Mužská neplodnosť

loulou02811
7. feb 2012

Ahojte dievčatá, prosím o radu. Ani v zlom sne by ma nenapadlo, že táto téma sa bude týkať aj mňa. Som vydatá a s manželom máme jedno dieťa. Po dlhšiom čase sme zatúžili po bábätku. Po1,5 r. snaženia, manželovi diagnostikovali oligozoospermiu. Lekár povedal, že prirodzenou sestou sa nám to nepodarí, má len 1-2 pohyblivé spermie. 😢 Vôbec tomu nerozumiem, prvé dieťa sme počali na "prvý šup". Urológ ho odporučil na andrologické vyšetrenie, moja gynekologička nás poslala rovno do CARu v MT. Teraz neviem, kam sa vybrať. Manžel je z výsledku spermiogramu na tom psychicky dosť zle, odvtedy odmieta sex..
Viete mi poradiť prosím, ako ďalej?? Sú na oligozoospermiu nejaké lieky ktoré zaberajú, alebo nás rovno objednajú v CARe na IVF, ICSI?? Mám v tom zmätok. Je tu niekto, komu diagnostikovali toto isté a podarilo sa im otehotnieť?
Ďakujem za každú radu.

wifina
13. feb 2012

@kostickabonnie s tým veľmi neviem pomôcť, ale skús mu nehovoriť, že máš plodné dni, že chceš mať sex len tak, predpokladám, že sám si to nevyrátavá... ☹

zujanka
14. feb 2012

@kveta to sa fakt nedajú zmraziť neoplodnené vajíčka? Idem si zgúgliť

loulou02811
autor
15. feb 2012

@kostickabonnie
celkom ho chápem.., cíti sa byť zodpovedný za všetko. Skús byť empatická a snaž sa nehovoriť mu, kedy máš a kedy nemáš ovulku, ale chceš sa s ním milovať len tak, pretože máš naňho chuť 🙂 Tým by si ho aj mala zbaviť toho pocitu, ktorý má - že kôli nemu sa vám nedarí otehotnieť 🙂
U nás to bolo tak, že aj ja som mu zo začiatku hovorila: ideme na to-mám plodné dni. Prvých pár mesiacov to bolo zábavné, ale neskôr to začal brať ako povinnosť a vôbec sme si to neužili. Vytratilo sa všetko krásne a milovanie sa zmenilo na plodenie. No a keď manželovi po 1,5r snaženia diagnastikovali N46, uzavrel sa do seba, začal ma ignorovať a už nebolo ani to plodenie.. ☹
Takže áno.., máš pravdu, chlapy sú slabší ako my ženy, vydržíme viac, preto by sme im mali pomôcť, ale tak nenápadne, aby to znovu nezlomilo ich ego.

loulou02811
autor
5. mar 2012

Kto má doma profertil, prosím napíšte mi zloženie jednotlivých vitamínov v mg v JEDNEJ KAPSULE.
Nejako sa k tomu nemôžem prepracovať.
Ďakujem veľmi pekne.

pempusik
6. mar 2012

@loulou02811 skus pozriet tuto http://www.docsimon.sk/tovar/profertil-cps-180
ale mnozstvo jednotlivych vitaminov je dost nizke 🙂

loulou02811
autor
9. mar 2012

@pempusik
ďakujem 🙂
myslíš, že keď to manžel užíva jednotlivo, v podstatne vyšších dávkach má to rovnaké účinky? Až na ten glutatión, to je tiež nejaký vitamín?

pempusik
10. mar 2012

@loulou02811 urcite to je lepsie. kopec bab ti to potvrdi. aj ked je otazne, ake ucinky mamu tie vitaminy na spermose. ale vyskusat treba vsetko 🙂

kiwisek
19. máj 2012

ahojte. mate skusenosti s MACOU? ak ano po akom case sa prejavilo zlepsenie? mm bral 3 mes. profertil, no teraz mame ste 2 mes. do 2 IVF, tak nechcem aby mal pauzu. berie este 3 inych liekov od androloga, takze ho nechcem zahrnut este 10 tal. vitaminov. budem rada ak napisete vase skusenosti

tessinka
17. jún 2012

Píšem sem, lebo sa sem možno pozrú aj iné žienky, ktorých manželia majú zlý spermiogram. Určite treba ísť hneď za andrológom-urológom, aj ak vás doteraz z CARu neposlali. Po novom už z CARu posielajú muža na andrologické vyšetrenie, kvôli žiadosti do poisťovne - poisťovne asi vedia, prečo na tom trvajú .. Ak ste tu teda niektorá, ktorá ste absolvovali IVF kvôli manželovmu zlému spermiogramu, a IVF vám vyšlo a máte z neho bábätko, ale andrológa ste tak vlastne obišli, tak tam manžela rýchlo pošlite - predovšetkým kvôli zdraviu vášho manžela. Vôbec nie je normálne mať zlý spermiogram. CAR to asi riešia cez IVF, TW atď, ale tým sa rieši počatie dieťaťa, nie zdravotný stav chlapa.

dominika10
22. jún 2012

profertil - ospevovaný liek....? hm... môj muž ho užíval 3 mes., keďže sme zaň zaplatili 125 eur, čakala som zázraky, ale to sa neudialo, vôbec nenastalo zlepšenie, skôr naopak. skôr ma sklamal, také peniaze a nič z toho.

foryou25
22. jún 2012

@tessinka dovolim si oponovat, myslim ze vela zien ide s manzelom za andrologom-urologom, ved kazda sa najprv snazi, ma dieta prirodzene a az potom ide na IVF ako poslednu moznost
aj my sme obisli asi vsetkych moznych lekarov, vratane androloga, ale u manzela nezistili preco ma tak zly spermiogram, a koniec koncov, len v niektorych pripadoch pridu na pricinu..

radina
23. jún 2012

Ahojte, tak napr. u mojho muza na to dosiel urolog/androlog, ale teraz to riesi zatial endokrinolog - ten mu spravil este viac testov. Pripadalo mi , ze o tom vedel viac, ako v urolog.-androl. ordinacii. Takze odprucam urcite endokrinologiu.

foryou25
23. jún 2012

@radina a naco dosiel? ak nechces pisat tu napis do IP, dik 😉

radina
23. jún 2012

@foryou25 V pohodke, uz som to pisala aj inde 🙂 Tak mm ma velmi nizky testosteron, teraz sa hlada pricina, ze preco. ........... vraj za to velakrat moze aj stres ...... tak uvidim, ake hodnoty mu vybehnu po lete. Aj ked za par mesiacov od toho prveho mu stupol, ale stale je to hlboko pod normu. Momentalne to az tak neriesime, lebo uz idem coskoro na ivf icsi, ale i tak do buducnosti, mal by si to vyliecit, resp. zvysit.

kveta
24. jún 2012

@radina Testosteron sa da dodat zvonka liekmi.. a pozor na to.. v popise tejto dg je vyhladavanie mladsich partneriek na zvysenie sebavedomia, lebo nizka hladina testosteronu sposobuje psychicke zmeny ako uzkost, depresia, znizene sebavedomie a oslabuje citove vazby k svojmu okoliu.. taky muz nahle prestava milovat tych, co miloval /manzelka, rodicia, pes,../, lebo hormonalna zmena znizuje jeho pocity citovych vztahov k okoliu..muz hlada lasku inde.. samozrejme neuspesne, lebo nie je schopny hlbokych citov..

radina
24. jún 2012

@kveta Na tst. mu urolog predpisal Nebido. Pako lekar. Ved nebido este viac potlaca prirodzenu tvorbu tst. a z muza by mohol byt uplne neplodny bez jedinej spermie ! Takze to ani nevzal, aj endokrin. to potvrdil. Citala som tu na MK, ze sa to stalo viacerym muzom, ze po nebide takto dopadli.
Pocuj, inak to je divne, moj muz je pravy opak toho. Teda zatial 😀 Je bez priznakov 😀
Ono fakt bude zalezat, kvoli comu ten tst. tak rapidne klesol. Som zvedava, ci sa na to niekedy pride. Zatial to pripisujem stresu z konca min . roka, kedy mm zomrela mama. ☹

tessinka
29. jún 2012

@foryou25 , never tomu, my sme dôkazom, že sa to podceňuje. CARy totiž zrejme neriešia príčiny, oni v prvom rade hľadajú cestu, ako dieťa zrealizovať.Ale veď to je aj ich poslanie, majú asistovať pri reprodukcii, nie liečiť muža alebo ženu. My dieťa cez CAR riešime už 4 roky,. Boli sme v 2 CARoch, oba sú veľmi dobré a dôkladné, najmä v tento druhý máme naozaj dôveru. Jedno IVF nám už schválili, úplne bez problémov, nikto nás neposielal za andrológom, navrhovali iné riešenia, pritom situácia bola stále rovnaká. Až teraz, pri druhej žiadosti, vraj sa zmenili podmienky. A sme im za to vďační.

Malo to predtým docvaknúť v prvom rade nám, ale nedocvaklo a nikto nás tam doteraz neposielal.
Trochu som si o tom zisťovala - máloktorému chlapovi pod 40 napadne ísť k urológovi-andrológovi, dokonca sa za to platí. Až chlapi po 50 majú pravidelné vyšetrovanie preplácané poisťovňou.

Ja neviem, či sa to stáva často, len vidím, že je to možné - na IVF sme boli odoslaní úplne v pohode, aj prvá žiadosť bola schválená bez problémov -- bez toho, aby sme boli u andrológa. Píšem to tu len preto, že potom už možno nejde ani o deti, ktoré sa majú narodiť, ale môže v tom byť niečo oveľa vážnejšie. Na druhej strane, my sme mali šťastie a práve kvôli tomu, že dieťa chceme a podmienky sa zmenili , tak sme sa nakoniec dostali k andrológovi. My momentálne dieťa neriešime a sme radi, že sme, asi tak.

cristi
29. jún 2012

ahojte,tak mojmu mm diagnostikovali pred 4rokmi oligozoospermiu...dlho som nemohla otehotniet,tak ho moja gynekologicka poslala na spermiogram...najprv to bolo velke sklamanie,ale nevzdali sme to... 😉 po 8 mesiacoch som uspesne otehotnela aj donosila zdrave dietatko...ako cas utekal,tak som zatuzila znova po babetku,hlavne som chcela aby syncek nezostal sam a mal surodenca... 😎 od decembra minuleho roku sme zacali pracovat na druhom dietati...ja som sa este istila sledovanim plodnych dni prostrednictvom merania bazalnej teploty....po troch mesiacoch neuspesneho vysledku som sa rozhodla ist do CAR na dokladnejsie vysetrenie seba i mm...a bohuzial sa zistilo ,ze mm mal este horsi spg ako pred 4 rokmi oligoasthenospermia..bolo nam doporucene ICSI...medzi tym mm uzival vitaminy na zlepsenie plodnosti a pohyblivosti spermii...zredukovala som u mm vsetky mozne negativne cinitele,ktore sa podielaju na zhorsenom spg...tesna bielizen,kaloricka a nezdrava strava,kupanie sa v prilis teplej vode...atd.
po mesiaci od nastevy CAR som otehotnela,co bol pre nas maly zazrak,pri takej zlej prognoze otehotnenia prirodzenou cestou...takze ano, da sa otehotniet ak pri ologozoospermii...sme toho zivym dokazom 😉

moname
30. jún 2012

Poradíte andrológa-hlavne milého(stačí aj ip),lebo chlap je preberačný ☹ a ja zúfalá

snehulienka321
6. aug 2012

mozno pomoze aj maca...

martinaema
27. aug 2012

@radina ahoj, prosím ťa aké hodnoty tst mal tvoj mm, ak môžš napísať... A ostatné hormóny mal ok? My tiež navštvujeme endokrinológa, ale o ničom 😖 Po prvej nižšej hodnote tst mu chcel napchať tst tabletky, to som okamžite zatrhla, poradila som sa s urologom a odobril mi to, máme ísť ešte o 3 týždne na kontrolný odber

kvetka6390
27. aug 2012

@loulou02811 mame rovnaky problem ako vy ked citam nedal vam doktor ziadne lieky

radina
30. aug 2012

@martinaema Moj ho mal pri prvom len ubohych 1,4 tusim a pri druhom o par tyzdnov neskor 2,8. Dali mu tiez nebido, ale to radsej nebral, lebo vraj to moze sposobit uplnu neplodnost....ostatne hormony ma OK.

happy8051
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luis75
13. jan 2014

Nebido paradonxe vyničí spermie. Logika hovorí: Viac testo = viac spermií, FIGES!!! prax - po Nebide=0 spermií u mňa, a to sa chytali za hlavu aj V Martine aj v Brne. Pozor, toto by mal každý endokrinológ aj chlap o Nebide vedieť. Ono to spraví z chlapa bujaka, ale holt bez nábojov. Stav je však vratný a po polroku sa to vráti do starých koľají. Má chlap málo spermií? Pomerajte mu testo a LH u uroša a endoša.

martin9876
12. apr 2017

Ahojte, s manželkou sa snažíme o bábätko už vyše roka. Žiaľ po zlých spermiogramoch s vysledkomi oligoasthenoteratozoospermia gravis, čiže len zopár kúskov motilnych spermií v ejakulate mi diagnostikovali genetickú príčinu neplodnosti takzvaná mikrodeleciu v chromozone Y AZFc. Vždy som žil zdravý život plný športu takže ma tato diagnózu úplne odrovnala. Samozrejme keďže šanca mať zdrave deti aj s touto diagnózou tu je, po dôkladnom studiu čo všetko spraviť pre lepšie a zdravé spermie som hneď nasadil všetky podstatné vitamíny, minerály, materskú kašičku s palom,bylinky atď. ako aj detox organizmu, šport žiaden alkohol atď. Po 4 mesiacoch sa počet spermií zvysil na dvojnásobok motilnych avšak vraj stále nie úplne vhodných na umelé oplodnenie preto nám navrhujú MESA/TESE operáciu ale výsledok nezarucuju a stále nám nanucuju darcovske spermie. Nevieme či má význam ešte počkať alebo ísť pod nôž. Jedna možná šanca na zlepšenie tu možno je a síce doktor Koči v Prahe ktorý však používa liečbu ktorá ovplyvňuje hormóny ktoré mám ja na vynikajúcich hodnotách a preto sa bojom svoj hormonálny systém rozvádzať. Stretol sa niekto z vás s obdobným problémom? Ďakujeme za každú dobrú radu alebo odkaz.🙂

tina761
5. okt 2018
Používateľ tina761 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tina761.

My sme mali podobnu skusenost, partnerovi diagnostikovali ze ma malo spermii a ze nikdy nebude moct mat deti. On ale lekarov velmi neuznava tak aj toto si nebral velmi k srdcu. Doslova sa zacal sustredovat a vizualizovat si ako ma vela spermii a ako su vsetky nadmieru pohyblive k tomu este zacal brat bluefertil https://zdravovek.eu/bluefertil-recenzia/ a do troch mesiacov som otehotnela. Neviem ako je na tom so spermiami dnes, lebo sme nesli uz na kontrolu, ale myslim si ze ta vizualizacia ma nieco do seba. Za den si s tym dokaze vyliecit nadchu, hrdlo alebo dat natiahnuty sval. Len si zacne predstavovat ako sa jeho telo zmobiilizuje ako zacne bojovat s virusom a ako postupne vyhrava az je uplne zdrave. A fakt mu to funguje