Neviem otehotnieť.Mohol to spôsobiť zápal mandlí?

thalia2303
16. okt 2007

ahojte, snazime sa o baboskoro 2rok, a nedari sa . dr. mi povedala ze to moze byt kvoli chronicky zapalenym mandlam. som skoro kazdy mesiac chora angina nadcha... tak sa mi ich rozhodli vybrat. ak do vtedy neotehotniem tak si ich vybrat dam len neviem ci je to dobre.moze ta infekcia sposobovat ze neviem otehotniet?

svetluska.p
16. okt 2007

thalia - ano moze. maz lozisko zapalove v tele. moze ti to okrem ineho poskodit napr. oblicky al. srdce. ak si tak casto chora, mandle neplnia svoju fciu. daj si ich vybrat.

loss
16. okt 2007

Svetluska radi dobre,daj ich von a uvidis 🙂

biccy
16. okt 2007

Ja mam tiez chronicky zapal mandli.Ked som chodila na strednu (cca pred 8 rokmi) tak som bola tiez casto chora.Chceli mi ich vybrat,ale nedala som.Potom som bola chora,len tak,ako bezny clovek-raz za cas.Minuly rok som otehotnela bez problemov. 🙂A mandle mam velke stale. Tolko moja skusenost. 🙂

danuska24
19. okt 2007

mne tiez chceli vyberat mandle, ze ked budem chciet otehnotniet mam si ich prist dat vybrat. nedala som a sme tu 😉

luclee
26. okt 2007

ahojte baby, aj ja sa pripojim. mám už roky tiež ten istý problém s chronickým zápalom mandlí a už som z toho niekedy zufala. vybrala som už kvantum liekov,nosných a ustnych sprejov, imunopreparátov a kedže už moj imunolog nevie čo so mnou, navrhol mi tiež výber mandlí. som teraz v 21tt a stále tie problémy mám.dost som sa bála či to neublíži bábätku ale zatial je všetko ok. ale osobne si myslím že lekár na mne len robil pokusy, či to pomože alebo nie a tak ked je už v koncoch tak posledná možnost je výber mandli. myslím si že každý orgán v tele má svoju funciu, tak isto aj mandle. mne ako predposlednu možnost predpisal prirodnu liečbu-Aloe gel 1X vstrek do hrdla(keby som nebola tehotná tak to lepšie učinkuje ked sa to pije) a možem potvrdit miernejší uspech.dost som si o tom čo to preštudovala a dozvedela som sa že to pomáha pri mnohých tažkostiach.ja chcem ešte svoje mandle nejak zachránit a ked bude bábo na svete, skusim to pit a ked to pomože tak o tom dám vediet 😵 moja rada , vyskušajte to aj vy možno to ešte pomože ,aj ked v dnešnej dobe už človek nejak neverí bylinkám. ja tomu asi začinam verit. prajem vela zdravia 😵

katkaajurko
11. nov 2008

ja som raz pocula pripad - ze dvaja nemohli otehotniet a ked uz mali 40 rokov tak zene museli vybrat mandle..akonahle jej ich vybrali ostala tehula 🙂

janajanajana
11. nov 2008

ja mam tiez uz dlho tie biele capy na mandliach, teda len na jednej, ale u mna sa lekari rozchadzali v nazoroch. Zatial co jeden vravel vybrat, iny tvrdil, ze pokial nie su infekcne, co zisti vyterom a pokial je ASLO v nome a nesposobuju choroby, tak vraj je nespravne ich vyberat. Ja nebyvam nejak chora, ale ked som otehotnela, pre istotu som si dala urobit to ASLO, ci je v norme, pokial je ASLO vysoke, znamena, ze vtedy sa jedna o zapal a moze to ohrozit myslim aj plod. Samozrejme treba spravit vyter, ci tam nie je streptokok, vtedy treba urcite ATB, inac by to nemal byt problem. Mna ale prekvapilo to, ze zatial co tie capy tam mavam permanentne uz asi 3 roky, stale si to vytlacam, tak posledne 3 tyzdne ich vobec nemam, uz svojmu telu vobec nerozumiem 😕

katkaajurko
11. nov 2008

aj ja mam tie capy...a prechladnuta byvam casto... vraj moje mandle vyzeraju priserne ale aslo som zatial nemala nejako vysoke...teraz ma cakaju znova odbery tak uvidim... ale tiez mi uz viacej krcnych hovorilo - ze by to videli na vybratie....

ale som aj alergik,tak to musim skonzultovat... 😒

meliska
12. nov 2008

ahojte,
aj ja mavam tie capy uz veelmi velmi dlho, mandle mi chceli vybrat uz davno, lebo som tam podla krcnej mala "zverinec" ale kedze som alergicka tak mi ich nechali. Nuz a dnes mam z lavej mandle uz len torzo 🙂 , lebo sa znicila sama a pravu este mam. Posledne aslo som mala v norme, tak dufam, ze s tym nebude problem pri snazilkovani.

katkaajurko
12. nov 2008

meliska aj ja mam z jednej mandle len take "torzo" ... i tak z nej vytlacili zase hnis 😒

preco to vlastne az tak vadi alergikovi...? sak tak ci tak som na liekoch.... 😕