Môže stres spôsobiť problémy so srdcom?

momof3
12. dec 2017

Pisem kvoli tomu ze sa bojim o svoje zdravie. Pravda je ze dlhodobo trpim uzkostami (neberiem ziadne lieky), ale aj to je len dôsledok stresu v zivote. Mam 32 rokov a uz som dost toho prezila, smrť otca, samovraždu brata, narocne 3 tehotenstva, vazne problemy v manželstve, hysterické agresívne sceny... Bojim sa ci som si týmto mohla spôsobiť nejake problemy. Často ma picha pri srdci alebo mi býva všeobecne zle, bojim sa ci som si skrátila život alebo ake toto vsetko mohlo mat následky na moje zdravie. Inak nemam ziadne problemy , som stihla mam skor nizky tlak nefajčim nepijem , podnikáme ludia by si povedali ze som ideálna pekná mlada baba.

andisko
12. dec 2017

@momof3 A k psychologovi si sa preco este neodhodlala? Ja som to vzdy brala tak, ze "no jasne, co mi moze poradit cudzi clovek, co ma pozna hodinu-dve", ale naozaj, je to ulava sa porozpravat s niekym. Aj dusa potrebuje lekara. A ak ho nemas, vo svojom okoli, tak psycholog je velmi dobra volba. Ale vyberaj dobreho, aby to nebol nejaky odlud 🙂

zuzik307
12. dec 2017

@momof3 pichanie pri srdci malokedy so srdcom suvisi, vacsinou je to z hrudnej chrbtice...ak ti byva zle, zajdi k obvodakovi, posle ta na odborne vysetrenia...mozno treba zacat liecit aj uzkost...drzim palce🙂

deti95060810
12. dec 2017

skôr to vidím na psychiku...je potrebné dať do poriadku úzkosti - tie samé neprejdu. najskôr si skús v lekárni kúpiť lieky na upokojenie - voľno predajné...ak nepomôžu - potom nech predpíše lekár....

katharines
12. dec 2017

@momof3 no prezila si si skutocne vela 🤔. Ako uz pisala zuzik307, moze to byt z hrudnej chrbtice. Uzkost moze sposobovat ztahy svalov, ktore ju blokuju. Skus rehabilitacne cvicenia na chrbticu z Trencianskych Teplic (najdes na you tube). Tiez psychosomaticke bolesti su sice skutocne, avsak zatial ich medicina nevie zachytit. Dusis v sebe vela bolesti a robis si mnohe starosti. Minulost vsak uz nezmenis, avsak kazdy den mozes zacat od znova.

nikita002
28. mar 2021

Ahojte mamicky mozno to sem nepatri ale otec zostal od 1 .3 na dochodku a uz sa stalo ze mal zvyseny tlak a take rozruseny moze to byt aj stresom zmenou v zivote ze skratka uz je doma mozno aj ten koleltiv mu chyba pokial si zvykne ....nemate s tym skusenosti v rodine ????