Môže injekcia od bolesti poškodiť plod?

zuzu3743
22. okt 2012

Dobry som tehotna liečim sa sa na zapal nervu v križovej oblasti. asik ked som bola 1-2 .tt tehotna bola som na rengene križovej oblasti a vzapäti som dostala injekciu Voltaren a potom asik tak o dva tyždne mi zas neurolog pichol niečo neviem ako sa to volalo presne ale pichal mi jednu davku na dvakrat do bolestivych miest že to malo byť na uvolnene svalstva . Myslim že to bol obstrek ale on to tak nenazyval inak to volal len si už nepamätam platila som za to 5€ že to mu nepreplaca poisťovna a potom ešte mi aj sestrička pichla nejaku injekciu od bolesti ale to neviem tiež ako sa volala a papier ma môj obvodny . potom som zistila že som tehotna . Ku gynekologovi som objednana až teraz vo štvrtok ale to je taky lekar čo nevie komunikovať preto ho asik zmenim. Nestalo sa vam niečo take prosiim velmi sa bojim mohlo to velmi ubližiť babu ine lieky som nebrala ☹

soldi
22. okt 2012

@zuzu3743 prvych 5-6 tyzdnov nie je babatko prepojene s Tvojim krvynm obehom, takze by to malo byt v poriadku

miskalevica
22. okt 2012

@zuzu3743 injekcie by babu nemali az tak ublizit ja byt tebou tak sa viac obavam, co sposobil RTG ☹

anjelicek26
22. okt 2012

@zuzu3743 - mne doky vravel, ze sa to nesmie, pri druhom tehu som mala seknuty chrbat a nakazal mi si spravit test pred tym, nez mi ju pichli - no a uz nemohli pichnut... som si to odtrpela z horucimi obkladmi tyzden v posteli. A suhlasim s @miskalevica - väcsi problem bude ten rentgen :(

zuzu3743
autor
22. okt 2012

@soldi no udaje čo som napisala som myslela že viem že som bola vtedy 1-2 tyždne tehotna to bolo po ovulacii(prve dva tyždne od menšt. som určite neotehotnela lebo som nemala manžl. doma ) ale podla menštruac. som bola 3-4 tt takže ak mi pichali tu druhu davku to som bola podla menšt. už v 6tt. a 5 den ☹ tak nevie keby som to brala od kedy viem že som otehotnela po ovulacii tak som 4tt.a5 den
@miskalevica
@anjelicek26 ďakujem dievčence ja som sa skôr obavala tych injekcii o rengene som našla zopar diskusii ktore boli pozitivne že nemal rengen nejake učinky na ich babätko .O obstreku som sa tiež dočitala že ho pichaju tehulkam ale netušim či ja som mala tiež obstrek len sa domievam . No a nazov tej injekcii od bolesti netušim anič take som nenašla tak preto sa tu informujem ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre