Nájdu sa tu snažilky s nepravidelnou menštruáciou?

kendra
2. aug 2009

Ahojte. Sú tu nejaké snažilky, ktoré majú veľmi, ale naozaj veľmi nepravidelný menzes? S lekármi je to stále o tom istom. Porobia hormonálne testy a kadejaké iné možné testy, no výsledok je stále ten istý...užívanie hormonálnej antikoncepcie. Čo ja už odmietam, keďže som "prešla" všetkými možnými typmi, no ani jedna mi nevyhovovala, lebo som mala strašné bolesti hlavy.Pri každej. Momentálne by sme už aj chceli bábätko, no pri mojom nepravidelnom cykle je veľmi ťažké zistiť, kedy mám ovuláciu a či ju (podľa môjho ošetrujúceho lekára) vôbec mám...je tu niekto s podobným problémom? Ako riešite nepravidelnosť cyklu (okrem HAK)???Ak viete, poraďte.

andelka
4. aug 2009

karol: Mimo plodné dny se otěhotnět nedá, nejsou plodné (od toho se to tak taky jmenuje, že). ALE plodné dny má každá žena jindy a taky je může mít v různých cyklech různě. Však to známe, my co máme cykly nepravidelné, že?
Počas MS se otěhotnět dál, ale za určitých podmínek. Teda ze sexu během MS, otěhotnět se dá jen při ovulaci, ale chápu jak to myslíš. No, takže mělo by to být na konci MS a musí být brzy ovulace. a taky nějaký ten hlen, aby ty spermie vydržely. Ovulace totiž prakticky nebývá dřív než 8DC, ale určitě může nastat situace, kdy sex proběhne třeba 6DC a to je ještě během MS a k ovu dojde třeba 10DC a ty mršky si na to vajíčko prostě počkají.Takže tak.
A mimo plodné dny, to myslíš jak? Plodné dny jsou kolem ovulace a jindy se otěhotnět nedá.

andelka
4. aug 2009

Píšu jak maďar, snad je to pochopitelné, kdyžtak se zeptej znova. 😅

nathali
4. aug 2009

tak ja sa pridavam baby k vam ja mam s ms strasne problemy a tiez anti uz odmietam ale nemam to nijak lahke

karolina23
4. aug 2009

adel ja len tak viem ze sa otehotniet neda ked nemas plodne dni len som sa pytala. s manzelom sa budeme snazit aspon tyzden pred ovulaciou aby boli zasoby pretoze spermie vydrzia v tele 4 dni hadam sa nieco podari uchytit

karolina23
4. aug 2009

adelka pochopila som ta neboj 😉

andelka
4. aug 2009

karol: Jo jo, klidně i jen tak. 🙂 to uděláte dobře, ony fakt při dobrých podmínkách vydrží. Už jsem viděla i graf, kdy vydržely 5 dní. A ty máš ovulku vcelku pravidelně, nebo ty plodné dny poznáš podle hlenu, nebo podle čeho? Asi jsi to už psala, jak to máš, no musela bych přelistovat vzad.

karolina23
4. aug 2009

nathali ja som uz davno vysadila anti ta mi este horsie robila ako pomahala hadam sa nic nepokazilo 😖

karolina23
4. aug 2009

adel ja tie hlieny neviem nejak uhadnut 😕

nathali
4. aug 2009

ja ked som mala anti tak mi bolo fajn ale teraz je to priserne mam hrozne bolesti ☹

nathali
4. aug 2009

no ale podla lekarov som vraj v poriadku 😠

karolina23
4. aug 2009

nathali fuuu to o bolestiach ani nehovorim ak myslis menstruacne 🙄

nathali
4. aug 2009

no ja ich mam aj ked ms nemam mna strasne boli vajecnik tak ja mam bolesti stale :(

andelka
4. aug 2009

karol: No já jsem v tom nejdřív taky měla hokej, možno že se mi to po HA dýl rozjíždělo, že jsem ani ten plodný neměla, ale teď posledního asi půl roku už ty tendence znám. Nejdřív žádný nemám po MS, pak jakoby vodový, pak bílý krémový, pak průhledný s bílými "tečkami" a pak asi dva dny půrhledný a dost tažný (to jsou nejplodnější dny) a po ovulce se zas rychle mění na krémový a pak žádný, Musí se to sledovat pravidelně a všímat si rozdílů, zapisovat si to a pak už člověk ty tendence zná, ví jak se to opakuje. Já bych jinak ovulku nepoznala (dopředu), někdy ji mám 19DC, někdy 23Dc a párkrát i 30DC, takhle jsem upozorněná dopředu a to se dá dobře využít. Taky se dá sledovat děložní čípek, ten na blížící se ovulku taky reaguje. Ono je fajn si to zjišťovat, protože my co nemáme cykly pravidelné nemůžem ovulku nijak vypočítávat, když si chodí kdy chce. Jasně, je možnost mít sex pro jistotu od MS obden celý cyklus a znaky plodnosti neřešit, ale třeba mě by asi trefilo, nejsem na to zvyklá, manžel bývá unavený z práce a tak.

nathali: Už jsem ti psala někde jinde, jestli ty bolesti nesouvisí s ovulací, že to je po vysazení HA normální. Ale jestli máš bolesti pořád, tak někde asi něco bude. Ale těžko radit zdálky kde. Ale zas jestli jsi medicínsky v pořádku, tak to se možná teprve tělo rozjíždí po vysazení HA.

karolina23
4. aug 2009

andelka diky za vysvetlenie budem si to vsimat a ako to je este s tou teplotou vnutornou ked mam napr 37,2 to znamena co ja mam v tom hokej a hadam mi tu poradis aby som vedela co a ako funguje 😅

andelka
4. aug 2009

karol: jo jo, poradím. No, samotná teplota neřekne vůbec nic. Důležitý je graf, který vznikne. Ale podle teplot se ovulka pozná až když už je po ní, tak proto je dobře všímat si změn hlenu a čípku. Ale obojí chce trochu cviku. Ale zas ne moc. Moje zápisky z prvních cyklů byly dost komické. Taky jsem nevěděla jak to přesně psát a co to ukáže, takže jsem každý den ten hlen popisovala tak sáhodlouze a různými přívlastky. Ale i tak tam ta změna byla trochu vidět a dalo se to určit. No a teď je to úplně v pohodě, nějak se mi to zlepšilo, dřív jsem ani ten tažný průhledný moc neměla.

jaspina
5. aug 2009

Ahoj holky, můžu někdy na návštěvu k vám? 😉 Nepravidelná MS je přesně můj problém - nebo spíš žádná MS.. 😠 Měla jsem ji jen v pubertě po Proveře, pak s HA a po vysazení jsem musela na vyvolávačky a teď jsem vyfasovala Utrogestan a Clostilbegyt - mám prý málo Progesteronu a nedorůstá sliznice ani folíky.. Zatím se to nezměnilo ani první měsíc po Clostilu.. Jo a jinak jsem Lenka 🙂

kacarina
5. aug 2009

ahojte, len kratko nakuknem, vidim, ze sa to tu meni na profesionalnu ovu-poradnu, to je super, takto dat dokopy hlavy a rozumy 😵 .. ja som cez vikend dostala cervenu invaziu po 10 dnoch Norethisteronu, aj ked neprisla 2-3 dni po jeho vysadeni, ale az 6. den. Ale zaujimave je, ze nemam vobec ziadne klasicke menstruacne bolesti, kvoli kt. som inokedy aj dva dni uplne off. No a teraz by som po mrche mala 16. az 25. den cyklu zase brat Noreth. a potom by mala prist pekne sama zase po par dnoch od jeho vysadenia ... a to mi dal na 3 cykly, aby som aspon nieco normalne mala za sebou, lebo koncom roka chceme ist na dalsi pokus ... tak uvidime 😅

andelka
5. aug 2009

jaspina: Ahojky 🙂 Neboj, bude líp, však ono to zabere.

kacarina: Tak to je fajn, že ti nebylo blbě. Ono teda to je někdy za trest. 😝 A když už jsme u té poradny...ten Norethisteron se bere jako až od ovulky? Nebo je ten 16DC nějak daný obecně? Nebo jak vlastně to má fungovat?
A hlavně teda držím palce, aby se vám to už povedlo - koukla jsem se do pasu ☹

kacarina
5. aug 2009

andelka dik, no kazdy si veru nesieme ten svoj udel nejako a bojujeme s nim 😒

no mne ho tentoraz dal na upravu cyklu, lebo po tom nestastnom maji sa mi mrcha nenapravila sama, stale som spinila a krvacala niekolko tyzdnov a nepreslo to, tak sme to injekciou a 10 dnami Norethisteronu zastavili a teraz tymto uzivanim 16.-25. den cyklu sa ma obnovit ta pravidelnost, aby sa aj sliznica maternice spamätala ... cize vzdy po Norete cca. na ten 28. den by som to mala dostat (v idealnom pripade), takze ovulka by mala byt niekde v polovici, takze Noret po ovulke ako hovoris ... akurat ze u mna uz ani nesledujeme ovulku, lebo ja mam aj iny problem s vajecnikmi (neprechodnost), takze u mna je to kvoli ovulke "zbytocne", snazime sa len trosku dat dokopy cyklus, aby sa hlavne zregenerovala sliznica maternice ...

jaspina
5. aug 2009

Holky a nevíte jak se pije drmek? Jestli od 1DC do ovulky jak kontryhel?

andelka
5. aug 2009

kacarina: Aha, díky za vysvětlení. Nemáte to snadné teda, to opravdu ne. Ale bojujete statečně, máte můj obdiv a všechny palce co mám 😉

jaspi: Já ho piju od konce MS do další MS, ale po ovulce méně často. Během MS od něj odpočívám. 😅

jaspina
5. aug 2009

Andelka a nějakou fintu jak z něj udělat něco víc poživatelného asi nemáš že? Pro mě je fakt hrozně hnusný 😝

andelka
5. aug 2009

jaspi: A co z něj máš?

jaspina
5. aug 2009

Právě jsem narazila na diskuzi o drmku a zjistila jsem, že se dělá tinktura.. Já pila čaj. 😝 No hned dnes ji začnu vyrábět! 😉

andelka
5. aug 2009

No právě, já mám tu tinkturu, čaj bych nedala a už vůbec ne 3x denně 😝
Tinkturu už mám druhou dávku vyrobenou, ta první mi stačila na 6 měsíců skoro. A je to v pohodě pitelné, 15-20 kapek do vody (dávám tak decku), vypité je to na jeden šup a chutná to normálně, bylinkově, přišlo mi to podobné jako Femigard.

kebule82
5. aug 2009

ahoj holky, přidávám se k vám do klubu s nepravidelnou MS - já ji mám tak 50-60 dní. Začala jsem už chodit do CAR, na první cyklus jsem dostala Duphaston a Estrofem, aby se mi trošku upravily hormony a narostla sliznice tak, jak má. MS jsem měla dostat do 3 dnů od vysazení, dostala jsem ji přesně 3 den, takže tělo zareagovalo super. 17.8. se chystám na další návštěvu CAR a zřejmě dostanu Clostil nebo něco podobného na vyvolání ovulace. Je to hrůza, když člověk čeká na MS dva měsíce, to už je pak fakt trápení 😒

karolina23
5. aug 2009

ahojte ja mam prave po menstruacii a dako ma boli lavy vajecnik akokeby take tahanie je to normalne? 😖

marrad
5. aug 2009

Ja som mala velmi nepravidelnu
a pouzivala som femigard to su take bylinkove kvapky od ceskeho gynekologa DR. Vzdru
a pekne sa mi cyklus upravil
mala som royptzl 16 az 49 a teraz mam 26 - 32 moja lekarka povedal ze to je velmi dobre zlepsenie.....

a este brala som jeden cas Dufaston /neviem presne ako sa to presne pise/ vtedy som mala presne na hodinu 28 dni
ale po vysadeni, hned boli nepravidelne
po tom femigarde ostali pravidelne

karolina23
5. aug 2009

mne predpisal femibion 800 aby sa mi upravila hladina kyseliny listovej manzelovi zas dal vitamin E hadam to pomôze 😅

pepppe1
5. aug 2009

ahojte baby🙂)ja mam zase pravidelnu mrchu,ale teraz sa uz netesim,ked ju dostanem,bola by som rada,keby tych 9mesiacov,vobec nedosla 😉