Čo robiť s mykózou vždy po skončení menštruácie?

mia1111111
16. júl 2019

Čaute baby prosím vás už som zúfalá... už viac ako 3 sa neviem zbaviť mykózy☹️ Vždy po menštruácii tak cca 2 dni, mi príde hrozne svrbenie ktorého sa neviem zbaviť😭 za cca 4-5 dni mi to odíde a až do ďalšej menštruácie mam pokoj.Bola som s tým u gynekologicky, robila mi vytery no nic mi nenašla.. poradila mi užívať Multigyn(vaginalny gél), ktorý mi zaberie na chvíľku, no vždy sa mi to vráti.. prosím, poradte mi niečo co Vám pomohlo a ak ste náhodou mali nejaká z vás podobny problém napíšte mi ako ste ho vyriešili.. ďakujem

wewe4
16. júl 2019

@mia1111111 mne pomohlo vnútorné užívanie brusnicoveho Aleo gélu a lokálne tiež aloe duzina v tube.. Super kombinácia vhodná na ženské veci

tinka277
16. júl 2019

Ahoj, mala som tiez s tymto problem po porode, teraz to uz nastastie dlllllhooo neriesim ale co mne zabralo bol jednoznacne vyzivovy doplnok. Volal sa tusim Candistop. Nic od lekara, fakt len toto. Kazdej ale pomaha nieco ine. Musis vyskusat 😉

bubli21
16. júl 2019

@tinka277 presne candistop je uzastna vec ..nic ine mi nepomohlo az tieto lieky🙂

ladybug138
16. júl 2019

Aj ja som mala rozne problemy a vyriesili sa az teraz na konci tehotenstva po vyuzivani velkeho mnozstva všelijakých liekov... Inak niekomu prave tehotenstvo pomoze sa toho zbavit 😁 inak dala by som si urobit aj rozsirene kultivacie na ine bakterie, ktore sa stadandartne nerobia, aj tam moze byt pes zakopany... Alebo mi napada este radikalna uprava stravy

jana_29
16. júl 2019

@mia1111111 doktor ti urcite nepomoze, jedine ti predpise antibio alebo mast, co zabera na chvilu, pretoze sa nelieci problem od zakladu ale iba jeho prejav. Nechcem nikoho urazit, ale takto to robi vacsina doktorov...nejake doplnky mozu pomoct ak si presvedcena ze ti pomozu, ale jedine vtedy inak su to vyhodene peniaze. Mykoza je len pomenovanie jedneho z prejavov vacsieho problemu. Moze to byt zlou zivotospravou, napr po zjedeni mucnych a sladkych jedal to moze byt horsie, takze treba sa pozriet aj na to co spapas, no tiez to nemusi byt tym. Hlavny dovod treba najst inde, tzn. trvalejsia psychicka nespokojnost napr vztahy, praca, stres atd...vsetky choroby maju zaklad v psychike, preto k nim treba tak pristupovat a snazit sa o zmenu v tomto smere 🙂

adelakom12
16. júl 2019

@mia1111111 strasne, ze ti doktori nepomozu. 😒 Ja som to nemala takto dlho, ale pomohol mi obyc. kokosovy olej a samozrejme dodrziavat hygienu - ciste oblecenie, postelne pradlo a umyvanie gelom na intimnu hygienu.

zanettsur
16. júl 2019

@mia1111111 mala by si si drzat skoro v sterilnej cistote, aj dva x za den menit pradlo, skus si davat aloevera vlozky aby ti latka nedrazdila, umyvaj sa mycimi emulziami na to urcenymi

neluskas
16. júl 2019

@mia1111111 ahoj, tak tento problem som ja mávala strasne často. hlavne po navsteve kupalisk. strašné svrbenie, palenie, ani na zachod som nemohla ist. vybrala som niekoľko druhov atb, nič nepomahalo. nasadila som si prirodne produkty, pretoze treba riesit problém hlavne zvnutra, ale aj zvonka. samozrejme aj hygiena je dolezita, takze som zmenila aj sprchovacie gely za prirodne tiez z tejto rady. odvtedy mam uz pokoj

monicka144
22. aug 2019

@neluskas Ja som mala problémy, keď som neriešila nejako hygienu, že som sa umývala normálne len sprchovým gélom aj dolu.
Nejako som si myslela, že je to úplne jedno čo budem používať 🙄

neluskas
22. aug 2019

@monicka144 nie je uplne jedno co pouzivas co sa tyka hygieny. zistila som to aj ja. ale je dolezite aj vnutorne riesit aj povrchovo. vsetko sa da, mam odskúšané, ale na prirodne produkty nedam dopustiť

monicka144
26. aug 2019

@neluskas Už viem, že to jedno nie je. Doplatila som na to, že som si to myslela, teraz si už dávam dobrý pozor na to, čo používam. Už len tak by som nemala odvahu si hocičo kúpiť 🙂

nell77
26. aug 2019

Kremelina od diatoplus trvale nici kvasinky plesne a bakterie ...ide o cisto prirodny organicky kremik kt.nam chyba a tiez spevnuje nechty vlasy a proti osteoporoze ..tiez zlepsuje kolagen vlakna a teda bojuje proti vraskam....mne tiez odporucili a zbavila som sa kvasiniek kedy mi dr.nepomohli...kym dali lieky ok potom naspat az toto mi pomohlo....odporucam dlhodobo...je rozdiel ale aka kremelina....dokonca aj polnohospari pouzivaju...

monicka144
26. aug 2019

@nell77 Len to asi nie je na každodenné používanie nie?
Na to sa tiež treba zamerať, aby tá každodenná starostlivosť bola fajn, aby sme si nenarušovali prostredie, ktoré dolu máme 🙂

bibiana177
27. aug 2019

tak ako ja si tiez myslim, ze najlepsie je nieco co sa moze pouzivvat kazdy den. je lepsia prevencia ako potom riesit nejaky problem, ci?

zuzizu2
28. aug 2019

@bibiana177 len to by muselo byt nieco s prirodnym zlozenim aby sa to mohlo pouzivat dlhodobo aby nam to nesposobilo este nejake vacsie problemy, nie??

neluskas
28. aug 2019

@bibiana177 ano, presne ako pisete. ja som tento problem riesila aj vnutorne aj zmenou sprchoveho za prirodny, ktory je bezpečný nielen pre mna, ale aj pre moje dve dcerky. dôležitá je prevencia

nell77
30. aug 2019

@monicka144 ano rozumiem ale tato kremelina je pravw ziaduce uzivat kazdy den..pretoze nam chybaju mineraly..tu hlavne kremik...aj na osteoporozu..mne sa zlepsili vlsasy a nechty ale najma ta kvasink.infekcia prec....po 3 mes udajne vynici vavsinu bakterii..plesni atd....plus viac energie

miia16
3. sep 2019

@mia1111111 skus intim umyvaci gel od Australian bodycare pri sprchovani ked mas menstruaciu alebo aj nic len vodu ked si citliva alebo tiez prirodny Femi daily gel zvonka vzdy pri beznej hygiene. Ja to mam odskusane a mne pomahaju 🙂

sunnyday1111
3. sep 2019

ahoj, pouzivas tampony? ja som skusila jeden menzes bez tamponov a cuduj sa svete, problem vyrieseny.. akoby vysusovali vnutro a z toho potom svrbenie kym sa ta sliznica obnovi

miia16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibiana177
3. sep 2019

moze byt, ze ti robili zle tampony, no podla mna by si tej citlivosti mala prisposobit aj intimnu hygienu

kaki3
3. sep 2019

@miia16 Ten ABC Femi Daily je fajn 🙂 Pouzivam ho aj ja a aj segre som ho objednavala lebo chcela. Podla mna je velmi podstatne aby sme sa po umyti citili fajn, cisto a tak sviezo a to sa teda ja citim a hlavne nemam problemy 🙂 Kedysi som sa ich zbavit nemohla, ale prisla som na to, ze vsetko tkvie v tom ako sa o seba starame 😉

katyd
3. sep 2019

@mia1111111 kokosový olej, zvonku aj vnútorne

filory
4. sep 2019

@katyd ako nepoviem, že kokosový olej nie je fajn vec, no ako zas ho používať silou mocou na všetko, to sa mi už ok nejako nezdá

matana2
4. sep 2019

@mia1111111 mala som podobny problem asi pol roka som mala mykozu snad kazde 3 tyzdne, potom som si to tyzden liecila chvilu to bolo v pohode a par tyzdnov na to znova som to mala. Som uz nevedela co s tym, lebo pred tym som mala tento problem tak 5 krat za rok a teraz aj 2 x za mesiac. A tak som sa raz stazovala lekarke a ona mi poradila probiotika (ziadne konkretne) tak som si kupila, naprv uzivala kazdy den, neskor ob den, alebo ked som mala pocit ze sa to vracia. Skutocne od vtedy som mikozu nemala. Teraz uz probio neuzivam vobec. Tazke skus probiotika.

katyd
5. sep 2019

@filory ako chceš, je to z vlastnej skúsenosti

happy31
5. sep 2019

Skus aj dietu..ak je to candida. Tak musis vyradit cukor muku vsetko aspon na minimum dat. Pradlo vyvarit zehlit alebo vymenit. A urcite skusit ine tampony ci vlozky. Mne raz zabralo jedno, raz stacilo len ine vlozky hmm
Svagor mal dokonca plesen na nohe a po par mesiacoch diety bolo po.
Candidu ako taku voes vyhaldovat.ona je v nas ale ked sa premnozi robi sarapatu.

bogierka
9. sep 2019

tiez som s nou mala kedysi problemy a dosla som na to, ze mi ani obycajne mydlo nerobilo dobre. teraz pouzivam priamo gel na intimnu hygienu, pouzivam ho denne a mozem si zaklopat,. ze uz dlho som s nou problemy nemala

kaki3
3. okt 2019

@bogierka Obycajne mydlo jasne, ze neni dobre. Je podstatne aby to co pouzivame bolo priamo na intimne miesta urcene. Predsa len vyrobca tym padom mysli na to, ze to musi byt jemne a musi to mat OK zlozenie, aby nas to dolu nejako nedrazdilo 🙂

nicol898
3. okt 2019

@mia1111111 mne pomohol tampón namočený v jogurte, meniť počas dna každé 3 hodky..pit vela acidka a vyradiť sladkosti 😊 odvtedy mam pokoj 😊