Nízka sliznica

fedra
3. apr 2007

Ahojte,
stretli ste sa niektora s tymto problemom ?

tanika.t
22. máj 2008

galanta,ďakujeme za tvoje povzbudenie 🙂
a gratulujem ku Sarlotke! 🙂

nellie_
10. jún 2008

Ahojte, takze vcera som bola na kontrolne sono som 11DC a sliznica bola 4mm, co je zevraj dost malo... ☹ dala mi uzivat Utrogestan, ale co som citala tu na nete, tak neviem ci progesteron je tiez na sliznicu, ked tu pisete ze vacsinou sa dava estrogen, ale vravim si ze ona je doktorka tak hadam vie, co robi... 😅
Inak tento mesiac mam prvy krat riadnu ovu a uplne prirodzene, mam aj hlienu na rozdavanie 😀 aj prsia ma bolia, co sa mi fakt doteraz nestavalo.... 😅
Ale ta sliznica nie je bohvieco, no dokyna bola optimistka ze ona este za ten tyzden co po ovu putuje vajko dorastie a ono sa bude mat kde uhniezdit...tak uvidime... 😅 😔

kuspitka
17. sep 2008

Ahojte.pomoze mi niekto kto mal nizku sliznicu ako ja 7mm a povedali mu ze mu rusia ketko lebo je niska neviete ci narastie za 3dni????
dakujem

pointka
17. sep 2008

ja sa s tymto problemom trapim uz dlho, jedno KET mi zrusili, druhe som si vyprosikala..

kuspitka
17. sep 2008

pointka ty si mala aku sliznicu

pointka
17. sep 2008

mne skonci na 7mm a nepohne sa, teraz pri poslednom KET som brala 5x denne divinu, na 14 den bola 7 mm, potom som chodila na UTZ kazde 2-3 dni, este k tej divine mi pichala injekcne estrogen a do KET, co bol 23DC sa mi sliznica ani nepohla, napriek hranicnym davkam estrogenu

kuspitka
17. sep 2008

tak ja som mala pri prvom kete 10mm a teraz mam len 7mm a citala som ze kazdy den narastie o 1mm.tak neviem

pointka
17. sep 2008

no ano, 1mm ma narast, mne za 10 ni sa ani nepohla a to uz dokina je zufala, lebo na mne vyskusala vsetky mozne/nemozne lieky, procedury, co bola na roznych prednaskach vo svete a nic...

kuspitka
17. sep 2008

tak mozno este budem mat nadej a narastie mi .este trosku dufam

pointka
17. sep 2008

uvidis

kuspitka
17. sep 2008

nevies co je dobre ze si nahrievam spodok vankusom????

pointka
17. sep 2008

nerozumiem tvojej otazke 🙂

kuspitka
17. sep 2008

ze ked si vankusim zohrievam spodok ci to moze posobit nejako na maternicu to teplo

pointka
17. sep 2008

neviem, pricinou nedostatocnej velkosti sliznice moze byt zle prekrvenie v tej casti tela, preto som ja brala napriklad pentoxyfilin, anopyrin a viagru na rozsirenie ciev a prekrvenie, preto sa odporuca pit cervene vino a ano teplo reaguje istym sposobom na rozsirovanie ciev.

kuspitka
17. sep 2008

ved aj pijem ale ne velka velmi to neznesiem.este dufam nadej ostava posledna.len ked mi povie ze nemozem ist zrutim sa ako sa poznam

petrzalka
17. sep 2008

po včerajšku sa pridávam k tejto téme.... ☹
snažíme sa vyše roka a zmenila som lekára ,10DC na UTZvuku pozeral,vraj mám momentálne jeden vaječník uplne bez folikulov a druhý folikul malý 15mm na 10DC a zníženú sliznicu endometrium 6/2mm triplline...záver:hypoplasio endometrii vo folik fáza cyklu......tak mi dal femibion metylfolát 800....a navrhol o dva mesiace MTHFR...a tento cyklus vraj preto asi neotehotniem....som z toho smutná...ale verím,že zázraky sa dejú....

ako mám zvýšiť sliznicu?žeby to červené vínko? a

lenka alchemilka sa pije aj pred ovu alebo až po,alebo celý cyklus?

nellie ja som na tom podobne, tento cyklus ma teraz práve okolo ovu bolia prsia,čo ma nikdy neboleli,tak neviem, čo to znamená?

kuspitka
17. sep 2008

petrzalka skus caj alebo kysel.list

petrzalka
17. sep 2008

kuspitka, čajíkmi sa nalievam nekonečne-alchemilka,ženský čaj, lubovníkový...len neviem či ich správne užívam, či niektoré nie sú len do ovu alebo po ovulácii....
a tú kis.listovú som tiež brala ateraz je tá nová v liekoch Femibion sú vraj oveľa lepšie,tak uvidíme...každopádne musíme veriť!!!! 😉

kikusa100
19. sep 2008

ahojte . akurat som 9DC a mam folikul velky 12mm ale sliznicu mam 4mm. myslite ze je to malo?narastie mi este?je to velmi malo?

petrzalkaa
19. sep 2008

kikus ja som mala na 10DC 6mm a tiež mi povedal dr. že je to málo...tak som začala piť ženský čaj obsahuje alchemilku a podporuje maternicu,čiže i sliznicu a každý den 1-2dcl červeného vínka,vraj to tiež pomáha na sliznicu....tak uvidíme či dorastie, verím, že určite áno....!!!
😉

kikusa100
19. sep 2008

inak ja som si urobila alchemilku resp. caj a budem pit cely vikend..aby mi narastla 🙂 som zvedava aky zazrak sa udeje v pondelok. lekar zatial nerobil paniku lebo som len 9DC a do 14-15 dna je este daleko.. uvidime..som zvedava ked mi nenarastie co budem robit..da sa to nejako liecit?

petrzalkaa
19. sep 2008

kikus mne na tento problém a na malý folikul naordinoval dr. Femibion 800-stojí okolo 400.-sk, ktorý je pre plánované tehu a potom do 12.týž. , je to vlastne nejaká vylepšená kyselina listová s nejakým metafolinom, ktorý pomáha tú kys vstrebať do tela,no to nie je podstatné, podstatné je to, že som sa pýtala, či to pomôže aj na zväčšenie siznice a povedal, že ano, ale,že to trvá niekedy aj 4-8 týždňov, kým sa tá sliznica upravý, čo je podla mna osobne blbosť tak dlho aby rástla sliznica, no sú to vitamíny, takže ich pekne papkám....

kikusa100
19. sep 2008

no ja beriem listovku spolu so zelezom aj B12. uvidime co doky povie v pondelok.ja mam ist opat na ultrazvuk. hovorim budem pit alchemilku a uvidim co bude ci mi na rastie aspon o 3 mm. vies zda sa mi to take divne ze folikul ma 12mm a sliznica len 4mm.tak sa mi to vidi divne..nebudem ale stresovat..mozno ze akurat ta nizka sliznica ma za nasledok nase nezdari s mimi. dufam ze sa to da liecit..nevies rpeco ta sliznica nerastie?co to sposobuje?

petrzalkaa
19. sep 2008

myslím,že ten čajík by mal pomôcť 😉
mne doky vysvetloval,že ono to všetko so všetkým súvisí, ja tomu moc nerozumiem,ale hovoril o všemožných hormonoch ktoré spôsobujú rast folikulov a rast sliznice a ked niečo v tele nesprávne funguje,tak sa to takto odzrkadlí....hold, bud v pohode, ved nervami to aj tak nevyriešime a musíme len piť čajíky,možno si daj aj červené vínko, urobte si pekný večer a dúfajme, že to pomôže, napíš potom čo ti povedal lekár nového, či sme dobre čarovali... 😀 😀 😀

kuspitka
19. sep 2008

Ahojte...petrzalkaa ako sa mas????

petrzalkaa
19. sep 2008

ahoj kuspitka dakujem, už som v pohode, nervy mi nepomôžu,takže mi zostáva len dúfať,že zázraky sa dejú.... 🙂
a ty ako rastie sliznica???

kuspitka
19. sep 2008

tak u nas sa nedeju vsetko mi odumrelo dnes mi povedali ket nebol

petrzalkaa
19. sep 2008

neboj kuspitka, raz to musí prísť!!!!!
všetko chce svoj čas a nádej umiera posledná!!!! 😉

kikusa100
19. sep 2008

ahoj petrzalkaa..dam vediet..dnes koncim..ozvem sa na buduci tyzden.pa

kuspitka
19. sep 2008

to hej aj ja to pisem ale mne sa nejako krati