Nepravidelná menštruácia po laparoskopii. Čo robiť?

perla200
13. dec 2007

Zdravím Vás, potrebujem radu. V oktobri som bola na laparoskopii a zistili mi malú cystu so stafylokokom. Dr. sa vyjadril, že som v poriadku a môžeme pracovať na bábätku.
Ale menštruácia mi prišla o týžden skôr, a teraz tiež o týžden skôr. Je to normálne? cyklus mám momentálne 21 dní...a normálne má byť od 23 - 28 dní. Čo mám robit? mám íst hned k lekárovi? čo môže byť krvácanie počas cyklu? minulý týžden som mala ovuláciu a teraz menzes? pomoc....

kika44
14. dec 2009

ahojte dufam, ze tato tema neni uplne mrtva.

mam 21 rokov a menstruaciu od 15tich, problem je, ze doteraz ju nemam pravidelnu respektive moj cyklus bol za poslednych par mesiacov v rozmedzi: 51,45,38,45,39.

este nikdy som ju nemala dve ani tri obdobia po sebe pravidelnu.

ked som bola u gynekologicky prvy krat, tak mi povedala, ze si mam radsej viest presne zaznamy. Navyse som panna a cely cas so mnou jednala neprijemne a ironicky. bol to pre mna naozaj neprjemny zazitok.

nemate niekto nejaku dobru radu ako na to? je to vobec normalne? vsetky moje kamaratky maju pravidelnu menstruaciu. moze to suvisiet s mojim osobnym zivotom? vopred velmi pekne dakujem.

jerrymona
14. dec 2009

ahoj kika.

sice nepoznam tvoj osobny zivot, ale nas je takych vela, ktori mame nepravilelne cykly. nemusi to byt nic zvlastne, ale mozes si dat urobit hormonalny profil, ci je vsetko ok. a ak je tvoja lekarka blba, a ak sa da, najdi si niekoho ineho. 🙂

tinkapn
14. dec 2009

Ahojte 🙂
Tak ja som napriklad nasla na nete bylinny pripravok na upravu cyklu (plus, ze sa po nom lahsie otehotnie). Vola sa Femigard a velmi vela zenam pomohol. Ked aj neotehotneli, aspon im upravil cyklus a prisla aj ovu 🙂 Ale vacsine sa podarilo otehotniet (teda ak boli snazilky) 😉
Ahojte

cervena_ciapocka
29. apr 2010

Ahojte, sice tu dllllho nikto nebol, ale skusim sa opytat aj tu.
Pred mesiacom som sa vyliecila zo zapalu vajecnikov. Prva menstruacia potom prisla presne nacas, taka normalna. Potom som pocas cyklu dostala vytok, lekarka mi dala vaginalne tabletky, ale kym som stihla pouzit aspon tri prisla "menstruacia" o 4 dni skor 😕 totiz vcera som krvacala len dopoludna a vecer nic a dnes to iste. A pritom prsia ma stale bolia a to je velmi cudne lebo toto je moj predmenstruacny syndrom a akonahle pride menstruacia bolest prejde. Lenze stale bolia a aj to cudne krvacanie, je to menstruacia, alebo co vlastne?

dijanka
29. apr 2010

ahojky, aj ja mám problémy s nepravidelnou mrchou 😠 toto som mávala pred pol rokom, dostala som od dr. tabletky provera, ktoré mi vyvolali normálnu mrchu ....skús zavolať dr. a povedať jej to.....to môže byť z rôznych príčin....napíšem do IP ak chceš....čo zistila mne.....pekný večer

bubinko83
13. aug 2010

viete mi niekto poradit čo to može znamenat ked mam 2x menštruaciu nie 28dnovy cyklus ale iba 21? Teda menzes vždy o tyžden skor?Mate stym niekto skusenost co to može znamenat? Som trošku vystrašena z toho ,lebo som mavala menzes vždy ako hodinky. ☹

afrika
13. aug 2010

@bubinko83 myslím, že sa obávať nemusíš. horšie by bolo keby si raz mala 20dňový, potom 40 dňový.....vždy inak. moja sestra mala tiež vždy úplne presne, no po potrate sa jej cyklus posunul na 31dňový.

katrenka111
13. aug 2010

baby,mne to tiež riadne skace...ja som mala už asi 3mesiace meskanie 2týždne,posledný krat som mala MS len 2dni a teraz zasa meska 13dni....
co to može byt???

afrika
13. aug 2010

@katrenka111 hormonálny profil ti napovie viac 😉

bubinko83
13. aug 2010

@afrika ,nemože to mat nejaku važnu pričinu? Nemam okrem toho žiadne problemy ani bolesti .Proste dostanem o tyžden skor. Na gyndu nechcem ist lebo moja dokina ma dovolenku a k zastupujucej nechcem ist.

adetka
13. aug 2010

ja som mala posledneho pol roka 21-dnovy ciklus... gynekolog povedal, ze z fyziologickeho hladiska je vsetko v poriadku... mala som hranicne hodnoty stitnej zlazy... tak som endokrinologicku poziadala, aby mi skusila dat liek na stitnu zlazu... a po mesiaci som mala opat 28-dnovu menstruaciu....ale nemusi to byt endokrinologicky problem

afrika
13. aug 2010

@bubinko83 niekedy sa proste cyklus posunie. je pravda, že väčšinou sa posunie o pár dní neskôr....ja by som sa nebála. no pri návšteve u dr to určite spomeň

bubinko83
13. aug 2010

@adetka ,ja sa liečim na štitnu žlazu,može to byt aj tym? A tie hormony mi dost skakali po porode.

bubinko83
13. aug 2010

@afrika ,určite pojdem aj ku gynekologičke pre istotu,ked bude robit.Nech ma kukne.Nevieš ake vyšetrenia sa pri tom robia?

adetka
13. aug 2010

@bubinko83 ... moze ... teda aspon u mna to urcite bolo tym

forpuska
13. aug 2010

Ahoj baby, ja mam nepravid.menst.od detstva, chodievam ju vyvolavat a potom uzivam 6mes.duphaston a potom pauza, ale menzes sam nedojde nikdy 😒 , tiež mám nadmerné ochlpenie, a urobila som si vysetrenie na stitnu zlazu, vysledok este nie je znamy, no urcite by som chcela mať babatko, ale ak nie je ovulacia, tak sa mi to nepodari ☹ ...
Poznate niekoho kto by mal polyc.vajecniky?? pretoze je to dost mozne aj v mojom pripade...

afrika
13. aug 2010

@bubinko83 určite hormonálny profil a UTZ vyšetrenie.
@forpuska ja mám PCO 😉 😒

kacarina
13. aug 2010

forpuska, PCO (polycysticke vajecniky) su moj pripad a aj podobne problemy s menstruaciou ako mas ty... takze netvrdim, ze na 100%, ale PCO je dost pravdepodobne aj u teba... nemas aj mierne zvyseny testosteron? a pco sa da väcsinou urcit aj jednoduchym ultrazvukom, nech ta gyndos pozrie a uvidi ... ak ti potvrdia diagnozu, da sa potom liekmi vyvolavat a sledovat ovulacia a cyklus, takze da sa otehotniet aj s pco, len treba na tom trosku popracovat 😉

forpuska
13. aug 2010

n mam problemy s ochlpením, tak je to pravdepodobne, ale nikdy mi moja nič nezistila, resp. nič nerieši, mam zlu gynekologicku asi ☹ ... a problemy s ochlpením nieco riesi? kocky???

forpuska
13. aug 2010

a aké lieky užívate? lebo mne po porade s gynekologom na chate vyslo, že odporuca DIANE35 AKO HATK, ale vraj ak mam štitnu žľazu, tak nemôžem, že tá musí byť ok ...

kacarina
13. aug 2010

no ochlpenie mam aj ja mierne zvysene, neriesim to nejako, nie je to az take hrozne... ale kebyze dlhsie beries nejake vhodne hormony, tak urcite zbadas ucinok, ze sa to zmiernuje prip. ze tie chlpky su tensie a menej vidtelne alebo aj menej rastu ...

a inak ked uz uvazujes nad babätkom a tvoja dr. sa akosi k nicomu nema, bud ju jednoznacne poziadaj o vysetrenia ohladne PCO alebo fakt zmen a najdi si inu dr./ineho dr., na to mas pravo ....

forpuska
13. aug 2010

@kacarina no ja s tým ochlpením som na tom výrazne horšie, mám ho na stehnach, aj bruchu 😒 ... ale depilujem to, nech nevyzeram ako opica 😀 ... možno aj preto sa ma nikdy nato nespýtala gynekologička, asi to fakt budem musieť povedať,nech mi urobi nato vyšetrenie, ale počkám si ešte od obvodnej výsledok na štítnu, či ju mám, alebo nie, aj keď na 85percent si som istá, že aj tam bude háčik...

kacarina
13. aug 2010

@forpuska ja som urcite chlpatejsia ako ine baby, aj na takych miestach, kde inym chlpky nerastu, ale da sa to zvladnut, akoze depilovat/holit musim aj ja, ale tym "neriesim" som myslela, ze neriesim liekmi, hormonmi a tak 🙂

no ved uvidis, ako ti vyjde ta stitna, aj ked tam teoreticky problem nemusis mat vobec, ak mas PCO, odtial moze pramenit problem aj s ochlpenim ... zelam ti vela uspechov v patrani po pricinach 😅

forpuska
13. aug 2010

no to si ma pobavila, vraj kde iným chlpky nerastu 😀 😀 , tak chlapom urcite🙂), a to som na tom aj ja tak, len dufam, že lieky miernia ochlpenie, alebo snad nie??? ma porazi... No stitna zlaza je z maminej strany dedicna, tak uvidime, kedze ju ma aj ona, ale ochlpenie nikdy nemala, som nejaka bludna ovca v rodine... mala som byt chlapec, sakra nevyslo 😝

kacarina
13. aug 2010

😀 aj mne bolo parkrat povedane, ze som mala byt asi chlapcom, lebo napr. ako decko som na babkinej ulici hravala futbal s chalanmi a vecne som mala nohy okopane a modrinove. A kebyze si ich nedepilujem, aj by teraz vyzerali ako tie chalanske asi 😅 😀

ano, su lieky, od ktorych urcite ochlpenie ubuda resp. chlpky su bledsie, tensie, pomalsie rastu ... zalezi od toho, ake ti predpisu ...

forpuska
14. aug 2010

Kacarinka a ako si na tm teraz s ochlpením ha??? No veru, byť chlapec a máme menej starostí 🙂)) 😀 ...

kacarina
14. aug 2010

coze ti ja viem? asi stale tak rovnako ... jedine ked som brala Estrofem pri pokuse o IVF, vtedy sa to trosku zmiernilo ... no proste babske hormony to zlepsuju urcite 🙂

forpuska
14. aug 2010

no jo kiež by si tie hormony nebehali kade take, ale ostali tam, kde majú byť 🙂))... no ja len dúfam, že otehotniem raz, lebo ja už by aj babo privitala, a priatel ani nevravim, predsa len rocky utekaju 😀

kacarina
15. aug 2010

neboj, daj si pekne vsetko pokontrolovat, teda najmä tie hormony, aby ste vedeli, co kde treba pridat a co kde ubrat 😀 a uvidis, ze sa podari 😉

skrecok
24. aug 2010

Ahojte,
ja mam opat nepravidelnu menstruaciu a to vzdy ked beriem vitaminove tabletky, tak sa cyklus posunie ovela skor aj o 2 tyzdne. Lenze ked o mesiac - dva mesiace sa chceme snazit o druhe dieta, tak mi radia, ze by som mala brat vitaminy ako Acidofolan alebo Calibrum Babyplan... No, lenze tieto mi robia problemy. 😒