Nájdu sa tu snažilky s nepravidelnou menštruáciou?

kendra
2. aug 2009

Ahojte. Sú tu nejaké snažilky, ktoré majú veľmi, ale naozaj veľmi nepravidelný menzes? S lekármi je to stále o tom istom. Porobia hormonálne testy a kadejaké iné možné testy, no výsledok je stále ten istý...užívanie hormonálnej antikoncepcie. Čo ja už odmietam, keďže som "prešla" všetkými možnými typmi, no ani jedna mi nevyhovovala, lebo som mala strašné bolesti hlavy.Pri každej. Momentálne by sme už aj chceli bábätko, no pri mojom nepravidelnom cykle je veľmi ťažké zistiť, kedy mám ovuláciu a či ju (podľa môjho ošetrujúceho lekára) vôbec mám...je tu niekto s podobným problémom? Ako riešite nepravidelnosť cyklu (okrem HAK)???Ak viete, poraďte.

terysek005
2. aug 2009

Ahoj kendra, já měla po vysazení HA velmi nepravidelnou menstruaci, občas chodila třeba s třítýdenním zpožděním, někdy nepřišla vůbec a dr mi musela píchat agulutin... po půl roce jsem to s ní začala řešit ( šlo to až když jsem menses dostala po vyvolávačce až za tři týdny, do té doby mi tvrdila, že se tělo jen srovnává s vysazením HA ) no a na to mi nasadila utrogestan a po něm se mi menses spravila a mám ji klasicky po 26 dnech už tři měsíce - doufám, že to bude trvalý stav a zůstane tak i po vysazení utrogestanu... HA už bych v životě nebrala...
Takže já sama za sebe můžu doporučit ten utrogestan 🙂 a tvůj dr ti nic podobného nenasadil?

kendra
autor
2. aug 2009

Terysek, vďaka za tip, môj lekár mi nič také nespomínal. A nie je ten Utrogestan tiež nejaký hormón??? Vieš, myslím si, že umelina je umelina. A ešte jedna otázočka, môžeš počas jeho užívania aj otehotnieť?Či je to nejaká akokeby kúra, ktorú musíš "vybrať", a potom sa snažiť???

kacarina
2. aug 2009

ahoj kendra, utrogestan je hormon, to ano, ale mozes po nom / s nim otehotniet, lebo ten sa dava napr. aj na udrzanie tehu, alebo na podporu sliznice maternice pri umelom oplodneni ... inak ja mam odjakziva strasne nepravidelny cyklus, lebo mam uz roky problemy s vajecnikmi, mam absolutny cyklus-necyklus a iba take obdobia, kedy je to trosku lepsie, ale potom zase pride take leto ako pred 2 rokmi, ze takmer 4 mesiace nic ... a tak stale dokola ... pred par rokmi mi na to pomahali take 3-mesacne cykly antikoncepcie, po jej vysadeni bol zase cyklus napraveny tak na 3-4 mesiace, ale potom sa to rozhadzalo zase 😠

skusala si zacat klasicky "od seba" a zamerat sa na svoju zivotospravu, pravidelna strava, pohyb, menej stresu atd atd? pripadne podporit to nejakou akupresurou, bylinkami, ...

netusim, aky je u teba dôvod neprav. cyklu, ci klasicky zle hladiny hormonov alebo aj nieco ine ... ale ak ti lekar nevie odporucit nic ine, iba antikoncepciu, neskusala si zmenit lekara? vies ako: viac hlav, viac rozumu ...

a este cosi: ked som mala pred cca. 3-4 rokmi lepsie cykly, chodila som na folikulometriu (ultzrazvuk vajecnikov) a brala som Clostilbegyt na podporu ovulacie, ten sa zacina brat niekedy na zaciatku cyklu (tusim cca. 3. den menstruacie) a ovulka po nom nastavala v urcity den, takze aj tym sa ti da ovulacia lepsie vyvolat a odsledovat, no a potom v ten urceny den na ultrazvuk, kde dr. meral folikulky, ci narastol nejaky, aky je velky a podla toho mi povedal den, na kt. nam zadal "domacu ulohu" = snazit sa, snazit sa snazit sa 😉

mata1001
2. aug 2009

ahojte baby.tak toto je prave tema pre mna.no ja mrchu nemam vobec.brala som 10 r.HAK a uz rok sa snz a od konca dec mi mrcha vobec nechodi.dr.mi predpisal estrofem a lutenyl a to beriem 2 tyz a potom mi dojde a potom sa to znova opakuje.straaaasne by sme chceli babatko no ale ked nemam mrchu tak ani ovu,tak neviem...som uz zufala a nestastna... 😢 😢 😢 ale nevzdavam to.

aerin
2. aug 2009

ahoj kendra🙂
ja mam taky dost nepravidelny cyklus, zatim nejkratsi od vysazeni HA (v listopadu) trval 43 dni🙂 Ale i s dlouhym a nepravidelnym cyklem se da otehotnet (samozrejme pokud je to jediny problem), je jen dulezite vedet kdy ovulujes. Ja muzu rozhodne doporucit mereni bazalni teploty, i kdyz jsem mela cyklus dlouhy 67 dni, vedela jsem, kdy prijde ms celkem presne (a taky jsem vedela kdy byla ovu, ale bohuzel mi to bylo k nicemu, u nas bude problem asi jeste jinde☹ )

aerin
2. aug 2009

mata, zkus premluvit dr na hormonalni profil, treba se to vysvetli

lusinkaj
2. aug 2009

ahojte,pripajam sa aj ja ja mam velmi nepravidelnu menstruaciu velmiiiiii 😒
tiez to iste u dr.antikoncepcia,duphaston...aj tak mi nic nenapravilo...

terysek005
2. aug 2009

Kendra, tak kacarina to za mě vysvětlila 🙂 utrogestan se dává právě jak na úpravu cyklu, tak i třeba při rizikovém těhu a na zvýšení děložní sliznice, která je důležitá jak na to aby vlastně vůbec menses dorazila, tak i na to, aby se oplodněné vajíčko mělo kam zahnízdit... tak opravdu doporučuju, zkus se na to zeptat svého dr. Připadá mi totiž zvláštní, že ti ještě nic takového nenapsal... A místo toho HA! Souhlasím s tebou, že umělina je umělina, mám na to stejný názor, ale v tomto případě, jsem ochotná tyto prášky brát - sice je to umělina, ale fungují na opačném principi než HA - ta blokuje vlastně přirozený, od přírody nastavený cyklus a ovulaci, kdežto urogestan vše obnovuje, prospívá... držím palce! 🙂 a souhlas s aerin na hormonálním profilu, tam se pozná leccos... já na něj jdu tento měsíc taky 🙂

kendra
autor
2. aug 2009

Ahojte.
Takže vo mne je problém v tom, že mám hraničné hodnoty prolaktínu, polycystické vaječníky, týmto nepravidelný menzes, od 39 dní do tých 44. Lekár mi tento prípravok nespomínal, ale z vašich príspevkov dedukujem, že to asi bude niečo podobné, ako Duphaston, ten som brala na začiatku tehotenstva, lebo mi hrozil potrat. Takže, ak je to niečo podobné, samozrejme je to len na prospech. Môj lekár mi stále len spravil hormonálne hladiny a hneď šup HAK. Brala som ich už nespočetné množstvo: Logest, Diane 35, Yadine, Yasminelle, Mirelle,...a ani si už na ostatné názvy nespomínam, cyklus mi to síce znormalizovalo, ale žiaľ len po tú dobu, kým som ich brala, po ich vysadení, katastrofa. Čo mi ostalo trvale, sú kilá navyše. Hnus, už to nechcem brať, aj keď mi to pri poslednej návšteve opäť núkal, že je na trhu už niečo "nové", tak by som to mala skúsiť.Spýtala som sa, či na mne skúša všetky druhy HAK... 😒
Ja som skúsila následovné, zatiaľ to praktizujem asi yýždeň...bylinkový čaj, kupujem ich v lekárni, sypané. Čiže jeden receptík: 1 čajová lyžička Rebríčka obyčajného a 1 čajová lyžička Alchemilky, toto zaliať na 15 minút a teplý vypiť ráno nalačno, že by to malo znormalizovať cyklus, tak skúsim, a napíšem ako to bude nasledujúci cyklus.

shaarka
2. aug 2009

ahoj kendra, ja patrim tiez k vam, PCO, ziadny menzes, ziadna ovulacia. v oktobri idem na laparoskopiu, pretoze ani hormony nezabrali a ovulacia sa nepodarila.
mozno aj tebe by pomohla. 😒
ak sa stranis umelych hormonov, tak potom ti neviem poradit. na take tazke stavy, ako sme my, sa mi zdaju bylinky kratke ( i ked nie na skodu).
no ale na ten prolaktin si urcite kup Agnucaston. 😉

kendra
autor
2. aug 2009

Agnucaston, čo je to?Shaarka, ak môžeš, popíš presnejšie.

shaarka
2. aug 2009

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai...
Extrakt z rstliny Vitex jahňací sa používa pri gynekologických problémoch súvisiacich s nadmernou aktivitou prolaktínu v tele,ako sú napríklad poruchy menštruačného cyklu, mastodýnia a premenštruačný syndróm. Prípravok je určený pre ženy.

kendra
autor
2. aug 2009

Super,vďaka Shaarka. Ja mám obrovské problémy o.i. aj s premenštruačným syndrómom, nafúknuté brucho, naliate prsníky a bachor akokeby som bola v 7. mesiaci, hrozná agresivita a jedovatosť, bolesti hlavy, atď.

eustoma
2. aug 2009

je to skvele tema. ja mam menstruaciu neplavidelnu od 32 dni do 54 dni. Meranie bazalnej teploty mi moc v urcovani ovulacie nepomaha 😢. teplota mi skacen ako chce. Nemam nic spolocne s normalnym grafom. A podla vysledkov s hormonalneho profilu lekar zistil, ze nemam ziadnu ovulaciu, takze teraz beriem clostilbegyt, utrogestan a tiez FEM+ (to su nejake prirodne vytaminy). Zacala som prvy mesiac, tak uvidime ci to pomoze ovulacii. Ale sa mi pacia vedlajsie ucinky a to viacnasobne tehotenstvo 😉 😉 😉. Strasne rada by som dvojicky 😉

mata100: Ahojky, mam kamosku, ktora nemala menstruaciu nikdy a ku podivu uz ma 2 babo 😉. Takze nic neni nemozne. Ono niekdy sa fakt len organizmus zblazni.

andelka
2. aug 2009

kendra: No podle mě nepravidelný cyklus nemáš, protože za nepravidelný se považuje až když rozdíl mezi nejdelším a nejkratším je víc jak 8 dní. Problémy budou představpvat spíš ty druhé nepěkné věci.
Moje cykly jsou nepravidelné mnohem víc (30-43 dní), ale tohle samotné problém není. Ale stejně z toho nejsem nadšená, takže zkouším jestli na to pomůže Drmek obecný (Vitex jahňací, Agnus Castus, Mnišský pepř jinak řečeno). Mám z něj tinkturu. Ale ještě ho neberu tak dlouhodobě, abych mohla říct, že zlepšení má na svědomí on.
Jinak blížící se ovulaci poznám podle změny hlenu. Jinak bych byla taky mimo.

andelka
2. aug 2009

Letos jsem byla na preventivce a doktorovi jsem ukazovala v tabulce délky cyklů. Moc se mu to nelíbilo, ale říkal, že teď se s tím stejně nedá nic dělat (to jsme se ještě nesnažili) a potom že bych dostala léky. ale tehdy jsem se po tom dál nepídila.

mata1001
3. aug 2009

eustoma,
dakujem za spravu.fakt ma potesila aj ja dufam ze niekedy budem mat babo,aj ked menzes nemam☹((
sice neviem preco ho nemam,neviem ze co robim zle.som z toho nestastna.ale to takto ma byt....no co uz.

eustoma
3. aug 2009

inak tento rok sa stali v mojom okoli dve podivnosti. jednu som pisala o par riadkov vyssie - teda kamoska nikdy nemala menstruaciu a uz s ajej narodilo druhe babo. a druha - mojej sesterke lekary povedali ze nikdy nebude mat babo a ona otehotnela hned 2 mesiace na to co jej to povedali 😉. ako mensturaciu mala nepravidelnu (mala to od 15 - 68 dni) snazili sa jej menstruaciu dat nejako do pravidelnosti, ale nic nepomohlo, este jej robili vsetky mozne vysetrenia s coho zisitli ze babo nikdy nebude mat a ako sa sam organizmus rozhodol, caka babo. teraz je v 6 mesiaci. Neviete si predstavit ako mu radost. a cela rodinka. ako nik necakal, ze bude babo. aj to neskutocne oplakala a 2 mesiace na to taka pekna radost 😉.
takze mepravidlena menstruacia sa nemusis vzdy napravit a pridom sa da otehotniet 😉 😉 😉.

malaika
4. aug 2009

Eustoma, takové pribehy taky znam, ze zena nemela menstruaci a presto otehotnela.. A poznala ta tvoje kamaradka ovulaci nebo to proste zkouseli-pokud o tom nahodou od ni mas detaily 😎
Vzdy si tedy rikam, kdyz ctu podobne pribehy, ze mne pomuze jenom zazrak... ja mam odjakziva MS jen po hormonech (Utrogestan nebo vyvolavacka) a ovulaci taky nemam. Taky vsechny mozna vysetreni, na nic se neprislo, ted mam nakazano zhubnout 20 kg (o coz se snazim, neuspesne, jiz roky 😖), ale ja mela problemy i kdyz jsem jeste vahu mela normalni.
Jo jo, take si predstavuji, ze bych po lecbe mela dvojcata, spise by se mi to libilo z praktickych duvodu, kdyz je otehotneni takovy problem, tak ze bych do toho nemusela jit 2x 😉

mata1001
4. aug 2009

ahojte baby je tu niekto? nudim sa... 😝 😝 😝

malaika
4. aug 2009

Mato, mrkla jsem na tvuj prispevek, a jak to bylo s mrchou pred branim HAK?

mata1001
4. aug 2009

ahoj malaika no pred 10 rokmi to bolo celkom v pohode.trvala 4-5 dni.preco sa pytas?

hanifi
4. aug 2009

ahoj holky, hlásím se tady jako nová snažilka. můžete mi prosím některá poradit, kdy cca probíhá ovulace při 30 - 36 denních menstruačních cyklech? Teplotu zatím neměřím, takže netuším. Díky za odpověď.

mata1001
4. aug 2009

ahoj hanifi vitam ta v temicke.no s ovulkou ti neporadim lebo neviem ale skus merat BT a budes to mat naisto ze kedy ju mas. 😉

hanifi
4. aug 2009

ahoj mata, díky za uvítání. už jsem o měření bt nastudovala snad všechno, takže se od příštího cyklu do toho pouštím 🙂

hanifi
4. aug 2009

dneska jsem si totiž dělala těhotenský test, no samozřejmě že byl neg., takže smutním... uklidňuji se tím, že nejdříve musím zjistit, kdy mám vůbec ovulaci, pokud ji tedy vůbec mám 😢

karolina23
4. aug 2009

ahojte tak ja som bola u doktora v den ovulacii mi pozeral vajicka z vnutra a povedal mi ze mam plodne dni ked manzel prisiel domov sme to skusili aj som si vylozila nohy hore a nic sa nestalo myslite si ze ked som tam bola rano tak vecer som uz mala vajicko uzavrete?lebo mam posunute plodne dni 😒

mata1001
4. aug 2009

hanifi ja som uz tolko tehotenskych testov spravila a boli neg ze som si povedala ze kym nebudem mat priznaky aspon mesiac tak si nekupim.
dlho sa uz snazite o babatko?mi od dec.a stale nic ale nevzdavame to.aj ja som z toho nestastna a smutna ale neboj aj my raz budeme kocikovat🙂))

karolina23
4. aug 2009

hanifi nic si z toho nerob ja uz testujem 3 mesiac a nic ja neviem asi to vzdy prebehneme

hanifi
4. aug 2009

ahoj karolinko, ja myslim že určitě ne, vajíčko je totiž schopno oplodnění ještě asi 16 hodin po ovulaci. ale i když trefíte ovulaci to ještě neznamená, že na 100% otěhotníš, bohužel. 😢 a už jsi si jistá, že to nevyšlo? dělala jsi si test?