Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

mirinka78
4. apr 2008

Leni tak ja len nechapem ako to mozes vydrzat ja uz len co by som priskla dom.tak uz medz dverami by som sa testovala. 🙂 Vies aka som zvedava, potom hned daj vediet.
Neboj ved aj ja tak o 2-3 tyzdne sa testnem. Uz sa POZNAM. A potom znova to sklamanie.
Mne gyn. povedal, ked ked krvacam tak sa spermia neuchiti , lebo sa vyplavi von. Tak teraz neviem. Dufam, ze to nebude tvoj a moj pripad budeme svetle VINIMKY 😀

lenrieta
autor
4. apr 2008

miri ale ja ked som mala ovulku tak som vobec nekrvacala, ani nespinila.nic. ale take 3-4 dni po ovulke zacnem vzdy spinit az do mrchy...teraz som mala konecne po dlhej dobe ovulku, inak som mala anovulacne cykly, tak som zvedava.
a s tym testovanim, aj ja som chcela hned testnut ako som dnes prisla domov, uz som aj sedela na wc-ku s testikom, ale som sa premohla 😀 lebo som kupila taky drahsi, a to by mi bolo luto vyhodit, takze skusim ten ranny moc, je predsa najlepsi na testovanie 😉

mirinka78
4. apr 2008

Leni, ved aj ja to mam to spinenie hned po ovul, niekolko dni a spinim az do mrchy.My s priatelom tomu hovorime cervene armada.
😀 Ako si vedela, ked si nemala ovul. Len podla teploty

mirinka78
4. apr 2008

A este, ako dlho sa snazis otehotniet, a co vsetko ake vysetrenia si absolvovala, ja nic len ten ster z krcka maternice ten bol ok a potom krvne testy na hormony nic ine.

lenrieta
autor
4. apr 2008

ja som zacala merat este len tento cyklus, tiez som v tom nova.. 😉 a to, ze som nemavala ovulky, zistil moj gyn. lebo ja som k nemu chodila aj 3x do mesiaca.. 😉 tak ma skumal 😉

my sa uz snazime 1,5 roka. priatel bol na vysetreni spermiogramu, ja na folikulometrii (skumal, ci mi rastie a praskne folik) vsetko ok, no zatial stale nic

mirinka78
4. apr 2008

Leni tak vy to uz riadne dlho sa snazite my len od januara. Len mi je cudne to, ze tvoj gyn. neriesi to krvacanie, myslim spinenie. Ja som len na zac. liecby, ak nezaberie tak uz mi povedal, ze skusime laparoskopiu.

uci
4. apr 2008

leni: urco vydrz do rana - bude to istejsie 😉
mirinka: asi mas na mysli, ze sa neuchyti vajicko ked krvacas po ovulke, nie? to by bolo mozne, ale zavisi aj od toho odkial to krvacanie pochadza, moze to byt len nejake povrchove - napr. z prekrveneho krcka a to by az tak nemuselo vadit a okrem toho ved niektore baby maju zozaciatku (kludne aj 2-3x) normalnu mrchu a aj tak su tehu

lenrieta
autor
4. apr 2008

ja som neni u neho dlho, musela som odist od svojej gyn. lebo ta so mnou nerobila nic, ked som jej povedala, ze by sme chceli babo, tak mi vzdy len povedala, ze sa treba snazit a nijake lieky, proste nic..a ani s tym krvacanim nic nerobila, ze to moze tak telo reagovat po antikoncepcii...kravina...a hned ako som prisla k tomuto lekarovi, hned mi zistil z krvi vysoky prolaktin, takze najprv sa zameral na ten, ze ked sa upravi, mozno zmizne aj to krvacanie, no nezmizlo, tak mi nasadil duphaston, takze stale nieco na mne skusa a ja som rada, lebo aspon so mnou nieco robi, nie ako ta moja byvala doktorka, ze len cakala, ci to same od seba nezmizne...a teraz v pondelok, ked som bola u neho, nemohol mi nasadit zasa nejake ine, lebo cakame na mrchu 😉

mirinka78
4. apr 2008

No tak telo na antikoncepciu tak urcite nereaguje, pretoze ja som v zivote anti. NEBRALA.Amam taky isty probl. aky ty. Dobre si urobila, ze si zmenila gyn,ako hovoris aspon nieco skusa, ked ona nic.Ja som tiez teraz v jan. zmenila gyn,ale to len koli tomu , ze je priatelov rodinny znami . Apredsa ma kusok inu lepsiu snahu , ked osobne pozna ako ty ostatny
Ale tiez mam pochibnosti ci NOMPROLACT, odstrani krvacanie, a tebe ani ani DUPHASTON nepomohol, tak ktovie co to a odkial sa to spinenie berie.

mirinka78
4. apr 2008

Akedy mas dostat mrchu. Na ktory den to pripada, alebo uz meskas

lenrieta
autor
4. apr 2008

mala som dostat pred vcerom 😅
len moj gyn. ma podozrenie na lutealnu insuficienciu..to znamena, ze aj ked dojde k oplodneniu, zlte teliesko neprodukuje tolko hormonu aby sa mohlo uhniezdit..takze ked nezaberie duphaston, tak sa budem liecit na toto...

mirinka78
4. apr 2008

Aha, no tak ja ti teraz uz len drzim palce, aby si sa nemusela na nic take liecit
Zasluzili by ste si uz to malinke, po tak dlhom cakani

lenrieta
autor
4. apr 2008

jaaj mirka, vies ako by som si to zelala?? nic si s priatelom tak neprajeme ako toto 😵
a ked by sa to znova nepodarilo, tak verim, ze moj doktor mi pomoze, je to uzasny clovek a odbornik 😉

mirinka78
4. apr 2008

Leni velmi ti to prajem, UPRIMNE tesila by som sa s tebou. Ved aj mi si to zo vsetkeho najviac prajeme a mame uz aj mena , len malinke nikde

mirinka78
4. apr 2008

A este nieco nepribrala si po NOMPROLACU , mne napr. velmi ani nechuti jest aj dnes som skoro nic nejedla , ale mam pocit plneho az naliateho brucha. Neviem preco.

lenrieta
autor
4. apr 2008

no moze byt, na kazdeho to inak vplyva 😉 mirka dakujem ti za tie krasne slova, naozaj ma povzbudili 🙂 ja nam velmi drzim palceky aby to co najskor vyslo 😉 este aby si ma nepredbehla 😀 😉

mirinka78
4. apr 2008

Neboj ja sa budem tesit za obidve. A ak budem nieco vediet tak urcite ti dam vediet
Ale aj ty sa ohlas , tak len sa opatruj a ja budem na teba mysliet.

lenrieta
autor
4. apr 2008

ozaj nemerias BT? ak ano, daj grafik

mirinka78
4. apr 2008

Leni ja som si dnerska merala iba 3 den
Som uplne na zaciatku, este som to nikdy nerobila.

mirinka78
4. apr 2008

UCI, tak mi to povedal mojj gyn. ze pochybuje ze by som otehotnela ked zacnem po ovul .krvacat vraj sa to vyplavy. Ja bohvieako tomu nerozumiem, ale viem ze do takeho 3 mesiaca niektore riadne maju mrchu a su tehotne, konkretne aj koleginina dcera
tak nvm.

lenrieta
autor
4. apr 2008

a kolky si den cyklu? a ake mavas dlhe cykly?

tanika.t
4. apr 2008

ahojte 🙂
takže včera som telefonovala o výsledky na prolaktín a musím povedať,že po 18 dňoch brania norprolacu sa mi znížil prolaktín z 52 na 32,čo je len 10 nad normu 🙂
tak ma to potešilo :-

mimusa4
5. apr 2008

ahoj tanika. to v akých jednotkách je ten prolaktín? lebo mám už svoje výsledky v rukách, lebo treba mi to poslať do poisťovne..lebo ja som mala najvyšší 16,5 ng/ml a posledný najnižší 0,4 ng/ml po užívaní norpr...., ktorý užívam stále

tanika.t
6. apr 2008

hmm,jednotky neviem 😒 ,ale asi máš tie isté

mimusa4
6. apr 2008

mohlo by to byť aj viac zrozumiteľné, nie len aby lekári vedeli o čom je reč

tanika.t
6. apr 2008

ja som to pozerala aj v karte,tuším sú tam tie jednotky,ako si písala...no v podstate je to jedno,len nech sú dobré 🙂

uci
6. apr 2008

no leni tak ako?????? 😝

mirinka78
7. apr 2008

Lenci cauko. Tak ako , mslela som nateba cel. vykend, ake mas vysledky 🙂 Daj vediet, nech sa potesim s tebou

mirinka78
7. apr 2008

Baby, od tohto vykendu som zacala uzivat NORPROLAC 75 a od vtedy ma neuveritelne boli hlava stale v jednom kuse nepomaha ani tabl. od bolesti.Neviem co mam robit, ci mam ist na svojim gyn.a bude mi musiet zmenit lieky . Viete mi niektora poradit, ci aj vy ste podobne bolesti mali.DIK

uci
7. apr 2008

no leni ty nas natahujes, ale podla grafu je teplotka stale hore a mrchu tam zatial nevidim 😝
tak uz pisni, sme zvedave