.

brundik
10. jan 2008

Ja jsem se po drmku pidila, protoze jsem slysela, ze by mel snizovat prolaktin. Nakonec jsem si ale v lekarne koupila kapicky Mastodynon, ktere drmek taky obsahuji a jsou bez predpisu.Ten mozna myslela i evamik
http://www.asiprag.cz/index.php?pg=mastodynon&P...
A ted jsem jeste nasla, kde se da drmek poridit
http://www.prodejbylin.cz/pol_viagse_drmek_mnis...
Bohuzel moje zkusenosti nejsou zrovna velike, kdyz jsem si kapky koupila, doktor rikal, at je ted nekapu, abychom znali realnou hodnotu prolaktinu. Ale ja jsem nepotrebovala upravit cyklus, jen snizit ten prolaktin.

lenkab.
10. jan 2008

jo jo holky na www.prodejbylin.cz jsem si ho koupila mám ho doma 1kg a přišel mi poštou do týdne. Jen už ho asi nevyužiju,vypadá to že jsem těhu.

christla
10. jan 2008

Ahoj leni! tak ty jsi opravdu těhu? No to je skvělý!!!!! 🙂

jovi
autor
10. jan 2008

Ahoj Leni, koukám, že máme stejně starý synátory 😀

lenkab.
10. jan 2008

tak to je faj že náme stejně staré děti a ještě kluky 🙂 Jo jo testík měl // čárky ale zatím potichu at to mimi nevyplašíme,gratulace zatím taky nechci je moc brzy a nechci nic zakřiknout.

mufy
11. jan 2008

Holky a jak se má ten drmek užívat často a jak dlouho?Ví to některá?

maggia
11. jan 2008

evamik: Ahoj krajanko 🙂) Drmek jsem zakoupila v Bylinné lékárně v Plzni v Tylovce. Určitě víš, kde to je. Chtěla jsem ale něco na podporu plodnosti a to drmek není úplně to pravé ořechové. Pak jsem si nakoupila jiné čaje, takže drmek mi doma leží ladem. Kdybys ho chtěla, klidně bych Ti ho i dala, mám ho doma asi měsíc, takže je čerstvej. Kdyžtak mi prosím napiš do IP adresy.

evamik
11. jan 2008

Ahoj maggia, díky moc za nabídku, ale zrovna jsem si ho koupila V Šipce... 🙂 Ale trochu mě zneklidnilo, že píšeš, že Ti ho na podporu plodnosti nedoporučili... A co tedy užíváš? Já jsem chtěla něco na podporu ovu, prot. mi v CARu řekli, že mi ji začnou stimulovat hormonálně, čemuž se chci vyhnout... Jak dlouho se snažíte a chodíte někam?

lenkab.
11. jan 2008

drmek je na podporu ovulae,jinak by jsi mohla zkusitještě estrozin nebo gynex je to stejné a rovná to hladiny hormonu a tak by se tělo mělo nastartovat

markyska
26. mar 2009

Ahoj holky, pomohl vám některé prodloužit luteální fázi? A jak se vlastně užívá - jako čaj nebo tinktura...?

misicka455
28. mar 2009

Ahojky tak já s drmkem začinám a jsou to takové kuličky, vypadá to jako pepř. Na mém sáčku je napsáno jednu kavovou lžičku zalít hrnkem 250 ml studené vody a dát vařit pak 5 až deset min vařit a pak 5 až deset min luhovat a pít 3 X denně 😉

Chuť je hnusná je hořký a smrdí, ale když se osladí medem a dá s etrochu citrónu tak se to vypít dá 😉

misicka455
28. mar 2009

Obědnávala jsem tady a do týdne jsme to měla doma 🙂

bettynka222
28. mar 2009

misicka a kde si si ho objednala?

misicka455
28. mar 2009

Jé mě se nezobrazil odkaz 😀 😀 😀

http://www.bobshop.cz/?p=productsMore&iProduct=...

bettynka222
28. mar 2009

dakujem 😉

misicka455
28. mar 2009

Nemáš zač 😉 😀

fifinka31
29. mar 2009

Ahoj,mne poradila pani z bylinarstvi udelat si z drnku vlastni tinkturu,staci pak nakapat 2krat denne 20kapek do vody a vypit,a nemusim se zdrzovat s varenim nechutneho caje.
Smichaji se ty plody s lihem nebo vodkou,2-3tydny luhuje,precedi a jeto,a vydrzi to pak dlouho.

bettynka222
29. mar 2009

a v akom pomere sa to miesa fifi? akoze kolko gramov plodu a kolko liehu k tomu? 😕

andelka
30. mar 2009

50g plodů a 250ml vodky. Nasypat do tmavé sklenice (já jsem obyč obalila novinama), zašpuntovat a dát do chladu a temna. Občas protřepat, po 14 dnech přecedit. Já jsem to nalila do sklenice a mám to v ledničce. Dávkuju od oka (zjistila jsem, kolik je na lžičce 10-20 kapek a dělám to už od oka), asi do decky vody.Předpokládám, že mi to vyjde tak ještě na 2-3 měsíce, takže dohromady na 3-4 měsíce. dávkování by mělo být 3x denně, 10 kapek nebo kdyby 10 nezabralo, tak zvýšit na 20 kapek. Já někdy 3x denně nestíhám, ale 2x denně dodržuju vždycky.

misicka455
30. mar 2009

Jé tak zítra kupuju vodku 😀

fifinka31
30. mar 2009

Ano pomer je presny jak napsala andelka 😉 akorad ja si to delam jen na deci vodky,takze dam 20g a je to.

misicka455
30. mar 2009

Doufám, že s e z toho neopiju 😀 😀

fifinka31
30. mar 2009

neboj 🙂 to bys musela cvaknout naraz celou flasticku 😉 tech par kapek se zredi ve vode.Akorad by se pak melo prerusit piti jak se zjisti tehu,to by i ta trocha alkoholu mohla pak mimi ublizit.

misicka455
30. mar 2009

Ok, tak vyzkouším 😉

andelka
30. mar 2009

No já si koupila přímo 50g drmku, prodávali to tak v pytlíčku, takže jsem to pak dala do půl flašky vodky, půlka mi ještě zbyla na příště. Užívání mi jde lépe, než pití bylinek. Pila jsem jeden cyklus maliník a druhý kontryhel, ale po 3 týdnech už jsem je nemohla ani vidět. Nedokážu pít bylinky dlouhodobě a už vůbec ne víc jak jeden šálek denně. Ale několik desítek kapek v deci vody zvládnu bez problémů dlouhodobě, je to podobné jako Femigard, ten jsem taky brala 5 měsíců v pohodě a i to podobně chutná.
Zatím jsem ho pila jeden cyklus a začínám druhý. V předchozím ovulka stále stejně pozdě (27DC), ale asi mi to prodloužilo o 2 dny LF. Uvidím, co bude dál, jak to bude dál působit.

petra123
22. apr 2009

čaute holky tak ho piju a jsem spokojena hodně mi chutna více než pít bylinky báby radnické ale piju je na střídačku a ovilka byla 15DC tak doufám že už to vyšlo konečně ☹

misicka455
22. apr 2009

Peťi tak držím palečky 😉