Medocriptine na neplodnosť. Aké máte skúsenosti?

slavikatka
26. jan 2010

Pozdravujem vás všetky, ktoré pomáhate svojimi radami aj nám ostatným.

Dnes sa chcem opýtať, aké máte skúsenosti s užívaním lieku „MEDOCRIPTINE“.
Mne ho predpísal lekár pred dvoma mesiacmi po tom ako som pred dvoma rokmi začala s polovičkou pracovať na potomstve, keď som sa zbavila cýst, tak mi našli myómy, no boli v takom štádiu, že som musela absolvovať klasickú operáciu, po ktorej mi odporúčali do pol roka otehotnieť, no bohužiaľ už prešlo viac ako rok a pol a nič, tak až teraz mi urobili hormonálne testy po ktorých prišli nato, že mám nízke hormonálne hodnoty.
Poriadne ma to napálilo, že stále to bolo odôvodňované mojim vekom (33) a poznámkou, že už som stará rodička a že sa mame viac snažiť a nakoniec to bolo v nedostatku hormónov. Zistila som si, že jeho nedostatok v tele spôsobuje žene migrény, silné krvácanie, nepravidelný cyklus, spontánne potraty a svalové sťahy – čo bolo zarážajúce, lebo presne na to som sa roky liečila a chodila kade tade po vyšetreniach.
Nakoniec som usúdila, že mi neostáva nič iné ako sa zmieriť s užívaním lieku po ktorom mi je veľmi, veľmi zle, ale nemôžem ho vraj prestať užívať, lebo nikdy neudržím a nedonosím bábo.
Má niektorá z vás podobne skúsenosti s týmto liekom? aká bola úspešnosť po jeho dobratí? ...a prejavili sa vedľajšie účinky? ... môžem žiadať gynekológa o vypísanie PN z dôvodu, že mi je po jeho užívaní mdlo, som nesústredená, nervózna a je mi nevoľno v žalúdku?

Ďakujem vám za každé slovo k tejto téme. Pekný deň 🙂

ivana369
13. júl 2020

@jackie17 Ahoj, ešte stále užívam. Vedľajšie účinky nemám žiadne, je to asi individuálne. Beriem ho už niekoľko mesiacov a fungujem úplne normalne. Čo sa týka hladiny prolaktinu tak to ešte neviem, na krv mám ísť budúci týždeň tak sa uvidí potom.

jackie17
13. júl 2020

@ivana369 berieš kvôli otehotneniu?

ivana369
14. júl 2020

@jackie17 Nie, po vysadení antikoncepcie mi neprišla menštruácia niekoľko mesiacov. Krv ukázala vysoký prolaktin.

andula155
12. okt 2020

Ahojte pomáha tento liek aj na znizenie hormonóv ? Mám ich kus zvýšene na 16 norma by mala byt 5,6,7 a ako dlho sa odporuca ich brat za kazde rady vopred dakujem

jackie17
13. okt 2020

@andula155 ja mam brat 3mesiace a prísť na kontrolné.
Takže či pomáha, ešte neviem.

andula155
13. okt 2020

Ja zatial beriem len 1 mesiac ale je mi znich velmi zle a to iba polku rano a vecer berem .... ty ako ich beries ?

jackie17
14. okt 2020

@andula155 1rano, 1vecer. Prvý mesiac bol o držku. Teraz mi je zle tak tri dni pred ovulaciou. To mam kŕče, závraty, trasiem sa.
Ráno je dôležité jest, keď ju zapijas a večer tesne pred spaním. A bude ti fajn.

andula155
15. okt 2020
andula155
15. okt 2020

A kedy ti vysiel pozitivny test ? Ja mam takuto apku tam si píšem kedy mam styk ... styk som mala na 15,16 den cyklu a 20,21 den cyklu dúfam ze sa podari tiez mam dlksi cyklus 33-35 dnovy !

jackie17
16. okt 2020

@andula155 mne ešte nevyšiel pozitívny. Tak neviem, či mi to pomôže ho brať. Čoskoro tri mesiace ubehnu, tak pôjdem na kontrolný test. Nádej tomu nedávam.

andula155
16. okt 2020

Prosím Vás má niekto tieto tabletky medocriptine od kupila by som , moj doktor mi nechce predpisat na zvyseny prolaktin .. povedal ze netreba brat ale iba mesiac som brala

jackie17
17. okt 2020

@andula155 niektorá lekáreň ti nepredá? Ja som tak kúpila, síce v plnej sume. Nestihla som objednať recept.
Mne tvrdil Dr., že 3mesiace minimálne treba brať, aby mali účinok.

andula155
17. okt 2020

@jackie17 kolko to stalo v plnej sume

jackie17
18. okt 2020

@andula155 12eur a par centov. Veľký rozdiel. Brala som 2 balenia. Predtým som doplácala necelé 2eura.

andula155
18. okt 2020

@jackie17 dakujem skusim v lekarni kupit ... na internete je pisane ze je viazany na lek. predpis Vam pomohlo ze sa vam znizil prolaktin

jackie17
18. okt 2020

@andula155 áno, je na predpis. Možno v niektorej predaju. Akurát ze za plnú sumu. Ja na ďalší mesiac idem znova na odbery, tak uvidím, čo vyjde

andula155
19. okt 2020

Ahojte aj Vam sa skratil cyklus zo 35 dnov na 27 ? Vzdy som mala 35 dnovy cyklus ale ako som brala tieto tabletky tak sa mi skratil na 27 .... a trz kedy budem mat plodne dni presne na 12, 13, 14 den cyklus ? Pri 35 dnovom cykle som mala styk od 16-21 cyklu a neotehotnela som prisla mi mrcha ale velmi slaba a velka bolest zaludka co som este nikdy nemala

megan777
2. mar 2024

@henrieta44 mna to zaujima ako ste potom dopadla otehotnela ste