Nízka sliznica

fedra
3. apr 2007

Ahojte,
stretli ste sa niektora s tymto problemom ?

siska78
3. apr 2007

si si ista ze si myslela sliznicu? Ved sliznica moze byt na maternici aj inych organoch.

fedra
autor
3. apr 2007

ano som si ista ... prave to ma trochu zarazilo. Vsetky ostatne vysetrenia dopadli dobre a v tom chvate som sa na toto zabudla spytat. A teraz snorim na nete, tak som sama zvedava, coho sa dopatram.

fifa
3. apr 2007

fedra, nízko položena sliznica znamená, že je malá na uchytenie vajíčka, aj toto treba liečit, ona musí mat proste nejaký rozmer, už neviem presne kolko to ma byt, nechcem povedat blbost, ale myslím min. 6-8 mm, ty mas kolko?

fedra
autor
3. apr 2007

Cislo tam nepadlo vobec.
Len mi lekar povedal, ze to nie je az take hrozne a v tom by nemal byt problem ... ale aj tak mi to neda spavat.

fifa
3. apr 2007

ale ty kludne spavaj, lebo aj ja som otehotnela s nízkou, ono je to nemožne len teoreticky, ale zazraky sa deju

siska78
3. apr 2007

Aha, uz chapem. Myslela si ze mas nizke endometrium. Niekedy to moze byt problem koli uchyteniu vajicka. Ale nevzdavaj sa nic nie je neriesitelne 😉

zuzana76
3. apr 2007

a sliznica nie je endometrium?

fedra a neznamena to, ze bola nizka len tento cyklus? nabuduce uz moze byt dostatocne vysoka, nie?

siska78
3. apr 2007

zuzana, ano znamena endometrium. Ale slovne spojenie "nizko polozena sliznica" nedava zmysel. To by znamenalo ze sliznica je samostatny organ. Ale je sucastou maternice. Takze spravne by malo byt " nizke endometrium, alebo nizka sliznica maternice. Ale ved to je absolutne jedno, hlavne ze sme sa pochopili, no nie? 🙂

fedra
autor
4. apr 2007

Moze sa stat, ze by sa to pri dalsom cykle upravilo ?

zuzana76
4. apr 2007

fedra, ja si myslim, ze ano, ale samozrejme bolo by dobre keby ti lekar robil niekolko cyklov folikulometriu- pozorovanie dozrievania vajicok a endometria

helka1
4. apr 2007

fedra, ja si myslim, ze termin "nizko polozena sliznica" je blbost, Dr podla mna myslel len to, ze je nizka sliznica, ta by mala mat vysku aspon 7-8 mm aby sa tam uchytilo embryjko, ale ved to sa dokaze uchytit aj vo vajickovode a tam predsa sliznica nie je , nie ? 😉 Takze hlavu hore, ta sliznica narasta v 1.faze cyklu a potom sa odplavi menstuaciou, nasledujuci mesiac tiez narasta a moze narast vyssia. NAvyse existuju lieky na narast sliznice, napr estrofem, alebo estrofemove naplaste, takze da sa tomu pomoct. Akurat pokial beries nejake stimulacne lieky ako napr. clostilbegyt prip. clomhexal moze brzdit rast sliznice .

alakova
10. apr 2007

ahojte,aj ja som sa pred 4 rokmi snazila otehotniet, chodila som do centra asist. reprodukcie,kde mi tiez zistili nizku sliznicu. Chodila som tam vyse roka a lekar mi tvrdil, ze to je moj hlavny dovod,ze nemozem otehotniet. Nizku sliznicu som mala cely cas,co som tam chodila. Vyssia bola iba, ked som brala nejake lieky, ale najvyssia bola po injekciach. Bohuzial si nepamätam nazvy. Potom som tam prestala chodit, lebo sme boli s manzelom uz z toho unaveni, a kedze iny problem mi nebol zisteni,tak sme to nechavali na nahodu. Ziadna nahoda sa nekonala, minuly rok mi zistili nepriechodne vajcovody, takze jedine ivf. Teraz chodim do iscaru, tam mi povedali, ze mam tiez nizku sliznidu, ale ze to sa da upravit liekmi. Musim si dat na to velky pozor, lebo v marci som mala ist na ivf, ale zmienka o sliznici nebola a ja som na nu zabudla, takze neviem , v akom stave bola po stimulacii. Moje ivf neprebehlo cele, lebo som po odbere vajicok krvacala, museli ma operovat. Ale o tom som uz pisala ako o hyper.syndrome.

emjee
5. sep 2007

ella1111 • snž • 5. sep 2007 o 18:56
Vyska sliznice maternice - aka by mala byt optimalna na uhniezdnie vajicka?

horalka
5. sep 2007

Ahoj emjee,

aspoň čo ja viem, tak od 9mm - 11mm.

lenka20
6. sep 2007

fedri - alchemilka napomaha aby sliznica maternice pekne narastla, tak skus pit cajik z alchemilky 2-3xdenne aspon mesiac - dva a chod sa dat potom pozriet cca v strede cyklu, ci sa to zlepsilo. ja pijem alchemilku uz asi 5 mesiacov a sliznica je naaadherna - 11mm a viac.

lauritka
6. sep 2007

🙂 ja som pila alchemylku tiez a mala som ju na 12 DC teda este pred ovulkou 9 mm 😉 teraz beriem kvapky gynex a je to tiez na sliznicu;)

lenka20
6. sep 2007

aj ja lauritka 🙂

mirica
6. sep 2007

- ja som mala nízku sliznicu 1,6mm v čase ovulácie , potrebná je aspoň 7 mm - ak má folík cca 2,7mm tak je logické , že sa nenapchá do takej malej sliznice - ale ja som to mala kvôli mrche - trvala 14 dní - liekmi sa to upravilo a hneď 2 mesiac to bolo ok

scarlet
7. sep 2007

Ako písala Lauritka, tak z prírodných výrobkov je naozaj dobré piť alchemilkový čaj (alebo ženský), gynex je dobrý aj na podporu ovulácie a urovnanie cyklu + hormonálnych hladín, ale veľa sa už popísalo aj o Sarapise, podporuje okrem iného aj rast sliznice maternice a potom sa bábatkám dobre zavŕtava, odp. užívať 2-3 mesiace 🙂, škoda, že lekári tieto prírodné prostriedky veľmi neuznávajú...

Pardón, že odbočujem od témy, ale vítam Helku1 opäť medzi nami! Často si pozerám albumček jej dvojičiek, veľa nám poradila, pomohla 🙂.

miriamka
7. sep 2007

Baby,a ako sa vlastne zisti nizka sliznica?To zisti lekar alebo aj sama to viem zistit podla niecoho?

mirica
7. sep 2007

miriamka - to zistí doki pri vyšetrení ultrazvukom počas možnej ovulky alebo pred ňou. - Ak chodíš do centra a nič ti nepovedali tak ju máš zrejme ok

miriamka
7. sep 2007

Zatial do centra nechodim,len normalnemu gynekologovi...nabuduce sa ho na to spytam.

roasha
11. sep 2007

nizke endometrium,t.j.v 14.dc by mala mat 7mm,aby bola dost vysoka na uhniezdenie oplodneneho vajicka.narastie cca 1mm denne.ak je znizena hladina estrogenu,vtedy nedorasta do optimal vysky.ja som prve tehot mala zamlcany potrat,tak malu sme uz mali presne planovanu lekarom.brala som clostilbegyt dvojitu davku,pred ovulkou bolo urobene sono,vajicok bolo na rozdavanie,ale nizke endometrium.dostala som estrogenovu naplast/na zadok:zabudla som ze som alerg.na leukoplast 😅 tak som tyzden trpela/,ale otehotnela som.po malej to bolo detto,len to nedopadlo dobre,bolo z toho mimomat.tehotenstvo. ☹ ked sme to skusali 2x,uz mi estrogen nasadil lekar v tabl.forme. 😉

roasha
11. sep 2007

miriamka,sliznica sa v 10.dc. skontroluje sonom,da sa to norm.odmerat,mna zakazdym skontrolovali aj vajicka,ja som ich mala po clostilbegyte aj 20,to aj lekar pozeral v uzase.mala bola z viacplod.tehot.,ale udrzala sa len ona. 😢 ale teraz je za 3deti. 🙂 🙂 🙂

emjee
19. máj 2008

tanika.t • Dnes o 18:37
ahojte 🙂
vítam v tejto téme všetky,ktoré sa liečia na nízku sliznicu maternice,prípadne aj tie,ktoré sa úspešne vyliečili a teraz sú tehuľky,alebo maminky

ja mám nízku sliznicu maternice,len 5,3/2-mali by sme to začať stimulovať,máte niektorá s tým skúsenosti?

roasha • 1d • Dnes o 18:47
pokial mas malo estrogenu/sposobuje nizku sliznicu/,doplna sa v tabletach,alebo estrog.naplaste.
zacinaju sa poplnat cca 10dc.

tanika.t
20. máj 2008

roasha,
HP mi robili a nezistili,že by som mala málo estrogenu..
ale brala som clostil,vraj ten to môže spôsobovať..

nellie_
20. máj 2008

Tanika no super....ja ju mam tiez nizku, ked mi ju pred 2 mesiacmi merala to mi hrozne meskala MS a merala ju ale na 40-ty den a bol 6mm a ze to je hrozne malo....ale nedala mi lieky na to....tiez beriem clostyl + utrogestan a pijem alchemilku a ta mi tusim pomaha.... 😉 uvidim ked pojdem o 2 tyzdne na kontrolne sono, potom vam dam vediet...ale minuly mesiac som po alchemilke dostala ukazkovo mrchu na 27DC a mala aj normalny priebeh, lebo predtym to bolo nic len slabulinke spinenie...

takyna
20. máj 2008

ahojte , je to od veci , ale na sliznicu mne osobne zabralo aj suché červené vínko, ja si myslím, že treba skusiť všetko keď to inak nejde 🙂

tanika.t
20. máj 2008

nellie,ja tiež mávam takú slabunkú ms,takže mi treba naozaj alchemilku piť..som zvedavá,či sa upraví 🙂
ozvi sa,ako si dopadla na kontrole o 2 týždne,ale môžeš aj skôr niečo napísať 😉

galanta
21. máj 2008

ahojte ,je som mala sliznicu na poslednej folikulometrii 5,5mm a dnes ma nasa sarlotka uz 2 tyzdne.ved ked sa vie babo uchytit vo vajcovode,,kde nie je sliznica maximalne nejake zjazvenie alebo lozisko endometriozy,tak sa uchyti aj na malej sliznici,len tomu clovek musi verit a nie hadzat flintu do zita ako som to robila ja.vela stastia... 😉