Nepravidelná menštruácia po laparoskopii. Čo robiť?

perla200
13. dec 2007

Zdravím Vás, potrebujem radu. V oktobri som bola na laparoskopii a zistili mi malú cystu so stafylokokom. Dr. sa vyjadril, že som v poriadku a môžeme pracovať na bábätku.
Ale menštruácia mi prišla o týžden skôr, a teraz tiež o týžden skôr. Je to normálne? cyklus mám momentálne 21 dní...a normálne má byť od 23 - 28 dní. Čo mám robit? mám íst hned k lekárovi? čo môže byť krvácanie počas cyklu? minulý týžden som mala ovuláciu a teraz menzes? pomoc....

vavka33
13. dec 2007

perla ,ja by som sa na tvojom mieste moc netrapila,ja mam este strasnejsi cyklus-od 32 dni vyssie, k dnesnemu dnu je to dokonca 45 dni,takze bud v pohode.Ale ak myslis,zbehni k dokimu

perla200
autor
13. dec 2007

dakujem vavka33, najhoršie je to, že sa snažíme otehotnieť, a minulý týžden som mala plodné dni, môže to súvisieť aj s tým, že sa vajíčko zahniezduje? ja som nikdy takéto výkyvy nemala...som v strese

vavka33
14. dec 2007

Moze to byt aj s toho.Najlepsie je poradit sa s lekarom

roasha
14. dec 2007

perla,"sarapatu" robia cysty. ☹

perla200
autor
17. dec 2007

roasha...to mi ani nehovor...teraz som bola po laparoskopii...a už tie bolesti a trápenia nechcem nikdy zažiť....ale môj doktor mi povedal, že je to v poriadku....tak mi dal duphaston na úpravu cyklu a že môžem normálne otehotnieť aj pri nom...tak uvidíme. ale takú silnú menštruáciu som ešte hádam ani nemala ako teraz....

vavka33
17. dec 2007

perla,ani ja som taku nemala.A duphaston som uzivala aj ja na zaciatku tehu a vlastne aj predtym,lebo som mavala divne krvacania.

mata78
18. dec 2007

pela "nepanikár" kôli tomu, že máš skôr menzes. hlavné je, že máš ovuláciu. a ak sa snažite o bábatko a beriš duphaston tak bud v pohode. ja som mala nepravidelný cyklus a pri vyšetreniach mi zistili, že aj bez ovulácie. veľmi som sa koli tomu trapila, lebo veľmi som chcela dieťatko. čím viac som stresovala tým horšie to bolo a nám sa nedarilo. nakoniec mi doktor nasadil duphaston a nám sa to podarilo po necelých dvoch mesiacoch užívania. to, že to nedopadlo dobre je o niečom inom, ale po kyretáži som znova užívala duphaston a o mesiac som bola opät tehu. a dnes sa tešíme z našej 14 mes. dcerky. 🙂 😀 😵

perla200
autor
19. dec 2007

mata78, ja som sa len zlakla čo sa deje, lebo sa mi nič podobné ešte nestalo...ale nechávam to tak, uvidíme,č o bude...dr. sa vyjadril, že pravdepodobne to bude ešte pozostatky z laparkoskopie, ktorú som absolvovala v oktobri...

lenkaaa
19. dec 2007

ahoj holky, tak si tu ctu Vasi diskusi a neda mi to se nezeptat - pred 8 mesici jsem vysadila antikoncepci,kterou jsem brala 7 let. Doktorka mi rekla, ze by jsem mela mit 28 cyklus. Ted nevim, jestli to musi byt vzdy presne 28 dnu nebo jestli je normalni mit cyklus o 2-3 dny delsi nebo kratsi. Moje cykly po vysazeni antikoncepse jsou nasledujici: 29, 31, 25, 28, 27, 26, 29 a tento mesic jenom 23 dnovy cyklus!! Je to normalni? a co to znamena kdyz je cyklus takhle nepravidelny? znamena to snad neco zle?
predem dekuji za odpoved.

vejinka
19. dec 2007

lenka...neznamena to nic zle...ziadne obavy..ja som uzivala antikoncepciu rok..a vysadila v roku 2006 v septembri. a nasledujuce cykly..boli takto: 36 39 42 45 24 28 25 30 ... proste ani raz tak ako by som si to predstavovala..tak som sla ku gyn..a on povedal ze po vysadeni je to uplne normlane dokonca vravel ze ak by som uzivala dlhsi cas bolo by to este horsie..a ze cca po roku sa to upravi..no ale ani od tohto roka od septembra to nevyzera ruzovo: 28 30 35 25 takze posud sama..je to individualne a my sa snazime otehotneit ale kazdy cyklus je iny...mno mozno teraz sa podarilo aj ked sme doslova od 7DC sexovali furt:D aby som to neprepasla..ale netusim ci sa nieco zamiesilo 😒

annili
20. dec 2007

To Perla200 - to krvacanie moze byt po Duphastone silnejsie, pretoze podporuje rast sliznice maternice a tak ju lepsie pripravuje na prijatie oplodneneho vajicka. Ak oplodnenie nenastane, vsetko sa to vyplavi von. Ale je to naozaj individualne. A k tej dlzke cyklu - ak je dlzka cyklu pod 21 dni urcite treba ist k lekarovi, ak sa teda snazite, pretoze ak mas takyto kratky cyklus oplodnene vajicko nema poriadne ani tyzden aby sa zahniezdilo a MS ho moze vyplavit. Na toto je fakt dobre uzivat D alebo nieco podobne 😉

lenkaaa
21. dec 2007

Vejinka a Annili - diky moc Vase nazory a rady. My se jeste nesnazime, ale na jaro 2008 mozno zacneme 🙂 a tak jsem premyslela jestli ty moje nepravidelne cykly nebudou necemu vadit.... diky moc.

annili
21. dec 2007

lenkaa, na to ze si vysadila HAK, mas tie cykly celkom fajn - okrem toho 23dnoveho ! , ja som ich mala horsie, ked mi nasadzovali D, viac-menej som krvacala stale, silnejsie i slabsie, ale teraz to je ok, este ho nejaky cas budem brat. Ked sa uz budete snazit naplno, je dobre si to sledovat,doktorom to kadeco napovie, ak by sa nieco nedarilo. Ale zatial sa neobavaj, tych tvojich 28 plus-minus 3 je ok. Ak by sa to velmi skratilo alebo naopak neobykle predlzilo urcite navstiv lekara, ten vie najlepsie, pretoze za tym by sa mohlo skryvat aj nieco vaznejsie.
BTW - ja mam s D ukazkovy 28dnovy cyklus 😎

dupinka
26. dec 2007

ahojte

ja mam podobny problem: doteraz som mala Mc presny ako hodinky, na 28 dni...
Ale od septembra sa to akosi kazi, bolia ma vajecniky aj mimo ovulacie, tak som bola za dokim... nasiel nieco na pravom vajickovode, mimomaternicove tehotenstvo sa vylucilo testom na HCG - negativny, dalsi cyklus bol 27 dnovy a menzes "divny" na moje pomery (skor spinenie), no a teraz som mala bolesti cely cas a menzes prisiel na 20 - 21. den cyklu.
Tiez neviem, co s tym robit, ale asi pojdem co najskor k dokimu.
Myslite, ze je to normalne?! Asi ma posle na laproskopiu, vsak?

annili
26. dec 2007

Ahoj dupinka, radsej chod k dokimu, ak sa ti predtym pravidelny cyklus takto "pokazil" 😖 S tou laparkou ti neporadim, ale nehovoril ti, co ine ako MMtehotenstvo to mohlo byt? Mne sa stalo nieco podobne uz 2x a bola to cysta, ale zatial vzdy praskla - ťuk-ťuk- a ta sposobovala taketo kolisanie cyklu, maj sa a daj vediet 😉

dupinka
26. dec 2007

ahoj, no vravel, ze bud zlte teliesko blbne, alebo cysta...Dak vediet..

lenkaaa
31. dec 2007

annili - diky moc za odpoved, chci se Te jeste zeptat, co to je D?

macmac
31. dec 2007

ja tiez neviem, co je to D. Co to prosim Ta je?

katkaajurko
31. dec 2007

Ahojte dievcata, ja som tu uuplne nova ale ako som si zacala citat temy a tie vsetky problemy - nejako sa zacinam bat ci nebudem mat problem otehotniet... ja neuzivam HAK uz daavno...a tiez mam cyklus nepravidelny..teda zvacsa je to 35,36,37 dnovy ale niekedy o tyzden menej a boliva ma pravy vajecnik.. :( teda vacsinou pri ovulacii ale min.mesiac aj mimo... a krvacala som viac dni nez zvycajne...lenze min.mesiac som bola aj na preventivke kde mi robili vnutorny ultrazvuk - a snad keby som mala cystu by to videla dr?

albertova
1. jan 2008

Ahojky, všetko len to naj naj naj Novom Roku 2008 Vám prajem, nech sa tento rok všetko upraví a budeme v roku 2008 šťastné tehuľky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vejinka
1. jan 2008

albert....uz aby sme boli 😀

vejinka
1. jan 2008

katka...cistu by asi videla..ak je dobra doktorka..s tym vajecnikom je to tak isto u mna...teraz cakam na mrchu ale nejako nechodi...mam zapchu a prestava ma to vsetko bavit..som podrazdena lebo neviem na com som 😒

albertova
1. jan 2008

vejinka, ahojky nebuď podráždená..... i keď ľahko sa vraví a ťažko.....

koľko sa snažilkujete?????? my už rok aj 3/4 a ... ☹ moje telo má stále nejaké protesty!!!!!!!!!!!!!!!!! 😖

katkaajurko
1. jan 2008

Vejinka - no hovori sa o mojej dr-ze dobra je.. tak snad by ju videla.. ja uz som raz cystu mala - mala 4 cm v priemere - na pravom vajecniku a tiez to bolievalo ale intenzivnejsie ako teraz - a vtedy som dva tyzdne dochila na injekcie a za dalsie dva tyzdne zmizla sama...

albertova
1. jan 2008

katka, chodíš ku doktorke do BA, alebo???? ako sa to prejavuje, bolí to, je to hneď vidieť na ultrazvuku??????

vejinka
1. jan 2008

ano malo by to vidiet uz ked to zacina boliet... a my sa snazime cca 5 mesiacov

katkaajurko
2. jan 2008

Albertova - ano chodim v BA k lekarke, a prejavovalo sa mi to bolenim na pravej strane, ale skor take tupe "pichanie" a tlacenie na pravej strane a pobolievalo ma to uz v juli ale k lekarke som isla asi zaciatkom oktobra az a bola ta cysta vidiet pekne na ultrazvuku... a potom tam zas uz nebola ...

kvjetecko
3. jan 2008

ahojte, my snazilkujeme asi 4 mesiace a tiez stale nic.
doc mi dal duphaston, lebo som mala take cykly ze 35, a viac (kvoli cystam). po prvom mesiaci s Dup. sa mi upravil na 28, ale ked som ho brala druhy mesiac, tak som mala slabe ms dva dni este pocas uzivania duph. (?) a potom to pokracovalo az na celych 8 dni (!).
tak a teraz neviem ako mam pokracovat s uzivanim, musim ist asi za doc.,. Alebo ma niektora taku skusenost?
este dufam ze coskoro budeme medzi tehulkami a nie medzi snazilkami.....

annili
4. jan 2008

lenkaaa a macmac: D je duphaston, pouziva sa aj na liecbu nepravidelnej ms ,okrem ineho, viac je o nom v teme Duphaston-mate skusenosti? no a tam som to odkukala 😉 a neuvedomila som si to

kvjetecko: a brala si ho poctivo? Ja mam taku skusenost, ze staci vynechat jednu tabletku a uz sa to odrazi na tom, kedy ms dorazi, aj mne sa to stalo, ze prisla a ja som ho este nedobrala, potom som teda brala normalne dalej, od 15DC do 25DC- neviem ako ty, pretoze tie intervaly su rozne, podla toho preco sa uziva a aj ja mam ms 8-9 dni aj s duphastonom, cyklus mam 28dnovy, pokial sa mi neobnovi nedobrovolne clenstvo v klube nepravidelna ms vdaka cyste 😒

baby a poznate nieco ine na upravu nepravidelneho cyklu ako HAK alebo Duphaston - budem ho musiet vysadit, robia sa mi z neho cysty, teda asi z neho, ani dr.este presne nevie - cudne, ze niekomu ho daju prave proti cystam??? 😕

perla200
autor
4. jan 2008

to nemyslíš vážne annili, to fakt? mne duphaston dal preto, aby sa mi upravil cyklus a na lahšie otehotnenie, kedže som po laparoskopii....uvidíme...