Mykóza - najčastejšie príčiny jej vzniku

zubrienka222
27. feb 2019

Ahojte ženy... Prosím o pomoc.. Prvá otázka znie.. Aké máte skúsenosti s mykozou a co je jej najčastejšou príčinou u vás... Ja osobne som ju mala raz a to keď ma. Partner podvádzal... Čítala som si ze ju spôsobujú antibiotika, ktoré som tento týždeň brala ale predsa sa pýtam na vaše skúsenosti a názor..nech som si istá ze to na mňa nepreniesol.. . A ďalšia otázka znie kedy je už potrebné navštíviť lekára, nakoľko to neskutočne svrbí, včera som použila caneste prvý krát na to ale nejak nevidím zatiaľ úľavu ze to je mykoza som si istá lebo je tam biely povlak a poprípade co to it s tým... Som zúfalá

iveta143
27. feb 2019

ak ta to obtazuje,tak zajdi za dr. vysetri ta a hotovo a mozno da nieco ucinnejsie na to...ja som mala mykozu v tehotenstve,a to som nemala ziadne priznaky ktore popisujes...ani som o nej nevedela,az ked prisli vysledky

silviatko
27. feb 2019

@zubrienka222 idelyn tablety odporúčam

simsalabim
27. feb 2019

@zubrienka222 mykozu mozu sposobit antibiotika, lebo znicia aj laktobacily v posve a kvasinky sa premnozia. U citlivych zien mykozu moze sposobit akakolvek nerovnovaha - napr. styk, plavaren a pod. Krem iba zvonka nepomoze - kup si canesten kombi aj na vkladanie do posvy. Ale mozno najlepsie by bolo zajst k dr nech urobi vyter. Podobne sa moze prejavit aj bakterialna infekcia. Som prekvapena, ze
@iveta143 nemala ziadne priznaky - mykoza zvycajne sposobuje znacnu nepohodu, to skor bskterialna infekcia nemusi mat priznaky.

iveta143
27. feb 2019

@simsalabim tak mi to povedali,bola som aj ja prekvapena...dali mi gynazol a ten je na mykozu

juliet86
28. feb 2019

mozes to mat z antibiotik. mne velmi pomaha prejst na stravu bez sacharidov. ziadne ovocie obilniny zemiaky nic. proste zijem 3dni na mase vajciach zelenine a orechoch 😀 lebo tie svine kvasinky sa pasu na sacharidoch na cukre. chaoes ony na to kvasenie priam potrebuju sacharidy. lebo sladke kvasi ine nie. cize skus takuto zmenu stravy a vydrz aspon tyzden az 10dni. plus velmi kvalitne akutne probiotika si nakup. plus tablety cipky dovnutra a von. drzim palce. a nabuduce hned pri antibio zacni jest probiotika a aspon jemne vynechaj sacharody zo stravy. drzim palce

zubrienka222
autor
28. feb 2019

@juliet86 probiotika vždy beriem, preto mi to nejak nesedí.. Ďakujem za radu.. Ja som chcela ísť na gyndu, no teraz prišli do toho mrchy.. Ach tie ženské choroby...

katarina_puskarova
28. feb 2019

noo, určite odporúčam zájsť k lekárovi, ak je to naozaj vážne... aj ja som s týmto mala často problémy, ale potom som začala používať Femiglucan, keď som mala pocit, že je zle a odvtedy tieto problémy už skoro vôbec nemávam, teda určite nie tak často ako predtým, podľa mňa by ste mali vyskúšať. 🙂 ak by ste skúsili, dajte vedieť, či sa niečo zlepšilo, držím palce

akinom0077
5. mar 2019

@zubrienka222 / s mykozou mam velmi bohate skusenosti. Avsak urcite by som zasla ku gyn na vyter nakolko vela x je mykoza spojena aj s bakterialnou infekciu, pripadne zeny ktore nemali mykozu a bakterie opakovane ani nevedia poriadne rozlisit, ci ide o mykozu alebo nie. Ja po antibiotikach dostanem mykozu vzdy a zarucene, mozem uzivat probiotika aj davat preventivne Idelyn a pod. proste zarucene.