Môžem otehotnieť ak pred menzesom 4-7 dní špiním?

matrinka
28. dec 2006

Ahojte,
neviete mi poradit , mozem otehotniet ked mavam 4-7 dni pred menzesom hnede spinenie? Menzes mam pravidelny 29-32dni, ovulacia vzdy prebehne ( podla BT, aj podla OVU testov). Znepokojuje ma len to spinenie...je tu taka tehulka co otehotnela napriek spineniu?

miriamka
22. feb 2007

No ja mam 27,a Ty?

lentilka1
22. feb 2007

ja mám 23 😀 a koľko sa snažíte?

miriamka
22. feb 2007

Snazilkujeme 4 mesiace,z toho 2 cielene tak ze si meriam BT...A vy?

lentilka1
22. feb 2007

my od leta, ale ms som nemala 3 mes. takže skutočne asi 5 cyklus. BT som si merala asi 2 týždne 😒 a si vydatá??

miriamka
22. feb 2007

Lentilka...ako to ze si nemala menzes 3 mesiace?No ano,vydata som,a Ty?

lentilka1
22. feb 2007

Vieš, my sme sa jedného pekného dňa rozhodli, že chceme bábätko, ale ja som mala antikoncepciu. A keď som ju vysadila, tak sa moje telo z toho nevedelo spamätať tri mesiace, potom mi dala dr. vyvolávačku a už bolo dobre. Ale tie tri mesiace, to bola katastrofa, zle mi bolo, mala som naliate prsia...myslela som si každý mesiac, že som tehu.....no a teraz mám hrozne krátky cyklus, tak nič nestihnem... 😀 ja som vydatá ešte neni. Nemáme ešte všetky otázky bývania dotiahnuté a tak sme sa rozhodli, že takto to je fajn, aj tak by sme nemali kde bývať. Ale chceme tento rok stavať, alebo kúpime niečo, tak potom sa všetko vyrieši. Ak ostanem tehu skôr, tak sa hneď vezmeme 😀 lúbkame sa veľmi, takže......tak 😀

miriamka
22. feb 2007

No tak drzim palceky!Ja po vysadeni HAK mam cyklus naopak dlhy,ale aspon pravidelny...len to spinenie teraz pred ovulaciou mi nejde do hlavy ☹

lentilka1
22. feb 2007

aj ja ho mám už pravidelný... 🙂 len krátky., nevadí 😵 nejak to zvládneme, no nie, ja len dúfam, že všetky snažilky....budú čoskoro mamičky 😉

miriamka
22. feb 2007

Vies,podla mna kto chce mat deticky by ich mal mat...Dnes som na gyne stretla babu co tam cakala a chcela ist na potrat.Povedala,ze dat 7500Sk za potrat je lacnejsie nez co by ju potom to dieta stalo. 😒 Take zeny by som poslala niekam!

lentilka1
22. feb 2007

Tak, hej to je nespravodlivé... ☹ kto bábätko nechce, tak ani nevie ako a už je v tom, a kto chce, tak sa to nedarí....

vieš, ale radšej nech ide taká "chudera" na potrat ako keby to chudiatko malo byť same, alebo nebodaj týrané!!!!!!! ☹

ale je to všetko nespravodlivé...... ☹

tú fotku, čo máš pod menom..., to kde ste boli? 🙂

miriamka
22. feb 2007

Fotocka je zo svadobnej cesty v Tunisku 🙂

lentilka1
22. feb 2007

hej, aj my sme tam boli už 4 krát. A kde konkr. ste boli? páčilo sa ti? a kedy?

miriamka
22. feb 2007

No pred dvoma rokmi sme boli v Sousse a pacilo sa nam,a minuly rok na Tabarke a tiez bolo super...mesto sice spinave,ale hotel super,plaz paradna a voda tiez!

lentilka1
22. feb 2007

no to áno, a hlavne sú tie zájazdy za super ceny a máš zaručené teplo...síce my sme tento rok boli v septembri a zažili sme katastrofickú búrku 😠 inak vtedy sme išli a celú dovolenku sme sa snažilkovali a už sme aj mysleli, že by..... 😀 no a nič nebolo ☹

miriamka
22. feb 2007

No aj my sme cakali ze prideme z dovolenky a budem tehu,a na dovolenku uz len spominame a tehu stale nie som 🙂 Ale ono to pride,len to chce cas.

lentilka1
22. feb 2007

veru veru, musíme myslieť pozitívne, a hlavne odľahčiť hlavu 😅. Myslieť radšej na niečo iné, ale nie úmyselne. Len tak, proste nemyslieť stále na ovulačné dni,.....a tak. A ono to príde. Ale ja viem, ľahko rozprávať a uvažovať, ale ťahšie to praktizovať!!!!!!!!!!!!!!!!!však?

l7067
2. mar 2007

Ahojte,ako to tu tak čítam,tak vidím,že v tom nie som sama.Ja mám tiež špinenie,ale trvá mi 4-5 dní pred menzesom(niekedy dlhšie)pred rokom som ho mala pravidelne každý mesiac pol roka.Nedávno sme začali chodiť do centra a tam mi povedali,že s najväčšou pravdepodobnosťou som bola tehu,ale vajíčko sa nezachytilo a asi som sa tým čistila. 😢 Potom som mala chvíľu pokoj...teraz špiním zase... 😨 Źe by zase 😖 Už mi to vážne lezie na nervy,chodíte k doktorovi ako blbec,ale on vám aj tak nikdy nič nepovie,len"možno" "asi"...

radka20
21. máj 2008

prosim mohli by ste mi poradit ze uz dva dni mam hnede spinenie pred menzesom je to priznak tehotenstva prosim poradte mi dakujem

saska1
22. máj 2008

ahoj radka...špinenie veľmi nie je príznak tehotenstva...je to skôr problém rozhádzaných hormonov - zníženého progesteronu...ja mávam špinenie 2-3dni pred mrchou...beriem na to aj duphaston, ale zatiaľ nepomáha... ☹
zatiaľ mám skôr pocit, že to špinenie spôsobuje problémy s otehotnením.. ☹

dankakk
27. máj 2008

dievcata, co mozem povazovat za spinenie? uz 3 den mam ruzovy hlien, nie hnedy, cerveny... taky ruzovy, len na bielom toaletaku ho vidno... som uprostred cyklu, po ovu... znacim si ho do grafu ako spinenie... je aj toto spinenie?

bety1
13. jún 2008

dankakk: ja mam ten isty problem, druhu polku cyklu mam to iste a niekedy to prejde v hnede spinenie,a uz sa to opakuje 3 mesiac. Vie mi niekto poradit,co to znamena?

mili1
14. jún 2008

Dankakk - ten ružový hlien môže byť tiež pri ovulácii - zvykne byť v strede cyklu. Vtedy sa treba snažilkovať.
V druhej polovici cyklu spinenie môže znamenať nedostatočná činnosť žltého telieska - progestorenu.
Saska má pravdu dáva sa na to duphaston.

evitaduvi
20. jún 2008

Ahojte, som tu dnes prvý krát a neviem či som sa zaradila do správneho fóra. Aj ja som mávala problém hnedého špinenia pred menzesom, keď som sa pýta Dr. či začať počítať cyklus od špinenia alebo až keď začnem krvácať normálne, povedala mi že od špinenia, vtedy som jej spomenula, že sa mi nedarí otehotnieť
a ona nič. Tučniačik , keď to tu terz čítam začínam chápať.
Som 2 týždne po kyretáži - po zamknutom potrate - missed ab.
najskôr som nevedela, že či to hnedé špinenie naposledy v marci bol menzes alebo nie,
Dr. ma poslala na ultrazvuk 6+0 tt, akcia +,to bolo 6.5.08,
potom som začala mať špinenie sem tam do polovice mája, ale už som užívala Duphaston
druha polovica mája OK až na morskú chorobu od ráno do večera
a 29.5. som zakrvácala červeno. 30.6. som letela k Dr. zvýšila mi dávku Duphastonu
a dala mi Ascr. 4.6. šok ultrazvuk bez akcie 6+6 tt. . Dostávam sa pomaly z toho.
V Lubochni som bola naposledy 1995 pred prvým teh. a brala som myslím dexametazon.
Dovtedy som užívala Diane 35, mám zistenú nedostatočnosť 21- hydroxylázy
a min. raz do týždňa si musím depilovať bradu.
Dnes som volala do Lubochne, skoro som odpadla objednali ma na 16.10.08. A tak neviem čo mám robiť, Vypýtať si od Dr. Diane 35 alebo čakať do októbra ?

septenpunctata
22. jún 2008

ahojcek evitaduvi

ja som sa zaregistrovala kvoli teba...citam si tu prispevky od vtedy ako som otehotnela..
...len uz tehotna niesom, stalo sa mi to iste co tebe, 17 juna missed abort....7tt bez akcie
...stale mi je smutno...tiey som mala hnede spinenie asi pol roka pred menzesom, ale vobec som tuomu nekladna pozornost, mala som, lebo teraz sa mi to vypomstilo...ty si z Liptova ? ked chodis do Lubochne?

evitaduvi
23. jún 2008

Ahoj sep., ja chodím do Lubochne od 17 rokov, ale som z Kysúc. Mala si problém otehotnieť alebo to bola
náhoda? čo chceš teraz robiť, lebo ja neviem čo teraz. Keď si dám Diane zas budem nemožná, robí mi to zle
na psychiku aj na libido. Ak čakať do októbra, veď dovtedy môžem zas otehotnieť. A zas budem mať zlú hladinu hormónov, teda si myslím, že to bolo príčínou, ešte mi neprišli výsledky z histológie. Uvidím, keĎ mi príde menzes či budem špiniť. Inak čistila som sa skoro dva týždne a na konci to bolo zas také otrasne hnedé. Rozhodla som sa i merať baz. teplotu. Ešte som na PN do konca týždňa.

marta222
23. jún 2008

Ahojte dievčatá, nevedela som, že aj o tejto téme je tu diskusia. Ja som mala taktiež také hnedé až krvavé špinenie, ale v čase ovulácie. V januári 2008 som síce úspešne otehotnela, ale zároveň aj vo februári asi v 6 tt. potratila. Ako to tu tak čítam, mohlo to byť aj kvôli tomu špineniu. Mala som ešte aj VVCH maternice - uterus subseptus (prepážka v maternici), tú som si však pre istotu dala 27.5. odstrániť, nakoľko vo vyššom štádiu tehotenstva by som mohla predčasne porodiť alebo potratiť. Takže teraz musím mať cca 3 mesiace pauzu s otehotnením. Po čistení - kyretáži vo februári po potrate sa mi už to špinenie počas ovulácie neobjavuje a zatiaľ ani teraz po odstránení tej prepážky, uvidíme, čo bude ďalej. V auguste sa začneme bezpodmienečne snažiť ..., mám už najvyšší čas, mám 35 a dieťa ešte žiadne. Takže tak... Evitaduvi a ty si konkrétne odkiaľ? Lebo ja som tiež z Kysúc. Pekný deň prajem všetkým.

evitaduvi
23. jún 2008

Ahoj Marti, ja som z Krásna,
Stále rozmýšľam, či som sa nemala pýtať na ultrazvuk, mám stále taký divný pocit, tlačí ma v podbušku a na mechúr- nemôžem vydržať, ale na WC len také slabé cvrk. Moja Dr. nemá ultrazvuk, naposledy som jej chcela spýtať či ho mať nebude, lebo asi by som od nej odišla, ale je mi to trápne, neviem to tam zo seba dostať. kolegyňa je tehotná a vždy z ultrazvuku si doniesla fotku a ani nemusí vždy cválať do nemocnice.
neviem, či by sme sa nemali presunúť do inej diskusie, .... - myslela som si, že som už Ok, práve pred chvíľou som dočíítala T.K.Vasikovú - Túžby a urobila sa mi taká hrča v krku a riadne som sa vybučala, teraz ma bolí hlava - idem von je tam pekne - prajem vám krásny deň. Eva

marta222
23. jún 2008

Ahoj Evka, ja som po kyretáži tiež mala bolesti a krvácanie ale len 4-5 dní a tiež som chodila často na WC. Tie tlaky v podbrušku sú pravdepodobne z toho, že máš ešte trocha spadnutú sliznicu maternice, potrvá zhruba mesiac, kým sa ti dá do pôvodného stavu - preto ti to tlačí aj na mechúr. Ja som sa tiež po potrate ubučala celý čas, kým som bola na PN doma, keď som sa len tak povaľovala a stále na to myslela, a ešte aj teraz, keď príde na to reč, tlačia sa mi slzy do očí. Ale, čo už, nič sa nedá robiť. Verím, že sa mi čo najrýchlejšie podarí otehotnieť a hlavne donosiť zdravé bábätko. Neboj sa, čas všetko zahojí a podarí sa ti otehotnieť. Tak sa maj krásne, skús myslieť na niečo príjemné a drž sa. Pekný deň.

evitaduvi
23. jún 2008

Martuška, ďakujem za pekné slová, dobre mi to padne. Ako tak počítam ty asi čakáš celých 6 mesiacov, kým sa začnete snažiť, poradil Ti to Dr. alebo si sa rozhodla sama? a odkiaľ si ty?

marta222
24. jún 2008

Evka, to som sa nerozhodla sama, to mi povedali lekári. Po potrate treba 3 mesiace počkať s otehotnením (síce nič sa nestane, keby si otehotnela aj skôr) a po tej operácii, na ktorej som bola 27.05. mi lekár povedal, že tiež po troch mesiacoch by som sa mohla pokúšať otehotnieť. Nedali mi síce žiadne lieky a ani nič na zabránenie otehotneniu, takže keď sa zregenerujem, môžeme začať skúšať. Už sa cítim dobre, bola som 3 a pol týždňa na PN-ke, už chodím aj do práce. Takže tak... Ja som zo Snežnice (kúsok od KNM). Pekný deň Ti prajem