Maternica otočená dozadu. Bude problém otehotnieť?

cukruska1920
17. feb 2008

Ahojte....moze sposobit maternica otocena dozadu problemy s otehotnenim ?

angua27
17. feb 2008

ahoj cukruska, môj syn je jasním dôkazom toho, že aj s otočenou maternicou sa dá otehotnieť. snažili sme sa cc. pol roka, ale nie nejako intenzívne. no a aj podľa môjho lekára je najlepšia poloha na otehotnenie zozadu. 😉 aj u nás zabrala. 😀

držím palčeky, aby sa vám to rýchlo podarilo. ako dlho už snažilkujete?

cukruska1920
autor
17. feb 2008

ahoj angua....my pol roka.....

cat
17. feb 2008

ahoj cukruska, myslim ze nie, ja to mam tiez a vidis, cakam bez akychkolvek problemov druhe babo. prve sa zadarilo za 10 mesiacov, druhe za 3. Tak drzim palce nech sa vam zadari co najskor 😉

cukruska1920
autor
17. feb 2008

cat dakujem....dufam ze to vyjde....myslis ze je dobra poloha z boku ?

angua27
17. feb 2008

to je ešte dosť krátko. hlavne treba byť v pohode a nemyslieť na to. ja viem, že sa to ľahko hovorí a tažšie robí. a čo Ti povedal Tvoj lekár na to, že máš otočenú maternicu a že chceš otehotnieť? môj, keď som mu povedala, že snažilkujeme, tak mi povedal, že ak sa nepodarí po trištvrte roku až roku, nech prídem a skúsime to nejak poriešiť. ale bola som tam v decembri, ukázal mi na sone dozrievajúce vajíčko a vypočítal približne čas, kedy máme snažilkovať. nebrala som to moc vážne a ani sme sa nemilovali podľa plánu a nakoniec to vyšlo. tak hlavu hore.

angua27
17. feb 2008

a tu sa rozbieha podobná diskusia: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

poloha zozadu je na to najlepšia. 😀

cukruska1920
autor
17. feb 2008

angua...nic ...hovorila mi ze to nebude problem..ze to ma skoro kazda druha zena....a tiez mi hovorila ze rok je normalna doba na otehotnenie a ked sa to nepodari mame prist a uvidi sa co dalej

weroni
17. feb 2008

cukruska: mne doky povedala na prvom ultrazvuku ked som bola v 7-mom tyzdni ze mam obratenu maternicu dozadu a ked som sa spytala co to znamena povedala ze sa tazsie otehotnie ale ze mne sa to uz poradilo 😀
predtym som tancovala brusne tance takze mi to mozno pomohlo lebo som otehotnela asi styri mesiace - pol roka potom co sme si prestali davat pozor - hoci to bolo tak ze tak 50 na 50 sme si davali aj nie 😀

audreyd
17. feb 2008

ja mám otočenú maternicu dozadu, moja mamina aj sestra... asi je to dedičné. ja som pri obidvoch deťoch otehotnela veľmi rýchlo a bez problémov. so synom na prvýkrát a s dcérkou na druhý... asi je to individuálne 😉 sestra otehotnela tiež bez problémov a moja mamina tiež 🙂

geegee
17. feb 2008

ja som otehotnela s otocenou maternicou prvykrat po 5 mesiacoch a druhykrat na prvy sup...a na otocenu maternicu prisiel az gynekolog pocas kontroly v tehotenstve

lienockaa
17. feb 2008

nebojte sa, u mňa prvý pokus úspešný..a maternica tiež dozadu..🙂

mechurik
18. mar 2008

lienocka, a ako ste to robili ak si pamatas, zboku ci zozadu?🙂

lienockaa
18. mar 2008

nepamätám..🙂

mechurik
18. mar 2008

noo, tak nic , nevadi 🙂 lebo ja mam otocenu maternicu tak som bola zvedavec

lienockaa
18. mar 2008

mechurik, najhlavnejšia je Tvoja a partnerova pohoda..nie je dobre, ak sa všetko dopredu naplánuje a plán sa nepozmení za žiadnu cenu..🙂 u nás to boli medové týždne po svadbe, tak preto si to presne nemôžem pamätať..😀 my sme dodržali akurát jednu zásadu..a tou je ovulka..vedela som presne, kedy bola..ale žeby som kvôli tomu aj polohu prispôsobila, tak to nie..

iwuskaaa
18. mar 2008

Mechurik, neboj sa 😉 .
Ja som tiež jasným dôkazom toho, že maternica dozadu nieje prekážkou na otehotnenie 😵 .
A aj viem ako sme to robili 😀 . Zozadu 😀

eva4444
18. mar 2008

cukruska nam to klaplo relativne rychlo, vraj je lepsie 'tehotniet zozadu' 😉 a ostat lezat na brusku 🙂

mechurik
19. mar 2008

iwuskaaa 😀 😀

a mozem sa opytat? ked mam dnes prave menzes, a mam 25 dnovy cyklus, ked mam presne plodne dni kolkateho?
Dakujem 😉

mechurik
19. mar 2008

iwuskaaa, jaj dakujem, uz som si nasla odpoved od teba v druhom prispevku, dakujem za radu 🙂 😎

zuzanockamt
17. nov 2009

Ahojte 🙂
aj mne zistila Dr. na preventivke otocenu maternicu ... ale nechapem preco mi to az teraz povedala, ked uz dlho k nej chodim ... citala som, ze je na otehotnenie dobra poloha zozadu ... ale nam sa zatial ani za 14 mesiacov nepodarilo otehotniet a Dr. mi povedala, ze to bude riesit, az ked sa nebude darit 2 roky 😖

vefi89
17. nov 2009

zuzka, ja mam tiez maternicu naopak a snazili sme sa vyse dvoch rokov...drzim palceky, aby sa vam to co najskor zadarilo 😉

slovakia13
17. nov 2009

ahoj
tak ja mam tiez maternicu dozadu a otehotnela som ani neviem ako 😉 😀 vobec som neplanovala

zuzanockamt
17. nov 2009

vefi ... ale aspon sa vam teda podarilo 🙂
slovakia ... tak to je fajn, ze sa ti hned podarilo ... je to asi velmi individualne

vefi89
18. nov 2009

zuzka, je to velmi individualne, to mas pravdu. Ale u nas to bolo skor tak, ze rok aj stvrt sme sa snazili intenzivne, ja som chodila a drazdila muza, aby som dostala svoju ,,davku", velmi som sa potom sledovala, a stale som bola sklamana, ze sa nam nedarilo a nedarilo. Zrazu vo mne nastal zlom, ze som babo nechcela mat a potom ani neviem ako, a otehonela som 🙂
Ja ti velmi drzim palceky, aby sa vam to podarilo 😉

rubinka
13. jan 2010

Ahojte, ja mám tiež otočenu maternicu dozadu a zistila som to až teraz ked som bola na prvé sono s bábom. Nám sa zadarilo na 5.pokus takže ja som tiež dôkazom že aj s takou diagnozou nemusí byť problém otehotnieť. 😉

hilaris
13. jan 2010

som tiez ten pripad 🙂

vejula
13. jan 2010

tak ja mám otočenu maternicu a doki mi vravel že máme skúšať zo zadu. Počas predpokladanej ovulky sme to tak aj robili a ked sme mysleli že už mám neplodné dni tak sme na to hupsli normálne... Ale ked som otehotnela tak som zistila, že sa mi ovulácia posunula zhruba o dva týždne, čiže zrejme som otehotnela ked sme to robili normálne spredu a to som vtedy ani nohy hore nedržala ani nič... A podarilo sa to na druhý cyklus 😉

seradka
25. júl 2011

ahojte.tiez mam otocenu maternicu a otehotnela som sice po dlhsej dobe,ale podarilo sa to.mame dvoch zdravych syncekov .v mojom pripade sme sa s manzelom pokusali o babatko skoro rok a ani sme nevedeli,ze sa podarilo,pretoze som mala menstruaciu a uz som bola tehotna 2 mesiace.menstruacia mi meskala az na zaciatku tretieho mesiaca tehotenstva.takze sme boli stastni,ale zaroven zmateni🙂)
starsi syn ma 6 rokov a mladsi 3 roky..

tigri
5. aug 2011

ja som tiez ten pripad a ako vidis, tretie babo je na ceste 🙂 ako pisu baby vyssie, treba pocas plodnych dni praktizovat polohu odzadu, manzel urcite nebude protestovat 😉

nin_qa
5. nov 2012

Ahojte ..🙂 potrebujem poradiť ... Mala som nechránený sex z priateľom ale bol vomňe asi 2minúty...a zo zadu...možem otehotnieť zo zadu ? 🙂