Nájdu sa tu snažilky s nepravidelnou menštruáciou?

kendra
2. aug 2009

Ahojte. Sú tu nejaké snažilky, ktoré majú veľmi, ale naozaj veľmi nepravidelný menzes? S lekármi je to stále o tom istom. Porobia hormonálne testy a kadejaké iné možné testy, no výsledok je stále ten istý...užívanie hormonálnej antikoncepcie. Čo ja už odmietam, keďže som "prešla" všetkými možnými typmi, no ani jedna mi nevyhovovala, lebo som mala strašné bolesti hlavy.Pri každej. Momentálne by sme už aj chceli bábätko, no pri mojom nepravidelnom cykle je veľmi ťažké zistiť, kedy mám ovuláciu a či ju (podľa môjho ošetrujúceho lekára) vôbec mám...je tu niekto s podobným problémom? Ako riešite nepravidelnosť cyklu (okrem HAK)???Ak viete, poraďte.

mata1001
4. aug 2009

karolinka ahoj zavidim ti tie plodne dni.ja ich asi ani nemam...
nemam vobec mrchu tk to preto☹((

hanifi
4. aug 2009

holky, já jsem HA vysadila v listopadu 2008 a myslela si, že hned otěhotním, ale mám tak rozházený cyklus, až hrůza. s manželem jsme si řekli, že nebudeme panikařit a necháme tomu volný průběh a já si nejdříve zjistím, kdy mám vůbec plodné dny.

hanifi
4. aug 2009

vždy't já taky, těch testů už bylo tolik! taky jsem se zařekla, že už nikdy víc tak brzy! no ale dneska jsem neodolala, pozorovala jsem na sobě všechny těhotenské příznaky tak jsem si udělala hned dnes navečer test,byl ale negativní, takže čekám na menstruaci 😖

mata1001
4. aug 2009

hanifi dobry napad.ja som tiez zmatena z tohto vsetkeho,nemam mrchu,ani ovulku.beriem horm.lieky,k dr chodim jak na klavir.uz ma to nebavi...

hanifi
4. aug 2009

mata, a měříš si bt? co kdybychom tu zkusily? podle grafu pak budeme možná moudřejší!

hanifi
4. aug 2009

super! je to trošku úleva, když vidím, že v tom nejsem sama, díky moc! už jsem z toho všeho na nervy, divím se, že to se mnou manžel vůbec vydrží 🙂
a co ti doktor dává za léky, že bych zašla za mojí dr. také..

karolina23
4. aug 2009

hanifi chystam sa urobit ovulacny test mam zachvilu po menstruacii ale neviem kedy to mam merat

hanifi
4. aug 2009

holky, kolik je vám let a jak dlouho se snažíte? mně je 29.

mata1001
4. aug 2009

hanifi ja si meriam od feb a aj zapisujem do grafu.ale mne tie teploty skakali hore dole a teraz jak beriem horm lieky estrofem tak mam teplotu nad 37 a tak uz graf ukazuje ovulku.aj graf je z toho dopleteny aj ja.neviem si to vypocitat.ale bola som u dr a povedal ze mam v pravom vaj 9mm folikul a taj sa snazime ostosest.
bt si meraj ved to je len 1 minuta z celeho dna.a budes mudrejsia.

karolina23
4. aug 2009

mata to mas tazke neviem ako by som sa citila v tvojej kozi ale neboj ak chodis pravidelne k doktorovi ti pomôze mat babetko 😅

karolina23
4. aug 2009

ja mam 23 a snazime sa stvrty mesiac 🙄

hanifi
4. aug 2009

mata, tak to se pořádně snaž, určitě to vyjde! a to ti ultrazvukem zjistí, jestli bude ovulace? a kdy jsi tam šla-kolikátý den cyklu?

hanifi
4. aug 2009

karolina, a jak dlouhý máš cyklus? to záleží na tom.

mata1001
4. aug 2009

karolinka no to dufam ze mi pomoze.
hanifi aj mne je 29 a moj muz je tiez zo mna na nervy.ale zvladam to nejako horko tazko.mam to pod kontrolou 😀 😀

hanifi
4. aug 2009

je to děs, a to mi všechny těhotné kolem vypráví, jak jim se to podařilo napoprvé 😒

mata1001
4. aug 2009

hanifi ja cyklus nemam,neratam,ja ho mam len vdaka liekom a aj tie beriam kazdy druhy mes ako mi ich predpise.potom dojdu na 2-3 dni a na dalsi mes zase nie.cele to je na prd.

hanifi
4. aug 2009

takže bez léků by jsi vůbec neměla menstruaci?

mata1001
4. aug 2009

presne tak.a vies co je zaujimave?do 18 som ju mala,potom som brala 10 r HAK a pred rokom som vysadila a do dec mi chodila normalne a od dec vobec.ked mi mala dojst mala som len spinenie.tak mi lekar od maja nasadil estrofem a lutenyl a to beriem.a tak mi mrcha jedna pride.

hanifi
4. aug 2009

taky jsem prala HA 10 let a pd té doby co jsem vysadila mám hrozně nepravidelný a slabý cyklus a ani nevím, jestli probíhá ovulka, ach jo. jedno vím jistě, HA už nikdy víc.

mata1001
4. aug 2009

no to mas pravdu a u dr si bola?

hanifi
4. aug 2009

zatím ještě ne, myslela jsem si, že se to spraví samo, ale nevím nevím, jestli taky nepotřebuji nějaké léky. i když, hormony do sebe taky cpát zase moc nechci, tak nevím.

mata1001
4. aug 2009

no ani ja som velmi nechcela ale nemala som na vyber.ja by som asi navstivila dr.bude to istejsie.predsa uz nam taha na 30 tak ja som aj preto sla lebo nechcem stracat cas.uz som ho dost stratila ked som brala HAK

hanifi
4. aug 2009

to máš pravdu, taky tam hned zajdu, stejně mám jít na preventivní prohlídku, tak to spojím při jednom.

hanifi
4. aug 2009

mata, měj se pěkně, jdu teď chystat večeři, ať Ti vše vyjde a já se zase v nejbližší době ozvu.

mata1001
4. aug 2009

hanifi aj chod a moze ti spravit folikumetriu a budes vediet na com si.

malaika
4. aug 2009

Mato, ptala jsem se jenom tak 😎 ,psala jsi, ze se nudis, tak jsem jsem mrkla, o cem jsi psala 🙂

karolina23
4. aug 2009

hanifi ja mam od poslednej menstruacii k zaciatku dalsej menstruacii 27 dni niekedy 33 ako kedy 😅

karolina23
4. aug 2009

mata a od kedy sa snazite mat babetko 😀

andelka
4. aug 2009

Ahoj holky, teda vy jste se rozjely 😉
hanifi: Ty ses ptala, kdy je asi ovulka při cyklech 30-36 dní, že? Teoretický výpočet dává období +-19Dc (14 - 24DC), ale měření BT bude určitě lepší, protože luteální fázi má žena většinou v každém cyklu stejnou a pak je to přesnější (takhle se musí brát nejdelší a nejkratší cyklus a délka LF v rozmezí 12-16 dní a tak to není na míru, ale všeobecně).
karolina: Pravda je, že i když se člověk trefí přímo do období kolem ovulace, tak stejně je ta pravděpodobnost asi jen 40-50% a to při ideálních podmínkách. Ale ono se to jednou určitě podaří. 🙂

Jinak já čekám plodné dny až tak za 14 dní nejdřív, už se toho nějak nemůžu dočkat, přijde mi to strašně za dlouho. 😒 A taky docela závidím těm,co mají kratší cykly, že mají víc šancí do roka.

karolina23
4. aug 2009

adelka co myslis je mozne otehotniet ak ked nemas plodne dni alebo pocas menstruacii? 😅