Nízka sliznica

fedra
3. apr 2007

Ahojte,
stretli ste sa niektora s tymto problemom ?

makovicka53
12. jún 2011

@kuspitka ahojky...citam tvoj prispevok i ked je dost starsi...ale chcela by som sa ta opytat prihodilo sa mi to iste co tebe...tiez mi zrusili KET koli nizkej sliznici mala som ju len 6mm...dalsi mesiac mi dali zivat vyssie davky estriadolu 2x1...a mam ist na 14DC na kontrolu ci narastla...mohla by si mi prosim ta napisat co pomohlo tebe na rast sliznice?vidim ze mas nadherny darcek moc gratulujem 🙂

makovicka53
12. jún 2011

@katarina104 ahojky mne alchemilka nepomaha 😉

katarina104
13. jún 2011

@makovicka53 no záleží ktorý DC ti meral sliznicu a kedy máš vlastne ovulku, tak možno fytosója 🙂

makovicka53
13. jún 2011

@katarina104 ja som mala den pred planovanym KET a to bol 19DC a navyse som brala estrogen a aj tak bola len 6mm preto mi to zrusili a teraz uzivam vyssiu davku estrogenov...co je to fytosoja...este som o tom nepocula 🙂

katarina104
13. jún 2011

@makovicka53 fytosója sú obsahuje fytoestrogény, je to prírodné, tie preparáty ako umelé estrogény, ti tak môžu narušiť hlien, že až, dokonca znemožniť ovulku, to by som nebrala 😔 možno si mala ovu posunutú, nemusí byť 19DC a ale aj neskôr, sliznica na ovu by mala byť cca 7mm, takže nebola až taká zlá 🙂 mala si veľký folik?

makovicka53
13. jún 2011

@katarina104 ja neviem ci som mala daky folik ...mali sme planovane KET 🙂 ...takze teraz ovulku moc neriesim 😉 skusim si to kupit snad zaberie...ale neviem ci je vhodne uzivat to spolu s tabletkami estrogen lebo tie mam na pripravu naordinovane

katarina104
14. jún 2011

@makovicka53 tak teraz kým berieš tamto, tak nie, ak vysadíš tak potom, a kúp si aj ľaový olej, lebo tie estrogény, tí môžu zničiť hlien,,, 😉

makovicka53
14. jún 2011

@katarina104 juuj dakujem krasne za rady...vidim ze sa vyznas 😉..no hlien mam pekny praveze... ale tak dobuducna 🙂

katarina104
14. jún 2011

@makovicka53 nemáš začo 🙂

silica
5. okt 2011

ahojte,
chcem sa spytat co pomaha na nizku sliznicu? mam za sebou MA, doktor povedal ze pricinou mohla byt ta sliznica. po akej dobe moze nastat zlepsenie? chceli by sme dieta, ale najskor tak za rok, lebo zatial mi doktori neodporucaju

makovicka53
8. okt 2011

@silica ahojky to ma mrzi...ja som tym tiez presla a od vtedy sa mi nedari otehotniet...mne na sliznicu nepomaha nic vobec nechce rast,len na max 6mm, ale skus co som pocula pit alchemilku, kvapky gynex, matersku kasicku alebo aj sarapis je vraj dobry 🙂

silica
9. okt 2011

@makovicka53
dakujem 🙂

makovicka53
10. okt 2011

@silica 😉

sunrose
21. jún 2012

ahoj vie mi niekto poradit.prekonala som po ma zapal sliznice a odvtedy mam rozhadzany cyklus spienie pred a po ms a teraz mi lekar povedal ze mam nizku sliznicu..naordinoval mi hak na 3 mesiace zevraj to pomoze..nemate s tym skusenosti ??? dakujem

sunrose
21. jún 2012

@mirica ahoj mozem sa spytat ake lieky ti dali na rast sliznice ?

afrika
21. jún 2012

ahojte, mala som veľké problémy so sliznicou. po hysteroskopii mi z nej brali vzorku a bývala nielen moc nízka no mala aj zlú šttruktúru. to bol 1 z dôvodov môjho potrácania. svokra mi kúpila Femigard a už po prvom mesiaci-dr nevedel, že ho užívam, mi dr povedal, že je nejaká krajšia a väčšia. nasledujúci mesiac som išla na IUI aj keď šanca pri mne minimálna(mám za sebou 2xIVF,3xKET,5xIUI a 4 potraty) a nám sa prvý krátv živote podarilo IUI. som len na samom začiatku, no už teraz viem, že femigard mi síce na úpravu cyklu nepomohol no na sliznicu áno 🙂

afrika
21. jún 2012

a podotíkam, že mi žiadne lieky na sliznicu už nepomáhali. užívala som estrimax, estrofem aj ethinylestradiol

afrika
21. jún 2012

@sunrose viď hore 🙂

sunrose
21. jún 2012

@afrika hak si na sliznicu nebrala ? mne lekar teraz naordinoval na 3 mesiace zeby to malo pomoct

afrika
21. jún 2012

@sunrose užívala som HAK 5 rokov kvôli PCO a nakoniec sa ukázalo, že ma liečili úplne nesprávne 😒

afrika
21. jún 2012

@sunrose mala sa užívať pol roka, potom pol roka pauza a tak dookola a ja som ju mala vkuse. ale nie na sliznicu

sunrose
21. jún 2012

@afrika vies co je sranda ? ze mi jeden lekar povedal ze mam pco o sliznici ano rec...potom som isla o dva mesiace za znamym na kramare a povedal mi ze pco nemam ale mam nizku sliznicu a preto mi dal hak.nechapem ako moze jeden vidiet pco a druhy nie

mirica
22. jún 2012

@sunrose
ahoj , neviem či ti pomôžem , lebo ja som nemala nízku sliznicu ako takú ...mne nenarástla ,lebo som v 25 dňovom cykle mala 14 dní mrchu. Mne upravovali celý cyklus. Najprv som dostala duphaston , ten nezabral no a potom som dostala noretystheron (tak nejako sa to písalo) .Tým sa mi podarilo upraviť mrchu na 5 dní a tým pádom narástla aj sliznica. Pri užívaní noreth. sa ale nesmie otehotnieť .

cukor
23. jún 2012

@afrika ...ahoj...tvoj príbeh..to akoby som o sebe čítala...tiež 2x ivf,2 ket,8x iui,2 potraty.......nízka sliznica,zlá štruktúra,protilátky proti spemiam.....skúšala som vsetko a pred posledným iui som brala femi kvapky od valoviča......nakoniec som dcerku donosila aj ked som si musela celé tehu pichat heparín lebo mi zistili este aj trombofíliu...tak ti drzím palce nech to teraz vyjde...

afrika
24. jún 2012

@cukor veľmi pekne Ti ďakujem 🙂

monosana
16. júl 2012

@fedra Ahojky 🙂 Ked mas na mysli sliznicu maternice, tak ano. Ja s tym mam skusenosti a po pol roka liecbe to uz mam OK. Malasom len nejake 2 mm, teraz mam 6 🙂 Ale brala som pol roka hormonalnu liecbu (dracia liecba),lebo chcem otehotniet (asi rok a pol). Tato kura vsak trva pol roka, teraz beriem poslendu davku. Inac berie sa na to tabl. Estrofem. Ja som mala s kombinaciou injekcie Agolutin a sem tam Clostil. Neni to nieco tak, co by sa nedalo vyriesit, ale treba s tym zacat vcas 🙂 Drzim palceky 😉

lejduska
17. júl 2012

@silica ahoj, ja ti velmi poradit neviem, ale tiez som s tym mala problem..stale som mala nizku sliznicu a tiez som mala spontanny potrat..no okrem ineho, teraz o sliznici neviem nic lebo riesim ine problemy. ty ako ? mas aj ine problemy? moze to spolu suvisiet. a cyklus mas normalny?? mne kvoli nizkej sliznici vynechavala ms,

nevestickaaaa
21. aug 2012

Ahojte kočky, čítam tu, že viaceré máte za sebou MA, môže byť práve nízka sliznica dôvodom na potrat?

klaudia001
24. aug 2012

@nevestickaaaa bola som u dr. a povedal mi, že mám troška nižšie sliznicu maternice, ale zabudla som sa ho spýtat či je to normálne po spontánnom potrate v 4 týždni, alebo nie a tuna som sa dočítala rôzne veci, tak neviem čomu mám verit 😀 , som mu volala, ale sestra ma ani neprepojila s tým že dr vyšetruje. ked googlim, tak sa dočítavam rôzne veci, že už ani negooglim 😀

nevestickaaaa
24. aug 2012

@klaudia001 u mňa to bolo presne tak ako píšeš, na kontrole po potrate mi povedal, že mám nižšiu sliznicu maternice 😀 ja som už čo to pogúglila, takže som zistila, že je to po potrate aj pôrode normálne, že je to vlastne výstelka maternice, na ktorú sa uchytí oplodnené vajíčko. Ak je príliš nízka, tak sa neuchytí, ale narastá každým dňom, hneď po menzese by mala byť najmenšia, lebo sa odplavuje menzesom, ale následne začne narastať.
Len ja neviem, či v prípade, že sa na nej vajíčko už raz zachytí, či môže dôjsť k potratu preto, že je nízka, že síce sa uchytilo, ale slabo alebo také niečo...
Inak keby si sa mu dovolala, tak mi daj určite info, som z toho tiež celkom zmätaná 🙂