Myóm na maternici. Máte skúsenosti so snažením?

rut
20. nov 2006

Ahojte. Má niektora z Vas skusenost so snazenim a tehotenstvom s myomom.

mima07
12. sep 2011

@amrash pozeram ze tiez budes mat pekny vekovy rozdiel, ja som mala o rok menej ako ty ked som rodila a nebola som ani na Pn, len tyzden som bola doma co som sa v 33 zacala otvarat a nakoniec mi maleho vyvolavali 😀

amrash
12. sep 2011

@mima07 No já četla, že myomy mohou způsobovat krvácení a následné potraty. Tak proto. Můj lékař také naznačoval, že bych měla být doma už kvůli věku. Zatím se ale cítím prima a myom nijak nevnímám, tak nevím, kde je hranice rizika.

mima07
12. sep 2011

@amrash mna sa na kazdej poradni pytala ci nechcem ostat doma, ale ja som nechcela, ked som sa pytala ze ci je to potrebne tak povedala ze nie. Ze len ked ja chcem. Drzim paste nech to dotiahnes az do konca bez nejakych obmedzeni

amrash
13. sep 2011

@mima07 Zatim se mi take nechce zustavat doma. Mam praci, ktera me bavi. Take co bych doma porad delala? Mam jeste spoustu planu 🙂

berusinkaaa
27. sep 2011

ahoj holky.
Před 14 dny mi má doktorka našla myom,že prý od předešlé prohlídky před pul rokem povyrostl.A hned že se musím objednat na větší vyšetření do centra,aby se povedlo to toužebné těhotenství.A víc mi k tomu nic neřekla.Ani jsem neměla přehled co to vlastně přesně myom je.Vubec nevím jak na tom jsem a dost se strachuji.Jsem objednána za týden v Pronatalu Teplice.Vůbec nemám potuchy co mne čeká a co to vše obnáší.Pročítám co tu píšete a asi se nemusím zas moc bát o to nemít nikdy mimčo.Je mi 30let a dítě ještě nemám,ale nějakou dobu se už s přítelem snažíme.

rut
autor
28. sep 2011

@viktoriahad Ahoj, ja som mala to šťastie, že mi nenarástol počas tehotenstva.
Myóm sa dá odoperovať aj počas tehotenstva, ale záleží na tom, kde je umiestnený a iba do určitého štádia tehotenstva.
Tvoj prípad je bohužiaľ horší a určite Ťa budú musieť častejšie monitorovať. Veľmi, veľmi držím prsty, nech to dobre dopadne. Potom daj vedieť, keď sa budeš tešiť zo zdravého bábätka.

zvedavamt
14. nov 2011

Jaké jsou psychologické příčiny myomů?
Myomy stejně jako jiná gynekologická onemocnění souvisí se ženstvím. Děloha je orgánem, který může vytvořit dítě a dát mu prostor pro život. Díky této schopnosti je na symbolické úrovni s dělohou spojována čistá ženská kreativita či tvořivé vyjádření sebe samé.
Pokud tedy žena nedostává či si nedává prostor, aby vytvořila něco důležitého, nebo se cítí nenaplněná, děloha může začít vytvářet myom. Myomy se tedy objevují spíše v důsledku dlouhodobého zanedbávání svých tvořivých schopností než nějaké krátkodobé záležitosti.
Často myomy poukazují na některou z těchto potíží:
žena směřuje svoji energii do nepodstatných či nevyhovujících aktivit (například nevhodné zaměstnání)
žena zapomene sama na sebe, nevěnuje se sobě samé (například veškerý čas věnuje svým dětem, velkému projektu, který pro ni nemá dostatečnou hodnotu)
nenaplnění ve vztazích
touha po uplatnění
dlouhou dobu potlačované emoce, které žena nikdy plně neprojevila
Jako doplňkovou léčbu může žena zvolit kombinaci správné diety, cvičení, a dále pak pracovat na psychologické úrovni a změnách životního postoje.
Co lze na psychologické (duševní) úrovni pro vyléčení myomu udělat?
Žena, které byla diagnostikována myomatózní děloha (děloha s jedním či více myomy), by měla především obrátit pozornost na sebe samotnou a své nitro. Pak začít zkoumat, kde ve svém životě nedostatečně projevuje kreativitu a tvořivě nevyjadřuje sebe samotnou. Při léčení myomů pomáhají následující:
uvolnit zablokovanou energii
uvolnit zablokované emoce
tříměsíční dieta bez mléčných výrobků
aerobní cvičení, případně břišní tance a posilování pánevního dna
sebeláska a rozvíjení schopnosti být k sobě něžná
neplýtvat energií na zbytečnostech
pravidelná očista dělohy nejméně jednou denně
sebedotazování
Postup sebedotazování při samoléčbě myomů
V případě léčení myomů doporučuji, aby se žena naučila uvolnit a relaxovat (například cvičení dýchání do delohy a aby si našla dostatek času sama na sebe. Ponořila se do svého nitra a kladla sama sobě následující otázky:
Kdo jsem?
Co potřebuji?
Po čem toužím?
Kde nedostatečně projevuji svoji kreativitu?
Jak chci vyjadřovat samu sebe?
Čemu chci věnovat svoji energii?
V případě doplňkové léčby se může zastavit růst myomu, případně může začít mizet. Doplňková léčba je však také vhodná i pokud žena chce či musí podstoupit operaci. V takovém případě může doplňková léčba pomoci, aby se myomy nevrátily. A samozřejmě práce na rozvoji kreativity a projevení sebe samé nepomůže jen s myomy, ale zlepší celkovou kvalitu života.
Zdroj – Vědomé ženství – Dominika Špačková

eevveelliinn
4. jún 2014

@zdenda6 mozem sa spytat ked bol na prednej stene ci bol aj nad krckom maternice? dakujem

pillabea
1. okt 2014

Babenky, našli mi myom v maternici, z polky je zarastený do steny maternice, z polky deformuje vnútro maternice. môj doki odporúča esmyu, dr. zo SPLNu odporúča odstrániť. keďže prvé IVF nevyšlo, chceli sme druhé a tak to našli na preventívke... :( môj nový gynekolog tvrdí, že to za rok tak nenarastie, nevie prečo si to predtým nikto nevšimol... :( som z toho k.o.
má niekto niečo podobné?..........

lauritka
5. mar 2015

@pillabea ahoj, ako si dopadla ?? este ho mas ?? ja rozmyslam o nasadeni indonalu, esmye sa bojim.. ☹ a hlavne nie kazdemu zabrala.. hlavne tie neziaduce ucinky.

pillabea
5. mar 2015

@lauritka ešte ho mám 🙂 nemala som chuť chodiť po lekároch pred sviatkami
v SPLNe mi doktorka naposledy pred sviatkami povedala, že by nebol problém otehotnieť aj s ním, ale nemala som energiu riešiť ani toto 🙂
takže všetko po starom, nezaoberám sa tým ani s IVF, ja nemám čas byť chorá :D
nechcem hormony a nechcem lekárov ani vidieť
povedala som si, že čo má byť bude, takže uvidíme ak pôjdem na preventívku, dovtedy si užíííííííííívam 🙂

babatkoo
5. mar 2015

Ahoj ja mam myom 2cm na vrchnej stene maternice. Dr. povedal ze je tam ako gongolec. Teraz som v 30tt a vsetko uplne ok.

lauritka
5. mar 2015

@babatkoo mna strasil, ze v tehotenstve moze rast, brat vyzivu z plodu ☹

lauritka
5. mar 2015

skusim brat indonal a caj z mysieho chvosta.. a ze vraj je problem s myomom aj otehotniet, ze meni struktury v stene maternice ci co .. ale predtym som ho mala mensi a tiez to neslo.. tak neviem.. u nas je hlavne zly spg, nechce sa mi verit, ze myom, ktory ani neviem ze mam, by bol takky hnus ?
samozrejme lekar by ma najradsej uz poslal na OP, myom ma 4cm... ze najprv esmya- hormonalna umela menopauza a ked sa zmensi-tak vybrat. no super 😠

evadek
5. mar 2015

ahojte..ja som par dni po kyrete:(..moje prve mimco ..vytuzene..prve ivf...vyslo a v 7 tt sme o neho prisli:(
Myom som mala pred rokom jeden 1,5 cm..po stimulke a nasledne tehotenstve-v prvom trimest. su vraj pekne vyzivovane maternicou...sa tam objavil aj druhy...a momentalne mam dva 3,7 cm a 3,9 ...a treti sa im vzadu crta...
Najprv si mysleli,ze som potratila kvoli nim..pri kyrete zystili,ze myomy nezavadzali..maternica bola pekne siroka...v maternici boli krvne zrazeniny...ako keby sa od zaciatku snazilo telo vypudit plodik von...
Teraz dufaju,ze po kyrete sa stiahnu...dalsi vklad odporucaju az o pol roka:(
ak sa nestiahnu tak esmya....lebo su vnutrostenne v maternici...a maternicu mozu poskodit pri vybere-rezom...a vzhladom k mojim inym diagnozam cakat rok vidim dost zufalo...
Takze pojdem na zdravsie stravovanie...vyskusam aj esmya...ak bude treba..a ten inodal je vraj lepsi pri cystach,...neviem ci na myomy...
Babenky viete nieco ine poradit este???

lauritka
5. mar 2015

@evadek ja skusim brat ten indonal, v juli znova kontrola a uvidime..
inac ja som bola na IVF v roku 2007, to som ziadny myom nemala.. a aj tak som tiez mala missed abort.
po KET o par mesiacov sa to zopakovalo - vzdy cca 7-8 tt🙂 aly myslim, ze to boli hlavne kvoli spermiam, horsiej morfologii.. aj ked robili ICSI.. ale ktovie pri deleni buniek, co sa sa tam dokafralo.
ved toho sa bojim pri OP.. zacnes krvacat a vyberu celu maternicu ? 😒

lauritka
5. mar 2015

@evadek pisali, ze aj na myomy.. ze vraj aj silne enzymy pomahaju na lacno, obmedzit mliecne vyrobky , kavu.. co mi je proti srsti sakra.. ja ich milujem 🙂

evadek
5. mar 2015

@lauritka my mame tiez zlu morfologiu..len 1 percento dobrych...:(((..uplne mi je do placu keby sa to malo zopakovat....
skusim ten inodal aj ja...
a odvtedy si nemala dalsie ivf???...
mliecne dokazem obmedzit..kavu nepijem vobec..to sladke bude trosku problem...

lauritka
5. mar 2015

@evadek nie , po tych dvoch sklamaniach uz sme nesli.. a mm uz ani nechce.. ze to tak malo bbyt atd.. momentalne, len skusame prirodzene, ja mam ovulaciu a cyklus ako hodinky.. / mam grafy v albume, ked chces mkni / su tam aj tie dva tehotenske.. 2007 oktober tusim a 2008 april.. IVF a KET..
inac aj na laparke som bola v rou 2009 a vsetko bolo ok..

proste co ti mam povedat, je to cele na nervy.. 😖

evadek
5. mar 2015

@lauritka chapem...a uz nemate nic zmrazene?..a kde ste boli?..
Viem...poznam ta..radis babam s ovu. grafmi...🙂...
ja som bola na laparke minuly rok..mam slabu endo...plus mam protilatky na spermie...a zvysene cytokiny...
Ty si bola na reprodukcnej imuno?..a berie tvoj muzik nieco na spermie?
a s histologie si sa nic nedozvedela???
A ja mam inak cyklus ako hodinky...a aj tak nedari..vzdy 25 den cyklu menzes..okolo 11- 12-13ovu....
a aj tak nic...ale u nas je toho vela...

lauritka
5. mar 2015

@evadek no tiez som bola v Splne .. u Hredzaka esze neboheho.. na imuno sme boli v tkanivovej banke.
teraz nic neberie, len sem tam vitaminy, skusali sme macu, tribulus, kotvicnik.. uz proste clovek prejde vsetkym a stracachut..
niekto pije, fajci a droguje a otehotnie :(

babatkoo
5. mar 2015

@lauritka 7 mne ten myom nasli pred tehotenstvom. Tiez som sa bala co to je a ze zasa pojdem na operaciu (uz mi vyberali polyp) ale 3 lekari mi povedali ze to nic neni ze je to iba brmbolec na.maternici. mozno zalezi kde ho mas umiestneny. Neviem.. ja som lekarom verila. Babatko je uplne ok nastastie a dokonca vacsie na svoj vek. Skus sa popytam viacerych lekarov. Inak toto babo je po ivf. Snad by mi embryjko nedavali donutra keby vedeli ze moze byt problem. Najskor by ma asi vyliecili. Ale vidis da sa to

lauritka
5. mar 2015

@babatkoo jj, ale nemala si ho velky pred otehotnenim ci ? ja mam 4 cm

babatkoo
5. mar 2015

@lauritka 7 mne ten myom nasli pred tehotenstvom. Tiez som sa bala co to je a ze zasa pojdem na operaciu (uz mi vyberali polyp) ale 3 lekari mi povedali ze to nic neni ze je to iba brmbolec na.maternici. mozno zalezi kde ho mas umiestneny. Neviem.. ja som lekarom verila. Babatko je uplne ok nastastie a dokonca vacsie na svoj vek. Skus sa popytam viacerych lekarov.

evadek
5. mar 2015

@lauritka a imuno ti dopadla ok???..ja to nechapem..ako si napisala..niekto nema ziadnu zivotospravu..a podari sa ..a my vitaminujeme...nefajcim...nedrogujem..obcas pohar vinka...
A boli ste aj na kontrolnom?...ci sa po niecom zlepsil?...
No vidis..ja som mala velky..a oteho..a tiez som nedonosila...ja by som chcela vediet dovod...toto je frustrujuce...ze nikto nic nepovie...mame 4 mrazakov...ale co ak ma caka podobny osud...som na nervy...

Vyskusam ten inodal..za to nic nedam..len zase to nieco stoji..co uz...

babatkoo
5. mar 2015

@lauritka 2 cm mal pred tehu. Doteraz sa v priebehu tehu o nom nikto nezmienil. A to som bola u 5 lekarov spolu doteraz. Vlastne keby som necitala nazov temy ja by som si na ten moj brnbolec ani nespomenula 🙂 a to ma po ivf intenzivne sledovali. 🙂

lauritka
5. mar 2015

@evadek ano imonnom aj na genetike sme boli.. teraz dva roky sme vobec nic neriesili, nebol cas a ani nejaka chut nieco riesit, clovke je uz unaveny z toho vsetkeho.. 😒

ved prave, vsetky tie pripravky nieco stja.. ale cajik je lacny 😝 bola som si kupit v lekarni 😉 ten mysi chvost.


@babatkoo 2cm som mala pred styrmi rokmi, potom mi narastol za rok az na 4 cm.. co bol dost radikalny narast... ale od vtedy cca 2 roky, sa to drzi v ttych hodnotach.. mozno jaj preto, ze som brala aj enzymy, pila lapacho caj.. no bohvie.. ale najradsje by som boa, keby som ho sama vedelea aspon trosu zmensit 😠 😀

babatkoo
5. mar 2015

@lauritka ja som bola na inofolicu a vitaminoch od jamieson. Nic ine... drzim ti moc palce

evadek
5. mar 2015

@lauritka ja viem..ta chut...ale hlavne po neuspechoch...to sa casom straca...ja mam teraz strasny strach aby sa ten potrat nezopakoval...:(..som zrela uz na psychiatriu...viem,ze treba len cas...ale nejde to....
A ten cajik sa ako pije?..to je na myomy?...kupila si ho sypany?..zajtra chcem robit objednavku liekov a vitaminov ...tak sa do toho znova vrhneme..ach jaj...
A nad esmya si nerozmyslala?

lauritka
5. mar 2015

@evadek kupila som sypany..

nie nerozmyslala. lebo je to strasny hnus co citam aj tie nepriaznive ucinky z nej 🙂 a baby pisalai v teme, ze to tiez nie je zarucene , ze zaberie.