Neuveriteľný príbeh alebo ako sme boli na pohotovosti

zuzizuz
15. sep 2007

ahojte babenky, uz som to tu v jednej teme pisala, ale som sa rozhodla ze aj tu to napisem, aby ste si viacere precitali. Nase babatko by sa malo narodit 28.aprila a sme strasne stastni ze tam stale je, lebo predvcerom nam v nemocnici (potom co som hrozne krvacala) bolo povedane ze sme o babatko prisli ☹. No hroza. Si predstavte, ze ani ultrazvuk nechceli urobit, ze je to zbytocne, lebo to babatko tam proste uz nie je. Takze sme preplakali celu noc a cely den. Kamoska mi robi na ultrazvuku, tak som za nou skocila, aby skontrolovali ze ci tam este nieco neostalo, co by trebalo vybrat a ono tam nieco teda naozaj stale bolo a bolo to nase babo s este silnejsim srdieckom ako minuly tyzden na ultrazvuku. No baby, mate dost??? Sa cudujem ze som normalne nepotratila z toho stresu. Stale nie sme za vodou, aj ked strasne dufame. Tento vikend musim cely lezat a v pondelok idem na dalsie vysetrenia. Babatko vyzera ale super, vsetko v poriadku, az na to ze je trosku oddelene od maternice na jednom mieste a sa to trosku zvacsilo. Takze teraz len dufame ze sa to nebude dalej zvacsovat, lebo to by bolo velmi zle. Drzim vam palce, nech sa vam nestane takato prihoda, ze jeden den vam na 100 percent povedia ze nemate uz babo a ono tam predsalen je a drzi sa zubami nechtami, aj ked ich este nema 🙂.

nanika
19. sep 2007

Tak babenky, toto som si uzila od toho 9tt asi 5x, prvy krat sa zo mna vyvalila krv a v nej obrovska zrazenina, co ste aj vy popisovali. Ja som si na tom zachode uz pomyslela, ze koniec, len som sa drzala, aby som neodpadla. Pockala som na muza, kym pride domov z prace a ked ma videl zronenu a ja som mu povedala, co sa stalo, ze som urcite potratila, isli sme na Antolsku na pohotovost. Boli sme tam dve a pol hodiny, ale nelutujem, chytili sme super lekara, ktory ma tusim do pol hodiny palpacne vysetril, povedal mi, ze klud, vyzera to v poriadku a potom sme este cakali na UTZ. Tento isty dr. pozrel, zavolal si za chrbat manzela a ukazal mu srdiecko naseho miminka, ako silno bucha. Ja som bola v tej chvili najstastnejsi clovek pod slnkom. A som dodnes, aj ked som este par krat potom krvacala, na pohotovost som uz nesla, uz to nebolo take hrozne. A babo mam este stale v brusku 🙂 Takze naozaj krvacanie nemusi vzdy znamenat potrat 🙂

zuzizuz
autor
19. sep 2007

nanika, teraz si ma strasne potesila. A vedia preco si krvacala? mala si tam tiez takuto hematomu? https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

jeeezis, fakt si ma potesila, dufam ze to bude aj nas pripad

nanika
20. sep 2007

Nie, lekar tam hematom nevidel a nevedel mi ani povedat, co to sposobilo. Povedal, ze mozno mi praskla vlasocnica, no mne to teda vtedy, ked mi na jednu supu vytieklo deci krvi a vypadla ta hrca, teda nepripadalo, ale mozno mal pravdu. Tie potom krvacanie uz boli mensieho rozsahu a pri ziadnom, ani tom prvom som nemala bolesti, ziadne krce. Zuzi, drzim palceky, ja sa teraz uz vytesujem, ze ako sme uz daleko dosli, kto by mi to vtedy v tom 9tt povedal, neverila by som 😀

zuzizuz
autor
21. sep 2007

dnes skoro nad ranom som sa zobudila na hrozne bolesti a strasne som sa zlakla. Nikdy som take nemala. Lezala som na chrbte a potrebovala som ist na zachod a normalne som mala problemy sa otocit na bok. Nastastie sa to potom co som bola na zachode utisilo. Ziadne krvacanie nebolo. Budes mat tusim najkrajsi vianocny darcek 🙂

tara2
22. sep 2007

Ahoj zuzizuz - zelam vam vsetko dobre a drzim palce nech ste zdravi. Hlavne sa nenechaj "odpinkat" zahranicnymi odbornikmi. V anglicku som mala pocit, ze ich zdravotnictvo nie je zadlzene preto, ze neposkytuju adekvatnu starostlivost vzhladom na zadravotny stav pacienov. Neviem, ci som to uz spominala, ale kamarata tam kopol kon do hlavy so zadnou nohou (a to je fakt riadna supa) a na emergency mu nechceli urobil ani RTG (a to uz ani nespominam CT alebo MRI). Kedze pracujem v nemocnici viem, ze napr. CT sa da vybavit do pol hodiny...(na Slovensku to ide tak preco robia v zahranici s tym taky problem?).
Ked som bola v anglicku tak som len trpla, aby sa mne, manzelovi a kamaratom nic zle nestalo.
Zuzizuz - hlavne sa setri, ak budes mat problemy chod k lekarovi a nenechaj sa odbit. Druim palce. Papa

altea
22. sep 2007

ahojte babulky,tehulky,neviem či vás to ukľudní-alebo prekvapí ,to čo vám teraz napíšem .
Píšem z pozície lekára a prešla som všetkým tým,čím aj vy-teda mám do 21 tt za sebou 4 x krvácanie a pravdaže s tým aj kopu strachu,obáv.
Ospravedlňujem sa,že to napíšem takto,ale potom čo som si prečítala,čo všetko ste prežili človek by povedal,že ak sa dostanem do nemocnice ja-tak to bude iné,pretože "som vlastne od fachu" a teda prirodzene sa predpokladá aj iná starostlivosť keďže som ich kolegyňa a stretávame sa kolegami každý deň.Aspoň tak si to myslí väčšina z vás ,a zdá sa,že by to mohla byť aj pravda.
Opak je však pravdou. 😖 asi som vás teraz zaskočila ,ale je to naozaj tak.
Ja som začala krvácať 4 týždne po IVF,bolo toho trošku,ale veľmi som sa preľakla.Utekali sme do centra,tam ma ukľudnili,že je všetko OK.
Nasledujúci mesiac som znova krvácala -začalo to v noci,a bolo toho aj viacej a to som utekala rovno k nám do nemocnici.pravdaže si ma tam nechali-napchali ma liekmi na ukľudnenie /ja som tvrdila,že sa ukľudním,ak budem vedieť že mimi sú v poriadku,ale nik ma nepočúval/ 😢 ,nik sa na mňa ani nepozrel,sono mi urobili až na štvrtý deń /dovtedy som si myslela,že sa zbláznim/a nič mi pravdaže nepovedali,len že sa hýbu.Medzi tým mi povedali,že mám zápal krčka maternice ,ale liečbu mi nedali ☹ .Prosila som o jedno vyšetrenie,ktoré sa robí v 12 tt,berie sa krv + na sone sa kontroluje prejasnenie šije-napísali zlú žiadanku,takže výsledok nebol smerodajný,a vraj oni to na sone nevedia urobiť.Tak to bolo 14 dní strachu ,neistoty ,až som podpísala reverz a na vlastnú zodpovednosť som odišla domov. 😠 a dá PánBoh,že sa tam už nevrátim....
tak toto je zas moja skúsenosť s mojimi kolegami,a normálny človek by povedal-"ona určite bude mať protekciu" 😀 😝

bambucinka
22. sep 2007

Ahoj Altea,

fakt sila čo píšeš. A aku hodnotu ti namerali na tom prejasnení šije?

altea
22. sep 2007

bambucinka,tak počas hospitalizácie mi nenamerali žiadnu hodnotu,keďže nevedeli ako sa to merá 🙄 ,ale potom som šla do centra a tam mi namerali 1,5 /jedno bábo bolo menšie/a 1,8 mm. 🙂

bambucinka
22. sep 2007

Tak to je dobré. Držím palčeky 😉

zuzizuz
autor
25. sep 2007

altea ako si na tom teraz? vsetko je uz v poriadku? Zavidim ti tie dvojicky 🙂, velmi sme si ich priali.

dnes som zasa hrozne krvacala a zasa som utekala, ale tento krat za mojim doktorom, tym ze to bolo cez den. On ma u seba aj vlastny ultrazvuk. Babo sa stale drzi a rastie, ale hematoma a krvacanie tam stale strasi. Dal ma na tabletky "Provera", a musime dufat ze pomozu tehotenstvo udrzat a krvacanie sa strati. Trosku sa bojim, lebo som vselikde citala ze tieto tabletky nie je dobre brat pocas nehotenstva, lebo zvysuju riziko abnormalit u babatka. Ale doktor povedal ze ano, ze ale uplne minimalne, ze risk ze o babatko v najblizsej dobre prideme je ovela vacsi, takze radsej ich budem brat a dufat ze vsetko bude v pohode. Za posledny tyzden a pol som krvacala uz 3 krat, uz z nervami nevladzem, ale snazim sa byt kludna kvoli babatku. Aj som dokonca schudla, lebo stale vraciam, ale stale sa nutim jest, hned potom co sa vyvraciam. Dnes som este nevracala, tak sa tesim. Zatial pa

altea
25. sep 2007

ahoj zuzizuz,
odklopem 🙂 ,zdá sa byť všetko v poriadku,akurát sme trochu nervózni,pretože zajtra ideme na 4D ultrazvuk do prenatálneho centra,tak im dohováram,aby pekne poslúchali a vrteli sa ako bude treba 😵 ,aby bolo všetko vidieť a hlavne skontrolovať,či sú zdravé.Dúfam,že sa nemýlim a všetko bude v poriadku.Dám Ti vedieť.

zuzizuz
autor
25. sep 2007

tie 4d ultrazvuky su neskutocne. Aj ja sa nho tesim raz ked babo bude dostatocne velke. Povedz im ze im odkazujem, ze nech tam maminke pekne zapozuju 🙂.

ronit
25. sep 2007

Ahoj Altea prosim Ta robili ti nakoniec v prvom trimestri okrem presvietenia sije aj vysetrenie biochemicke?Dik

tomik5
25. sep 2007

zuzizuz, ja len toľko, strašne držím palce, aby to dobre dopadlo a babenko bolo zdravé 🙂

altea
27. sep 2007

zuzizus,takže hlásim svoj zážitok zo včera z Euromedixe ,bola som na odporúčanie lekára ( v tom prípade by to mala hradiť poisťovňa) a bolo mi nakoniec povedané ,že nemajú zmluvy s niektorými poisťovňami,takže si to musím plne uhradiť sama.Tak som vycalovala 4.300.- až mi zle zostalo.
mám urobené CD-DVD záznam so 6 krátkymi videami(ale len na dvoch sú miminká,čo ma dosť mrzí ☹ ), záznamy sa mi zdajú až príliš krátke-trvajú cca 3 sekundy.,a tiež je tam 25 fotiek z 2D ultrazvuku.
Odchádzala som síce veľmi šťastná,pretože miminká sú v poriadku,vyšetrenie trvalo cca 90 min.,primár bol veľmi zlatý-skutočne asi nie je miesto na ich telíčkach ktoré by neskontroloval,všetko funguje dobre,takže máme zdravého chlapčeka a dievčatko . to ma teší.A na ten včerjší šok musím čím skôr zabudnúť.Dúfala som však,že za tú cenu si odnesiem bohatší video záznam.

ronit-ako som spomínala ,odbery mi urobili na zlej žiadanke a potom to už "zlatí kolegovia" neskúšali znova.

lienka79
28. sep 2007

No tak to je sila...normalne by som zvazila dat na namocnicu a doktora trrestne oznamenie

lula5
28. sep 2007

Altea, to je zvlastne. Ja som bola v euromedixe na vlastnu ziadost na morfologii a 3d s tym, ze ma upozornili, ze si to plne hradim. Myslim, ze sme sa bavili o 2500sk. Napokon pri odchode (mam tiez dvd, fotky atd a vysetrenie asi hodinu) som platila ledva tisicku. Nepytala som sa na dovod pochopitelne. Takze ma zaraza co pises... Cudne sposoby maju. Aka si poistovna? Ja spolocna.

altea
28. sep 2007

lula,keĎ som sa ja objednávala pýtala som sa na cenu-bolo mi povedané,že ak som doporučená od gynekológa-tak to plne hradí poisťovňa,s tým pravdaže ,že sa ma spýtali na poisťovňu-všeobecná.Bola som rada. 🙂
Keď mi začali robiť USG primár sa ma opýtal/po 10 min./ akú mám poisťovňu a vtedy mi povedal,že s niektorými poisťovňami nemajú zmluvy. ☹ 😠
a prečo tých 4,300 ? -jednoducho to bolo vypočítané /aspoň tak to mám na účtenke/ takto:2x4D USG = 3.600+700 DVD záznam=4.300.Zdá sa,že to sedí.Akurát som sa nestrela nikde s tým aby každé dieťa bolo brané individuálne.Čiže ak by som čakala trojičky=6.100.-Sk 😕
tak trochu smutné 😒

glorita
28. sep 2007

altea nic v zlom,ale ved lekar sa Ti musel venovat dvojnasobne dlhsi cas,ako lekarka to urcite vies.On prezeral 2 deticky,tak je to uplne normalne,vobec by som sa byt na Tvojom mieste nad tym tolko nepozastovala. 😵

lula5
30. sep 2007

Glorita, pozastavoval by sa nad tym kazdy clovek ktoremu by povedali, ze to plne hradi poistovna.

tulka3
1. okt 2007

mne sa stalo to iste. pri dcerke som v 8. tt krvacala tmavou krvou, zobudila som sa pri poobednej sieste na bolest ako pri menzese, odkryla paplon a postel plavala v krvi. Pockala som si 1,5h na pohotovosti na Antolskej, kym ma racili vziat. Tam mi mala hnusna zakomplexovana stara zenska povedala, nech neplacem a nehystercim, ze som uz aj tak potratila a ze do 12. tyzdna s tym mam ratat..Poslala ma hore na oddelenie, kde lezia baby s potratmi, rizikovymi a pod. kde mi Mudr. Gažo urobil ultrazvuk a povedal, ze dieta je v uplnom poriadku, srdce krasne bije a mam hematom v maternici.. 2 mesiace som doma lezala, chodila max na zachod, hematom sa postupne vstrebal, ako nanho mala tlacila ked rastla a teraz mame nadhernu 1.5 rocnu dcerku Nelinku..Takze ked sa nieco deje, nestracajte nadej a bez ultrazvuku neverte ziadnym uzaverom 😉

glorita
1. okt 2007

lula,ale ked nemaju zmluvu s tou poistovnou pacientky,tak si musis hradit taketo ukony v tom pripade ako samoplatca,ved je to pochopitelne,nie?ja viem,ze taketo veci si musim zistit pred samotnym ukonom a nie po nom... 😅

bershka
1. okt 2007

skur..é slovenské zdravotníctvo 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

altea
4. okt 2007

glorita
nič v zlom,nemusím byť lekárka aby som pochopila,že čas na vyšetrenie dvojičiek musí byť dlhší ako na vyšetrenie jedného dieťaťa.Nad tým sa ani nepozastavujem,ale nad niečím úplne iným,čo pochopila lula a ktorej som to mimochodom aj vysvetľovala.Niežeby ma bavilo o tom donekonečna diskutovať.
A ak dobre čítaš,tak si si musela prečítať,že som si to zisťovala ešte vtedy keď som sa objednávala,čo bolo týždeň pred vyšetrením.
Takže nie si sama,ktorá si takéto veci zisťuje pred tým,je to predsa normálne.

zuzizuz
autor
26. nov 2007

Ahojte! Chcela som sa s vami podelit o dobre spravy. Nakoniec, po strastnych krvacaniach a bolo ich velmi vela, to zatial stale zvladame, a uz som nekrvacala skoro 2 mesiace. Tie tabletky ktore mi dali zabrali a babatko sa udrzalo. Hematoma tam stale je, ale prestala sa zvacsovat a naopak sa vstrebava. Buduci pondelok ideme na ultrazvuk co sa robi v polovici, tak sa tesime, aj ked mam strasny strach ze ci je vsetko v poriadku. Ale urcite bude

elenita
26. nov 2007

zuzizuz, mne sa stalo presne iste, s tym, ze ja som ani nekrvacala.....mala som byt v nejakom 6tt, podla poslednej MS, ale v skutocnosti som bola len v 4 tt. Prisla som do nemocnice so silnymi bolestami, doki robil ultrazvuk, nevidel bit srdiecko, tak mi povedal, ze je to urcite potrat, co potom zmenil dokonca na mimomaternicove a ze ma na druhy den rano budu rezat, aby nasli, kde sa to usadilo......
Na druhy den ma neoperovali, ani mi nikto nepovedal, co teda vlastne so mnou bude. Nadalej som musela nejest, nepit, keby operacia predsa len bola. To som uz bola nalacno asi nejakych 15 hodin.
Potom prisiel primar, spravil mi ultrazvuk, a zistilo sa, ze babo je tam, kde ma byt, a zrejme v poriadku..........
a o dva dni z toho boli dokonca dvojcata............
keby sme to nechali len na toho jedneho nemenovaneho lekara, reze ma, spravi kyretaz, a o obe deticky by sme prisli ☹ .
S druhym babom stale nie sme za vodou, ale verime, ze bude vsetko ok...

zuzizuz
autor
26. nov 2007

elenita, tak to je fakt sila. Gratulujem ze je vsetko a akotak v poriadku a sa ti narodia krasne dvojicky. Normalne ti zavidim, ja som vzdy chcela dvojicky 🙂. Ani radsej nerozmyslam nad tym, ze bohvie kolko zien dosli o babatka len preto ze nejake "opilec" doktor urobil zlu diagnozu. Vcera som upratovala a nasla som spravu z pohotovosti a mala som zimomriavky ked som si opat precitala ze "spontanny potrat". Ked sa nam narodi v aprili babo, tak im ho tam prinesiem aj z tou spravou ukazat.

elenita
26. nov 2007

zuzi, ja som to mala v karte este aj pri odchode z nemocnice....ze missed abortion.............by som vrazdila 😠
a to mi ani nikto nepovedal, ze je mi luto, prepacte, ze sme Vas tak vystrasili....ani sa mi ten lekar neospravedlnil ani nic....
prve, co mi pri vysetreni povedal, bolo ze; tehotna ste..........BOLA 😠

zuzizuz
autor
26. nov 2007

to ma na tom stve, ze dokazu byt taky neludsky, sa mi zda ze pre nich je to velakrat len business. Ja som to mala naopak, ta doktorka co ma osetrovala bola strasne zlata, az som sa cudovala potom nakoniec. Ked sme odisli z pohotovosti strasne smutni a uplakani, tak som este hovorila, ze aspon ze bola taka zlata a sucitila s nami. No nakoniec som mala na nu iny nazor. Co je zle s jednou tvojou dvojickou? dufam ze nic vazne.

elenita
26. nov 2007

Zuzi, ved ak chces, pozri si album...problem je ten, ze jedno babuliatko je velmi malicke, o dost mensie ako to druhe....a doki mi povedal, ze az do takeho 15tt nebudeme vediet, ci sa nam udrzi, alebo nie ☹
ale ked sme boli naposledy v 7 tt na UZV, srdiecko bilo obom....ale doki z toho bol prekvapeny, lebo si nemyslel, ze sa bude dalej vyvijat....to je sila, co....
a potom mi ukazal len to vacsie, ze pozrite, TOTO je pekne babo....... 😒