Nájdu sa tu snažilky s nepravidelnou menštruáciou?

kendra
2. aug 2009

Ahojte. Sú tu nejaké snažilky, ktoré majú veľmi, ale naozaj veľmi nepravidelný menzes? S lekármi je to stále o tom istom. Porobia hormonálne testy a kadejaké iné možné testy, no výsledok je stále ten istý...užívanie hormonálnej antikoncepcie. Čo ja už odmietam, keďže som "prešla" všetkými možnými typmi, no ani jedna mi nevyhovovala, lebo som mala strašné bolesti hlavy.Pri každej. Momentálne by sme už aj chceli bábätko, no pri mojom nepravidelnom cykle je veľmi ťažké zistiť, kedy mám ovuláciu a či ju (podľa môjho ošetrujúceho lekára) vôbec mám...je tu niekto s podobným problémom? Ako riešite nepravidelnosť cyklu (okrem HAK)???Ak viete, poraďte.

mykaellle
13. mar 2011

Ahojte. Zaujala ma tato tema, mam tiez dost rozhadzane cykly, kazdy mesiac mam 28 dnovy cyklus a kazdy dalsi cca 35 dnovy. Pri tom dlhsom cykle sa mi tazko urcuje ovulka, ale myslim, ze folikulometria pomohla. Vo stvrtok (10. 3) mi doktor na 31 DC doki zistil ovulaciu. Neviete mi poradit, na kolky den si mozem robit tehotensky test? Dnes mam 34 DC. Vdaka

andelka
13. mar 2011

@dadak obecně, ale fakt obecně, tohle jsou dost individuální věci 😉 plodný typ hlenu se objevuje 5-2dny před ovulací a velmi brzy po ní (do dvou dnů) se jeho charakter mění na méně plodný a hodně rychle vysychá. Mně se pokud se koukám do zápisků, objevoval krémový hlen asi 6dní před ovulkou (do té doby byl takový nespecifický, tak sjem si to nepsala) a pak dva dny před ní se změnil na tažný s bílými drobky (vyloženě průhledný nebo mokrý jsem neměla nikdy, to má fakt každý trochu jinak), druhý den po ovulaci už býval hustčí a do 3 dnů už zas takový nijaký, žádný zvláštní až prostě žádný.

@mykaellle podle mně 10 dní po ovulaci, lépe 14 😉

mykaellle
13. mar 2011

@andelka vdaka, tak musim vydrzat, i ked to je tazko. 😉 Snazime sa 17. mesiac, menila som doktora a ten prisiel na moj problem. Za 2 tyzdne mam ist na sono, ak nepride mrcha, tak drzte palce 😉

andelka
13. mar 2011

@mykaellle držím držím 🙂

aduskatt
14. mar 2011

@dlabinecka ja prve bez pomoci, teraz sa snazia aj lekari

dlabinecka
14. mar 2011

@aduskatt Tak to je mi líto
...A jak jste daleko s doktory? neboj, půjde to, jen to chviličku potrvá 😉

aduskatt
14. mar 2011

@dlabinecka no, to si mysli aj lekar, kedze prvykrat sa zadarilo bez lekarov, ale tiez az po 5 rokoch

janielik87
16. apr 2011

Ahoj, tak som nasla tuto skupinku a chcem sa k vam pridat. Ja mavam MS vzdy inak. Mavala som relativne pravidelnu vzdy okolo 31dna cyklu, ale teraz od januara strajkuje na 36DC az 43DC naposledy. A tiez by sme chceli babo a neviem ani kedy ovulujem. Hormony brat odmietam. Snazim sa nejak prirodne na to ist.

andelka
16. apr 2011

@janielik87 hlavní je jestli ovuluješ, kdy je celkem vedlejší 😉 Jinak o nepravidelném cyklu se hovoří když rozdíl mezi nejkratším a nejdelším je víc jak 7 dní, takže jsi ještě v normě. Já měla rozdíl i 14 😒 Půl roku jsem ji měla pravidelnou a pak se to po... Zpravidelnit a posunout ovulku trochu dopředu mi pomohl drmek obecný, resp. tinktura z něj. Je mi jasný, že to nebude asi fungovat paušálně, ale za pokus to stojí. Hormony jsem taky nechtěla.

janielik87
16. apr 2011

@andelka No ja neviem, ci ovulujem. Ja mavam za cyklus aj viackrat take tie priznaky a potom som jasne ze zmatena. Skusim najst co to je ten drmek u nas 😀 A mozno vyskusam. Ja som teraz pila alchemilku (kontryhel), ale som pocula, ze ten sa nesmie v tehotenstve...a kedze ja ani neviem kedy ovulujem tak ani neviem, kedy ho mozem pit ten cajik...No tazke to mame...

andelka
16. apr 2011

@janielik87 a měřit bazální teplotu bys nemohla? To je nejprůkaznější, ty příznaky ostatní pomáhají poznat tu správnou dobu, ale proběhlou ovulaci potvrdí až teplota. Mně teda trvalo dost dlouho než jsem zjistila jak se příznaky vyvíjejí u mně a kolikrát byly i víckrát za měsíc, už jsem myslela že ovulka musí být každou chvílí, ale nakonec byla až později. Teď jsem teda po porodu zaregistrovala změny a MS mě až tak nepřekvapila. On se člověk časem v tom pozorování vycvičí.
Já mám pocit, že jsem kontryhel pila do ovulace, potom ne a pak až se začátkem MS, pomáhá to na bolesti. Ale to jsme se ještě nesnažili o mimčo.
Ten drmek se dá najít i pod názvy agnus castus nebo mnišský pepř. U nás jsem ho sehnala v bylinkářství (bylinná lékárna), jsou to takové malé kuličky tmavé, to se zaleje alkoholem (vodkou), nechá vylouhovat a pak se míchaj 2-3x denně cca 15 kapek do vody.
Já teď jsem zvědavá jaké budu mít cykly, a když to zas bude haprovat, tak ho jdu kupovat zas 🙂

janielik87
16. apr 2011

@andelka no teplotu som este neskusala...ved len tento mesiac sme sa vobec zacali snazit 🙂 ach jaj 🙂 potesila by som sa, keby mi uz MS nedosla 😀...ale u mna nepravdepodobne...:( Nakolko mam taky nafigu cyklus. Dakujem za radu, mozno pohladam tu bylinku a iste skusim aj merat (len je to problematicke, lebo mam taky denny rytmus, ze ako kedy vstanem..:( Podla toho, kedy mam skolu. Ale po tejto MS to skusim merat.

andelka
16. apr 2011

@janielik87 Určitě zkus. Já jsem teda měřila 1,5 roku před snažením, takže jsem i dopředu věděla kdy asi ovulka bude a měla jsem dost zkušeností, takže to byla pak výhoda. Ale cykly napytel byly taky. Půl roku po vysazení HA pohoda, pak několik měsíců 30-43 dní, tak jsem zkusila ten drmek, cykly se srovnaly a otěhotněla jsem napoprvé (za což bohu díky).
Je fakt, že než jsem to začala řešit, tak jsem byla zrovna na gyn prohlídce a ukazovala jsem tabulku délky cyklů doktorovi a on si teda myslel, že to jsou anovulační cykly. Ale naštěstí jsem to mohla vyvrátit, díky měření jsem věděla, že i v těch dlouhých cyklech ovulka byla, že v tom problém není. Ptala jsem se jak se to řeší a on říkal, že primárně nijak, že jedině když bysme se delší dobu snažili a nic, tak že by se daly hormony. A to jsem stejně nechtěla, tak jsem hledala něco jiného a naštěstí to zafungovalo.
Já jsem začala měřit při škole, taky jsem vstávala různě, tak jsem si vybrala čas, kdy to bylo nejdřív (6h) a pak si dávala budíka na tu dobu. Neměla jsem problém pak hned usnout a dospat. Taky jsem neměřila pak už celou dobu,ale jen od 10DC do potvrzení ovulky. Podle zkušeností by neměl dělat problém menší než 1hodina.

janielik87
16. apr 2011

@andelka No ja uz teraz budem vlastne po skole coskoro. Caka ma posledna skuska v utorok. Ale aj tak zacnem merat az po menstruacii. Asi to nema teraz vyznam. Potom uz budem na istom. Snad ovulujem, snad sa nam podari babatko 🙂 Vsak uvidime 🙂 Inak davno som nemala PMS priznaky a teraz asi mam. Bolia ma prsia a tlak v podbrusku... no ktovie. Ale som len 26DC, takze neviem...pri mojich dlhych cykloch. 🙂 Ach jaj :( Proste sa mi zda skoro na PMS...ale ak sa mi opat cyklus zpravidelni...tak to bude ok. To by potom vyslo.

andelka
17. apr 2011

@janielik87 hlavní je ovulka, potom i delší nebo nepravidelné cykly nemusí být vůbec problém. Budu držet palce se zkouškou i snažením. Určitě to vyjde 🙂 Měřit stačí až po skončení MS. Ono u těch dlouhých cyklů je fajn vědět kdy byla ovulka, aby se pak daly korigovat týdny. Někteří doktoři příliš bazírují na ovulce 14DC A pak vypadá mimi menší.

janielik87
17. apr 2011

@andelka jasne, chapem. Tak po MS zacnem merat 🙂 Budem si aj ja davat budicek 🙂 Snad sa podari.

andelka
17. apr 2011

@janielik87 dej pak vědět jak ti to jde 🙂 Já jsem začala první cyklus měřit včera🙂

janielik87
17. apr 2011

@andelka 🙂 ano dam vediet. Hlavne manzel chce kupit kvoli tomu novy teplomer :DDD

andelka
17. apr 2011

@janielik87 tak je fajn aby měřil na dvě desetinná místa, někdy i ta půlečka může hrát roli 😉
Já jsem hlavně zvědavá co udělal porod, jestli budu do tohoto tématu zase patřit 😕

janielik87
17. apr 2011

@andelka no mozno sa ti da vsetko do poriadku 🙂 a budes presne vediet co a ako a kedy 🙂 a uz sa chystate na druhe? tak skoro? 🙂

andelka
18. apr 2011

@janielik87 no snad, uvidíme jak to bude. No, skoro - Danymu bude za chvilku rok, máme v plánu se začít snažit koncem roku, tak kdyby něco, ať se dá tělo zase dokupy. Po porodu to může trvat dýl, než se pravidelnost vrátí. Navíc ještě kojím, tak ovulka taky nemusí být pokaždé. Uvidíme uvidíme. 🙂

janine6623
18. apr 2011

@dlabinecka
Ahoj, píšeš, že si mala problémy s ovulkou. Brala si na to nejaké lieky alebo ti pomohol ten drilling? Je super, že si aj napriek tomu 2*otehotnela. Dufam, že aj mne sa podarí.

dlabinecka
18. apr 2011

@janine6623 ahoj, brala jsem clostylbegit, ale na ten jsem nereagovala, tak jsem šla na ten drilling. podruhé jsem otěhotněla neplánovaně .- příroda si to rozmyslela 😉 Neboj se, miminka se dočkáš 😉 Co Tě trápí za problém?

janielik87
18. apr 2011

@andelka 🙂 tak budem drzat palce. 🙂 Drz aj ty, nech sa nam co najskor zadari 🙂 Priroda si to aj tak sama urci, ze kedy 🙂

andelka
18. apr 2011

@janielik87 to víš že budu 🙂

janielik87
18. apr 2011

@andelka 🙂 vdaka

janine6623
18. apr 2011

@dlabinecka Ahoj, beriem clostil+duphaston. Mám asi po HAK "zaspaté vaječníky". Hormonálny profil mám v poriadku aj štitnu žľazu. Zajra idem na kontrolu po clostile, či prebieha ovulka a či narástli vajíčka do dostatočnej veľkosti. Som zvedavá a zároveň sa strašne bojím či som na clostil zareagoval, či pomohol. Dúfam, lebo neviem čo bude potom ďalej.

dlabinecka
18. apr 2011

@janine6623 Tak to by mohl pomoct 😉 Pomůže hodně ženským. neboj se, dneska jsou doktoři schopný vymyslet kde co!! Miminka se dočkáš! Moc Ti držím palečky, aby kontrola dopadla dobře a mohli jste hupnout na snaženíčko 🙂