Môžem otehotniť po laserovej operácii krčku maternice?

emmaelzer
17. jan 2007

ahojte, po zobrati vzorku s krcka maternice mi zistili, ze tam mam pre-rakovinove bunky a chcu my laserom vypalit tu cast krcka, kde a vyskytuju.
Problem, je, ze som pred tym ako mi to mohli robit otehotnela a v 12 tt potratila. Chcela by som vediet, ci nemate podobne skusenosti, ci ta operacia nie je nebezpecna pre buduce tehotenstvo a pod.
Dakujem

bojko777
16. aug 2012

@huterika
ahoj, mala si nejake problemy v tehotenstve? Neotvarala si sa, nemusela si lezat?

huterika
17. aug 2012

@bojko777 Cuduj sa svete nemala a ani neotvarala, dokonca som prenasala a tak mi porod museli vyvolat 😉 ale lahsie som aj porodila sa mi zda, povedali mi ze na prvorodicku som sa otvarala celkom rychlo. Po porode a po sestonedeli som bola na kontrolnom cyte a vsetko je v poriadku

bojko777
18. aug 2012

@huterika tak super 🙂

qtinka77
28. aug 2012

Ahojte, aj my by sme chceli zacat pracovat na krpcekovi, tiez som po konizacii krcka - december 2006. Mam uz 11 rocnu dceru a 35 rokov, takze uz nie je dovod cakat s druhym dlhsie.
Len sa tiez bojim, ci sa nezacnem otvarat a nebudem na rizikovom kvoli tomu krcku, lebo ako som sa niekde docitala, po tomto zakroku nie je problem otehotniet - skor naopak, lahsie to ide, ale udrzat to babo moze byt uz problem...
Tak uz mam aj strach, ci to bude vsetko v poriadku...

crystalskye
9. aug 2013

ahojte baby, chcela by som sa spýtať, ako dlho ste sa museli šetriť po konizácii? ja mám 15mesačnú dcérku, prvý týždeň po zákroku si ju zoberie mamina k sebe, aby som ju nemusela dvíhať, ale čo potom? približne dokedy si ju nebudem môcť zdvihnúť a budem musieť ležať? a ešte jedna otázka, dali ste sa zaočkovať po konizácii? mne to radí aj moja gynekologička, aj doktor, čo ma bude operovať, prosím dajte vedieť, dakujem 🙂

cukrik001
27. apr 2015

Ahojte som po operacii krcka maternice robili mi to elektrickou sluckou na kolko som este nemala deti a v buducnosti chcem mat babo...robili mi to pod narkozou,zakrok trval asi tak 15 minut ....cchem sa spytat ked prestane ucinkovat narkoza mozem ist hned na druhy den do prace?..nebudem mat velke bolesti?..dakujem