Myóm na maternici. Máte skúsenosti so snažením?

rut
20. nov 2006

Ahojte. Má niektora z Vas skusenost so snazenim a tehotenstvom s myomom.

evadek
5. mar 2015

@lauritka tak vyskusam..dakujem za rady🙂
ja viem..citala som diskusie...ale rozmyslam,ze sklbit to zo vsetkymi vitaminmi a mozno zvysim ucinnost....v podstate teraz nemozem ist na KET minimalne 4 mesiace....tak mozno to skusim...

lauritka
5. mar 2015

@evadek jj tak aspon zatial 😉 nieco poskusat

aki100
5. jún 2015

ako to tu čitam, no dost problémy a všetky ho máte aké malé, ja mám 25 rokov a myom 5,5 cm... gynekolog mi stále vraví že to nevadí, len že už mám rozmýšlat nad otehotnením, ale ja ešte enchcem práve, musím dokončit školu a začat nejaku karieru, nie je to sláva materská bez roboty... problémy s myomom nemám žiadne mám ho navrchu maternice, gynekolog stále že len čakat či sa nezvačšuje, že zatial je maly horšie bude ked bude 10 cm, co už je teda dost, skušam tiež myší chvost, aj indonal a nejako sa nezmenšil, teraz mám ešte iné gyn. problémy, tak chcem zmenit gynekologa a uvidim co mi ten povie, a chcem ist na to ešte prírodnou cestou

babatkoo
11. jún 2015

Baby tak mne pri cisarskom nakoniec moj myom vybrali. Porodnik sa na pytal ci mi ho ma vybrat lebo ze je na takom mieste kde nevadi - vrch maternice a bol ako čapica. Tak som sa rozhodla samozrejme ze vybrat ho prec. Mal 10 cm. Na tuto dlzku narastol za 4 roky a pred tehotenstvom mal 2 cm.

briketa
11. jún 2015

@babatkoo mne rovnako po porode vybrali. ale az po tretom dietati 😉

briketa
12. jún 2015

@babatkoo myom pri vybrani 45cm a takmer 2 kg. A ku tomu zdravy syn.

katrin82
11. dec 2015

Ahojte,prispejem aj ja...mne lekarka nasla myom na preventivnej prehliadke v aprili 2013...mal 3 cm a bol intramuralny na prednej stene maternice..chodila som kazdy pol rok na kontrolu za dva roky natastol na 4,2 cm...lekarka vravela,ze ak chcem byt tehu,tak kludne mozem..posledny pol rok mi zacal blbnut cyklus mavala som kazdych 20-23 dni...lekarka mi nasadila na upravu duphaston...to sme sa snazili uz pol roka...hned po prvom cykle s duphastonom som otehotnela..pocas prveho trimestra mi myom natastol na 10 cm a zacal tvrdnut...v druhom trimestri sa ukludnil a nerobil ziadne problemy....no v 7. mesiaci tehu zacal zase tvrdnut a strasne boliet...po tyzdni nepretrzitych bolesti mi vyvolal predcasny porod...malicka bohuzial po piatich dnoch zomrela...je to presne mesiac dozadu...v januari idem na operaciu...dufam,ze sa podari,a ze sa este niekedy budem tesit z malinkeho uzlicka...

lauritka
11. dec 2015

@katrin82 boze, to mi je velmi luto ☹ toto prezit.. verim ze vam posle z nebicka dalsieho anjelika. drz sa.. 🤐

usmiateslniecko
12. dec 2015

Ja mam 2myomy na maternici a maju tak do 2cm, zistil mi ich moj byvaly gynekolog pri preventivke a poslal ma este na nejake specialne sono kde mi iny lekar s uplne kamennou tvarou povedal, ze no boze tak nebudete mat deti-nie ste prva a ani posledna ( velmi mily pan doktor !!). To som mala asi tak 22-23 rokov. No neriesila som to, len som chodila 2x do roka na kontrolu. Je pravda, ze sa nam nedarilo dlhsie otehotniet, ale nakoniec sme podstupili KET minuly rok v auguste a teraz sa uz resime z nasej nadhernej 7,5m dcerenky.

gviera
12. dec 2015

@katrin82 To mi je strašne ľúto, ale ty buď silná žena, nevzdávaj sa, určite sa dočkáš. Prajem ti z celého srdca, aby sa tvoja túžba naplnila. A ešte pridám jednu skúsenosť z môjho okolia: kamoška mala 3 miómy, celé roky sa jej nedarilo otehotnieť, potom jej ich vyoperovali a v ďalšom roku sa jej narodila dcérka a do roka dvojičky. Držím palce. 🙂 🙂 🙂

kakatulik
12. dec 2015

@lauritka co je lapacho caj a pod enzymami myslis wmwmbenzym?
Dakujem!

lauritka
12. dec 2015

@kakatulik lapacho kupis v cajovniach, je to drevo, daj si do googla, musi sa to varit..
a enzmy -silne traviace digestivne enzymy.. ale mne to nejak nepomohlo, aj tak sa trosku zvacsil ☹ pojdem zase na kontrolu, ze ako to vyzera. 😨

kakatulik
12. dec 2015

@lauritka ja mam z tych myomov taky pocit,zmd vznikaju z velkdj tuzby ...ked uz nie babo,tak maternicat si uz nejaku pracu vymysli.

lauritka
12. dec 2015

@kakatulik to si trefne napisala.

kakatulik
12. dec 2015

@lauritka a hlavne kolko preklepov tam mam. 😀
Asi na to netreba velmi mysliet,teda skusit nemysliet.Keby to bolo take jednoduche. Vsak😞

caty82
12. dec 2015

Ahojte žienky. @katrin82 je mi ľuto,že to takto dopadlo.Mne zistili myom keď som mala 27 rokov a tiež mi doktor povedal,že zrejme z toho,že sa tam nič nedeje (teda,že som ešte nebola tehu). Odporučal mi,aby som čim skôr otehotnela a pri sekcii mi bude vyoperovaný aj myóm. Otehotnela som hneď na ,,prvý šup" keď som mala 29,lenže čo čert nechcel myóm začal rásť a z pôvodných 3cm narástol v prvom trimestri na 14x15cm. Bola som na rizikovom,pretože vraj myómy vyvolávajú potraty,alebo predčastné pôrody.Brala som vitamíny a 2x denne magnézium proti tvrdnutiu bruška. Mala som strach,lebo pri každej kontrole ma strašili predčastným pôrodom.Nakoniec sme to šťastne prežili donosila som dokonca a 10 dní pred termínom mi robili sekciu.Všetko dobre dopadlo,ale lekári sa zhodli na tom,že tá maternica je zničená a že budem veľmi šťastná ak sa mi podarí vynosiť ešte aspoň 1 dieťa. Myóm mi totižto vybrať nemohli,nakoľko sekcia je dosť riziková operácia a ešte k tomu keby mali vybrať taký veľký myóm,tak by som vraj vykrvácala. Bolo to v roku 2012. Potom sme asi po roku začali plánovať ďalšieho chrusta,ale nedarilo sa nám,tak sme sa zhodli na tom aj s lekárom,že myóm musí preč,pretože asi bráni počatiu.Myóm mi vyberalili laparoskopicky tento rok v máji a po troch mes.od operácie sa vraj bude dať,tak to s manželom skúšame od júla,ale zatiaľ bez úspechu. Dúfam,že sa to raz podarí. Držte palce...budem aj ja Vám 😀

kakatulik
12. dec 2015

@caty82 v ktorej casti mdternice si ho mala.

briketa
13. dec 2015

@caty82 mne ho vyoperovali pocas sekcie tak, ze mi davali transfuziu. A potom aj dodatocne dni.

caty82
13. dec 2015

@kaktulik na zadnej strane maternice bol. @briketa mne sa to bali robiť naraz a dufali,že potom sa svrkne keď nebude mať vyživu... Brala som aj tabletky Esmya na zmenšenie myomu 3 mesiace...Počas tých 3 mesiacov som ani nemala ms,lebo vraj berie živiny z krvi....