Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

danka24
4. mar 2008

neviem leni ci tabletky zaberaju ale na mna maju opacny ucinok...nemozem zaspat sedim pri pc ta mi dobre oci nespadnu a lahnem do postele a nic ...strasne...
no zadas si temperkurven a objavi sa ti taky riadok
Neue Zykluskurve anlegen - das ok a zadas potom teplotku to je vsetko ... 😉 zvladnes to uvidis 😀

lenrieta
autor
4. mar 2008

dani diky 🙂 bola som aj na tej diskusii BT a diskusia, ja som tam aj pisala o krcku, ze asi kolko dni pred mrchou zmakne..nevies nahodou?

alinuska
5. mar 2008

dani, uz som to tu pisala, aj ja mam pocit, ze reagujem na ten norprolac opacne. beriem sice iba 1/2, ale hlavne zo zaciatku som zle spavala a este aj teraz neprespim vkuse celu noc jak dakedy... 🙄
leni, mrcha dorazila, ci este nie? dajak nie som v obraze, ale u mna zatial nist, co ale nie je podozrive pri mojich rozhadzanych cykloch, ale vsak prave by mi to mal tento liecik napravit a nie predlzit, tak nechapem...a viem 100%, ze tehu to nebude. no, pri tych mojich kopach liekov, ktovie ktory mi to posuva a ktory upravuje 😠 😝 ???
co ostatne babenky, uci, zuzi? ci debatia vo vysokom prolaktine 😉 ?
papa baby zasa niekedy, dufam ze nabuduce tu precitam same pozitivne spravy 🙂 !!!

uci
6. mar 2008

ahoj alinus - ja debatim vselikade, ale vas tu tiez pozorne sledujem 😉 teraz uz len cakam na tie vase dobre spravicky 😎
inac v noci som aj ja mavala problem zaspat, to skor cez den ma to sem tam uspalo za pochodu

alinuska
6. mar 2008

jej uci, ako ti krasne pribudaju TT pri mene 🙂 . ach, kedy sa ja toho dockam 🙄 ☹ ?!?!?! no, nebudem to tu zaplavovat mojimi sentimentalnymi vylevmi, dnes nemam dobry den, aj ked je vonku krasne slnecno 😒 . zajtra bude lepsie a verim, ze ta budem coskoro nasledovat 😵 ...
zasa sa nam ozvi, co nove, ci ste OK a ako to prebieha, dobre? a ozaj, beries este nejake lieciky (ak si to pisala a ja som to prehliadla, sorry)?
drz sa 😵 !!!

uci
7. mar 2008

dakujem alinus, zatial sa mame hadam v pohode, len som uz mimco strasne dlho nevidela a ani tak skoro neuvidim - az za mesiac 😕 teraz pojdem na tie triplove testy, duphaston som dobrala niekedy v 12tt, teraz uz len sem tam nejake vitaminky a magnezium
babenky, drzim vam tu miesto u tehuliek, tak sa pekne snazilkujte 😉

mimusa4
7. mar 2008

ahojte, síce v tejto téme som ešte nebola ale, keďže mi dali ten norprolac, tak som aj tu..prvá tabletka mi akosi nedovolila spať a bolo mi na grc, ale teraz je to ok, len som strašne zaspatá...no ale veď to poznáte...

lenrieta
autor
8. mar 2008

ahojte, no mne dnes dorazila mrcha 😠 , ale vedela som to uz vcera ze asi dorazi, lebo aj ta BT klesla...takze zaciname novy mesiac snazilkovania, 😉 nevadi, a mozno sa uz aj ja pridam do tehuliek, duuuufam 🙂 .
baby, verim ze aj nam snazilkam sa to raz podari a pridame sa k uci 🙂

uci
10. mar 2008

jasne baby! ja som tu stale s vami takze to nemate daleko 😉

lenrieta
autor
10. mar 2008

uci
chcem sa ta opytat, ty si mavala niekedy cykly bez ovulky? lebo doktor mi povedal, ze zrejme som teraz ani ovulku nemala, no pred tym byvala... 😒

uci
11. mar 2008

no ja som mavala s najvacsou pravdepodobnostou skoro stale cykly bez ovulky - a pritom teplota sa aj tvarila, ze ovulka bola (sice to neboli ukazkove grafy, ale nejake to zvysenie teploty sa tam dalo najst) ale ked sa to sem tam sledovalo na utz, tak to vzdy skoncilo cystou - cize folikul nakoniec nepraskol aj ked sa teplota zvysila, takze ovulka bola ak tak vynimocne - ale ani raz som ju nemala potvrdenu z utz ci z krvi, nabehla az ako som zacala brat ten norprolac

lenrieta
autor
11. mar 2008

no tak to si ma teraz povzbudila, dufam ze aj ja budem mat teraz tu ovulku, ked uz tolko tych tabletiek beriem 🙂
zacala som novy mesiac, takze ideme od zaciatku 🙂

tanika.t
12. mar 2008

ahojte,môžem sa pridať?
tiež mi zistili vysoký prolaktín,52- začala som brať Norprolac- zaujímalo by ma,či niektorej pomohol tak,že je tehuľka.. pri vysokom prolaktíne,nie je ovulka,však?

uci
12. mar 2008

leni: urco sa ta potvora ovulka umudri 😉 som taka zvedava ako to tento mesiac dopadne 😝
ahoj tani: tak aj tu ta vitam 🙂 ale odpisala som ti uz vo vysokom prolaktine,
ale este k tej ovulke, nie je to pravidlo, ze nebyva ovulka, ta kludne moze byt (pozri napr. co pisala brundik ale tusimv tej druhej teme), ale ten PRL moze sposobovat napr. aj to, ze vajko, ktore sa uvolni nebude celkom kvalitne alebo lutealna faza bude kratka, takze moze to sposobovat vselikaju neplechu

tanika.t
13. mar 2008

uci,čítala som 🙂
no ťažko zistím,či je ovulka,BT sa len o 0,3 zvýši tak ktovie 😒

lenrieta
autor
13. mar 2008

ahoj tanika, ja som tiez zacala merat teplotu, tiez si ta moja teplota robi co chce... 🙂 a mne ten norprolac pomohol v tom, ze mi pekne klesol prolaktin, no este tehulka nie som.. tiez si musim na to pockat...

uci, v pondelok idem na folikulometriu to budem mat 10DC..tak som uz zvedava... myslis, ze mi tam hned doky povie ci bude alebo nebude ovulka tento cyklus? ja sa tomu velmi nerozumiem, ale on tam bude uz asi aj vidiet ten folikul, ze?

zuzana_t
13. mar 2008

caute, uz ste poculi nieco o laparoskopickom praskani folikulov? 😒

lenrieta
autor
13. mar 2008

ahoj zuzi, no ja som teda nepocula...

zuzana_t
13. mar 2008

vies, lebo mi lekarka povedala, ze mam krasne folikuly a ze ak by nepraskli, tak mi ich laparoskopicky musia prasknut

lenrieta
autor
13. mar 2008

fiiha, takze svita nova nadej pre snazilky, ktorym fokliky nepraskaju... ja sa to dozviem v pondelok, ako som na tom s folikmi, a popripade sa mozem na to aj informovat, lebo ma to zaujima 🙂

lenrieta
autor
18. mar 2008

ahojte, tak som bola v pondelok na tej folikulometrii, a lekar bol nadseny, vraj mam excelentny folik aky uz davno nevidel, dokonca si ho aj odfotil a vystavil na nastenku 🙂, bola som tam na 10 DC a meral 16,4 mm... takze uvidime ako to cele dopadne 😉

mimusa4
18. mar 2008

ahoj lenrieta, ja tiež užívam norprolac a chcela by som vedieť či mi môže spôobiť aj opozdenú mrchu, už ma to začína znervózňovať..

lenrieta
autor
18. mar 2008

ahoj mimuska, norprolac je predovsetkym liek na znizenie hladiny prolaktinu, cize ten cyklus by mal skor upravit, si myslim...a ako dlho ho uz uzivas?

mimusa4
18. mar 2008

lenri.. bude pomaly mesiac, tak neviem čo si myslieť, a meriam si aj BT a stále mám cez 37 C

uci
19. mar 2008

no ja by som si mimusa myslela, ze som v tom 😉
lenrieta: gratulujem k peknemu foliku! uz ho len potvoru prasknut v tom spravnom case 😀

lenrieta
autor
19. mar 2008

ahoj uci, teba som tu uz davno nevidela 🙂 ako ti krasne stupaju tt pri mene...drzim ti palceky aby bolo vsetko v najsamlepsom poriadku 😉
mimus, suhlasim s uci, sprav si testik 😉

mimusa4
19. mar 2008

ahojte ešte počkám do konca týždňa a potom, neviem včera večer som mala taký ružovkastý výtok, možno dôjde potvora..neverím žeby sa mi podarilo zrazu test pozitiv, lebo sa nám doposiaľ nedarilo, to ma len mrcha naťahuje 😒

lenrieta
autor
19. mar 2008

mimus a mavala si predtym rozhadzane cykly? alebo pravidelne? ja byt tebou, uz by som to nevydrzala a spravila si test 😀

mimusa4
19. mar 2008

ale nie, väčšinou to bolo rozhádzané, a už ma nebaví kupovať testy, keď nič nebude tak budem volať do car po veľkej noci čo s tým, že prídem, a keď tak pichnú vyvolávačku..ale keby ste mali pravdu tak by som sa nehnevala 😀

lenrieta
autor
19. mar 2008

ja viem o com hovoris, ani mna to nebavilo stale pozerat na jednu /... tak si uz tiez testy nekupujem, a vzdy ked idem k doktorovi tak sa v cakarni modlim aby na tom monitore nieco zazrel, no stale nic...
ale tebe drzim palce aby to meskanie malo na svedomi babo 🙂