Môže to byť suchý zápal pľúc?

22petruska
9. nov 2018

Prosím poraďte mi mám dcérku 17 mesiacov už dva týždne nás trápi sem tam že zakasle boli sme aj
U dr. Povedala že zaostrené dýchanie a zacervenane hrdielko urobila crp výsledok do 8 výter z hrdla negatívny , mala zo dňa na deň nechce mlieko piť čo milovala ani jrj nechutí jesť spáva je na obed prespi aj tri hodiny a v noci celú už týždeň čo málokedy predtým vždy sa budila aj dva krát a píla mlieko. Neviem ci to len môj zlý pocit alebo sa s ňou naozaj niečo deje. Stretli ste sa s tým niektorá s tým suchým zápalom pľúc? Dakujem

petulo18
9. nov 2018

tak sa pytajte na rengen, pre istotu.

lulistek
9. nov 2018

neviem mne to tak nepripada... detom nechuti jest ked su chore, pozri napr ci nema afty.. inak moj maly ma laryngitidu taku ze sem tam zakasle, jemne mu tecie sopel ale chripi a tiez ma rohadzane spanie, nechce papat. v noci aj 6x hore ( ma 2,5 roka ) a vcera vstal len tak o 4:00 rano a to isiel spat o 21:30. deti vie rozhodit aj upchaty nostek. ale jasne ked sa ti nieco nezda treba ist k dr a pytat na ten rontgen

22petruska
autor
9. nov 2018

@petulo18 dúfam že ma nevýrazia z pohotovosti

22petruska
autor
9. nov 2018

@lulistek nemá ani afty ani sopel v nose skôr sa mi zdá ako keby jej zatekalo dole hrdlom

lubik87
9. nov 2018

@22petruska ale veď jej robila crp to znamená že zápalový proces v tele nieje..a má aspoň nejaké príznaky choroby suchý kašeľ bolesť hrdla? Prečo ťa vôbec napadla táto choroba ?????

lubik87
9. nov 2018

@22petruska a zbytočne ju ozarovat..no neviem

22petruska
autor
9. nov 2018

@lubik87 no má 17 mesiacov tak sama mi nepovie čo ju bolí ale jesť odmieta, hrdlo mala červené že podráždené a zostrene dýchanie to bolo v utorok

7rebeka11
9. nov 2018

@22petruska a kašle sucho?

22petruska
autor
9. nov 2018

@7rebeka11 trochu takým suchým tak 10 krát za deň

22petruska
autor
9. nov 2018

@7rebeka11 to už dva týždne tak

janage
9. nov 2018

@22petruska ahoj my sme mali min.rok dcera a ja ako atypicky neurceny aj s pobytom v nemocnici. Crp bolo vyssie u dcery, u mna cez 100. Horucky vysoke potom kolisave. A trvali dlho. U dcery sa po tyzdni objavil kasel az a crp v den ked robili rtg bolo 22. Predtym ale mala okolo 50. U mna bol zapal nepocutelny, teda pri vysetreni nebolo na posluch nic pocut. Az rtg ukazalo. U dcery tiez rtg. Z toho co pises ja by som sa ani na pohotovost netrepala. Ak sa vyslovene nedusi a nemate horucky co neklesaju. Moze,sa stat ze tam chytite chripku alebo inu radost od inych chorych.

7rebeka11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janage
9. nov 2018

@22petruska pockaj do utorka, v pondelok sa,nahrnu chori po vikende. A moze dr. zvazit dalsie testy pripadne rtg. Zapal pluc bez teploty a so zakaslanim 10x za,den plus kludny spanok to by som na zapal pluc nevidela. Skor tu spavost atypicku pre vas by som spomenula

22petruska
autor
9. nov 2018

Počkám teda do pondelka a pôjdeme sa dať ešte raz popocuvat pre istotu, nikdy nebola chorá len sopliky mala možno preto aj stresujem trochu viac

22petruska
autor
9. nov 2018

@janage spomenula som jej to v utorok aj to že nechce papať tak jej ten výter urobila a že ak by nejedla a nepila a mala teplotu máme prísť hocikedy

janage
9. nov 2018

@22petruska ked jej pozrie do hrdla uvidi ci tam nieco zateka, ak ma opuch moze,sa jej zle hltat. Este ma napadla alergia. Doktorku mas podla vsetkeho rozumnu. Moja mladsia mala take kasle ze,sme mysleli ze ma astmu. Vylucili. Ani neprisli na pricinu. Aj kortikoidy sme brali. Pomohli az kupele v tatrach. A to kaslala takmer rok v kuse. Vylucili chlamydie, cierny kasel a xdiagnoz. Doveruj svojej lekarke, skus si vsimat kedy kasle viac, kedy menej, ci stale rovnako.

22petruska
autor
9. nov 2018

@janage bola zastupujúca doktorka taká staršia už na dôchodku ani nie naša no počkám ešte uvidím

hamca
9. nov 2018

@22petruska ak jej robila crp a vyšlo také nízke, tak by nemala mať zápal pľúc. Dcera ho mala ako dvojročná a tiež bola taká, že len občas zakazlala, trochu teplota, nič strašné, ale crp jej vyšlo cez 200, takže hľadali príčinu a bol to zápal pľúc.
Keď je tvoja dcérka častejšie chorá, odporúčam inhalator a zvlhcovac vzduchu, nám to neskutočne pomohlo aj pri takých dlhotrvajúcich kasloch.

22petruska
autor
9. nov 2018

@hamca práveže nebyva chorá len sopliky mávala nikdy teplotu či ATB len teraz tieto posledné dva týždne taký čudný kašeľ

hamca
9. nov 2018

@22petruska ja by som ešte odporučila tymianovy sirup, recept nájdeš na nete, rýchlo sa prípravy a dcéram vždy zabral na kašeľ rôzneho druhu

22petruska
autor
9. nov 2018

@hamca ďakujem skúsim

lulistek
9. nov 2018

@22petruska ak kasle sucho mozte mat doma suchy vzduch. Mozes jej dat na postielku vlhku handru a vyvetrat jej dobre. To papanie moze byt aj napr zo zubkov nejdu jej ved este to je taky vek ze zubky sa tlacia aj ked ich nevidis ale ju to moze boliet. A naladu ma aku? Je nervozna? Tiez moj nazor na pohotovost s tymto nie.

22petruska
autor
9. nov 2018

@lulistek no môže byť aj tie zúbky vyšla jej horná dvojka a stále vrta v ústach mňa skôr trápi to zostrene dýchanie či sa jej to nezhorsilo, nie je nervózna ona je pokojné dieťa celkovo len to spanie mávala horšie teraz by spala veľa

janage
9. nov 2018

@22petruska ak si das ucho na jej hrudnik ak by sa to zhorsilo pri zapale priedusiek alebo zhorsenom dychani ja som pocula taky netypicky zvuk ako piskanie.

22petruska
autor
9. nov 2018

@janage už spinká skúsim ráno ďakujem

jumama
9. nov 2018

Nasa mavala zapaly pluc v skolke medzi 3-5 rokom. Vacsinou sa jej pri dychani vyskytovali piskoty - nielen pri nadychu, ale aj pri vydychu. Pri nadychu sa to niekedy neda rozoznat, ci piska iba upchaty nos. Ale to piskanie pri vydychu naznacovalo vacsinou zapal priedusiek, pluc. Hlavne v noci sa to vzdy prejavilo - stazene dychanie, chrapanie, piskoty. Kedze mala upchaty nos, spala vacsinou s otvorenymi ustami. Dalo sa rozoznat, ze pri vydychu tie piskoty nerobi nos, ze idu z plucok. Od zatecenych soplikov sa vacsinou v noci povracala, lebo pri zapaloch priedusiek, pluc je tych soplikov strasne moc.

bocjanka
9. nov 2018

@22petruska môj syn mal zápal pľúc a ten kašľal tak 200x za deň, pri dýchaní bol počuť piskot aj bez fonendoskopu. Potil sa a mal vysoké horúčky.

lubik87
9. nov 2018

@22petruska podľa mňa máš prekurene prípadne skrytý prach .. každé bábo má nejaké fázy ktorými prechádza..moja malá ni kedy vypije 4 fľaše mlieka za noc inokedy polovicu z jednej ..dva mesiace nejedla dokopy nič ..teraz zje aj mňa....spáva doobeda 2 hodky poobede aj 4 a večer od tej 21 do 7 rána .to je tento týždeň minulý spala 30 minút za celý deň ...podľa mňa zbytočne robíš paniku...čítaš blbosti na internete....keby som mala všetko priradiť k chorobe tak ma šľak trafí. Ak je malá podľa teba prílis únavena chýba jej železo .začni jej dávať čerstvo odstavene ovocie a zeleninu ...a 17 mesačná až by ju to hrdlo naozaj bolelo tak bude trvať pri prehĺtaním slín a nie že ešte aj dačo vypije...