Nevyliečiteľné špinenie pred menštruáciou. Čo s tým?

sandra3
8. okt 2009

Ahojte kočky, zakladám túto tému, lebo už si neviem dať rady. Môj problém trvá už aj tri roky a to, že každý mesiac pred menzesom 5-6 dní špiním. Všetky hormóny mám v poriadku, aj zo ženského hľadiska som OK. Skúšala som aj prírodné preparáty, ale ani tie nepomohli.Myslím, že to je aj problém, prečo nemôžem otehotnieť. Môj gyndoš si s tým nevie dať už rady. Ktorá má z týmto skúsenosti, prosím, napíšte a poraďte. ďakujem.

alexa27
8. okt 2009

mozno by som aj pouvazovala nad tou laparkou, mozes mat problem teraz, ktory predtym nebol, takze to nemusi byt uplne od veci.
s tou ovu skor, neviem ci to nejak suvisi, len skusam hladat co mame vsetko spolocne v com by to mohlo byt, uvidime co napisu ostatne kocky, ci aj ony maju skorej ovulaciu.

gubik
8. okt 2009

Sandra- súhlasím s Alexou, napr. zrasty nemuseli byť a teraz môžu. Inak hľadať spoločné znaky je dobrý nápad, s tou skorou ovulkou to máme všetky rovnaké. Aj normálne hormóny. Čo ešte. Ja som napr. veľmi štíhla, nedá sa mi pribrať, môže to mať súvis? A mám stresujúcu robotu

alexa27
8. okt 2009

gubik, takze aj ty mas ovulku skor, hm zvlastne, ale ked pises, ze aj ked si mala na 15dc si spinila, tak asi to nesuvisi, no neviem, topiaci sa aj slamky chyta.

gubik
8. okt 2009

Neviem, Alexa. To boli cykly, keď som mala Clostil, potom Pregnyl a Duphaston /pri IUI Utrogestan/. Ale keď teraz tak nadt tým rozmýšľam, pri cykloch s liekmi bolo to špinenie asi len 2 dni

alexa27
8. okt 2009

no ja som tiez dost stihla a neviem pribrat, ale ani nechcem 😅 citim sa tak akurat, ale skratka nemusim si davat vobec pozor na vahu, mozem ziest co chcem a to pri tom pri znizenej stitnej zlaze by mal clovek nekontrolovatelne priberat! 😀
a pracu som mala tiez na nervy ale asi pred rokom som odtial odisla, sla som za manzelom, ten zije v zahranici a kedze sme chceli babo tak som si ziadnu pracu ani velmi nehladala, len tak namatkovo, dufajuc, ze sa podari babo.
a mam aj dost problem s pletou v case ovulacie. aj sa mi vtedy viacej mastnia vlasy, to uz asi ozaj so spinenim nesuvisi, ale tak ma to napadlo.

alexa27
8. okt 2009

mne lieky bzdy len skratia a zoslabia samotny menzes ale so spinenim ani nepohnu

sandra3
autor
8. okt 2009

Asi ešte to bolenie pŕs, aj keď prolaktín je v poriadku. Inak podnikám, takže tiež stresujúca robota. Inak posledné štyri roky mám dosť stresujúce. Zomrela mi veľmi rýchlo a veľmi mladá mama a odvtedy sa mi zmenil dosť život. Spadol mi jeden zo životných pilierov. Vtedy som schudla 10 kilov, na pohreb som si musela kupovať najmenšie ženské čislo a to mi eštebolo veľké. A vlastne nieviiem či to špinenie nie je odvtedy. Ale potom som za rok otehotnela, ale bohužial potratila. Inak tiež hovoria, že som štíhla, ale pribrať by som mohla, ale nijak extrémne.

gubik
8. okt 2009

Ja by som teda pár kíl navyše brala. Musím jesť naozaj veľa, lebo inak kilá idú dolu. Teraz som celkom spokojná, mám 60 kg pri 170cm. Ale ešte tak 5 kilečiek 🙂 🙂 🙂 Inak, je to sila, akými fázami si človek pri neplodnosti prejde. Ja som po tých skoro 4 rokoch normálne kľudná. Kedysi som mala každý mesia "tehotenské" príznaky, dokonca ma začali v druhej fáze cyklu príšerne bolieť prsia, ale aj keď to znie neuveriteľne, bola to fakt asi všetko len psychika, lebo vždy prišla MS- teda samozrejme predtým ešte špinenie a bolo. Teraz ma už ani presia nebolia, nemám žiadne príznaky a spolieham sa len na to IVF. Bola som už aj u veštice, u liečiteľa, proste už fakt neviem, čo viac vyskúšať.

gubik
8. okt 2009

Sandra- tak tie prsia som mala aj ja, ako som písala. Celú druhú polovicu cyklu, trvalo to asi rok

alexa27
8. okt 2009

sandra, tak to mi je luto, musi to byt velmi tazke 😔 . u teba to moze ozaj vsetko suvisiet so stresmi, ja som si myslela tiez, ze je to kamen urazu, no ale hovorim, nechala som aj pracu a nic. ja neviem ci to uz ma clovek nejak v podvedomi a privola si to, lebo s tym rata, ze to bude aj dalsi mesiac, ja napriklad vyslovene striehnem uz od 15-16dc, ze zacne spinenie, mozno keby som na to zabudla, tak aj moje telo zabudne, ale da sa to?

alexa27
8. okt 2009

gubik, ako keby som citala o sebe 😀 tehotenske priznaky kazdy mesiac, nekonecne mnozstvo tehu testov, vestice, numerologicky, liecitelia, neviem kto vsetko a aj tak nic nepomohlo.

sandra3
autor
8. okt 2009

Ono to je ťažké, ale držala ma dcérka pri živote. Keď som potom otehotnela, tak som si myslela, že bábo vyplní tú veľkú dieru v srdiečku. Ale bohužiaľ, možno preto ešte viacej chcem otehotnieť.
Inak ja mám tiež 60 kg pri výške 173 cm. Ale pribrať by som už nechcela. Viete si predstaviť ako som vyzerala, keď som schudla tých 10 kilov.
Aj ja som bola u veštice, aj mi vyveštila druhého syna, ale neviem kedy? Aj u liečiteľky, aj u bylinkárky, tiež neviem už čo.

alexa27
8. okt 2009

ja mam 56kg a 168cm, takze zhruba podobne ako vy.
tiez mi vestice vsetky vravia, ze dieta mam sudene, dokonca vraj dve, no nic ine mi nezostava len verit, ze to raz pride.
idem dievcata, dobru nocku.

sandra3
autor
8. okt 2009

Idem aj ja, taktiež dobrú noc.

gubik
8. okt 2009

Inak Sandra, až ma striaslo, keď som čítala o Tvojej mamine. Je to hrozné ☹
Mne numerologička povedala, že budem mať toľko detí, až mi pôjdu na nervy 😉 Tiež by ma zaujímalo, kedy to bude

aji81
10. okt 2009

Ahoj holky, škoda že jsem toto Vaše téma nečetla před tak dvěmi lety asi by se mi ulevilo, že nejsem blázen a hypochondr. Špinila jsem zhruba tak 4roky a vždy od 14 dne cyklu( v době ovulace) a špinila jsem 14 dní než jsem dostala ms 😠 ☹ fatk hroznej opruz, byla jsem z toho neštastná, cpala do sebe všechno možné, různé druhy antiko ale vůbec nic nezabralo. Můj doktor ze mě už taky hotovej, pač jsem byla naprosto vpořádku nemohl najít příčinu. Jen řekl, že vzhledem k tomu že je to vždy v době ovulace tak se mi ta sliznice prokrví těmi změnami a prostě se to vleče až do ms. Měla jsem jít na hysteroskopii ale za měsíc jsem otěhotněla. Holky, nevěřím, že nějaké špinění může vadit při otěhotnění. Pokud máte ovulaci, myslím že to každá holka pozná! tak není problém. Já jsem špinila i první tři měsíce těhu, takže to furt bylo bud a nebo ale mimi se vyvíjelo vpoho byla to prostě ta moje sliznice. Doktor říkal, že by se mi to mohlo upravit po porodu. Ted jsem rok po porodu a v době ovulace trošku špiním ale jen tak 3dny a skončí to, ms dostávám naprosto přesně. Tak kdyby to bylo takhle tak mi to ani nevadí. Myslím, že mi pomohl trošku ascorutin!. Holky tak hlavu vzhůru, já vím že je to otrava, se Vám ani nechce milovat, furt tu slipovku já vím, je to na nervy. Hlavně že máte ovulaci a přichází menstruace, na vliv těhu to určitě nemá. Tak přeju hodně štěstí a vydržte!. Pa

sandra3
autor
10. okt 2009

Ahoj Aji, ďakujeme za povzbudenie a budeme dúfať ďalej, že sa nám podarí.

sonka.77
11. okt 2009

Ahoj holky, jdu se svou troškou do mlýna. Taky špiním tak 2-3 dny před MS a řekla bych že až od té doby co se snažíme o mimi. Myslím, že je to určitě v mnoha případech psychické, nebo spíš psychosomaticé, pokud vám nic nenašli v hormonech (ani mě ne) tak to může být napětím a sevřením svalů v pánevmí oblasti. Chodila jsem na Mojžíšku a tam mi paní rehabilitační řekla, že při cvičení se mi hezky uvolní celá pánev a špinění by mělo zmizet. Bohužel jsem nevydržela cvičit moc dlouho, ale potvrzuji, že ve dvou cyklech po sobě jsem špinila jen jeden den. Pak jsem cvičit přestala a zas se to vrátilo k normálu. Teď se na to snažím jít víc přes tu psychiku a týden před poslední MS jsem začala cvičit speciální duševní relaxaci s uvolněním celého těla a světe div, po třech letech jsem poprvé špinila jen půl dne!!! Nevím jestli to třeba nebyla náhoda, a že by to byla fakt velká náhoda, ale věřím, že při další MS se to bude opakovat.
Shrnula bych to asi tak, že díky "stresu" při chtění dítěte, můžete mít pánevní oblast v napětí, což může vyvolat to špinění i problémy s otěhotněním.

gubik
11. okt 2009

Sonka- myslím si, že máš pravdu, je to presne môj prípad. Tiež mi špinenie začalo, až keď som sa začala snažiť o mimi. Určite je to psychosomat. ochorenie.
Aji- vďaka, ja si myslím to isté, že by to nemalo vadiť, keď to vravia aj doktori

garnelia
11. okt 2009

Ahojte babenky!
Spinenie mam aj ja asi 4 roky stale 4-5 dni pred MS,da sa povedat od tej doby co sa snazime o babo.Ja som aj otehotnela 4x,mam za sebou 1x spontanny potrat,2x missed abort a 1x mimomaternicove...ale nedavam to do suvislosti so spinenim.Teraz papam Femibion800 a spinenie som mala len 2 dni 🙂
Tiez obsahuje jod...zeby naozaj pomahal?

janemari
11. okt 2009

Ahojte 🙂 Prave som narazila na vasu temu.Aj aj som zvykla spinit pred menstruaciou par dni a dokoncy neskor aj po menzese.Z gyn.hladiska som bola v poriadku.Ale kedze babo neprichadzalo a moja byvala gyn.tvrdila vsetko je ok aj ked spinim a menzes je bolestivy,som sa nahnevala a prestupila k inej gyn.Ta ma poposielala po roznych vysetreniach a nakoniec som skoncila na operacnom stole a diagnoza znela endometrioza.Tak to moze byt aj vas pripad,nielen ze sposobuje spinenie ale aj brani otehotneniu.

sandra3
autor
11. okt 2009

Ahoj Sonka, možnože máš pravdu. Nemáš nejaký link na to relaxačné cvičenie, skús, prosím poradiť. Musíme skúsiť všetko čo sa dá. Ďakujem.

ladus77
11. okt 2009

Ahojky, tak ja se pridavam k vam. Taky mivam spineni pred MS a vetsinou i po ni. Hormonalni profil je ok. Ted mi teda prisli na snizenou hodnotu stitne zlazy, ale ne moc, je hranicni. Beru Letrox 25mg denne a zatim mam spineni jen 3 dny, predtim to bylo i 8 dni. Taky mi na spineni pomohl Utrogestan, to jsem nespinila vubec. Jinak se snazime 3 roky a furt nic a vsichni nam tvrdi, ze to musi jit prirozene. Jo a to spineni zacalo jak jsme se zacali snazit, vysadila jsem antiko, 3 mesice ocista - to jsem nespinila a pak jsme se zacali snazit a zacalo to. Jinak jsem taky docela stihla, ale kdybych nezrizene zrala viz. dovolena kde jsme meli All inclusive, tak to priberu stoprocentne.
No a taky mi vsichni tvrdi, ze spinenim ta nemoznost otehotneni neni, tak ale teda cim to je???

misi33
12. okt 2009

Ahojte baby.
No ja som dalsi pripad do tejto temy.Tiez spinim cca 6-7 dni pred mrchou.Tiez vsetky vysledky v poriadku.Tiez som vyskusala vsetky mozne pripravky.Bohuzial ziadna zmena k lepsiemu.
Kedysi davno som brala HAK a po vysadeni ziaden problem.Bez problemov som otehotnela. Po porode cyklus v pohode a ziadne spinenie.Ani neviem ako to vlastne prislo.Mrcha mi zacala meskavat a cyklus viac nepravidelny ako pravidelny.Tiez sa velmi snazime o babo a mam pocit,ze to sa zhoduje s tou dobou odkedy sa snazime.Este som si uvedomila,ze mam vlastne aj ten PMS.Prsia ma nikdy predtym nebolievali.Teraz to je neznesitelne.A este sa mi pridala k tomu aj brutalna migrena.

shandy
12. okt 2009

ahojte, ja zvyknem spinim aj pred aj po mrche, tiez mam ako ladus znizenu funkciu stitnej zlazy a beriem L-thyroxin 25 mg trikrat tyzdenne zatial. no neviem ci to je tymi hormonmi, ale teraz som den pred mrchou a vobec nespinim...predtym som spinila tak 2 - 3 dni pred. Uvidim ako bude prebiehat mrcha a nasledne spinenie, ale vyzera to, ze u mna bola problemom asi ta stitna zlaza, rovnako nemam takmer vobec ziadne PMS, co som predtym mavala a aj krce uz pred mrchou a teraz zatial nic 😵 , dufam, ze to vydrzi a drzim palce, nech aj vam sa to podari odstranit....

alexa27
19. okt 2009

Ahojte dievcata, tak sa hlasim naspat z nemocky. Vidim, ze sa nam tu tema rozrasta. Celkom ma potesili tie pozitivne maily od tych z vas, ktorym sa podarilo bud otehotniet alebo spinenie upravit, super, takze nadej je vzdy.
Co sa tyka mojej laparoskopie, tak na koniec ma poslali domov a nic mi nerobili. Hadajte preco!? Zacala som spinit viac ako bolo na operaciu pripustne!!! 🙄 😠 . Ja som myslela, ze ma tam slaktrafi, uz som bola ubytovana, zjedla som poslednu polievku pred operaciou a isla som na vysetrenie a lekar hovori, ze bohuzial ale nemozu mi to spravit, som nevedela, ci mam plakat alebo sa smiat alebo sa s nimi hadat nech ma zoberu. Lekar mi to vysvetlil, ze mi nechce komplikovta zivot, ze pre neho to je tiez horsie, ale ze mohli by mi vyvolat endometriozu, tym, ze sliznica maternice je velmi prekrvena, keby do nej zacali pri laparke rypat, mohli by ju nejak narusit a mohlo by sa tam nieco ucpat, no skratak narobili by viac skody ako uzitku a tak teda idem 4.11. na druhy pokus. Lekar mi nasadil proveru, co su nejake silne hormony, ktore by mali 100% zabrat. predtym mi ich nechcel dat, lebo zena pri nich nesmie otehotniet, lebo by to mohlo poskodit babatko a kedze my sme sa snazilkovali a to bola priorita, tak provera neprichadzala v uvahu. teraz si teda az po laparku musime davat velky pozor ale to v podstate by sme museli tak ci tak uz len kvoli samotnej lpk. No uz nech mam potom lebo som uz uplne na nervy. Aj ked teraz ked uz som to trosku rozdychala, tak aj ja uznam, ze to je lepsie ak mi to spravia v spravnom case a nie silou mocou co najskor s rizikom, ze sa nieco poskodi. ...len uz som to proste chcela mat za sebou 😔 .

gubik
19. okt 2009

Ahoj Alexa, to ma mrzí ☹
Viem čo je to čakanie pred operáciou. Ja keď som bola na laparke, tak mi operáciu odložilôi o 2 hodiny a už som mala nervy, nieto ešte ju zrušiť.
Inak s tou Proverou je to zvláštne, mne ju doktor predpísal aj počas snaženia, vedel, že sa pokúšame o mimi a práve na špinenie mi dal Proveru. Dokonca viem, že aj pri IVF sa pri stimulácii niekedy berie Provera. A v podstate je to niečo ako Duphaston a ten sa môže brať aj v tehotenstve, tak neviem.... Hádam sa ozve aj niekto, kto je z toho múdrejší...

alexa27
19. okt 2009

Ahoj Gubik, to som prekvapena co pises o tej provere. Mna teda vyslovene upozornil na to, ze to nie je dobre brat pocas snazenia, vraj preto mi doteraz predpisoval iba duphaston a utrogestan lebo tie su ovela slabsie a nie su nebezpecne pre babatko. Hm, tak vidis, co lekar to nazor, potom sa v tom vyznaj.
a tebe ta provera na to spinenie zabrala?

gubik
19. okt 2009

Ja som sa Dr. na to tiež pýtala, lebo v letáku je napísané, že sa nesmie brať v tehotenstve. Ale on povedal, že na začiatku to nevadí, že keď sa potvrdí tehotenstvo, prechádza sa na Duphaston. No a teraz babo raď, však? 😕 Mne teda Provera zabrala aspoň trochu, špinenie som mala pri užívaní menej dní, ale nezmizlo. Jediné čo mi naozaj pomohlo, bol Utrogestan v podľa mňa dosť vysokej dávke /2x2/, ale len v cykle, keď som ho brala. Ďalší mesiac som špinila komplet celý mesiac, niekedy to bolo celkom silné krvácanie, teraz som druhý mesiac bez Utroša a špiním naozaj len minimálne, hádam sa tie hormóny upravia. Inak mne celkom pomohol Sarapis, ale tiež nie na 100%

alexa27
19. okt 2009

no ja som utros brala 3x2 a nic, dokonca by som povedala, ze este horsie. tak potom neviem ci mi ta provera zaberie, no snad hej, vraj by to malo byt ovela silnejsie ako utros. zvlastne, ze tebe zabral lepsie prave ten.
ja som z toho fakt jelen.
ale super, ze sa ti to trosku upravuje, vyzeras byt na dobrej ceste 😉 , aspon niekto 😅