Nízka sliznica

fedra
3. apr 2007

Ahojte,
stretli ste sa niektora s tymto problemom ?

petrzalkaa
19. sep 2008

aj ja končí...pekný víkend!!! 🙂
ozvi sa...

sranda
20. sep 2008

babulky nezúfajte, ja som mala sliznicu úplne v háji a dnes máme doma pomaly 2,5 ročnú dcéru. Ale je pravda, že mi pomohli až v gynfive.

petrzalkaa
21. sep 2008

gratulujem srandička k dcérke 🙂 ako vám pomohli?
ja sa už neviem dočkať,kedy budem tlačiť velké bruško pred sebou a po dvoch chlapcoch usmievať sa na dcérku 😀 😀 😀

petrzalkaa
18. nov 2008

Citujem:

ahoj, jinak sliznice se s menstruací vylučuje a pak zase začíná narůstat, nízká sliznice je pod 6mm, pamatuji si, že my kdysi Dr. naměřil 6 mm a říkal, že nic moc. Teď po několika letech jsem měla na kontrole na UZ před ovulací a sliznice byla 8mm a Dr. říkal, že je to normální nález a optimální podmínky pro oplodnění. Jo a ještě si pamatuji, že když jsem byla těhotná, tak na UZ nebylo nic vidět a sliznice byla 9mm a to jsem meškala asi týden a stačilo to a mám krásné a zdravé dítko. Snad vám to trochu pomohlo, pa

petrzalkaa
18. nov 2008

Citujem :

taky přispěju svoji troškou do mlýna.
Loni v březnu jsem se registrovala v novému gyndr. a při vstupu mi dělal i UZ. Snažili jsme se o miminko po předchozím spon. potratu, tak jsem se ptala jestli náhodou se nezadařilo a on, že vzhledem v nízké sliznici to na těhu nevypadá a na MS taky ne.
Druhý den - pátek - jsem si v práci (jsem zdrav. sestra) dělala hCG a vyšlo 60 jednotek. Tak jsem v pondělí naklusala k dr., znovu hCG (už bylo 200 jednotek), na UZ ještě nic, ale ani sliznice - jen asi 4 mm, tak mi dal Utrogestan - 1 ráno, 2 večer jsem zaváděla, a výsledek - skoro devítiměsíční Honzík.
Tak neztrácet hlavu, když se všechno podchytí, tak to dobře dopadne!

nellie_
18. nov 2008

ja som mala tento isty problem aj som to tu opisovala....zacala som uzivat Femigard a po nom mi sliznica nadherne rastla ze az doktorka bola uplne mimo z toho..... 😉 🙂
na 13DC som mala 14mm sliznicu a urcite to bolo vdaka Femigardu... 😉 sice som aj tak neotehotnela, ale moj problem bude niekde inde.... 😕

riska
18. nov 2008

nellie, to vážne?
ja tiež užívam femigard a mám tento problém.... to je super, si ma potešila... a užívaš ešte niečo iné? 😉

ikke
13. nov 2009

cukor • snž • Dnes o 13:52
ahojte.v apríli som potratila a v priebehu tyždna ma 2 x čistili ,lebo som krvácala.odvtedy mam menštruaciu velmi slabu.dnes mi lekárka povedala,že moja sliznica je nízka a má zlú strukturu.pri takejto štrukture bude vraj problém otehotniet.beriem vitamíny B,E, pijem alchemilku ale tá mi vôbec nepomáha.skúste mi poradit.dakujem

babajagaa • Dnes o 16:20
😕 Ahoj cukor. Já chodím k bylinkárke a ona hovorila, že alchemilka keď sa sama pije tak ženie na pôrod a potrat. 🙂

flamenga • 9tt • Dnes o 16:26
babajagaa nemala by sa piť počas tehotenstva alchemilka obyčajná, ale alchemilka žltozelená sa môže 🙂 obsahujú ju aj tehotenské čaje 😉
cukor nič iné ti neviem poradiť ☹ mne na sliznicu pomohla práve alchemilka žltozelená... tiež som ju mala veľmi nízku, lekárka mi neverila, že mávam normálnu menštruáciu.... keď som pila alchemilka, tak bola mrcha vždy silná a dlhá, takže mne po jej pití sliznica určite pekne rástla.... lekárky si sa nepýtala, že čo teda na tú sliznicu radí? Veď niečo musí existovať aj z medicínskeho hľadiska nie?

babajagaa • Dnes o 16:30
flamenga to je to iste. 🙂

flamenga • 9tt • Dnes o 16:37
tak potom nechápem prečo je v čajoch pre tehotné, keď spôsobuje potrat 🙂

babajagaa
14. nov 2009

flamenga, keď sa pije sama, v čajoch je to inak.

katkaajurko
14. nov 2009

alchemilka sa odporuca na rast sliznice

mimina321
15. nov 2009

nízku sliznicu mám aj ja ☹ alchemilku pijem už skoro rok a nepomáha,teraz som sa zverila lekárom v car uvidíme aký bude výsledok

cukor
15. nov 2009

mimina......aku mas nízku sliznicu?mne sa to všetko pokašlalo po potrate.aj tebe?

mimina321
16. nov 2009

cukor presne ako u mňa,otehotnela som na prvý šup nasledoval MA a sliznica prestala rásť 😢 ☹ maximum bolo 6.8mm ☹

cukor
16. nov 2009

mimina......tak mi potom aspon napíš čo ti naordinovali.....dik

makovicka53
3. júl 2010

@mimina321 ...ahojky citala som tvoj prispevok ze si mala problem s nizkou sliznicou maternice a ze sa podarilo aj napriek tomu otehotniet...gratulujem 🙂...vies mam podobny problem ze moja sliznica je max 6 mm a zrejme to je moj hlavny dovod,preco nemozem otehotniet...chodime do CAR a zatial sme v nicom nepostupili..nevies mi poradit?...ako pomohli tebe?dakujem moc krat...ahoj

mimina321
3. júl 2010

@makovicka53 no pomohli mi v car,stimulovali sme gonalom-ganadotropínom/snád som to dobre napísala 😅 /pretože antiestrogén sliznicu ešte zníži
a podarilo sa bez ivf podstúpili sme ,,len,,iui
držím palce aby to vyšlo aj vám 😵

makovicka53
6. júl 2010

velmi pekne ti dakujem...ja mam len 6mm viac nedorastla tak uvidime co nam povedia...drzkajte sa 🙂

chrobaaacik
2. aug 2010

Caute babizne ! Som tu nová a hned mam otazocku, mozno ste sa niektora s niecim podobnym stretli 🙂 . Bola som na gynde, s tym, ze mi meskaju kramiky, dnes 41 den a nic. Po vysetreni mi lekar oznamil, ze sliznica je prilis nizka - 8 mm aj na to, aby som dostala menzes aj na otehotnenie. Tehotenstvo nezistil, zobral mi krva na HCG hormon, ale pricinu meskania neurcil presne. Dovodov vraj moze byt viac - stres, zmena prostredia....
Myslite, že je este moznost, ze som tehu, aj ked sono nic nepotvrdilo ? 3 testy vysli negativne...
Vdaka za odpoved... 🙂

nelly.p
23. aug 2010

Ahoj, chobaaacik, ja som na tom rovnako..mám 7 príznakov tehu, ale 1.test vyšiel pozit.až po hodine a dnes som si dala zmerať sliznicu, vraj 7mm len...( Vysvetlenie: Brala som HAK minulý mesiac dosť chaoticky (Minerva) a mám čudné pocity už 2 týždne: bolesti brucha (atko pri MS,ale slabé), krížov, únava, bedrové kĺby a nohy ma bolia po troche pohybu, bolia ma hrudné svaly, mám bolestivé prsia a tmavé bradavky, neznášam vône a pachy, zo sladkostí sa mi dvíha žalúdok...Ony prišli postupne, teraz ma už brucho ani nebolí. Proste tehu príznaky. No pred 4 dňami mi gynekológ nič nezistil, ani po sone, sedimentáciu mám OK, ostatné výsledky krvi budú až o týždeň-dva. Všeobecná nič nezistila, nemám zápal ani vaječníkov,ani močového ústrojenstva, tieto sú vylúčené. HAK som prestala brať včera, mala som len 4 tbl. MS som mala skôr taký tmavý výtok 4 dni,ale obvykle mávam 5 dní a nie takýto. Pred 4 dňami vtedy mi nakázal spraviť si test, vyšla slabunká čiara až po pár hodinách. Dnes ráno som si spravila taký istý-a nič. Môže to byť niečo iné ako tehotenstvo, ak áno, čo? Ak je to tehotenstvo-je mimomaternicové? tak skoro predsa nemusím mať žiadne bolesti, som asi 4.tt. Trápi ma to, lebo som úplne nemožná, neviem normálne existovať a robiť si veci, skoro celý deň len ležím- zatiaľ mám dovolenku, ešte týždeň. (PS Mám syndróm PCOS, ale vraj presne Minerva ju lieči. Takže ovulku som mohla mať hocikedy, aj pred MS.)

chrobaaacik
13. sep 2010

@nelly.p
Ahoj Nelly, u mňa asi tak, že kramiky si zmysleli doraziť až na 42 deň...dôvodom mohol byť aj zápal, ktorý mi na gynde zistili, hoci žiadne bolesti ani nič podobné som nemala.. Tehu nepotvrdili ani krvné testy. Prečo bol cyklus taký dlhý..vraj dôvodov môže byť viac hoci ani do jednej kategórie nespadám.Lekár povedal, že niekedy si aj príroda zmyslí robiť divy, čo bude zrejme môj prípad. No a tento mesiac t.j. september dorazili na 36 deň, čo tiež nie je chvályhodné, normálne mávam 32-33, takže kvázi ešte v norme..takže u mňa takto...a Ty si ako pochodila ? Na niečo prišiel Tvoj lekár ?

zdenulkaa
30. dec 2010

kocky,viem vsetky satu na babatko tesite, no ja mam opacnu otazku.
po vysadeni HAK, 2mesiace dozadu sa mi nedostavili moje dni, tak som isla na gyndu. ze mam nizku sliznicu a preto nic. nasadili mi estrofen, no nedouzivala som ho kvoli endokrinologii, nakolko mam aj zvysenu hladinu prolaktinu.
Co si o tom myslite?, moze sa stat, ze stymtoby som mohla zostat tehotna?
Nakolko mam esteskolu, zatial to nechcem, ale pytam sa preventivne na terajsok a i do buducna. dakujem vam🙂

makovicka53
16. feb 2011

@petrzalkaa ahojky citam tu forum o nzkej sliznici...co ti nakoniec pomohlo aby ti dorastla akurat riesim IVF od pondelka zacinam so stimulkou a dr ale dodala ze dufam ze nebude problem s nizkou sliznicou...az ma mrazi...nvies nieco poradit?

jania023
29. apr 2011

Ahoj neviete niektora nahodou dnes som bola u dokiho a mala som sliznicu 6,7 a doky hovoril ze je nizka..dnes 11dc ale nenarastla ani mm od utorka ked som bola 8dc myslite ze sa stym da este nieco robit

jania023
6. máj 2011

Cakam odpoved uz 2 tyzdne a nikto nepise 😒 😢

sofia2008
6. máj 2011

@jania023 ahoj, jasne, ze sa s tym da nieco robit, berie sa na to estrimax alebo estrofem asi od 2DC..mne sa nezda az taka nizka na 8DC, ved do ovulacie by mala narast.. 🙂

matelko1
6. máj 2011

ano,ale estrimax ti moze @jania023 len tvoj gynekolog predpist a cudujem sa,ze ked bola tak nizko na 8dc,ze ti nic nedal.nechce sa mi tomu verit,ze bola tak nizko.

aduskatt
6. máj 2011

@zdenulkaa so zvysenou hladinou prolaktinu neotehotnies

sasena033
6. máj 2011

ahojte mozem dostat od vas radu aj ja,?

.pred 2 mesiacmi som vysadila HAK min mesiac bol 32DC teraz som 15DC ale problem je v tom ze som bola 12DC a zacalo ma boliet brucho na menzes a zacala ssom spinit tmavy hnedy vytok ked to pretrvavalo na 3 den som isla k lekarovi robil mi sono a ze pri 32DC uz mala prebiehat ovu alebo naznaky z esliznica by mala byt vyssie okolo10mm a ja mam 5mm a na lavom vajicku je folikul ale ze nepraskol bral mi ster ci nie je nejaka infekcia...dal mi ATB a polygynax len som zmatena este ani nema vysledky a uz mi dal ATB nevie ci je to hormonalna porucha alebo len nejaky faktor.nikdy som take spinenie nemala tak neviem. neviem ci to moze byt len teraz ak je nejaky zapal ta sliznica nizko a nepraskol folik alebo to uz bude teraz stale tak nizko aj po prelieceni moc dakujem

jania023
7. máj 2011

@sofia2008
@matelko1 Mne hovoril gyndos že je nízka ale že sa ešte dá na 8dc že ešte doradtie ale na 12dc ju meral zas a ani sa nepohla stale 6,7mm a Na moj vyklus vyhladil ze anovulak a jà som ovulovala jedna radost..Na 12dc tam nasiel vdjucho16 mm ale jà som ich tam videla 4 tak neviem on sa vyjadril ze on nevie cotoje..asi este nejidel 4 foliky 😀

katarina104
7. máj 2011

na nízku sliznicu je dobrá alchemilka 🙂