Mykóza po kyretáži

somuska
26. aug 2015

Ahojte, som po kyrete uz 10 mesiacov a odvtedy mam stale mykozu, vyskusala som uz VSETKO, vratane podpory imunity a diete a cvicenie a oreganovy olej a a a a a a...... ale je to tam stale. Je to hluche na akekolvek cipky, zacne to hned po menzese, sliznica zacne blednut, pocas plodnych dni je ulne biela a potom sa zacne sama cistit a pred menzesom uz je zase ruzova. Svrbenie je len obcasne a vytok tiez nie je nejak silny. U dr. som bola 3x, bola som aj na imunologii a aj u vseobecnej doktorky. Nepomohli.
Nedavno som sa dozvedela ze sa toto stava po kyrete, ze je to tym "skrabanim " sliznice a ona sa nevie spamatat.
Ma tu niekto podobnu skusenost s mykozou po kyretazi? Aj ked ja si myslim ze to ani nie je mykoza, len teda ten problem so sliznicou, aj ked doktor to nazval mykoza, ale stery boli negativne.
Vopred velmi pekne dakujem za odpovede
s.

sono2
12. jan 2016

@somuska aha. Ok. A ti našli baktérie z močovej rúry? Pravdepodobne máš rezistenciu na atb nie vsetky atb aj keď sú vhodné pomôžu treba dať špeciálnu liečbu. Ale tak, vidím, že si rozumieš, takze skoré uzdravenie želám.

torpilla123
13. jan 2016

@somuska @cheeky82 Baby, vdaka za odpovede. Ja som objednana k lekarovi az na buduci tyzden, zatial menstruujem, ale nic extra silne. Pre doplnenie IVF je umele oplodnenie, a v ramci toho my sme mali dokonca ICSI metodu (2x Kosice, 1x Brno), co je oplodnenie ihlou mimo tela, ale tam sa pichaju do brucha tazke hormony a berie sa aj ustne, plus po prenose embrya dalsie vaginalne, takze za jeden rok 3 pokusy myslim ze boli zaberak na telo. a potom este ten kyret. Lenze, napriek tomu sa citim nafuknuta inac, ako predtym pri menzese, a aj krvacanie je ine. Dufam len, ze naozaj to nebude mykoza ani nic podobne, len velmi narusena sliznica. Dokonca ma z jednej nemenovanej nemocnice kde robili kyret pustili domov na druhy den, celu noc mi nedali nic proti bolesti, ani nasledny den, ze to treba vydrzat, a bolesti su normalne, a potom som zacala mat silne krce, naozaj silne, tak sme sli do inej nemocnice, a davali ma dokopy tyzden. Takze prepokladam, ze mi sliznicu velmi narusil ten "odbornik", ktory bez vysetrenia iba zovseobecnuje, a zhodnocuje stav pacientky. Ak by niekto chcel deaily, poslem do spravy. Skusenosti mali podobne aj ostatne zeny tam leziace, a niekolko znamych.

cheeky82
13. jan 2016

@torpilla123 Boze to je hrozne. hned ako som sa prebrala z narkozi mi dali injekciu od bolesti a sla som o hodinu domov. na vlastnu ziadost, ale potom som uz nemala ziadne bolesti. ako brucho bolo take napnute, mozno aj trosku bolelo, ale vsetko som to zvladla bez liekov.

torpilla123
14. jan 2016

@cheeky82 rovnako rychlo sa zotavila aj svagrina, zjavne preto, lebo mala lepsieho lekara. Uz iba dufam, ze sa vsetko rychlo upravi.

katrin21
16. jan 2016

@somuska neni nahodou toto ten grc, ktory do seba pchas??
MNe sa to hned nezdalo, nedavavala by som si nic take nezname tam.... vyvaruj sa toho.... ktovie, co to sposobuje...
lebo tie reci o tom, ako sa ti sliznica cisti apod.. to su fakt nepravdy... ktovie, co sa ti tam deje a ty si myslis, ze nieco prospesne, ale mozno to robi viacej skody, ako uzitku, tak opatrne.... hlavne, ked si pisala, ze nejake " kusky" z teba isli....
http://www.topky.sk/cl/13/1521813/Gynekologovia...

somuska
autor
17. jan 2016

@katrin21 no, zaujimave, len neviem preco, to potom predavaju oficialne v lekarni http://www.mojalekaren.sk/scarlett-prirodni-pec... a dokonca som aj videla v TV diskusny prispevok s gynekologom, ktory to odporucal a kamaratkina mama bola na mykozu v nemocnici a davali jej presne tieto gulicky Aj ked to bolo este davno, ked bola ona mladsia.
a mne to zahojilo nechutnu jazvu po porode.

somuska
autor
17. jan 2016

@katrin21 ked som hladala po nete skusenosti s tymto, tak som aj tu na modrom konovi nasla baby, ktorym to predpisal gynekolog. Nie kazdy clanok na nete je aj dobry clanok, bohuzial :( .
A dokonca su zeny, ktore sa vdaka tomu vyhli operacii. Cysty a pod.