Môžem otehotniť po laserovej operácii krčku maternice?

emmaelzer
17. jan 2007

ahojte, po zobrati vzorku s krcka maternice mi zistili, ze tam mam pre-rakovinove bunky a chcu my laserom vypalit tu cast krcka, kde a vyskytuju.
Problem, je, ze som pred tym ako mi to mohli robit otehotnela a v 12 tt potratila. Chcela by som vediet, ci nemate podobne skusenosti, ci ta operacia nie je nebezpecna pre buduce tehotenstvo a pod.
Dakujem

kubko
30. jan 2007

Ahoj Emma ako sa mas? Dufam, ze je to uz vsetko lepsie a zacinas sa davat dokopy. Včera som volala kvoli mojim vysledkom a este stále nie su. Mam si zavolat o tyzden. To cakanie je nekonecne. Pytala som sa sestricky na metodu, co pouziva ten lekar. Vola sa leeds. Vyhladavac mi k tomu nic nenasiel, takze nie som o nic mudrejsia. K tomu lekarovi pojdem uz len keby som isla na zakrok a slubujem, ze zozeniem nejake materialy. Ono myslim, ze je zakladom aby sme si nenenchali urobit konizaciu, ale nejaku setrnejsiu metodu. Inak minule tu niekto spominal, ze mu lekar odporucal poponahlat sa s tehotenstvom. Aj moj bezny doki mi uz niekolko rokov odporuca planovat si co najskor rodinu. A ked sme sa konecne rozhodli a podarilo sa nam to, tak to ako naschval nevyslo… no co uz nabuduce to urcite vyjde…. Takze uz sa neviem dockat pondelka a potom možno hopsa horsa na Kubka chi chi.

svetluska.p
30. jan 2007

Kubiiiicek, jasne, ze to vyjde!!!! Ver tomu 😉 .

aaandrejka
30. jan 2007

kubko, mne robili konizaciu po dvoch detoch (pred 12 rokmi), teraz som tehotna a lekar mi povedal, ze budeme kazde 2 tyzdne sledovat krcok ultrazvukom.. ked sa bude spravat slusne, tak bude fajn, ked nie, tak mi urobi cerklaz (zasije ho)... kedysi, ked som rodila svoje deti, to robili kazden piatej zene, takze to nie je nic hrozne 🙂 drzim prsty, nech vam to vyjde! 🙂

kubko
30. jan 2007

Emma oprava ta metoda sa vola leetz nie leeds

jj2202
30. jan 2007

kubi ahoj, ako si sa sem dostala?

kubko
30. jan 2007

No cauko babulka, zvolila som tvoj styl komunikacie. Doma si napisem, co vam chcem napisat a v robote to len stiahnem na net. a kopirujem co som uz pisala. Ma to len jednu nevyhodu budem den pozadu.

jj2202
30. jan 2007

kubi nevadi, super kocka sikovna 😀

emmaelzer
autor
30. jan 2007

No kubko, tak aj tu to volaju leetz a to mi chcu robit. o 2 tyzdne idem k doktorovi, a dozviem sa tiez viac, ale mne doktor radil najprv si to dat do oriadku (stale tam hrozi rakovina) a potom otehotniet, tak asi to neni na tehotenstvo tak nebezpecne, aj ked si myslim, ze treba zenu viac sledovat, ako aaaadrejka pise.
Ja este stale krvacam, a pre istotu, mam ist naspat do nemocnice, lebo uz aj im sa zda, ze to nejako dlho...vidina dalsieho pokusania sa je dost daleka a pravdupovediac, dost som este v depresii, z toho, co sa stalo...

emmaelzer
autor
15. feb 2007

Tak som bola na tom zakroku, odstranili mi nie bunky. Doktor mi objasnil vela veci.
Po prve, tie bunky nemaju nic spolocne s tehotenstvom. Su to len bunky, viditelne len pod mikroskopom.
Ranka je nieco ine. Povedal mi, ze v podstate to ani nie je ziadna ranka, len koza, (krcku), ktora je velmi jemna a preto to vidno, ako by to kravacalo (zilky).
Zakrok bol dost neprijemny, ale dalo sa to vydrzat. Dokonca mi doktor povedal, ze zeny po zakroku lahsie otehotneju, kedze hrubka koze je zredukovana a pristup spermii je lahsi.
Neviem, ci tomu vsetkemu verim, ale ukazoval mi to vsetko aj na obrazovke, a zda sa mi to dost logicke.
Je to velmi dolezity zakrok, nie koli tehotnestvu, ale istote, ze nedostaneme rakovinu.
Takze hor sa na to a dajte si to urobit co najskor.
(nevyhoda je ze sa ma byt bez sexu 4 tyzdne... 😀 neviem, si to ale predstavit)

zrzula
27. feb 2007

Ahoj zienky, mate moj velky obdiv. Ja som zacala spolu s lekarmi patrat preco neviem otehotniet a zrazu bojujem s precancerozou. Tolko som toho uz precitala na nete, ze mi je horsie a horsie...LEEP ma caka 16 aprila a co ma caka potom, to este netusim.
Drzim vam palce. Drzte aj vy mne 😔

emmaelzer
autor
1. mar 2007

zrzula fakt ta precanceroza nie je nic hrozne, po zakroku je iba 1% moznost , ze sa to vrati...

manka
4. mar 2007

ahojte. pridavam moju skusenost.po zlych vysledkoch sterov mi tiez odporucili konizaciu, ale kedze som este nemala deti, tak tu setrnejsiu sluckovu elektricku alebo teda LEEP. zverila som sa do ruk odbornikov a dala som si ju spravit v narodnom onkologickom ustave v BA. /pod celkovou narkozou/. brucho ma bolelo len po prebrati z narkozy, potom uz v pohode. najdolezitejsi bol potom kontrolny ster po pol roku, ktory chvalabohu bol dobry a tiez mi odporucali rodinku zalozit. tak sme isli na to. podarilo sa mi otehotniet asi hned na prvykrat /ktovie, ci to ma teda nejaku suvislost s tym zakrokom?/ no a teraz som v 34 tt tak dufam, ze uz to uspesne potiahneme do konca.klop klop.
drzim vsetkym palceky. a asi by som tiez odporucala urobit teraz mensi zakrok ako potom neskor a bude treba mozno odobrat viac...

emmaelzer
autor
10. mar 2007

jedno nechapem, preco robia ten zakrok pod narkozov. Je to 10minutova zalezitost, skor som mala pocit, akoby to bolo u zubara, pri trhani zubu...
Zbytocne riskuju...
(teda ak je to to co robili mne, odstranenie prekancerozy laserom)

Inak to sa necudujem, ze si hned otehotnela, mne doktor povedal, ze ked odstrania kusok koze z krcka, spermie sa lepsie dostanu k vajicku.
Tiez nechapem, preco ti odporucili rodinku az po pol roku...
Mne tu len povedali aby som bola mesiac bez sexu a potom zacat normalne fugovat...

cigaretka5
4. júl 2008

kocky dodal ste mi nadej. Lekar ma dnes objednal na zaklade zlej cytologie na odber tkaniva, neviem presme co to znamena, ale ako som sa tu docitala predpokladam ze na zaklade tychto vysledkov sa zistii ci je krcok napadnuty zlymi bunkami alebo nie. Snazilkujeme sa nejaky cas asi tri mesiace a mne dnes po sprave ze cyto zla ze dalsie vysetrenia prebehol mraz po chrbte a zlakla som sa ze uz nikdy nebudem mat sancu byt tehu ale vy ste mi vliali novu nadej.
dakujem

drzte palce nech to dobre dopadne

chelen
16. júl 2008

Ahoj dievčatá, táto téma je mi blízka, keďže aktuálne som v 16tt a tesne pred otehotnením som bola na preventívke, kde mi vyšli zlé cytologické výsledky. Lekár skôr než čokoľvek mi stihol odporučiť, riešil moje tehotenstvo. Najprv som bola veľmi vyplašená, potom mi spravil kolkoskopiu a teraz počas tehotenstva ma len bude viac sledovať. Čo sa týka bába, tak o to sa netreba báť, vraj toho sa to vôbec netýka, keďže krčok je pevne uzavretý. Taktiež mi povedal, že tehotenstvo môže čiastočne aj skresľovať cyto výsledky. Problém s krčkom budeme riešiť až po pôrode, kedy urobí nové stery, vyšetrenia.... a uvidí sa. Čo som to konzultovala aj s iným gynekológom, ten sa vyjadril, že možno by bol vhodnejší cisársky rez.

elgon
23. júl 2008

ahojte nedalo mi aby som sa k vam nepridala kedze prave cerstvo prezivam podobne veci.pred rokom som bola na preventivnej prehliadke a nemala som dobre vfysledky lenze som o tom nevedela a lekar mi nezavolal.medzitym som sa prehlasila k inemu gynekologovi ten mi urobil v maji cytologicke stery a bohuzial vyslo to iste co pred rokom vysvetlim podrobnejsie
moze vam vyjst nasledovny vysledok
normalny stav - PAP l - PAP ll- PAP lll
PAP l je lahka dysplazia krcka maternice
PAPll je stredna
PAP lll- tazka ta sa deli este na a,b,c
PAP l a PAP ll je vacsinou iba zapal
pri PAP lll sa stery opakuju kazdych 6 mesiacov ak pretrvavaju ako u mna mala som PAPlll b + HPV -papiloma virus vysoko rizikovy robi sa biopsia teda maly vystik z krcka maternice a posiela sa na histologiu tam vam moze vyjst nasledovny vysledok
CIN l
CIN ll
CINlll
toto su predrakovinove stavy aj ked v CIN lll moze este vyst Carcinom in situ
potom uz mate lV a V a to je uz rakovina jak vysita
takze pri vysledkoch CIN je este dolezite ci zena rodila alebo nie mne vysla CINl a lekar povedal ze nakolko som este nerodila zatial konizaciu teda kuzelovity vyrez krcka maternice vynechame a mame sa hned pokusat o babo tak skusame o tri mesiace idem na kontrolne stery.inak konizacia nema vplyv na otehotnenie iba na tehotenstvo moze byt potom rizikove.biopsia aj konizacia sa na slovensku teda aspon v nitre robi pod uplnou narkozou

emmaelzer
autor
23. júl 2008

elgon, mne robili tu biopsiu a vysiel rizikovy vysledok, tak mi tu operaciu, cize vyrez krcka robili, v podstate len vyrezali cast, ktora bola postihnuta. Nikdy som pred tym nerodila a povedali mi, ze to na oteho a ani na teho nebude mat ziadny vplyv....iba ze asi otehotniem lahsie, lebo krcok nebude taky hruby....a mali pravdu, do 2 mesiacov som otehotnela, mala bezproblemove teho, a tera mam 7mesacnu krasavicu....okrem ineho , pred operaciou sme sa pokusali o babo skoro 8 mesiacov a nic...

elgon
24. júl 2008

asi si mala horsi vysledok ako ja neviem povedal mi ze pri tom CIN l zatial budeme sledovat a to si ma potesila s tym tehotenstvom mi sme teraz skusili prvykrat tak uvidime kedy sa to podari

elgon
9. máj 2009

Ahojte v decembri som absolvovala konizaciu krcka maternice cytologia PAP IV.CIN III. dnes som si urobila tehu test a som v tom pri tom sme to skusili po operacii iba jedenkrat na ostro a vyslo tymto chcem iba dodat vsetkym nadej ze aj po konizacii to ide sup sup.mimochodom bude to prve babo!

viera2111
2. jún 2009

Ahojte bola som raz operovana na krcok maternice mala som tam ranku to bolo asi necele 2 roky do zadu a teraz som bola na prventivnej u lekar a mi povedal ze tam zase taku malu ranku a mi to vcera vypaloval.Chcela bi som vediet ci ste nemali nahodou aj vi.

cecilka2211
14. jún 2010

ahoj kočky neviem, či sem ešte niektorá z vás chodí.......chcem sa s vami podeliť. No v roku 2008 ma moj gyn.poslal na mensi zakrok po zlych cit.vysledkoch tak mi odlupli z krcka maternice (z dvoch miest) poslali na histologiu...no v januari 2009 prisli vysledky ze je vsetko v poriadku. Vo februari mi zomrel gynek. a az v auguste tam dali noveho cize som vynechala skoro pol roka v domneni ze sa mi nic nemoze stat ked vsetko bolo v poriadku. No v auguste som sa konecne dostala k tomu novemu tak ma vysetril spravil citoster......v septembri mi prisli vysledky musela som na konizáciu. Bola som operovana 15.eho oktobra 2009 vsetko bolo o.k. az kym mi v novembri na zaklade vysledkov nezahlasil lekar ze sa mame s priatelom cim skor posnazit o babo lebo je mozne ze do roka pridem o maternicu. Teroreticky operaciu bola uspesna odstranil mi choru (napadnutu) čast krčka, tiež mi poradil sa dat zaočkovat proti rakovine krcka maternice aj som tak spravila....chvala bohu je uz vsetko v poriadku.
Lenže od januara tohto roku sa snažime o babo a este stale nič,.... viem ze to je len krátka doba ale ked tu každa pisete ze po zakroku ste otehotneli pomerne lahko skoro na prrvy krat tak začinam mat obavy. Strasne tuzime po babatku.............

cecilka2211
15. jún 2010

Tak vám všetkým ktorým sa podarilo otehotniet.... zo srdca gratulujem a prajem vsetko dobre hlavne vela zravíčka.

looola
17. júl 2010

Ahojte baby.
Cecilka, aj ja som mala pred 2 rokmi konizáciu krčka maternice a potom, čo už vyšli dobré výsledy ma zaočkovali proti HPV, doky mi povedal že už je všetko v úplnom poriadku. Tak ja nechápem prečo tebe povedal že môžeš prísť o maternicu, veď poškodený bol iba krčok. Ja si myslím, že to bude skôr vplývať na tehotensto v zmysle že sa krčok môže skoršie otvárať.
Ja som tajne dúfala, že po konizácii ľahšie otehorniem ale stále nič. Preto som bola v tomto roku na diagnostickej laparoskopii a zistili mi úplne normálny gynekologický nález- normálnu maternicu, priechodné vajíčkovody, prebiehajúcu ovuláciu. Takže ja vôbec neviem kde je príčina neúspechu. Ale myslím si že ani u teba nie je dôvod aby si prišla o maternicu.

miax86
3. aug 2010

@manka
Ahoj Manka, netusim, ci sem este obcas nakuknes, ale chcela som sa Ta spytat, ku komu si chodila v NOU a kto Ti robil konizaciu?

manka
3. aug 2010

Mia - ahoj. no na konika nakuknem, do tejto temy uz ani nie. zaujimava vecicka - to kto ma spomina. Konizaciu mi robil Mudr. Oliver Sadovsky - super odporucam. Povodne to mal byt Mudr. Potancok, ten je zevraj tiez velmi dobry.

cecilka2211
30. aug 2010

ahojte mam dalsie srávy ......no pred tyzdnom som bola u gynosa a zas som v prdeli...zevraj to je dobre ale ze ja som taky paciet ktoreho nebude a ani nechce zanedbavat ze rakovina nie je chripka ktorá sa len tak vylieci...tak mi zas tam ambulantne odstipol z krcka...cakam na vysledky, pevne dúfam ze vsetko bude v poriadku.......mimochodom mám len 24 a som bezdetna

cecilka2211
30. aug 2010

ahojte mam dalsie správy ......no pred tyzdnom som bola u gynosa a zas som v prdeli...zevraj to je dobre ale ze ja som taky paciet ktoreho nebude a ani nechce zanedbavat ze rakovina nie je chripka ktorá sa len tak vylieci...tak mi zas tam ambulantne odstipol z krcka...cakam na vysledky, pevne dúfam ze vsetko bude v poriadku.......mimochodom mám len 24 a som bezdetna ........

indonal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fialkka
2. feb 2011

ahojte, chodi sem este niekto?

huterika
18. sep 2011

Ahoj babulky.

Uz je tato tema asi uzatvorena, ale ja len chcem tiez pridat svoju skusenost mozno pre niekoho kto bol v podobnej situacii a bude sa ho to tykat. Minuly rok v juni 2010 sme sa rozhodli pre interupciu kvoli tomu ze ma strasili s rakovinou, brala som v tej dobe antibiotika atd. Avsak po dalsich vystreniach ktore som absolvovala pocas tohto roka mi vysli vysledky PAP IV a CIN III - to mohlo zapricinit aj to tehotenstvo tie horsie vysledky. V januari 2011 som bola na konizacii LEEP metodou- elektrickou sluckou taktiez v celkovej narkoze-zakrok na 10min. Kedze som nemala deti rozhodli sa asi pre toto setrnejsie ale ktovie do akej miery vybrali tie prekancerozne bunky kedze sa to vlastne akoby vyberie tou sluckou a ta podla mna spali tie okraje, tak som to pochopila. No a ako tu ktosi spominal po 5mesiacoch bola kontrola u mojho gynekologa (predtym som bola u onkogynekologa v ČR) a zervaj cyto 1, no neviem, nezda sa mi to ale tak ...po interupcii a konizacii som tomu chcela verit, pretoze mi to velmi vsetko vplyvalo na psychiku. A v July sa nam podarilo zarobit babatko a dnes som medzi tehulkami v 11tt dufam teda ze to vsetko dobre dopadne, aj ked zatial krcok nie je nejako obzvlast sledovany, dufam ze sa ho na dalsom ultrazvuku niekto ujme a skontroluje🙂 Takze chcem povedat ze ono nieco na tom pravdy bude ze po konizacii sa lahko otehotnie, u nas tiez asi na prvykrat na ostro. Sice neplanovane ale tesime sa velmi a po tom vsetkom by som uz na interupciu nesla najma preto ze lekari hovoria ze zeny s HPV-pozitiv a najma zlymi vysledkami mozu tazsie otehotniet alebo potom predcasne porodit. Nebudeme sa strašit a mysliet pozitivne a dufam ze pre vsetky mamicky buduce ci sucasne vsetko dopadlo najlepšie ako mohlo 🙂