Neustále zápaly močových ciest. Môžem otehotnieť?

nativanativa
23. júl 2011

dlhe roky ma trapia zapaly mocovych ciest , nic nepomaha , momentalne beriem urovaxom uz druhy krat , duphaston tiez , citala som ze zeny s takymito problemami maju velmi malu sancu na otehotnenie , ocakavam menzes v priebehu buduceho tyzdna , citim uz bolesti , neverim ze mozem otehotniet , mate s tym niektora skusenosti ?

buba08
17. apr 2014

@amanda12 to nie je cievkovanie, co som ja a @denuss popisovala, to je cystoskopia - kamerou sa ti pozru do mocovej rury, pri cievkovani ti sterilne odoberu moc - to mi robili uz vela krat a trva to par sekund - je to neprijemne ale da sa. Cystoskopia je vraj velmi bolestive vysetrenie a je tam riziko poskodenia rury.
D manosa praskova bola dobra, ale po case mi zoxidovala, lepsie su tobolky, su ovela lepsie, ked nieco citim, hned si dam + cran urin od barnys, vel urologickeho caju a vacsinou to prejde

pancuska
17. apr 2014

@amanda12 ahoj!! ja si musim stale davat pozor na zapaly ....kvoli tomu uz nemam ani jeden vajcovod a aby som mala deti,musela som ist na umele tehotenstvo! ppodarilo sa na prvy krat ale s pomocou bylinkarky ktora mi poradila proti zapalom zabaly na brucho a tak som sa zapalom vyhla!!! drzim palce 🙂

buba08
17. apr 2014

@pancuska ahoj, tie zabaly na brucho ti nahodou neporadila bylinkarka Anna Kopacova? 🙂

amanda12
17. apr 2014

@buba08 a ty si nakoniec nebola na tom vyšetrení hej? a cievkovanie v pohode vravíš? lebo aj tam viem že sa môže niečo poškodiť a zapaly sa môžu viac opakovať

@pancuska a môžeš poradiť tie zábaly? a cez tehotenstvo ako ti bolo? bola si fit? žiadne zápaly?

buba08
17. apr 2014

@amanda12 mna tlacili do cystoskopie uz asi 3x, no vzhladom k tomu, ze v moc. rure som mala streptococa, tak som radsej nesla, no problemy mam z casu na cas stale. Cievkovali ma viackrat, trvalo to par sekund, da sa to vydrzat, potom ma pri prvom moceni po cievkovani trosku stipe, ale dalsie je uz ok, cievkovany moc je najlepsi na kultivaciu, lebo ked prinesies moc v nejakej skumavke a nie je sterilna, tak kultivacia nemusi byt 100 %.

pancuska
17. apr 2014

@amanda12 vies co rada by som ale neviem ci to pomoze aj tebe....ona ta bylinkarka sa rozprava a podla toho urci aky zabal na brucho....ja som mala napr z lanovych semienok a moja kamoska z bieleho vina....a tiez to mala na zapaly.... pocas tehotenstva som mala 3x zapal ,no dr povedal ze je to kvoli hormonom lebo cele tehotenstvo som bola na PN a vacsinou som lezala kvoli tomu ze som mala silne bolesti lonovych kosti a nemohla som dobre chodit.... ale mam aj operovanu chrbticu a povedali ze aj to suvisi s tymi zapalmi lebo je to vsetko spojene aj ked sa to tak nezda

nativanativa
autor
17. apr 2014

@amanda12 Ahoj, u mňa je to stagnácia, zápaly boli aj počas tehotenstva takže nepomáha mi nič, cystoskopiu m už tiež za sebou asi tri roky dozadu...

buba08
17. apr 2014

@nativanativa aka bola cystoskopia? Naozaj je to take strasne ako sa hovori? Ja by som mala na to ist, ale nemam odvahu a navyse mam v moc. rure streptococa, tak sa bojim, aby mi ho nezaviedli este hlbsie. Aj urogynekolog povedal, ze ked je vo vyteroch z posvy nalez nie je dobre robit cystoskopiu

nativanativa
autor
18. apr 2014

@buba08 jemine!!! Bolo to veľmi nepríjemné, bola som vyčúraná ale aj tak som ocikala nechtiac doktora ☹ ,inak pociťuješ také tlaky pri tom, nič mi tam nenašli všetko som mala ok. Ale potom keď som sa bola vyčúrať tak to bolo hnusné,mali by sa potom brať nejaké dva dni atb kvôli predídeniu infekcie. Inak sa to celkom dá, až na to že si tam po celý čas rozčapená 😀

amanda12
18. apr 2014

@pancuska a na tie zapaly počas tehu ti davali antibiotika?

@buba08 aj mne robí problém asi ten streptokok aj ja ho mam všade možne

buba08
18. apr 2014

@amanda12 hm, ja ho uz mam 4 roky a zatial sa nam ho nepodarilo vykynozit ☹, zatial vsetci gynekologovia aj urologovia u ktorych som bola tvrdili, ze sa neda znicit, ze po case sa vzdy vrati, no ja nemam ani kludove stadium kedy by sa vo vytere neukazal, mam ho tam s vynimkou 1 vyteru za 4 roky stale ☹, vyskusali sme nan uz vsetky mozne druhy antibiotik vzdy podla kultivacie a nic, furt je tam, sviniar, horsie je, ze uz ho ma aj manzel.

ddanuskaa
18. apr 2014

@amanda12 ano brala som tu PM d manosu....tabletky som cele dobrala, ale asi 2 dni som si davala vyssiu davku...

amanda12
19. apr 2014

@ddanuskaa a to bol tvoj prvý zápal? či bežne si mávala?

ddanuskaa
20. apr 2014

@amanda12 bol to prvy zapal ale poriadny, len som vysla zo zachodu a hned som isla naspat, take nutkanie na wc som mala, krv v moci, a tie bolesti...ach velmi neprijemne a bolestive ☹ hovori sa, ze zapaly sa odvtedy zvyknu vracat, mne sa to nastastie neopakovalo 🙂 a ty mas s tym problem?

pancuska
22. apr 2014

@amanda12 neviem presne co to bolo ale davalo sa to do posvy....a tie zapaly sa opakovali po mesiaci tak pred koncom tehotentva zhruba po 25tt sa mala zapaly ako na kolotoci.....

greenfrog
22. apr 2014

ja som bola konecne u urologa, ktory mi povedal, ze som tam mala chodit davno (nefrolog nebol dostacujuci), cievkovala mi sestricka moc, ktory vysiel katastrofalne, dostala som antibiotika, o ktorych som dovtedy nepocula, po nich mi robil cystoskopiu, ci nemam cysty v mocovom mechuri (chvalabohu nemam), znovu skontrolovali moc, ktory bol uz ukážkový a predpisal mi na 3 mesiace imunoliecbu uro-vaxomom, ktorý som už kedysi brala. Počas tych troch mesiacov som nemala jediny problem, teraz 15.4. som dobrala poslednu tabletku a zatial je vsetko v pohode, doktor povedal, ze mesiac po dobrati poslednej tabletky mozem skusit otehotniet, tak od maja sa na to chystam, dufam, ze uz nebude ziadny problem. Som rada, ze som u toho urologa bola, je to naozaj odbornik, MuDr. Cvik v Trnave.

amanda12
23. apr 2014

@ddanuskaa no som si myslela že prvý 🙂 lebo na také chronické čo sa stale opakujú skoro nič nezaberá :/ hej ja mam stále
@greenfrog tak to ma veľmi teší, držím palce 🙂 a to cievkovanie a cystoskopia to bolo nutné? ako si to prežila? :/

greenfrog
25. apr 2014

@amanda12 no cievkovanie bolo nutne, aby zistil, ci mam zapal, cievkuje zasadne sestricka, doktor ani pri tom nebol...trvalo to asi minutku a nebolelo to vobec, uplne v pohode. Cystoskopiu vykonava zasadne doktor, trvalo to mozno 3 minutky, trosku neprijemne, lebo pchal taku dlhu kovovu tycku do mechura cez posvu, ale ziadne strasne...uplne v pohodicke, trosku taky tlak. Doktor bol profik, nebola som odhalena dlhsie, nez bolo nutne. Naozaj sa neni coho bat. Cystoskopiu robil preventivne, kedze mavam opakovane zapaly niekolko rokov. Keby som mala problemy, mam dobehnut, zas mi zoberu cievkovany moc a hned v ambulacii zistia, ci mam zapal (maju na to specialny stroj). Cievkovany moc je najsterilnejsi na kultivaciu, preto je to najobjektivnejsie a mozu nastolit najlepsiu liecbu. Odporucam to.

patrisha19
23. mar 2015

No ahojte mam problem stim a som stoho uz unavena nemam any spane raz mi je horuco raz zima pijem stale caje zakisane mlieko pomaha ale ked si urobim caj musim vipit 3 pohare ale to prejde na poll dna porate mi aby som sa stoho uz zbavila chcem byt zerava ... A momentalne meskam krami a neviem Ci som v tom alebo nie lebo mam problem s mocovim mechurom a bojim sa

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nutrimas
28. mar 2015

Pri opakujucich zapaloch moc. ciest je ucinny petrzlenovy olej, ktr. sa odporuca uzivat dlhoodobo, rovnako aj pri akutnych problemoch, 1KL rano a vecer: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
Vybornym prirodnym atb je kapucinka tinktura, ktr. je zvana tiez ako "mocovy penicilin".Pomaha v boji proti viacerym druhom bakterii, dolezite je uzivat ju ako ostatne atb kazdych 8 hodin: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...

valentinamoroa
25. aug 2015

ahojte baby poviem vam trapi ma to ze nemozem otehotnut a chcem mat babo us tri roki zijem z muzom nemozem otehotnut porate mi prosim co mam robit prosim porate mi

emily0412
16. júl 2016

Ja som mavala zapaly od 12.stich kazdy mesiac a otehotnela som na 2.cyklus

pancuska
19. júl 2016

@valentinamoroa ahoj no co podarilo sa?? tehu myslim...nepozerala som si tvoj profil...

ivka973
20. jún 2019

Ahojte ja som sa na toto liečila vyše 5 rokov s tým že sa mi to stále vracalo...po každom styku, prefuknuti no proste stále minimálne raz za mesiac som to mala ak chcete a potrebujete ešte pomôcť napíšte mi súkromnú správu napíšem ako som daň ja z toho dostala NATRVALO ... vyše roka som silný zápal nemala len som občas pocítila stipnutie ale mám naozaj pokoj