Nájdu sa tu snažilky s nepravidelnou menštruáciou?

kendra
2. aug 2009

Ahojte. Sú tu nejaké snažilky, ktoré majú veľmi, ale naozaj veľmi nepravidelný menzes? S lekármi je to stále o tom istom. Porobia hormonálne testy a kadejaké iné možné testy, no výsledok je stále ten istý...užívanie hormonálnej antikoncepcie. Čo ja už odmietam, keďže som "prešla" všetkými možnými typmi, no ani jedna mi nevyhovovala, lebo som mala strašné bolesti hlavy.Pri každej. Momentálne by sme už aj chceli bábätko, no pri mojom nepravidelnom cykle je veľmi ťažké zistiť, kedy mám ovuláciu a či ju (podľa môjho ošetrujúceho lekára) vôbec mám...je tu niekto s podobným problémom? Ako riešite nepravidelnosť cyklu (okrem HAK)???Ak viete, poraďte.

dlabinecka
3. mar 2011

@dadak No jasně že se těšim. A nejvíc se těší manžel, až se zbláznim, bude se o děti starat on 😀 😀 ¨Ne, samozřejmě lepší, než kdyby to zase nešlo 😝 No, ale když alespon někdy ovule je, tak to je půl úspěchu, určitě to brzy vyjde 😉

dlabinecka
3. mar 2011

@saska697 Ahoj, s tím zkušenost nemám, ale v pořádku to určitě není. Byla jsi s tím u dr.?

saska697
3. mar 2011

@dlabinecka Dakujem za odpoved🙂). Este nie lebo ma objednal az na 10.3. A test som tiez neskusala neviem ci to ma vyznam.....

dicinka1
3. mar 2011

ahojte...dnes som 52 DC.a tu su moje ovulačne testiky..bude ovulka?myslíte? 😉

dicinka1
3. mar 2011

@andelka ahojky..skus kuknut na moje testiky..myslíš ,že bude ovulka?

dicinka1
3. mar 2011

radšej to pridám do albumu 😉

andelka
3. mar 2011

@saska697 no, ona to asi nebude MS, ale rozhozené hormony. Určitě návštěva Dr je dobrý nápad, i hormonální profil by se asi šikl. Není třeba jedna z těch MS o dost slabší než druhá? Někdo slabě krvácí 2-3 dny kolem ovulace.

@dicinka1 já bohužel ovu testech moc nevím, nikdy jsem si je nedělala.

Já jsem po několikaměsíčním sledování uměla podle charakteru hlenu určit, že ovulka přijde (tak s 1-2 dnovým předstihem), i díky tomu se Dany povedl hned. Měření teploty tu proběhlou ovulaci potvrdí, ale upozornit na to, že brzy proběhne můžou zmeny hlenu a čípku. Ale chce to aspoň 3 měsíční sledování, než se do toho člověk dostane a vychytá to a pozná jak to během cyklu u nej je. Teď se sleduju taky, ale abych odhalila vracející se cyklus. Jsme zvědavá jaké to po porodu bude, ty cykly. doufám že zas ne každý pes jiná ves.

dicinka1
3. mar 2011

@andelka aha..tak nič 😒 ☹ ale aj tak dakujem

dlabinecka
3. mar 2011

@saska697 To už je za chvilku. Ale vcelku bych se přikláněla k názoru @andelka , že to nebude MS, ale rozhozené hormony. A myslím si, že dr by měl udělt hormonální profil. Kouknout se ultrazvukem, jak vypadá sliznice, případně jestli je nějaké vajíčko 😉 Ty myslíš, že bys mohla být těhotná? Já nevím, já bych při podezdření testovala -mám ráda jistotu 🙂

katrenka111
5. mar 2011

@miss_stanya No neviem netusim ale už som z toho psycho...no hormony si robia co chcu.....a je to vidno asi aj na mne, som podrazdena, nervozna, sem tam mi je az do placu.... no endokrinologicka ma poslala este na Gastroskopiu, neviem neaco...lebo nemam ziadne traviace ťazkosti.....

dadak
11. mar 2011

Ahojte dievcata...precitala som si uz mnoho o nepravidelnej menstrucii a o ovulacii a nejako sa z toho neviem vysomarit, tak by som prosila niekoho, kto sa o to viac zaujimal, aby mi to vysvetlil, konkretne na mojom priklade...
moja mrska niekedy vobec nepride, niekedy na 30 den, niekedy 45...proste non sense...preto si neviem nejako vypocitat tu ovulku...skusala som aj merat teplotu...ale to mi tiez vychadzalo nejako blbo, niekedy cely mesiac ziadna ovulka...
Takze chcela by som sa opytat, ako je to s hlienom...je mozne, ze hlien je niekedy aj 2x do mesiaca? alebo napriklad stalo sa mi parkrat ze cez mrchu som mala hlien taky priezracny a tahavy...
A ako je to s obdobim tesne 1-2 dni pred ovulkou...da sa to zistit?aky je vtedy hlien?
a posledna otazka...ktory hlien je najplodnejsi a ktory hlien je tesne pred ovulkou a ktory tesne po...bielkovy, kremovy, lepkavy, ci priezracny...
Budem rada, ak mi niekto odpovie na moje otazky a sorry ak su tie otazky trosku od veci...ale velmi ma to zaujima a som trochu laik...:-/

dadak
11. mar 2011

Nikto? ☹

drobik1
11. mar 2011

@dadak tak a to by zaujimalo celkom aj mna ako to vlastne funguje.. 🙂

aduskatt
11. mar 2011

@dadak podla toho co pises, sice nie som lekar, ale tipovala by som to na PCO, skus si zajst lekarovi, nech to potvrdi....cez ovulku je priesvitny a ten je najplodnejsi, resp, vtedy mas plodne dni.uz ked je husty biely, z toho uz nic nekuka

dadak
11. mar 2011

@drobik1 jej, drobik, ahoj...😀, tak nechajme sa prekvapit odpovedami..snad sa niekto ozve...
Aduska...a co je to PCO? a co ked je lepkavy? to je ovulka? ci presne pred nou...

dlabinecka
11. mar 2011

@dadak Ahoj, PCO je syndrom polycystických vaječníků. Není při něm ovulka, ale když máš dvě děti je to celkem nepravděpodobné, ale možné...podle mě máš cykly bez ovulace nebo je ovulace později a třeba jenom někdy. určitě bych to řešila s lékařem....

dadak
11. mar 2011

@dlabinecka hm...dakujem...a moze byt, ze jeden mesiac ovulka je a jeden nie? mozno takto sme vystihli aj mojich dvoch chalanov...

pettulka
11. mar 2011

ahoj holky ja jsem mela hodne nepravidelnou menstruaci nekdy aj tri mesice jsem nemela a nekdy i sest mesicu. 3 mesicde zpatky jsem je nemela tri mesice pak jsem to dostala a po nich ejhle v dubnu dve carecky jsem nasla. Nebrala jsem nic ani u doktora jsem stim nebyla a presto jsme to zvladli 🙂 🙂

ivca82
11. mar 2011

@dadak pri nepravidelnej ms je ťažké vypočítať ovulku, môžeš skúsiť ovulačné testy, merať teplotu (to u mna ani za ten svet nefugnuje 😀 ) Najlepšie podľa mňa je, ak máš dobrého dr., dohodnúť sa a robiť folikulometriu (a keď bude ovulka, či praskne vajíčko - u mňa zvykne až po pichnutí injekcie pregnylu) Plodný hlien je priesvitný a ťahavý, ale nemusí byť ani počas ovulky (zase môj prípad 😀 ). Ovulku nemusíš mať každý mesiac (anovulák) a môžeš ju mať aj počas ms. 😉

dadak
11. mar 2011

@ivca82 fu, dakujem za odpoved...a predsa este jedna otazka, ten hlien, co je pred tym priesvitnym, den alebo dva pred, tak to znamena ze to je 2 dni pred ovulkou?ci ako...
pozeram ze mas dievcatko...aj ja ceeeeeeeeem...😀, mozem sa opytat? na to dievcatko ste snazilkovali kazdu chvilu, ci len obcas,lebo sa vraj hovori, ze ked len obcas, tak je chalan, a ked dost casto tak baba...hm?

ivca82
11. mar 2011

@dadak mal by byť, ale aj po prasknutí vajíčka je hlien 😉 a o Barborku sme sa pokúšali dlho, teraz zase skúšame Zuzku už vyše roka 😀 a či sa pri občasom snažilkovaní narodí chlapec, tak to fakt netuším 😀 😀

dadak
11. mar 2011

@ivca82 a teraz taka hlupa otazka, ale ucim sa pomaly...😨D, ked praskne vajicko a je hlien...to este mozem otehotniet, ci nie? lebo to tusim niekedy citim...vtedy ma tak boli pri vajecniku...

dlabinecka
11. mar 2011

@dlabinecka Určitě je to možné. Ovulace je vždy 14dní před MS. Mimochodem, já mám holčičkua snažilkovali jsme se denně -pro jistotu 😀 😀

dlabinecka
11. mar 2011

@dadak Určitě je to možné. Ovulace je vždy 14dní před MS. Mimochodem, já mám holčičkua snažilkovali jsme se denně -pro jistotu

ivca82
11. mar 2011

@dadak môžeš otehotnieť aj 2 dni po prasknutí, ale zase to závisí od viacerých faktorov. A aj ja cítim prasknutie, ak mám náhodou ovuláciu...

aduskatt
11. mar 2011

@dlabinecka ja mam dieta a PCO ako vysite☹(( vobec sa nevylucuje jedno s druhe

dlabinecka
12. mar 2011

@aduskatt Tak já mám taky PCO a čekám druhé dítě 😉 Ale první s pomocí doktorů 😉

dadak
13. mar 2011

inac baby, ja mam niekedy pocit, ze ta moja ovulka je prave ked mam mrchu...vtedy mam taky ten hlien natahovaci, a priesvitny...hm

andelka
13. mar 2011

@dadak ahojky, víš, s tím hlenem je to takové nejisté - každý to má jinak. Musí si to člověk sám odsledovat nejlépe v kombinaci s měřením BT, tak zjistíš nejlépe jak se kolem ovulace chová hlen. Někdo má ten nejplodnější typ jako bezbarvý, tažný a někdo třeba ho nezaznamená vůbec, ale cítí mokro (je v něm tolik vody, je tak řídký, že se nedá ani pomalu najít). Já jsem po několika měsících už poznala jak se hlenový příznak u mě chová, takže když jsme s mužem počali syna, věděla jsem, že do 1dne, maximálně dvou bude ovulka. A byla druhý den 🙂 Taky jsem měla nepravidelné cykly, 30-43dní, ale ovulace v každém cyklu, jen pokaždé jindy.
Jo a ovulka nemusí být 14 dní před MS, to je průměr. Bývá tak 9-16. Během MS to ale není moc pravděpodobné, to mívají jen ženy s velmi krátkými cykly, že mají ovulku třeba druhý den po skončení MS, a to je fakt výjimečné, ty hormony nefungují tak rychle.
Klidně může být i situace, kdy se tělo k ovulaci připravuje nekolikrát za cyklus, proto pak ten plodný hlen můžeš najít několikrát. Ale k ovulce nemusí vůbec dojít. Záleží na potvrzení vzestupem BT.

dadak
13. mar 2011

@andelka dakujem za taku rozsiahlu odpoved. si zlata...len predsa mam este nejake otazky, ak mozem.
cize ked vidim ten plodny hlien, ten priesvitny...to vtedy este ovulka nie je?
a ako to vseobecne vyzera pred ovulaciou, taky jeden, dva dni...su nejake hlieny? ci nie...