Nezostúpený semenník u ročného synčeka - operácia na Kramároch

7trisha7
2. aug 2020

Ahojte.. prosim mate tu niektora priamo skusenosti s tym, ze vas chlapcek nemal zostupeny jeden semennik a operovali ho na Kramaroch? Vsetko bolo ok? Aki su na kramaroch? Pristup?
Moj 11 mesacny syncek stale nema jedno vajko na mieste a bude treba operacia, mam ho co najskor objednat. A jasne, ze sa mega bojim toho vsetkeho 😩😩
Dakujem

7trisha7
autor
25. nov 2020

@mirulka167 ano mohla, sestricka povedala ze sice akoze vraj by mali deti spat same 😅 ale ze beztak vzdy dovolia vziat si ich do tej maminkovskej izby, my tiez spime spolu v posteli od narodenia, brali ako samozrejmost ze si maleho vezmem k sebe ☺️
@misove no, my sme ani nesli jeden den na vysetrenie a druhe operacia, dosli sme rano, cakali pred tou ambulanciou na prvom poschodi, tam sa ma pytali kadeco ohladne maleho, potom ma poslali na tretie poschodie, zasa tam sestricka sa pytala sto veci a vypisovala, potom dole na anesteziologiu, zasa som nejake papiere vypisovala 😅 potom vzali dnu, znova znova otazky ohladne maleho, hlavne musi byt uplne zdravy... a aj sa pytali kolko vazi. Potom som si musela ist kupit ten taky nemocnicny oblek (odporucam kupit uz popredu), ja som sa este zaregistrovala, sli sme zas na tretie poschodie a tam boli v takej hernicke. Maly nesmel od 3:30 sa kojit a od 5:30 nesmel ani vodu. Chudacik dost pytal pitie, az po 10 bola operacia 😑... no potom z herne nas uz zavolali na operaciu (predosla operacia sa totiz pretiahla tak to zato ta nasa operacia bola trocha neskor) musela som si ten oblek obliect, malemu dali na takej izbe sirup vypit a zachvilu bol ako opity z neho... ospaly aj velmi. Prisla este svokrina kamoska anesteziologicka pokecat tam s nami 🍀 a potom mi ho vzali uz, plakal dost 🥺 ja som zatial sla do bufetu a na izbu jest... asi za hodinku mi ho doviezli, este spinkal, mal uz aj tu kanylu v rucicke a tiekla mu infuzka. Chodili ho kontrolovat, zanedlho sa zobudil, pomaly som mu mohla pitie davat a kojit. Asi za hodinku-dve mohol nieco suche - rozok, piskoty... tak papal. Mal v sebe lieky od bolesti a aj na vecer dali, ale mal celkom v pohode naladu, len musela som ho skoro vkuse mat na rukach 🤷🏻‍♀️🙂 vecer sme sli uz na maminkovsku izbu, chodili aj v noci merat teplotu a pytat sa ci papa, pije atd. Pred siedmou rano som ho musela osprchovat, vymenili mu tie obvazy, z vajka mu to dali dole. Ranu na brusku treba prelepovat tyzden. Vizita dosla, vsetko ok a o 8 sme mohli ist uz domov. Akurat teraz ideme na kontrolu 🙂 Maly bol fakt druhy den uz akoby nic sa neudialo. Ani uboleny nebol. Sestricky a celkovo vsetci tam boli naozaj velmi mili a ochotni ❤️🍀 citila som sa tam uplne super ☺️ Nemozem kriveho slova na nikoho a nic povedat. Snad som na vsetko odpovedala? 🙂

7trisha7
autor
25. nov 2020

Kanylu ci co to je mal inak do rana na ruke, potom mu az dali prec, nastastie si ju nerypal, bala som sa ze si to bude strhavat stale 🙈😁

mirulka167
25. nov 2020

@7trisha7 Ty si skvelá❤️ Dakujeme za info, velmi to pomohlo. Maly je nadherny, rozkosny a najkrajsi je ten spokojny usmev🥰 My nastupujeme zajtra rano na 7h a ze ideme prví na opraciu, tak som aj rada, ze to budeme mat cim skor za sebou🤢🙈 Uz nech sme doma. Este raz velmi pekne dakujem za informacie! Neskutocne mi pomohli aj ma ukludnili. Este skusim dnes po lekarnach pozhanat ten oblek predoperacny, aby som tam rano nemusela behat. Ohlasim sa ako sme dopadli, ak neskoncim na psychiatrii😅😅 Pozdravujem❤️❤️ Drzte nam palce

7trisha7
autor
25. nov 2020

@mirulka167 nie je vobec zaco 🍀☺️ Moc moc drzim palce. Ale bude vsetko v poriadku, velmi rychlo to ubehne a uz budes s malickym ❤️ Nervy to veru su, to je samozrejme 😬 daj urcite vediet potom co a ako, budem na vas mysliet 🍀🙂

misove
25. nov 2020

@7trisha7 dakujem ti za vycerpavajucu odpoved..velmi sa mi ulavilo ☺️ a som viac v pohode..drzte sa a uz nech vas nic zle nepostretne..my mame operaciu 3.12..
@mirulka167 aj vam drzim prsty ✊

mirulka167
25. nov 2020

@misove Dakujeme, aj my vam drzime palce🍀❤️ Dam vediet, ako to prebiehalo. Dnes ani nezaspim... a to o 5h vstavame🤢 ahojte a dobru noc🙂

misove
25. nov 2020

@mirulka167 uplne ti rozumiem..budem na tom rovnako..dobru noc ☺️

7trisha7
autor
25. nov 2020

@misove nemáš začo, daj potom tiež vedieť ako bolo, budem držať moc moc palce takisto 🙂

misove
25. nov 2020

@7trisha7 dakujeme..ozvem sa ☺️

mirulka167
27. nov 2020

@misove @7trisha7
Ahojte, tak uz sme doma aj my🙂 Samozrejme, ze som revala celu cestu tam, to k tomu asi patri. Bolo to psychicky narocne, ale nic co by sa nedalo nezvladnut. Personal bol naozaj velmi mily, sestricky ochotne. O 7 bol prijem na 1.poschodi, odtial sme isli na anesteziologiu, kde nas zobrali asi cca 8:10 a odtial sme sa isli ubytovat na oddelenie. Tam mi hned pri prichode kazali osprchovat maleho, ze az potom mozeme ist na izbu. To ma trosku nahnevalo, lebo som musela na chodbe rozbalovat cely kufor, takze odporucam pyzamko, papučky, mydielko mat nachystane niekde navrchu, alebo v kabelke. Potom nas dali do tej izby pre deti a cca o 10:15 sme isli na operaciu. Prisli po nas sestricky, isli sme dole na operačky, prezliekla som sa a isli sme do izbicky s hrackami, takze malemu sa pacilo😅 Dali sme mu ten sirup oblbovaci a za chvilu zacal byt ,,opity". Prisiel po neho velmi mily pan, asi lekar. Maly uz nastatie nevnimal. Hotovo bolo cca o 11:30. Maly sa prebral z narkozy velmi rychlo, koli comu plakal a vyvadzal dost, co je zevraj bezne, ak sa dieta takto rychlo zobudi. Sestricka mu dala do zadocku nejaky gelik po ktorom krasne zaspal a spinkal nejake 4 hodiny vkuse. Po prebrati bol najprv lutostivy, ale zachvilku sa uz napil aj spapal piskoty, neskor aj cely rožok. Vecer sa uz aj hral a boli sme sa trosku prechadzat po chodbicke. Noc bola toez dobra, trolinku poplakal, ked ho to asi zabolelo, ale nebolo potrebne mu davat od bolesti nic. Spal so mnou v tej izbe pre maminky. Rano mi ho kazali osprchovat a sestricka mi nasledne vysvetlila ako sa starat o ranu, ako ju prelepovat atd. O tyzden mame kontrolu a tu nas pribeh jedneho ,,vajka na vandrovke" konci 🙂 Som stastna, ze to mame za sebou a aj hrda, ze sme to tak pekne zvladli. Maminky, ktore to caka, placte, bojte sa, je to uplne prirodzene a vobec ziadna hanba. Uvidite, ze to zvladnete a ani sa nenazdate a ste doma, tak ako my. ❤️❤️❤️

7trisha7
autor
28. nov 2020

@mirulka167 ja som mala polku frontinu na ukludnenie tazke som neplakala a tak v ramci moznosti som bola vdaka tomu v pohode. Fuu ja som maleho nesprchovala pred zakrokom, povedali mi ze by sa sice mal ale ze nemusi 😅🤷🏻‍♀️
Fiha ale sranda, uplne ine ako u nas, aj to ze mne ked sa maly prebral (tiez dost rychlo) bol v pohodke, len som ho nemohla polozit teda, musel byt stale u mna... ale teda ten gel na spanie by sa hodil 😁
Moc moc sa tesim ze ste to zvladli takto paradne, ukazkovo, ze uz ste pekne doma a maly ma krasne dve vajka 😁☺️ Ja stale obdivujem ze ma dve vajka a nie jedno 😂❤️ Fakt som na vas myslela , konecne to teda mate za sebou 🍀🍀 je to riadny stres a nervy (po tabletke uz pohoda 🙈) ale nakoniec to ubehne rychlo 🙏🏼 Drzte sa ❤️❤️

misove
28. nov 2020

@mirulka167 super ste to zvladli ☺️ tesim ma, ze je vsetko v pohode a ze ste bez komplikacii doma..
@7trisha7 baby ja som uz ako na ihlach ked si na to pomyslim..tiez by som chcela aby uz bolo o tyzden viac a bolo to cele za nami..a tiez budem moct obdivovat krasne, plne vajka 😁

misove
28. nov 2020

@mirulka167 prosim ta ty si kde kupovala to oblecenie na operaciu? A co to vlastne je? Iba plast, ci nohavice a tricko ci co to ma byt? Ako si to mam pytat 😃?
@7trisha7 ty si to az na mieste kupovala si pisala,ze?

7trisha7
autor
28. nov 2020

@misove iba taky divny plášť, ktorý som na sebe mala tak 10-15 min 😀 ano ja až na mieste, ale teda podla mňa je lepšie ho mať už popredu.... už ani neviem ako som si to vypýtala že aký plášť to chcem 😂

misove
28. nov 2020

@7trisha7 tak ak staci ten plast tak to si uz nejak vypytam 😃 dakujem

petinkator
25. jan 2021

@zuzzzka18 a môžem sa spytat, dávajú dieťatku aj nejakú premedikaciu na upokojenie pred operáciou?

zuzzzka18
25. jan 2021

@petinkator ano, davaju. My sme vosli a boli hned na rade, cize mi maleho hned brali a tak mu dali, ale ostatni dostali pri rodicoch nejaky sladky sirup na oblbnutie.

petinkator
25. jan 2021

@zuzzzka18 Joj ďakujem 🙂 mám z toho celkom obavy. Môžem sa ešte spytat, kedy si mohla byt pri malom? Aj keď ho brali na salu a potom keď ho priviezli?

zuzzzka18
25. jan 2021

@petinkator my sme ale boli v KE v ramci jednodnovej chirurgie. Bola som v podstate cely cas pri nom, ked mi ho vzali, dali mu oblbovak a hned ho brali na salu. Po zakroku mi ho hned dali (izba, kde boli asi 4 postele a chalani sa preberali z narkozy kazdy pri svojom rodicovi) tam sme pockali necelu hodku, kym sa prebral a sup domov. Zvladnete to, neboj 🙂 nasmu som akurat prvu noc dala od bolesti panadol a on rano behal ako nic 🙂

petinkator
25. jan 2021

@zuzzzka18 jasne, aj my ideme KE v rámci jednodňovej chirurgie. Ďakujem za info, snáď to zvládneme v pohode 🙂

zuzzzka18
26. jan 2021

@petinkator aha 🙂 tiez na Torysku k MUDr. Bacovi?

petinkator
26. jan 2021

@zuzzzka18 áno presne 🙂 a koľko mal maly keď mu to robili?

zuzzzka18
26. jan 2021

@petinkator necely rok, robili mu to v septembri a narodky mal v polke oktobra.

zuzzzka18
26. jan 2021

@petinkator daj potom vediet, ako ste to zvladli 🙂

petinkator
26. jan 2021

@zuzzzka18 jasne, ďakujem veľmi pekne 🙃

petinkator
5. feb 2021

@zuzzzka18 všetko dopadlo dobre 🙂 na druhý deň sme ani nevedeli, že niečo bolo.

zuzzzka18
5. feb 2021

@petinkator super, tak nech sa to malemu dobre zahoji 😊

petinkator
5. feb 2021

@zuzzzka18 ďakujeme 😌 aj za info

silvicka247
31. mar 2021

@krkavcia_mater ahoj, ak môžem napíšem ti správu. Nás tiež čaká OP na Kramároch

sasha07
27. sep 2021

Ahojte dievčatá.. synček má pol roka a zatiaľ nám semenník nezostupil..v pôrodnici vraveli že to zvykne do 4 mesiacov zostúpiť. pediater zasa že keď do pol roka nezostupi tak už potom nie.. dnes sme boli na Kramároch na kontrole že v roku to budeme riešiť ak mu nezostupi tak ho zoperuju.. máte skúsenosť že sa to do roka vyriešilo samé?