Neuveriteľný príbeh alebo ako sme boli na pohotovosti

zuzizuz
15. sep 2007

ahojte babenky, uz som to tu v jednej teme pisala, ale som sa rozhodla ze aj tu to napisem, aby ste si viacere precitali. Nase babatko by sa malo narodit 28.aprila a sme strasne stastni ze tam stale je, lebo predvcerom nam v nemocnici (potom co som hrozne krvacala) bolo povedane ze sme o babatko prisli ☹. No hroza. Si predstavte, ze ani ultrazvuk nechceli urobit, ze je to zbytocne, lebo to babatko tam proste uz nie je. Takze sme preplakali celu noc a cely den. Kamoska mi robi na ultrazvuku, tak som za nou skocila, aby skontrolovali ze ci tam este nieco neostalo, co by trebalo vybrat a ono tam nieco teda naozaj stale bolo a bolo to nase babo s este silnejsim srdieckom ako minuly tyzden na ultrazvuku. No baby, mate dost??? Sa cudujem ze som normalne nepotratila z toho stresu. Stale nie sme za vodou, aj ked strasne dufame. Tento vikend musim cely lezat a v pondelok idem na dalsie vysetrenia. Babatko vyzera ale super, vsetko v poriadku, az na to ze je trosku oddelene od maternice na jednom mieste a sa to trosku zvacsilo. Takze teraz len dufame ze sa to nebude dalej zvacsovat, lebo to by bolo velmi zle. Drzim vam palce, nech sa vam nestane takato prihoda, ze jeden den vam na 100 percent povedia ze nemate uz babo a ono tam predsalen je a drzi sa zubami nechtami, aj ked ich este nema 🙂.

zuzizuz
autor
26. nov 2007

jeeeeezis, blbec, ze toto je to pekne babo. Pozerala som fotecku uz predtym a som nevedela ze ci je to jedno babmbulko take male len kvoli tomu ze je to z urciteho uhla. Ked vidim fotky dvojiciek, tak vela krat je jedno vacsie ako druhe, tak dufam ze aj v tvojom pripade to bude len otazka velkosti, nie zdravotneho stavu. Drzim palceky, nech su obe silne a vsetko dobre dopadne. Kedy mas dalsi ultrazvuk? Dufam ze to pozoruju casto.

elenita
26. nov 2007

No, na poslednom UZV som bola v 7 tt a na dalsi idem o tyzden v utorok, to budem v 10tt...tak dufam, ze sa nic nezanedba ani nezanedbalo.... ☹
velmi by sme si priali obidve, hoci svokra mi uz stihla zahlasit, ze skoda, ze dvojicky,a nieco v tom zmysle, ze lepsie by bolo, keby som to jedno potratila 😖

zuzizuz
autor
26. nov 2007

fakt drzim palce, budem na teba mysliet, potom daj vediet, ma to velmi zaujima.

elenita
26. nov 2007

Dakujem zuzi, po dalsom UZV sa urcite ozvem...a Vy sa tiez drzte 😉

smejko1
28. nov 2007

zuzizuz - elenita - obom Vam drzim palceky... vela sily 😉

matinka
28. nov 2007

elenita, to ti ako ta svokra mohla povedat 😲

lenka007
28. nov 2007

Ahoj zuzizuz chcem ti napisat ze ja som mala uplne rovnaky problem ako ty.už dva krat som prisla o babetko medzi mojimi dcerkami,a teraz naposledy ked som zacala krvacat v 9 tyzdni tak som isla do nemocnice s tym ze naspet sa nevratime dvaja ale sama.ta predstava bola strasna.ked ma primali v nemocnici na prime bol lekar ktori ani gynekolog vlastne nebol bol onkolog.a ked sestricky videli ako strasne krvacam tak sa na seba pozreli a stacilo mi co si mysleli.ze vraj to je zacinajuci potrat.rano ma zobrali na sono a tam moje babetko zilo.mala som hematom a plod som mala ciastocne odluceny.polezala som si este 2 tyzdne uz iba so spinenim.dali mi lieky a pichali injekcie,a domou sme sa vracali dvaja.ale spinila som az do 14.tyzdna a potom sahematom vstrebal.dnes ma Saška 15.mesiacov a prajem ti abby ste aj vy mali ten stastny koniec ako my.

zuzizuz
autor
28. nov 2007

jeeej, to si mala nakoniec krasny koniec, dufam ze u nas to bude rovnake. Chuda, neviem si predstavit 2 krat prijst o babatko. Clovek na to nikdy nezabudne, ale nakoniec asi nic ine nezostava len sa snazit dalej. Super ze ti to vyslo. Dam vam v pondelok po ultrazvuku vediet ze co sa deje. Sme hrozne nervozni. Urcite to bude fajn, nemam ziadne bolesti a ani krvacania, a tusim zacinam citit male kopanceky 🙂

lenusha
28. nov 2007

ahojte kocky,

pridam aj svoj "neuveritelny" pribeh.
v piatok som sa preradila z temy julovky do temy MA ☹ bola som u lekara a ten skonstatoval po UZV podozrenie na MA. Poslal ma do ruzinova, kde sa na mna pozreli od dveri a sucho skonstatovali, ze v pondelok mam nastupit do nemocnice na zakrok. bola som z toho hotova, aj som sa to bala napisat sem, lebo som sedela v robote za pc a zadrziavala plac.
pred vcerom som teda prisla do ruzinova, robili mi predoperacne vysetrenia a na uzv nasli srdiecko!!! plakala som jak mala.
drahy bol chudak tiez schaoseny, ked som mu volala.
tak ma vceera pustili domov, dali mi duphaston a bojujeme dalej.
tesime sa zatial len opatrne, nasli mi aj hematom, tak uvidime...
v piatok idem na kontrolny uzv k svojmu lekarovi, tak som zvedava, ci babo rastie.

drzim vam tiez palceky a prajem vela sily!

matinka
28. nov 2007

lenusha, to je suuupeeer, strasne sa tesim s tebou! 🙂

lenusha
28. nov 2007

ahoj matinka,
snad sa zasa skoro vratim do juloviek 🙂 ale chcem este pockat do piatku na dalsi uzv 😔

zuzizuz
autor
28. nov 2007

ahoj lenusha, viem presne ako si sa citila a citis. Ja som krvacala kazdy druhy den asi 10 dni a nedavali mi velku sancu a vidis, vsetko vyzera teraz v pohode, lieky (podobne ako duphaston) mi pomohli, uz ich ani neberiem. Drzim ti palce, urcite bude vsetko fajn. Ani som nevedala ze je nas tu tolko. Hematom sa mi vstrebava stale viac a viac, naposledy uz tam skoro nebol. Aky ho mas velky?

lenusha
28. nov 2007

ahoj zuzizuz,
neviem presne kolko ma hematom, myslim ze hovorili nieco o 6 mm. takze malicky. moc mi toho celkovo nepovedali 😠

chystam sa v piatok na svojho dokiho + citam tu diskusie, co pisu holky.

drzim palecky aj Tebe 😉

stankatt
28. nov 2007

Babeky aj ja som mala hematom 😠
Ked som bola prvy krat na pohotovosti,som krvacala- mi dali pocitit" ze naco si prisla? To je len take silne spinenie a poslali ma domov so slovami" z toho nic nebude, poobede vas tu mame zas... A doky mi povedal, ze sa mam rozhodnut, ci pockam kym potratim sama, alebo ma radsej hned objedna na zakrok... Taky bol mili 😠
bohuzial to nedopadlo dobre..

elenita
28. nov 2007

Babulky dakujeme za podporu.... 🙂
lenusha, to je strasne ☹ ...dufam, ze to vsetko v poriadku dopadne, ale ja verim, ze ano!! V kolkom tt ste?
stanka, je mi to velmi luto ☹

lenusha
28. nov 2007

ahoj elenita, sme v 7tt. zatial si to nechcem pisat, uz som to raz v piatok vymazavala 😔
dufam, ze aj Tebe to dobre dopadne 😉

stankatt, dufam, ze sa vam snazenie tiez skoro podari! tfuj, tfuj.

elenita
28. nov 2007

lenusha, aj ja som si to dlho nechcela pisat, ale po UZV, kde nam bili dve srdiecka, som sa uz odvazila 😅

zuzizuz
autor
28. nov 2007

lenusha, mne to presne zacalo v 6. tyzdni a hematom mal tiez okolo 6mm. Potom sa velkost zdvojnasobila a krvacala som este viac a vtedy ma dali na tabletky. A odvtedy sa to vstrebava. Dufam ze to bude aj tvoj pripad a ze hematom nebude rast

zuzizuz
autor
3. dec 2007

ahojte babenky, tak dnes sme mali nas ultrazvuk a vsetko vyzera v poriadku a hematom tam uz vobec nebol, normalne sa vytratil. Vsetky organy a merania vyzerali dobre, akurat tam nenasli pipika hehe, takze budeme mat malu princeznicku 🙂. Neviem sa prestat usmievat, ze je vsetko v poriadku.

elenita
6. dec 2007

Ahoj Zuzi, slubila som, ze sa ozvem....tak sme po dalsom UZV a vsetko je ok 😵 . Babatka su uz takmer rovnako velke a srdiecka im krasne biju 🙂 .
ale vraj v januari si pridem preventivne polezat do nemocky... 😒
a gratulujem k dievcatku, ak sa to potvrdi 🙂 . My by sme si tiez zelali princeznicky 🙂 . A som rada, ze je vsetko u Vas ok!

zuzizuz
autor
6. dec 2007

jeeeeeeeej elenita, to su super spravy. Verim ze bude uz vsetko v poriadku, u vas aj u nas. Nase babatka su silne a vsetko prekonaju. Juuj, tesim sa stebou. Drzime palce. Mna mala zacina z vnutra "steklit" viac a viac 🙂.

elenita
7. dec 2007

jej, tak to je super, musi to byt krasne 😵