Nízke endometrium. Vaše skúsenosti

pointka
19. mar 2008

Ahojte. Toto je moj problem a chcem sa popytat, ci s tym mate niekto skusenosti, ako vam to liecia a ci ste niekto s tymto problemom otehotneli?
Ja mam na 12 DC bez liekov 3,5 mm vysoku sliznicu, s liekmi som na 20 DC ledva 6 mm dotiahla.
Lekarka ma pocit, ze to bude cievny problem, avsak bola som na kompletnych hematologickych testoch, tie su OK. Vyzera to tak, ze toto je moj jediny problem teraz.

mirip
19. mar 2008

Ahoj aké máš lieky na to zvýššnie endometria? Ja som bola na folokulom. a folík tam doky našiel ale maternica 5mm a dal mi tieky tiež

pointka
autor
19. mar 2008

no brala som estrofem, s tym som mala sliznicu na 20 DC iba 6mm, to som brala pred KET, tym padom sa transfer nekonal. Teraz beriem ohyphyllin na rozsirenie ciev, ale stale nic. Ani alchemilka, ani ziadne bylinky a nic, som zufala, mam 9 embryi zmrazenych a neviem sa dockat transeru ☹

mirip
19. mar 2008

ja ho beriem tiež a 2tabletky denne a ani neviem strašne ma bolí jedna strana a už ani neviem či je to ovulkou ale až atkéto intenzívne to nebolo ja som mala maternicu 5mm 12DC a tiež nízku, vraj je to ovplyvnené clostilbegitom že na niečo pomáha a toto je jeho nežiadúci účinok, clostil beriem 2mesiac a v prvý som mala maternicu 10DC 7mm a teraz bol z tej nízkej sliznice doky trochu rozčarovaný a dal mi tiež toto

pointka
autor
19. mar 2008

ja som brala 3 denne a potom 4 denne, ked som stimukivala na IVF som ledva mala tiez 7 mm.

mirip
19. mar 2008

a mala si aj nejaké vedľajšie príznaky liekov?

pointka
autor
19. mar 2008

ani velmi nie, akurat po estrofeme som mala dost silny menzes a po puregone hyperstimulak, ale to pri PCO je dost bezne. Clostyl som brala pri IUI a nemala som z neho nic okrem zvysenej chuti do jedla a navalov tepla 🙂

pointka
autor
19. mar 2008

a este ma napadlo, ze raz pred iUI ked mi pichli pregnyl a zacala sa ovulaciu, mala som brutalne krce asi hodinu, ale dr mi vravela, ze je to ovulkou

mirip
19. mar 2008

a mna bolí celá jedna strana, možno je to aj tým že včera som dostala aj vyvolávačku ovul. a je to tým že sa ovul blíži ale takéto to ešte nebolo 😒 a čo sa týka kíl navyše čo mám povedať mala som 54 a mám 74

mirip
19. mar 2008

no ale pri mojej výške 175cm to asi to druhé číslo je v norme predtým to bolo ako v podvížive

pointka
autor
19. mar 2008

ja som tiez pribrala asi 10 kg od leta a neviem sa toho zbavit, ale uprimne, velmi to neriesim teraz, skor riesim, aby som uz viac nenabrala.
ta bolest bude ovulaciou. chod si lahnut a spat, do rana to prejde, presne to iste som spravila ja. Ja som z toho ani chodit, ani vyrovnat sa nevedela...

mirip
19. mar 2008

no ale ako potom snažilkovať 😖 si doki myslí že ked sú bolesti tak je to príjemné, neviem ja som po liečbe endometriozy a 2mes. bereie rôzne lieky na stimul. ovulácie lebo po tejto liečbe bysom mala čo najskôr otehot, ale neviem odkial doky má že mám problém z ovuláciou, ked som nebrala lieky tak som v poslednom čase objavila aj hlien aj ovul. bolesti to asi tak po 3-4tej inj. proti endo a teraz ked beriem tolké lieky tak ani neviem kedy ovul. je

pointka
autor
19. mar 2008

no ovulacia sa da zistit niekolkymi sposobmi, ak mas folik dost velky, co mas tak ovulaciu asi mas, inak sa to da zistit meranim bazalnej teploty, ovulacnymi testami alebo z krvi hormonalnym profilom robenym v dane dni cyklu

mirip
19. mar 2008

no teplota mi dnes začína stúpať ale ešte je po 37

mirip
19. mar 2008

ale bolesti mám ako keby som ju mala dnes 😒

pointka
autor
19. mar 2008

tak to je dobre, kedy ti pichli injekciu na vyvolanie ovulacie?

mirip
19. mar 2008

včera ráno a bolí to aj na zadku jak šlak a teplotu mám nízku stále včera a predvčerom 36,5 a dnes 36.7 a to je móóóc nízka uvidíme zajtra 😒

pointka
autor
19. mar 2008

tak o 36 hodin budes ovulovat, cize dnes vecer. hm.. tie bolesti budes musiet nejak pretrpiet, ale snazilkovat by ste mali, lebo inak to bolo cele zbytocne. Mozno si daj nejaku tabletku, mne pomohol ibalgin

mirip
19. mar 2008

a čo tá nízka teplota to sa mi nezdá 😒 ja som už snažilkovala pred dvomi hodinami a ráno ma to čaká zaséééééééé 😀

pointka
autor
19. mar 2008

neviem, snazilkuj, uvidis 🙂

pointka
autor
20. mar 2008

Mate este niekto skusenosti s tymto problemom?

janula.k
20. mar 2008

Ahojte babulky, mne tiez doky predpisal Estrofem a chcem sa opytat vas, ze ako Vam to predpisal ten vas doktor, od ktoreho dna do ktoreho..Mne ho predpisal vraj preto, aby sa mi skratili cykly...Beriem ho uz 6.mesiac, no tento cyklus som mala prvy krat bez neho a ovulka mi prisla o 5 dni skor, takze neviem fakt naco je dobry...Mna z neho nenormalne bolia prsia a byva mi aj zle. Tento cyklus som pila iba alchymilku a to dva krat po 0,4 litra.

luciaano
24. mar 2011

cawte.neviete co moze zvisit endometrium?zatial nemam deti a doktor mi povedal ze s tym bude velky problem....poradite volaco???pls

leya
25. mar 2011

@luciaano na zaciatok mozno pit alchemilkovy caj 2 krat denne od ms po ovulku 😉

luciaano
28. mar 2011

diky..to som uz skusala.ale npomaha..to musim asi dlhsie pit.ak by sa mi podarilo otehotniet musela by som brat nejake lieky?sa bojim ze to dopadne zle alebo co..

makovicka53
30. mar 2011

@pointka ahojky citala som tvoje prispevky a chcem sa opytat pri akej vyske sliznice ti robili transfer a ci si hned otehotnela?

pointka
autor
31. mar 2011

Vzdy mi robila okolo 8 mm, ale nepodarili sa transfery ani jeden. Otehotnela som prirodzene, ale s vyvolanou ovulaciou. Teda neviem aku som mala sliznicu.
Este aj po porode sa mi to neupravilo, chcela by som dalsie babo a uz som zacala aj do stimulacii ist, ta sliznica stale iba takych 8 mm a to je minimum.

janine6623
1. jún 2011

Ahojte, mám problém, mám nízku sliznicu, a ešte trochu nižšiu aj po clostyle. Poznáte niečo volnopredajné?Alebo niečo prírodné čo by mohlo pomôcť? Grepový džús, anananás a občas červené víno(čo ja vôbec nemusím) mi nezaberá.

saska1911
3. jún 2012

Ahojte babulky,chcem sa opýtat. Ja mám tiež strašne nízke endometrium. V 25 DC som mala 5mm. Bol mi pichnutý aj Pregnyl na 15 DC. Teraz čakáme na menzes...už 2 dni mešká....pocity také ako keby som mala kažsú chvílu dostat,ale dúfam,že nie.....len mám obavy z toho,že ked mám takú nízku sliznicu maternice tak možem mat aj mimomaternicové tehotenstvo? Je to možné? Prosím o radu...

makovicka53
12. feb 2013

@saska1911 ahoj pomohlo ti nieco na tu nizku sliznicu?

saska1911
12. feb 2013

@makovicka53 ahoj,najprv mi dr predpisal estrofem,ale ten mi prilis nezabral a tak zvolil estreva gel,ktory som si vtierala do pokozky a to celkom zabralo,....pomaha aj alchimilkovy caj...