Môžu čípky na kandidózu zabíjať spermie?

brii
23. jan 2007

Ahojte,
viete mi niektora poradit? Prvy mesiac beriem Clomhexal a teraz, ked konecne maju prist plodne dni, zistila som, ze mam kandidozu. tak mi Dr. predpisala cipky a masticku, ktore mozu aj tehulky pouzivat. Ale mna by skor zaujimalo,ako to ma vplyv, ak este nie som tehotna. Cipky sa zatial bojim pouzivat, lebo mam pocit, ze "zabijaju" spermie. Mozno to tak vobec nie je, ale mam z toho taky pocit? Mate niektora skusenosti?
Ď 😉

droby
28. jan 2007

hej to brucho moze byt 😒 je to vlastne premnozena kvasinka candida albicans, a treba posilnit imunitu, lebo tym je oslabena, takze aj ty aj mala njakym vhodnym sposobom by ste mali posilnit imunitu.

droby
28. jan 2007

no pojdem ja pozret kvetinky 🙂 a aj to tabletkove si zadovazim, vlstne som zhanala njaky oreganovy liek, neviem ci to boli zrovna tablety, alebo njaky sirup, mozno ten olej, ale v lekarnach na mna kukali jak na blbu, ze o tom nic nevedia... ja na to proste nemam stastie ☹

certica
28. jan 2007

skuste ovocie, zeleninu a hlavne kyslomliecne vyrobky - acidofilne mlieka, bifidka, kefir...., aj ked nie kazdemu to chuti a fakt vynechat bielu muku, sladkosti...

ramzesa
28. jan 2007

no snazim sa jest biely jogurt, pcham do seba Calibrum, probiotika, magnezium a ked stiham snazim sa aj jest 😅 uz neviem co viac... pijem velmi vela mlieka a asi by som ho mala prestat sladit... a dr. mi poradila este tie acidka a kefirove kysle mlieka. a momentalne sme obe chore... inak ku veceru vyzeram akoby som bola tehu 😕

droby
28. jan 2007

sak prave ja take veci nemusim, skor mi z toho byva zle, este to ochutene acidko zvladam 😉 aj kapusta je vraj dobra

certica
28. jan 2007

treba prijmat zasadite potraviny a vylucit kysle, aby sa zmenilo vnut.prostredie a tie kyslomliecne zalezitosti naozaj nicia kvasinky a naopak mnozia telu prospesne crevne bakterie

lucinkaaa
28. jan 2007

Baby, pozor aj na ovocie.. to je fruktoza a to nie je dovolene. A na ochutene acidko zabudnite. Vyborny je napr. jogurt aktivia - ale biely a nesladeny. Ja som tri mesiace nepoznala ovocie. A potom som zacala s citrusmi. Za sladkostami mi nebolo az tak luto, ale ked som pozrela na tie jablka...

droby
28. jan 2007

ramzesa aj ja ku veceru vizeram jak tehu, ja som vlastne tohu kazdy vecer, skoda len ze z toho babo nebude, sak uz by som bola aj v 7mesiaci 😀

certica
28. jan 2007

dobre, ze si mi to droby pripomenula...uplne som zabudla, ze mame kys.kapustu 😲 😀

droby
28. jan 2007

cerica dobru chut 😀 a pekne zdravo

droby
28. jan 2007

bez ovocia a medu asi neprezijem, na veceru dostavam ovocny salat s medom 😅

certica
28. jan 2007

droby dakujem 🙂
luci, ani kyslejsie druhy ovocia, ako napr. grepy?

lucinkaaa
28. jan 2007

jaaaaaj, no ja ked som zistila, co vsetko jem nespravne. dovtedy som si len myslela, ze zas az tak vela tych sladkosti nezjem, aby som mala take problemy a nakoniec som si uvedomila.. med do caju a kavy namiesto cukru, ovocie.. a takto sa pridal kusok ku kusku a zistila som, ze vlastne sa stravujem uplne zle.

lucinkaaa
28. jan 2007

certica, ovocie prve 3 mesiace vobec. Potom sa mozu kysle - citrusy. Ja som sa ovociu vyhla uplne, cele tri mesiace.

droby
28. jan 2007

ono to stravovanie teoreticky dobre, vela ovocia a med namiesto cukru, len na tuto potvorochorobu to nie je dobre a ja som si myslela ze sa zdravo stravujem 😅
a grepy su vraj vhodne, aspon nieco, ale tie ja zrovna nemusim 😒

certica
28. jan 2007

este ze toto nemusim podstupovat, keby som nejedla ovocie, tak fakt neviem. mne by uplne postacilo, zbavit sa zavislosti na sladkom 😀 , aj ked z inych dovodov, ale v podstate jedno s druhym suvisi.

lucinkaaa
28. jan 2007

no jo, vsetko je to o prekysleni organizmu... a potom, ze preco mame stale nejake choroby 😒

droby
28. jan 2007

ach jo tak ani sladkosti ani ovocie 😒 musim si najst nieco cim to nahradim, ozaj detska vyziva "je povolena"?
uz par hodim bojujem s tym ci si mam dat fidorku, alebo nie a radsej som ju supla do suflika nech ma nelaka 🙂 tak zacinam dobre, nie 😀

ramzesa
28. jan 2007

babule tak ja citrusy, mnam medik, kiwi, ananas, a dokonca ani mnam cesnacik kvoly malej nemozem. Mame ekzem. A stou oslabenou imunitou mi tiez Dr. vravela, ze vacsinou vtedy sa to objavi. ☹ a kyslu kapustu mozem? tu som si minule vytiahla z chladnicky a napchavala som sa a ked som sa kukla ake mam brusisko hned som sa zlakla, ci nahodou neni som tehu 😕 . Ale droby si ma zatial upokojila, snad neni som 😅 .

lucinkaaa
28. jan 2007

hehe droby, fidorku daj frajerovi/muzovi a venuj mu ju z lasky, uvidis ako mu urobis radost 🙂, no a ak ta ta vyziva tak laka, tak si ju daj, radsej ako sladkosti, predavaju aj taku nesladenu, ale predsa len, je z ovocia...

certica
28. jan 2007

inak ja osobne, ked uz by som mala vyberat medzi cerstvym ovocim a vyzivou, rozhodne to prve je lepsia volba. a v ovoci, aj ked je tam fruktoza, resp. v hrozne glukoza, stale je to prirodny cukor, a cerstve ovocie sa radi medzi zasadotvorne potraviny. ta vyziva obsahuje uz spracovane, tepelne upravene ovocie, navyse s pridavkom cukru (hej, su pre diabetikov aj bez pridavku) a toto je uz kysel.potrava

ramzesa
28. jan 2007

niekde som citala, ze aj to ovocie a zelenina sa teplom menia na kysle potraviny alebo to s niecim pletiem 😕

certica
28. jan 2007

nepleties 😉

lucinkaaa
28. jan 2007

ram, asi na tom bude kus pravdy, ked strati zelenina tepelnou upravou svoju vyzivovu hodnotu.. stane sa kyselinotvornou potravinou. aj v tom letaciku sa pise, ze sa odporuca varenie a dusenie a dbat na zachovanie vitaminov a mineralov.

ramzesa
28. jan 2007

hee a kuraciu polievocku mozem? 😅 trosku som vyhladla... 😝

lucinkaaa
28. jan 2007

hmm, nic sa nema prehanat 😎, dobru chut. Ale bez rezancov 😝 .

droby
28. jan 2007

ramzesa ja som sa zas uz tesila ze mozem byt tehu 😒 a nic,

droby
28. jan 2007

no drhemu (snubencovi 😉 ) ju tiez nemam ten ma zas dietu lebo sa do nohavic nezmesti, tak sa budeme obmedzovat obaja 😀
juj a bez tej vyzivy neprezijem, to su moje kazdodenne ranajky, mam ich v praci a rano ked pridem hned si dam, a dnes mi drahy doniesom 5...asi zacnem s tou dietkou pomaly a najprv ju popapam a najdemsi iny sposob ranajok ☹

ramzesa
28. jan 2007

droby- no ja kebyze som tehu, tak mam doma riadny frmol, asi by som sa tu premavala ako daka matoha... 😖
a rezance nie, a mame take hviezdickove 6 vajecne mnaaam 😝 ☹
a co radsej kravske, sojove alebo ovsene mlieko? vapnik urcite potrebujem, tak aspon jedno z toho...

ramzesa
28. jan 2007

hoci uz som vtedy s tou kapustou pozerala surodenecky tandemovy kociar 😅 manzel zo mna skoro zosalel 😀