Môžem otehotnieť ak pred menzesom 4-7 dní špiním?

matrinka
28. dec 2006

Ahojte,
neviete mi poradit , mozem otehotniet ked mavam 4-7 dni pred menzesom hnede spinenie? Menzes mam pravidelny 29-32dni, ovulacia vzdy prebehne ( podla BT, aj podla OVU testov). Znepokojuje ma len to spinenie...je tu taka tehulka co otehotnela napriek spineniu?

govinda
28. dec 2006

matrinka, neviem o tom, že by špinenie mohlo nejako zabrániť otehotneniu, keď máš viac-menej pravidelný cyklus a keď máš aj ovu. Ale ja na to nie som nejaký odborník.

linle
28. dec 2006

matrinka, tiez si nemyslim, ze by si kvoli spineniu nemohla otehotniet. 😉

matrinka
autor
29. dec 2006

mam obavy hlavne z toho, ze co ked sa oplodnene vajicko nemoze uhniezdit, ze to spinenie znamena nizku hladinu hormonov, ktore sposobia ze sa vajicko neudrzi 😒

rstanka
30. dec 2006

Matrinka, aj ja mavam hnede spinenie 2-3 dni pred MS a u mna to znamena, ze mrska cochvila dorazi. Vtedy ma uz aj boli v podbrusku. Takze, ked sa to objavi, viem, ze sa to tento mesiac zasa nepodarilo. Ale vela bab tu pisalo, ze aj napriek tomuto spineniu uz mrcha nedorazila, tak drzim palce.

bublinkajasminka
30. dec 2006

ja mám tiež to špinenie pred MS.....asi deň pred dorazením mrchy

matrinka
autor
2. jan 2007

vraj 1-2 dnove spinenie pred mrchou nic neznamena...aspon mne to povedal moj gynekolog, ale aj ked vedel, ze u mna to trva aj viac ako 5 dni tak s tym nic neurobil..tak neviem ☹

govinda
2. jan 2007

takéto špinenie sa niekedy objaví aj u mňa, trvá maximálne 1-2 dni. No tento mesiac som mala špinenie 3 dni, potom 2 dni nič a až potom dorazila mrcha. Tak neviem, čo to malo znamenať, ale to bude asi tým, že som pred mesiacom vysadila HAK. No a nehovoriac o tom, že mrcha dorazila až 42 DC 😠

tucniacik
18. jan 2007

dievcata, hnede predmenstruacne alebo pomenstruacne spinenie znamena vacsinou nedostatok progesteronu v druhej fazy cyklu a naozaj to moze znamenat probem otehotniet,pretoze vystelka maternice sa nestihne dobre vyvinut/respektivve sekrecne zmenit a vajicko sa v nej neuhniezdi,alebo uzniezdi, ale potom moze dojst k velmi skoremu potratu... ak si meriate BT, druha faza cyklu - ta od ovu po menzes/ by mala merat aspom 12dni bez hnedeho spinenia...ja sama som roky spiniela 2-4dni pred menzesom a 3 dni po menzese, druha faza u mna trvala 12-13dni, ale ak odratam dni kedy som spinila, bolo to 9-10 bez spinenia a to je malo... napriek tomu sa mi bez liecby podarilo velmi rychlo otehotniet,testy boli pozitivne, ale v 6tt bola maternica cista,nebolo to ani mimomat.teho, proste plod sa vobec nevytvoril,respektive vajicko po zhaniezdeni sa prestalo vyvijat a zaniklo to... druhe teho som mala podporovanu druhu fazu cyklu gesganmi/lieky co nahradzaju progesteron/ a uz to bolo lepsie, plod sa vytovril, srdiecko bilo, no opat som potratila...
odporucam vam to hnede spinenie riesit s gynekologam, spravit hormonalny profil kde sa zisti presne hladina progesteronu - robi sa to v polovicu druhej fazy cyklu z krvi, a podla tejto hladiny vam lekar predpise nejake tie gestageny/duphaston,utrogestan,provera,.../ spravna hladina progesteronu je velmi dolezita pre dobre uhniezdenie oplodneneho vajicka...
okrem toho, hnede spinenie moze mat aj ine priciny, no najcastejsia je prave ta znizena hladina progesteronu/vola sa to lutealna insuficiencia.
po druhom potrate sa mi este vaic kratila druha faza cyklu, iba 11dni... zacala som uziva sarapis,a vzysenu davku vit. b6 - je dobry na ten progesteron, a po dvoch mesiacoch uzivania mi uplne preslo to hnede spinenie, uz hned nastupuje cervena krvacanie, a zatial sa mi podarilo predlzit druhu fazu o 1 den, cize uz mam 12 dni bez hnedeho spinenia... dufam ze sa to casom este predlzi...

dicinka1
20. jan 2007

cafte baby.je tu niekto??????????????????a ja ze mam to spinenie sama....a nevedela som,ze preco.

gangulienka
22. jan 2007

mne sa to spinenie objavilo tento cyklus prvy krat, trvalo 5 dni a poto prisla ms, a to som asi pred rokom vysadila Hak, tak neviem co tak zrazu ?? 😕

trelka
22. jan 2007

Ahojte, aj ja mam tento problem, teraz sa mi to spinenie skratilo konecne na 2-3 dni. Robili mi aj hormonalny profil, vsetko bolo OK aj ovulku som mala. Tiez mi to dr. liecil duphastonom, ale bez vysledku. Tak uz len teraz caka kedy pridem, ze som tehu. Tvrdi ze som OK. Uvidime. 🙂

bublinkajasminka
23. jan 2007

holky - ja špiním 1-2 dni pred menzesom a tiež len povysadení HAK - tak treba ísť ku gynovi???? alebo mám počkať?? ovu som mala pred 11 dňami a zatiaľ nešpiním vôbec

haninkal
23. jan 2007

ahoj,
já jsem tento měsíc špinila poprvé, tak 10 dní..nikdy dříve se mi to nestalo, tak jsem byla vykulená u doktorky, ta že prý jsem měla asi nějakou infekci, protože jsem začala špinit po styku, dostala jsem čípky...a teď marně čekám můru. Taky jsem z toho zmatená, nebylo to jen špinění, ale i krev, jenže taková co není při můře...testy jsou negativní.
A teď babo raď... 😒

bublinkajasminka
23. jan 2007

haninkal - ale však ak ti niečo predpísali, určite to pomôže pri infekcii a bude to dobre.....držím palce....a skúšate robiť miminko?

haninkal
23. jan 2007

ahoj bublinka,
snažíme se 1. měsíc a hned musí přijít nějaké problémy. ☹ HA jsem vysadila v září..štve mě, že nevím na čem jsem 😠

bublinkajasminka
23. jan 2007

haninkal a ked si bola u lekára nepovedal ti na čem si???? to je dosť podstatné....

haninkal
23. jan 2007

bublinka,
dělali mi test (negativní) a výtěr (dnes jsem volala na výsledky a také negativní)..prostě záhada 😒

dicinka1
31. jan 2007

uz ma to stve....zase to hnede spinenie....mam brat duphaston uz v 5.den cyklu?

miriamka
22. feb 2007

Baby...stretli ste sa niektora so spinenim par dni pred ovulaciou?Ja som vcera zacala spinit,ovulka by mala byt tak o 3 dni.Isla som dnes hned lekarovi,a on povedal ze to moze byt spinenie pred ovulaciu...Som z toho jelen,neviem co sa deje,nikdy predtym sa mi to nestalo ☹

lentilka1
22. feb 2007

miriamka: ja som to už raz tiež mala, myslela som, že som tehu, a nebola som......samozrejme ☹

miriamka
22. feb 2007

Lentilka...ale spinenie este pred ovulaciou?Davala si tomu nejaky specialny vyznam,alebo si na to kaslala?Neviem ci sa mam tym moc znepokojovat.

lentilka1
22. feb 2007

No tak ako vravím, v kútku duše som si myslela, že som azda tehu!!!! Lebo predtým som sa nezaoberala tým, kedy mám tehu a tak...vieš, ja som z tej mojej ovu aj tak blbec. Ja mám 22 - 24 dňový cyklus, takže neviem kedy mám presne ovu. Ale teraz si myslím, že ju mám. Lebo mám nejaký výtok. A vraj vtedy to je 🙂

miriamka
22. feb 2007

No a aku mas BT?

lentilka1
22. feb 2007

No a to som už vzdala, to nemeriam, lebo už si niekedy pripadám ako blbec: všetko počítam, meriam....a aj tak tomu nerozumiem 😀 už som v štádiu: keď to má prísť, tak to príde aj keď bodľa BT nebude vhodný čas....veď vieš

miriamka
22. feb 2007

Lentilka...mas pravdu.Ja si BT meriam len aby som vedela,ci vlasnte ovulku mam alebo nie 😒

lentilka1
22. feb 2007

no vidíš a nič z toho, lebo som si istá, že aj keď to robíš v správne dni, - úspech neprichádza ☹ , že???takže preto som skončila pri tomto názore 😒 😉

miriamka
22. feb 2007

Hej...presne tak.Ani ja sa uz na to nesustredim,len teraz neviem ci moze znamenat spinenie pred ovulaciu,ci nie som nejako chora alebo co ☹

lentilka1
22. feb 2007

Neboj všetko bude OK. Pokým ťa dole nič nebolí, tak to pusti z hlavy.Bože mne je tak zle, ziedla som celú varenú klobasu s horčicou a chlebíkom... 😵

miriamka
22. feb 2007

No ved prave...keby som si nenasla zaspinene spodne pradlo,ani neviem.Nic ma neboli,citim sa dobre...takze fakt neviem ci je to normalne mat take spinenie pred ovulaciu.
Lentilka,ale Ti je dobre ked sa tak napchavas.Mnam,aj ja by som si dala 🙂

lentilka1
22. feb 2007

Bože, ale som pažravá, že??!!! Nevadí, rozťahujem žalúdok....prípravy na tehu! 😀 ha ha

a koľko máš rôčkov?