Mimotelové oplodnenie v Gyn - fiv

adelina84
28. feb 2012

Zdravím, na začiatok by som sa s vami chcela podeliť s mojím príbehom. Mám 27 rokov. S manželom sme sa snažili o bábätko asi rok a nič. Zdalo sa nám to čudné, všetci však hovorili, že máme čas, že to príde, že netreba na to myslieť a pod. Na podnet kamarátky, ktorí boli v tom čase zaradení už do programu IVF, sme však navštívili GYNFIV v Bratislave a hop ... . Zistili, že normálnou cestou to asi nepôjde. Tak sme začali / vyšetrenia, laparoskopia, IUI /. Až nakoniec prišlo k IVF. Boli to poriadne nervy, bolesť. Mám totiž strach z injekcií a nemocníc. Absolvovali sme dlhý protokol. Odber vajíčok a embryotransfer prebehol celkom bez komplikácií a potom to nekonečné čakanie. A včera prvý odber krvi a "nekonečné" 6-hodinové čakanie. Odvaha vytočiť číslo, predstaviť sa a spýtať sa na výsledok. A na druhom konci sa ozve "Všetko v poriadku, zatiaľ ste tehotná, v piatok prídite na druhý kontrolný odber". Radosť, strach, neistota ... . Čo ak v piatok sa výsledok nepotvrdí? Veď som tak nadopovaná hormónmi, nemohli skresliť prvý výsledok???
Neviem, ako to so mnou dopadne, no verím ... . Dúfam ... .
S GYNFIV-om som bola veľmi spokojná, nemala som žiadny problém. Teda zatiaľ ... . Chodila som k doktorovi Drábekovi, párkrát som bola aj doktora Harbuláka.
Spoznala som tam viacero báb, s ktorými som v kontakte. Problémy totiž ľudí tuná spájajú.
Veľmi mi pomohla aj táto stránka, našla som tu mnoho odpovedí, rád ... .
A preto rada pomôžem, ak budem môcť, ktorejkoľvek žienke, ktorá je plná otázok, neistoty, strachu, neznalosti, ako som bola a stále som aj ja. A samozrejme, prijímam vaše rady, námety, postrehy ... .

ivka3901
28. feb 2012

@adelina84 ahoj v prvom rade ti gratulujem k pozitívnemu testíku.no čo sa týka mňa aj my s manželom chodíme do GF už 3 roky a momentálne sa chystáme na 4 pokus.manželia sme už 7 rokov a asi po roku snaženia a moja gynekologička urobila všetko možné aj nemožné a zázrak sa nestal sme sa rozhodli navštíviť CAR 1 pokus nezdaril,ale 2 áno,ale v 9 týždni som o bábätko prišla a musela som ísť na kyret takže ten pocit veľmi dobre poznám,ked ti ráno zoberú krv potom tá nervozita a nakoniec ten telefonát a potom slzy smútku alebo šťastia všetko som zažila.s centrom som v celku spokojná vyskúšame ešte jeden pokus a potom sa uvidí čo bude dalej,lebo naša psychika je dosť nalomená ☹

adelina84
autor
29. feb 2012

@ivka3901 ahoj, ďakujem za podporu ... . Držím vám palce, určite sa vám to podarí. Mňa tak trocha drží nad vodou situácia, ktorá je pravdepodobnou príčinou nášho "nedarenia sa". Naozaj, najhoršia je tá psychika.

gabika76
2. mar 2012

Ked som si prečítala tvoj príbeh, vybavila sa mi presne rovnaká situácia spred dvoch rokov. Aj mená lekárov sú totožné 🙂 Rovnako som to prežívala aj ja-ako cez kopirák... Takže nestrácať nádej, pozitívne myslieť a prebehne všetko ako po masle. A výsledok toho všetkého? O týždeň budeme oslavovať prvý rôčik, mame krásne dievčatko a budem držať palce aby aj tebe všetko dobre dopadlo 🙂

ga79
2. mar 2012

@adelina84 ahojcek🙂, pripajam sa tu k Vam..🙂aj my sa snazime 3 roky ...len ja mam endometriozu na vajecniku tak preto sme sa takto rozhodli lebo inak to nejde v tomto pripade..aj ja chodim do gyn-fivu a v stredu mi robili odber vajicok ..22 vajicok 🙂..mala som dlhy protokol tak isto...len jedneho sa obavam OHSS...mam pit vela tekutin...a v pondelok ma byt transfer...vsetko je zatial OK a moc sa tesim...len teda sa obavam toho...ale snad to nepride...nemala si s tym skusenosti? dakujem

kvetka111
2. mar 2012

ahoj, aj ja som pred dlhym protokolom v GF, chcem sa vas baby opytat , cim ste stimulovali a ako ste sa citili.

zuzana231
3. mar 2012

ahojte. som rada, ze sa zalozila takato tema a rada by som sa pridala. aj my chodime do GF, teda lepsie povedane, boli sme tam dva krat. mam endometriozu na vajecnikoch a nepriechodny jeden vajcovod. podla dr je minimalna sanca na otehotnenie prirodzenou cestou a je pravdepodobnost, ze sa endo bude zhorsovat. hned na druhy krat doktorka vytiahla papiere na vypisanie IVF pre poistovnu. jasne, ze som to urcitym sposobom ocakavala, ale necakala som to tak rychlo, az som ostala v soku, ze si to este musime premysliet. ja neviem, ci mam podstupit IVF. bojim sa neuspechu a tak isto som citala o OHSS. manzel je za, ze nemame na co cakat... ak sa mozem spytat, aky je rozdiel medzi dlhym a kratkym protokolom? o tom rozhoduje doktor, ktory je vhodnejsi?dakujem

ga79
3. mar 2012

@zuzana231 NEODKLADAJ TO..PRI ENDOMETRIOZE JE TO PROBLEM..MNE DOKTORI HOVORILI ZE SA MAME ROK SNAZIT A NIC SKUSALI SME TO 2 ROKY A ODKLADALA SOM TO KVOLI LAPAROSKOPII...CO SO MALA STRACH USPANIA..ALE VSETKO JE OK A V PONDELOK IDEME NA TRANSFER..DUFAM ZE VSETKO DOBRE DOPADNE...

adelina84
autor
4. mar 2012

tak babulky, v piatok nam potvrdili pozitivny vysledok krvi, vyska hcg je 800 ... 22.3. nas caka ultrazvuk ... .
gabika76, dakujem za podporu a z celeho srdca vam blahozelam. nevies mi poradit, ako sa da zistit, v ktorom tyzdni teraz cca som, resp. odkedy mam pocitat zaciatok gravidity. lebo v tom mam trocha "gulas".

ga79, ja som s tym skusenost nemala, neprejavil sa u mna, teda zatial, ale tiez som vela pila a "cikala", nech sa to vyplavuje. ale co viem, tak on sa dokaze zistit uz aj po odbere a potom aj pri transfere. hlavne treba lekarom povedat o kazdom sebamensom problemiku.

kvetka111, ja som si pichala diphereline, potom gonal a nakoniec luveris ... az na panicky strach z injekcii som nemala ziadny problem, co som bola sama prekvapena.

zuzana231, na nas to vybalili tiez hned z ostra, dve vysetrenia a prisla ziadost o ivf. skusili sme este inseminaciu, no po jej neuspechu, sme nevahali ani minutu. sice niektori ludia nas odradzali, ze mame este pockat ... ale my sme si povedali, na co cakat. ked to neprislo doteraz prirodzene, treba tomu pomoct ... . lebo ten, kto to neprezil, nemoze pochopit!!! a neuspech po prirodzenom snazeni sa ta netrapil? je to vabank, ale ak nie je sanca, treba ist do toho. aspon moj nazor je taky ... . neviem, aky je rozdiel medzi kratkym a dlhym protokolom, mne hned dali dlhy, rozhodli o tom oni. jednu radu ti vsak dam, treba sa pytat na vsetko, comu nerozumies! lebo pre nich je to samozrejmost, ale bezny nezasvateny clovek tomu obcas nerozumie, potrebuje to polopatisticky ... na zaciatok je na teba velke mnozstvo info, ktore sa potom postupne rozvadzajú ... . takze hlavu hore, drzim palecky a keby nieco, len sa pytaj ... musime si pomahat 🙂

kocky, som velky "strachoprt", co sa tyka lekarov ... . nebudem vam klamat, pocas tohto vsetkeho som zazila vela bolesti. ale fyzicka bolest nie je nic v porovnani s psychickou ... takze hlavu hore a bude nam dobre. treba verit!!!

ga79
4. mar 2012

@adelina84 dakujem moc a drzkaj sa...a odpocivaj ....vela stasticka prajem ..🙂

ga79
4. mar 2012

@kvetka111 ja som sa citila normalne ziadne zmeny len ja uz som vodu pila od zaciatku injekcii a z nej som bola ako balon...inak ziadne zmeny...ako kazdy obycajny den..🙂neboj bude to dobre...musime mysliet pozitivne...ja som sa snazila na to nemysliet...ja som sa stale zamestnavala niecim ...

zuzana231
4. mar 2012

@ga79 drzim vam palce, urcite dobre dopadne 🙂

kvetka111
4. mar 2012

@ga79 a aj si si volala ako sa im dari? ci ti hned urcili, ze trensfer bude v pondelok?

zuzana231
4. mar 2012

@adelina84 gratulujem, a drzim palce, nech ide vsetko tak ako ma 🙂 dakujem za odpoved. hej, je toho vela, tych informacii a mam z toho trosku gulas... vsetky tie lieky a injekcie. neviem si predstavit, ze si ich budem sama pichat... pocas stimulacie a po transfere si bola aj na PN? ono to asi zalezi od typu prace...

adelina84
autor
4. mar 2012

@zuzana231 ja som si ich nepichala sama, jednoducho som to nedokazala, neslo to prekonat sa. mala som po ruke jednu zdravotnu sestru a dokonca aj manzel si parkrat "pichol" 😝 nebola som pn, ale len preto, ze fakt vsetko zalezi od typu prace a od toho ako sa citis ... .

adelina84
autor
4. mar 2012

@ga79 aj ty sa drz ... snazim sa odpocivat, setrit, ale obcas ma to stve ... najma teraz ked ide jar, tolko by som toho chcela urobit. ale to pocka. prvorade je teraz to, co sa vo mne zacalo vyvijat. zajtra drzim palecky

gabika76
4. mar 2012

@adelina84 takže blahoželám, mám radosť že sa vám to úspešne podarilo. A to v ktorom týždni gravidity presne si, ti oznámia na tom ultrazvuku. Teda aspon mne to tak povedali presne ktorý som týždeň a deň 🙂 Tak už sa len opatruj, užívaj si to, odpočívaj a teš sa 😉

adelina84
autor
6. mar 2012

@gabika76 ešte sa bojím tešiť, je to na začiatku, ale verím,. dúfam ... 🙂 ak sa môžem spýtať, ty si bola v ktorom týždni na tom ultrazvuku? a môže ísť na ten ultrazvuk so mnou aj manžel? ďakujem 😎

gabika76
6. mar 2012

@adelina84 ja som bola v 7+4tt, manžel tam síce bol so mnou,ale čakal na chodbe, mali dosť pacientiek, nervozita na oboch stranách, tak som sa ani nepýtala či môže dovnútra so mnou. Ale ultrazvukovú fotku ti určite dajú 🙂 Ničoho sa neboj, všetko dobre dopadne 😉

adelina84
autor
6. mar 2012

@gabika76 asi teraz vyzniem ako úplný debil, ale keďže je toto všetko pre mňa nové a neznáme, neviem, či presne chápem, čo znamená to 7+4tt ...

gabika76
6. mar 2012

@adelina84 Nič si z toho nerob ja som bola tiež totálne tupátko 🙂 Tak 7 to je sedem týždňov a tá 4 to sú štyri dni. Takže som bola tehotná 7 týždňov a 4 dni 🙂

adelina84
autor
6. mar 2012

@gabika76 dakujem, tak som si to myslela spravne 😝

andika10
6. mar 2012

@adelina84 gratulujem, náš príbeh je takí istý len sa stal skôr,

adelina84
autor
7. mar 2012

@andika10 dakujem ... az teraz clovek zistuje, kolko nas je ...

andika10
7. mar 2012

@adelina84 to ano. je nas až moc

st2
7. mar 2012

kocky aj mna to onedlho caka cize dalsia do partie

adelina84
autor
7. mar 2012

@andika10 mas pravdu, zacina to byt choroba bezna ako chripka :(

adelina84
autor
7. mar 2012

@st2 drzim palce 😉

mayka
7. mar 2012

baby drzim vam palce. Aj my mame dcerku z Gynfivu. 😉
Inak je tu dlho aj tema v snazilkach pipiny z gynfivu. 😉

ga79
8. mar 2012

babulky poradite zabudla som zobrat v urcitu hodinu utrogestan ..,ako pokracovat dat si ju? neni nikde ani v letaku ..co a ako, ak sa zabudne vlozit alebo uzit...dakujem

shawn7
19. máj 2012

@zuzana231 ahoj, mozno si uz v cykle a mozno si uz tehotna 🙂 ale neboj sa a chod do toho, stoji to za to. ked sa ti ten maly uzlicek pozrie do oci je to neskutocne super pocit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre