Máte zkušenosti s Drmkem obecným (Vitex jahňací)?

jovi
10. jan 2008

Ahoj holčiny..... nikde jsme na toto téma nenarazila, tak ho načnu. Byl mi doporučen na ovulaci a upravení cyklu drmek. Proto se Vás ptám na Vaše zkušenosti s ním. 🙂

daguska
10. feb 2010

čaute baby, chcela by som sa vás spýtať za koľko sa u vás predáva Drmek? A ešte niečo, otehotnela niektorá z Vás vďaka tejto rastlinke?

estrozinka
10. feb 2010

ahoj daguska já kupuju drmek za 160,- normálně v lékarně, ale je divné, že někde je na předpis a někde ne. Jsou to tabletky agnucaston. Taky by mě zajímalo zda po něm někdo otěhotněl... ted sem ho začala brát s Duphastonem, škodit by to prý nemělo. Spíš naopak- navodit ovulaci.

olusenka
10. feb 2010

Koukám, že tohle téma tu není jen jednou:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Já ho viděla (drmek-plod sušený) na internetu za 38,-Kč/100 g.
Ale koupila jsem si nakonec v lékárně kapky Mastodynon, které ho obsahují a ty si kapu. Zatím je beru týden, už jsem asi 18.DC, ovulace nikde. Už vím, že stejně nepřijde. Buď zaberou později, píše se tak po šesti týdnech, nebo nepomůžou. 😉
Drmek kromě toho, že zvyšuje progesteron ještě snižuje prolaktin!

allca
22. feb 2010

ahoj, drmek je super, má právěA snížit hladinu prolaktinu a tím upravit cyklus. Nejlepší co jsem zatím objevila a s úspěchem vyzkoušela je právě Agnucaston a Mastodynon. Ten druhý je spíš na prsa, pokud bolí nebo se v něm dělají hrudky. Agnucaston jsem sama vyzkoušela a už první měsíc mi odezněly bolesti při menzesu a krásně se mi menzes srovnal na pravidelny cyklus - před tím to byl děs. 3.měsíc se mi podadřilo otěhotnět, tak vám přeju stejný úspěch. Je ale na předpis.

sniesko0
13. apr 2010

ahojte baby, mám na predaj 1 kg semeno drmku -vitexu jahňacieho, objednala som si 2 kg a je toho veľa, tak mne stačí len 1 kg. Kto by mal záujem nech sa ozve na IP.

kanabis
10. jún 2010

ahojte, aj ma mam na predaj takmer 1kg vitexu. dam za dobru cenu, lebo ho nepotrebujem. piste IP

kanabis
22. okt 2010

no a teraz by som zase kupila 1kg vitexu, lebo ho potrebuje moja svagrina.. juuj keby som to tak vedela pred par mesiacmi, nepredala by som ho.. ak niektora mate, ozvite sa.

nebulosity
21. nov 2010

k tomuto sa ja ako muz neviem vyjadrit ale viem kde sa ta lacno zohnat 🙂
http://www.predajbylin.sk/vitex_jahnaci_semeno/...

babika0
26. apr 2011

ak mate niektora zaujem o cca vyse pol kg vrecko /je toho vela na objem/ vitexu ozvite sa cez ip. mne pomohol otehotniet 😉

sniesko0
31. máj 2011

aj ja mám nazvyš cca pol kila drmku, ak máte záujem ozvite sa

lucy1311
7. okt 2011

baby uzivala ste niektora vitex jahnaci v slabsich odvaroch v tehotenstve 2x tyzdenne? bolo mi to odporucene, ked by sa to teda podarilo, ale sa obavam, kedze je kontraindikovany v obdobi tehotenstva ... hm

anag
8. okt 2011

Ahoj, já užívám teďka prvním měsíce bylinky,kde je v největší dávce obsazen drnek obecný. Dala mě je moje gynekoložka. Tvrdí,že skutečně účinkuje,že zaznamenala už mnoho těhotenství díky bylinkách. Já jsem za ten měsíc na sobě spozorovala,že tělo skutečně funguje. Měla jsem konečně ovulku, hlen. Tak věřím v to,že se díky bylinkách snad už brzy zadaří.

akzeret1
22. okt 2011

ahoj holky poradte jak se pije?kolikrát denně?jako kontryhel?od prvního dne cyklu do ovulace?dík

veruveru
21. dec 2011

Hlasim se mezi spokojene uzivatelky drmku. Na radu Andelky jsem ho brala trikrat denne do ovulace a ted jednou denne po ovulaci. Ani jsem necakala, ze tak brzy zabere. Uz pri prvnim cylku mam ovulaci 20. den. Coz uz je takova moje norma. Posledni cylkus jsem mela 41 dni dlouhy a tyden bolesti pred ovulaci a pred menstruaci. Ted jsem ovulaci citila jen dva dny. Moc ho vsem doporucuju!

vajanka81
22. dec 2011

@lucy1311 Ahoj Lucy, ja som po rade jednej liečiteľky pila nejakú dobu každé ráno nalačno čaj z drmku (chcela som otehotnieť). Podarilo sa mi to a určite viac ako dva týždne po oplodnení som ten čaj pila (ešte som nevedela, že som tehu) a nič sa nestalo, ale hneď ako som zistila, že som tehotná som tej liečiteľke volala a pýtala sa jej či mám ďalej pokračovať, alebo prestať a ona mi kázala prestať brať drmek v čase keď som tehotná. Toto je moja skúsenosť.

lucy1311
28. dec 2011

ahojte, tak ja ho tiez stale pijem ... kazde rano za lyzicku nalacno (aj teraz sa mi luhuje :D ) a cakam, uz ho pijem cca 2 mes., min. mesiac som mala ovulku ale tak neviem, ci to bolo este z predlzeneho ucinku clostilbeghytu, bola na 20 den, teraz mam 20 DC a zatial nic (meriam si bazalnu teplotu), tak cakam co dalej ... pijem ho kazdy den cely mesiac v rovnakej davke. vajanka za ako dlho si otehotnela? ja uz mam pocit, ze som z toho vsetkeho taka nestastna, ze to ma sakra dopad aj na vztah ... ako keby sme sa vzdalovali, len chyby hladam ... asi to je tym, ze je zatial nenaplneny ... 😢

vajanka81
1. jan 2012

@lucy1311 Hlavne nehádž flintu do žita a ukludni sa. Mne sa podarilo otehotnieť okamžite ako som "rezignovala" a povedala si, že vyskúšam aj alternatívnu liečbu a nebudem nejaký čas chodiť po doktoroch aby som sa zbytočne nerozrušovala. Bola som už otrávená z hltania tabliet a chodenia po folikulometriách a aj keď bola ovulka a aj vtedy sme sa snažili, tak nič z toho nebolo. Zober, že ja som mala niekoľko diagnóz (polycystické vaječníky, nepravidelný cyklus, myóm, operácia cysty, atď. ...) takže to bolo u mňa pestré a vidíš všetko sa dá a aj keď doktor povedal, že pravdepodobnosť, že raz otehotniem je asi taká, ako že vyhrám v športke, tak vidíš, že sa to dá. Ďakujem za to Pánu BOHU a aj pomoci liečiteľke Kopáčovej, ktorá mi všetky tie rastlinky poradila. Ja som si ešte okrem pitia drmku dávala aj každú noc špeciálne obklady na podbruško a ešte mi na zvýšenie plodnosti kázala piť aj 2 krát denne ženský čaj gynastan a aj raz za šesť týždňov urobiť týždennú kúru pitia takého výluhu z byliny hneď na lačno- to všetko som robila. Je pravda, že výsledok bol až na moje prekvapenie veľmi rýchly, otehotnela som po 1,5-2 mesiacoch cca... ale čo som vtedy čítala, dievčatá ktoré u nej tiež boli, ale si napríklad nerobili obklady lebo sa im nechcelo tak to trvalo aj 1,5 roka, takže to všetko je veľmi individuálne. Zbytočne netráp samu seba a ani priateľa. Sú veci a toto je jedna z nich (tehotenstvo), ktoré v živote neznásilnime, len sa musíme všemožne snažiť, aby sme sa o to čo najviac pričinili. Keď sa budeš znervózňovať nič tým nezískaš skôr si uškodíš - ale ja ťa chápem, lebo som si tým prešla. Vtedy keď som si už zo zúfalstva robievala tie obklady každý jeden večer, bola som z toho už riadne na nervy. Obklady smrdeli a všade zo mňa po byte opadávali byliny, no vieš si asi predstaviť ako príťažlivo som sa cítila pre svojho partnera a z toho som bola potom ešte viac zadepkovaná. Ale čo človek nespraví aby... Našťastie sa podarilo,... A keď ti môžem povedať svoj názor, tak trošku to celé skús zvolniť - ja som si napríklad nemerala bazálnu teplotu, len som sa snažila aby sme si s manželom našli na seba dosť času na to aby som mala "pokrytý" celý úsek kedy by asi ovulka mala byť. Nestresuj sa, že máš 20 DC a nič (ani to meranie bazálnej teploty nie je stopercentné-sleduješ si aj hlien?) zober, že aj pri akejkoľvek žene, ktorá je úplne bez ženských problémov nie je ovulácia každý mesiac. Osobne si však myslím, že ten drmek sa ti minulý mesiac o ovulku postaral a teraz len vyčkaj a všetko pekne dodržiavaj a pi a nevdávaj to.

scandya
2. jan 2012

Baby a co tak Kustovnica Cinska? najdite na webe info! ak treba poradim kde zohnat cerstve

lucy1311
4. jan 2012

@vajanka81 no ja som na tom asi podobne, zvazujem dalsiu inseminaciu najskor v marci ... tak mi aj pani anka povedala, obklady tiez robim ale nastastie nie take smradlave, lebo ze ked som uz sekretarka aby som v robote nesmrdela rano 😀 😀 ... zlata ... ale teraz to trosku flakam je pravda - chata a teraz som chora tak na to kaslem ... ovulku mi uz vypisal graf na 23 DC takze aj to je uspech ze je ... cize podla grafu som termin presvihla ale zase sa mi dnes zda, ze mam ten spravny hlien :D ... psycho som uz asi ... tu teplotu si meriam kvoli tomu, aby som videla, ci ten vitex pomaha a na druhej strane, zistit, zhruba ktore dni u mna mozu byt tie plodne lebo my mame tutti-frutti vzdy v nespravne terminy 😖 😀 ... mas pravdu, treba trosku zvolnit, aj sa o to snazim ... snad motyka vystreli, verim na tie bylinky a kym nasporim na umele, tak dufam, ze zaberu ... taky je plan 🙂 Pocuj a ty robis s PC? Vies aky ma na to pani Anka nazor?

vajanka81
5. jan 2012

@lucy1311 Poviem ti pravdu, že pani Anka mi prácu pri počítači zakázala akonáhle som jej povedala že som tehu, ale tak isto aj televizor a podobné srandy čo vyžarujú a majú vlnenie. No ja mám prácu len pri počítači a sedela som pri ňom celý deň (jednoducho mám také zamestnanie-len teraz som na materskej). Takže aj keď som otehotnela chodila som normálne do práce a robila na počítači, akurát som potom eliminovala požívanie počítača doma a aj pozeranie telky. Ešte som si išla nakúpiť veľké kusy ruženínu (nerast-hornina), ktorý má vraj vlastnosť, že spomínané vlnenie pohlcuje a v robote som ich položila okolo seba hneď niekoľko kúskov a doma tak isto. Lucy a akú máš ty diagnózu, alebo problém, prečo sa zatiaľ nezadarilo? No vidíš, že si tú ovulku nakoniec mala, zbytočne si sa znervózňovala. Nič sa neboj "zamiesite" na malé svištiatko ani sa nenazdáš. Veď už ovulku dostávaš a čo si budeme hovoriť, to je dosť podstatná časť na ceste za ružovým,ukričaným snom 🙂...Len sa snaž mať "tutti-frutti" v období keď očakávaš ovulku každé 2-3 dni a potom si to celé vlastne poistíš (ja viem, že človeku sa nie vždy chce, ale jednoducho bez toho to nejde 🙂 a možno potom nebudeš potrebovať ani tie peniažky na insemináciu príp. umelé...Tak sa drž a priebežne daj vedieť ako to s vami vyzerá...teším sa na pozitívne správy a neboj, lebo tie určite budú 🙂..drž sa

lucy1311
6. jan 2012

fuha, tak televizor mi nezakazala, ale tiez sami to zda trosku "pritiahnute za vlasy" ... ono to nie vzdy ide,ze zostanem si doma, lebo zijeme na Slovensku a peniaze chybaju ... spolieham sa na to, ze budem jedna z tych mnohych, ktore otehotneli aj pri oziareni .... ale ako vravis, budem sa to aj ja snazit trosku eliminovat a s tym kamenom dobry napad, nepocula som este o tom, je to draha sranda?
Moja diagnoza je jemne polycysticke vajecniky, ale hlavny problem je v tom, ze mam nejaku geneticku poruchu - nadoblicka mi neprodukuje nejaky hormon, ktory sposobuje dozrievanie folikulu takze tak, ale zda sa, ze vitex pomaly zacina ucinkovat, co sa tesim 🙂 ... jj, musim si to najvhodnejsie obdobie vysledovat, momentalne je to asi od 20 DC kedy je moznost ze je ovulka, tak zhruba aby som aspon vedela, lebo my to mame opacne - tutti-frutti je ked su najmenej vhodne dni :D ... dakujem ti za podporu, dam vediet, co nove 🙂

vajanka81
16. jan 2012

@lucy1311 Ahoj Lucy. Ten kameň je pár eurová investícia. Pozri, ja aj kolegynka sme zhruba v rovnakom čase otehotneli a obe sme mali celodennú prácu pri PC a aj potom ako sme sa dozvedeli, že sme tehotné, tak sme ostali v práci a vynosili aj porodili sme v pohode. A keď vezmeš ani sme našťastie nemali žiadne komplikácie. A to uznaj pri tých všetkých diagnózach čo u mňa boli, tak bola dosť veľká pravdepodobnosť, že by som mala ísť na rizikové, ale nebolo to našťastie treba. Nič sa neboj. Predpokladám, že mi v najbližších mesiacoch napíšeš, že sa "zadarilo" a čakáte malé svištiatko.Priebežne daj vedieť ako postupuješ s ovulkou a ostatnými vecami. Drž sa...hlavne buď vytrvalá a nevzdávaj to!!!

lucy1311
18. jan 2012

@vajanka81 ahoj, tak dakujem pekne ... volakde ho skusim splašiť a dám si ho do kanclu 🙂 ... urcite dam vediet, ked sa zadari, teraz sa mi konecne po 41 dnoch dostavil menzes tak od bud. mesiaca toho mojho zapriahnem tak od 18teho dna a snad motyka vystreli 😀 .... inak pisala som s jednym gynekologom z Ruzinova a ten ze aby som nepila cajicky, ze mi pomozu len silne lieky pri PCO a mam ist do CAR a podobne ... uz mi nejake lieky odporucal ... ale kaslem na nho, vidim tu jasne vysledky, tak skusim verit vitexu 🙂 ... pekny den

verka9
24. jan 2012

ahojte, neviete mi poradiť kde kúpim ten vitex? u nás som bola v dvoch lekárňach a pozerali po mne či som normálna 🙂 že to nikdy nepočuli 🙂

vajanka81
25. jan 2012

@verka9 ahoj verka, ja som ho objednávala na http://www.prodejbylin.cz/drmek_semeno/index.html , lebo na slovensku ho bežne v lekárňach a čajovniach nekúpiš

verka9
25. jan 2012

@vajanka81 ďakujem za odpoveď, ja som tiež našla len túto stránku, len sa mi zdalo dosť veľa dať za poštovné - skoro 5 €, tak to asi nechám tak 🙂

lucy1311
15. feb 2012

@vajanka81 ahoj, ruzenin na tvoje odporucenie objednanyyy :D ... jeden vacsi do prace, jeden domov ... tak dufam, ze "zozerie" tu zlu energiu 🙂

majushkab
16. feb 2012

@lucy1311
@vajanka81 dievčatá neviete mi poradiť,čí ten vitex zaberá aj ,keď mám málo progesteronu?aA ešte kedy by sa mal piť na začiatku cylku?

andelka
18. feb 2012

@majushkab měl by zabrat, protože obsahuje sloučeniny podobné progesteronu a tím ho jakoby "posílí", stimuluje uvolňování luteinizačního hormonu a tím podporuje ovulaci. Na začátku by se měl pít od MS do ovulky 3x denně, po ovulce stačí 1x.
Držím palce.

majushkab
18. feb 2012

@andelka ďakujem určite by som ho skúsila,len ho neviem zohnať,tak snáď ho niekde nájdem