Nízka sliznica

fedra
3. apr 2007

Ahojte,
stretli ste sa niektora s tymto problemom ?

andy57
24. jan 2017

@ejuska2586 prosim ta a co je najlepsie na nizku sliznicu? Dr. mi kazal od dnes brat estrofem

ejuska2586
24. jan 2017

@andy57 No netusim. Ja som brala pyridoxin a vit. E a pomohlo to. Skus to, co ti dal lekar a uvidis.

andy57
24. jan 2017

@ejuska2586 ano beriem to len som chcela ci este nieco nepomoze citala som ze aj alchemika alebo cervene vino pomaha.

ejuska2586
24. jan 2017

@andy57 Alchemilka je celkovo dobra na zenske veci. Ja ju pijem uz od augusta. Ale len do ovulacie. Po nej moze sposobit potrat. Pyridoxin mozes tiez, je to len vitamin, neuskodi. A vinko sa vraj odporuca tak 2dl denne. Ale ja si dam tak raz do mesiaca s muzom a to vtedy dame celu flasu 😅

andy57
24. jan 2017

@ejuska2586 len ja ovulaciu nemam takze asi mozem stale pit tu alchemiku, pila som aj caje aj gynex som skusala, vitaminy nechala som tomu volny priebeh a nic... mohla som cakat menzes ked mam nizku sliznicu.

ejuska2586
24. jan 2017

@andy57 Takbpotom pi vkuse a uvidis. Aj zeny, co sa nesnazia otehotniet, piju stale.

keira
25. jan 2017

@andy57 gynex od energy?

andy57
25. jan 2017

@keira aj to som uzivala dva mesiace, teraz som zacala znova...ale nic 70 dni som vydrzala bez menzesu a potom som isla ku novemu dr.

keira
25. jan 2017

@andy57 ale vraj sa to musi dlhodbejsie uzivat, ab yboli vidiet vysledky? skade si si to objednavala?

andy57
25. jan 2017

@keira brala som to dva mesiace aj týždeň dva cca no uvidíme čo bude pravdepodobne aj tak dostanem clostyl. Objednala som z mojalekaren.sk

keira
25. jan 2017

@andy57 to je malo, to aspon polroka

sasajanaj
17. aug 2017

ahojte snazilky.dnes som bola na folikulometrii ako zabral clostil. Ten vraj zabral mam niekolko folikulov ale zaroven mi povedal ze mam nizku sliznicu takze keby aj doslo k oplodneniu nemusi sa spravne uhniezdit. A tiez este netusim ci nieco z nich narastie do spravnej velkosti. Idem teda skusit ten femigard. Neviete ako rychlo moze zabrat?s alchemilkov sa mi to zda na dlho

babatkoo
29. aug 2017

Ahojte, dostala som od lekara ESTRIMAX na zdvihnutie vystielky maternice. Ako na potvoru ked je sviatok som dnes zacala na 15DC slabucko do ruzova krvacat. Ovulacia to na 100% nie je. Je mozne ze to mam z toho ESTRIMAXU? Na kontrole som bola minuly tyzden. Vsetko ok, ziadny polyp ani myom....

callisia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kakatulik
14. okt 2019

Ahojte dievcata,
trochiu obnovim tuto temu. Zaujimalo by ma,ze ako ste uzivali Estrimax v pripade,ze ste sa snazili prirodze a aj ste otehotneli? Mne sa asi mari,ale asi som niekde citala,ze moze blokovat ovulku. Dakujem pekne.

callisia
14. okt 2019

@kakatulik z mojej skusenosti,ako aj z mnozstva precitaneho,ano,blokuje ovulaciu,ale ja som ho brala pred ketom ovela vyssi davku 3x 2mg denne. V letaku je davkovanie 1x denne. Viem to aj podla nizkych teplot,ktore mi prudko vyskocili az po pridani progesteronu. Co vsak neviem,od akeho mnozstva ju blokuje,mozno ta 1 tableta denne nevadi. To je skor otazka na gynekologa. Pravdou vsak je,ze sliznica narastla krasne.
Tu to - len - pekne objasnila (kopirujem z ceskeho MK):
Estrofem je estrogen.
Zjednodušeně, klasicky estrogen obsažený v hormonální antikoncepci brání dozrávání vajíček, záleží samozřejmě na dávkování.
Princip kopíruji:
„Hypofyza vytváří FSH a LH, které stimulují vaječníky k růstu folikulu a jeho dozrání. Folikul vyrábí estrogeny, které zase naopak snižují zpětnovazebně FSH a LH. Tak je nastavena rovnováha , která vede k tomu,že právě 1 folikul dozraje a uvolní vajíčko. Jen výjímečně dozrají naráz.
Když podáte v lécích ty hormony, které vyrábí folikul, "myslí" si hypofyza, že vaječníky nepotřebjí tolik FSH a LH od ní - vždyť těch hormonů je v krvi dostatek. A tak sníží tvorbu FSH a LH a folikuly nerostou, případně nedozrávají. Na tom je založena většina hormonální antikoncepce (která funguje velmi spolehlivě).
Velmi dobře v tomto útlumu fungují estrogeny, gestageny jsou slabší..."

Takže před KETem je to nutná příprava, aby narostla pořádná a kvalitní sliznice, vajíčko v té chvíli nepotřebuješ, protože je do tebe zavedeno již embryo, kterému to nijak nevadí.
KET může probíhat buď v přirozeném cyklu (doktoři odsledují ovulaci, píchnou Pregnyl, nasadí progesteron a pak je KET) - tehdy se z ovulace dá otěhotnět i normálně.
A nebo v řízeném cyklu, což máš ty - estrogeny na růst sliznice, dále opět progesteron a KET. V tomto cyklu opravdu k ovulaci nedochází, proto je životně nutné brát progesteron až do 12.-14.tt, protože bez ovulace není ani žluté tělísko, které by ho produkovalo, no a bez něj se těhotenství neudrží...

Takže pokud jsi v tomto cyklu absolvovala přípravu na KET pomocí estrogenů a ke KETu nedošlo, šance na otěhotnění je prakticky nulová.

Mimochodem, k podpoře ovulace se používají tzv. antiestrogeny, např. Clostilbegyt nebo Tamoxifen, které hladinu estrogenů snižují a tělo na to pak reaguje zvýšenou produkcí FSH, čili dozrává více folikulů.

kakatulik
14. okt 2019

@callisia ahoj. Veľmi pekne ďakujem za námahu mi to sem okopírovať. Takto krásne zhrnuté dom to už dávno nečítala.
Pri riadenej stimulácii pred ketom mi je to jasné.
Mňa zaujímala tá druhá možnosť, keďže tu dievčatá spomínal, že im Dr.davaju estrgeny pri snažení sa prirodzene. Asi fakt ide o dávkovanie.

callisia
15. okt 2019

@kakatulik nemas zac 😉 Co sa tyka toho prirodzeneho cyklu to by som aj ja rada vedela pre rozsirenie si vedomosti. Mne to pride ako zamotany kruh,estrogen zvysuje sliznicu a brani dozrievaniu folikulov,clostil zas pomaha dozrievaniu folikulov no sliznicu znizuje. No a teraz si vyber. Niekde predsa musi byt ten stret kde sa to navzajom nevylucuje. Mozno fakt ta 1 tableta denne. Snad sa niekto ozve. Sama som zvedava. Ja ked som stimulovala kedysi clostilom,ziaden estrofem som nedostala ani vyvolavacku ovitrelle,takze som mala pravdepodobne nielen nizku sliznicu ale folikul mozno ani nepraskol. Podla mna nie kazdy gynekolog vie tuto liecbu spravne nastavit.

kakatulik
15. okt 2019

@callisia no ved toto. Mne sa vela veci ozrejmilo teraz. Ja som druhy cyklus stimulovala ovitrelom. Tie prve dva cykly som asi ovulovala,bolesti teplota mi to potvrdili...USG som nestihla. Tento treti cyklus je anovulacny,usg na 14DC kedy som standardne po ovu velmi nizka sliznica, ani som sa nepytala kolko,lebo som sama tusila,ze ovu nebola. Na buduce sa na to spytam. Teraz cakam na ms a som zvedava,ci nejaka pride a kedy a aka vôbec.....
Ja si myslim,ze oni to myslia tak,ze ked uz teda dojde k ovulacii, tak zlte teliesko tie hormony podpori a plus dodanim progesteronu sliznica dorastie kedze po uhniezdenie to este par dni trva.....Podla mna je to malo. Ked uz,tak by sa mal estrogen zacat v malých dávkach dodavat teda hned po ovulke s utrogestanom naraz.....Aj by som to vyskusala,ale uzivam sarapis a este nejake vcelie produkty, tak to nechcem mastit dokopy,...hmmmm

monikademeterova
26. jan 2022

@zuzana76 dobrý deň mama taky istý problém s tou sliznicu no totiž nemôžu mi dat liečbu hormonálnu lebo mam trombófilny stav ci ze by ma vraj stym zabili tak neviem co ďalej som objednaná na hematololgiu lebo mam vrodene trombófilny stav som v keli keď že neviem čo ďalej nevedia akú liečbu majú použiť no dúfam že niektorá z vás sa asi stym uz stretla každom páde ďakujem pekne za odpoveď