Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

lenrieta
autor
24. mar 2008

ja beriem od zaciatku vecer len 1/2 tabl. 75 mg... a vzdy sa pred tym najem, ale nic tazke, lahku veceru

tanika.t
24. mar 2008

no tak ja beriem celú a to mi je asi veľa...a koľko si mala PRL? ja 52

lenrieta
autor
24. mar 2008

ja som mala tiez okolo 50... ved ked pojdes k lekarovi, tak sa snim porad, urcite nieco vymysli 🙂

tanika.t
24. mar 2008

jasne,veď na to isto nezabudnem 🙂
ako dlho snažilkujete?

lenrieta
autor
24. mar 2008

fuu no uz 1,5 roka... ale pre mna je to uz dlhoooooooo

tanika.t
24. mar 2008

ja už 2x MA...a teraz snažilkujeme od leta a nič..tiež sa mi to zdá večnosť ☹

lenrieta
autor
24. mar 2008

tanika, co to znamena MA? nepoznam takuto skratku 🤐

tanika.t
24. mar 2008

to je missed abort-zamlknutý potrat

mimusa4
25. mar 2008

tanika ja tiež beriem celú..a čo je zamlknutý potrat? to je že si o tom nevedela? lebo nerozumiem..

tanika.t
25. mar 2008

bez krvácania-bábo umrelo,lebo malo málo výživy-bolo treba podporiť tabletkami,ja som mala málo progesteronu,ale to môj dr.nezistil,povedali mi to až potom

tanika.t
25. mar 2008

včera okolo 23.00 som vzala celý norprolac-zjedla som predtým niečo- a nebolo mi zle...tak ja už tomu vôbec nerozumiem

mimusa4
25. mar 2008

tanika. možno si si už aj sama vsugerovala, že keď si dám tabletku tak joj zase mi bude zle...ale som rada, že ti nič nebolo, uvidíš čo dnes..potom napíš..ja som tu len na skok, idem potom do roboty..
ja zase mám problém, že síce som dostala ms bez bolestí, to že neskôr, to už som si aj zvykla, ale ma štve to že ho mám od min.týž. od stredy a akosi neprestáva a až teraz ma pobolieva brucho..hm..tak ja už fakt neviem..papa

tanika.t
25. mar 2008

mimus a máš silnú ms odvtedy?

danka24
25. mar 2008

ja som uz nebrala norprolac od stvrtka lebo boli sviatky a alkohol sa nemoze pit a od dnes zacinam brat dalej dufam ze to nebude vadit 😉

zuzana_t
25. mar 2008

ahojte, tak po mesiaci uzivania nordprolacu mam prolaktin uz v poriadku 😉
ked sa vam upravil, znizili vam davku? lebo mne lekarka povedala, ze zisti a da vediet, ale zatial uzivam stale 1 tabletku 😉

danka24
26. mar 2008

ahojte tak mne je ale hnusne zle z toho norplolacu...zasa som vracala...uz som povedala ze to nebudem brat...
a este k tomu mam potom hnusnu chut v ustach jakeby som si tyzden neumyvala zuby ☹ 😠

tanika.t
26. mar 2008

danka,len vydrž! mne je tiež z neho nanič,aj som vracala-ale beriem to tak,že je to príprava na tehu-nevoľnosť 🙂

skús sa najesť normálne a tak si ho dať pred spaním-veď toľko snáď nepriberieš 😉

zazi,si ma potešila 🙂 super,že už po mesiaci!..a koľko si mala PRL?

mimusa4
26. mar 2008

tanika. tak ako? už negrcaš? ja mám ešte stále ms, a silnejši ako na začiatku, vlastne už dnes je týždeň čo ma otravuje..a mohol by už slabnúť..

danka24
26. mar 2008

ja som mala mrchu pred 28 dnami 😀 a ovulka prisla az teraz...takze este taky tyzden nic ... 😀 ale ja som mrchu mala cca 4 dni a to len prve 2dni boli trosku silnejsie a potom uz nic 😉 tak skus si zobrat askorutin ten je dobry .. 😉

mimusa4
26. mar 2008

danka ešte chvíľu počkám a uvidím, už mám toľko liekov, že nemusím ani raňajkovať

danka24
26. mar 2008

askorutin je vitamin na krvacanie... 😉

mimusa4
26. mar 2008

aha..a to zastaví?

danka24
26. mar 2008

malo by to pomoct 😉

mimusa4
26. mar 2008

asi sme to s dokinou, alebo ja zle odhadla tu ms, lebo predtým než som dostala ms tak som špinilaa potom som dostala normálne, ale teraz po tom norprolacu, som začala krvácať bez špinenia, tak som to brala, že mám a ešte som bola šťastná, že sa neškriabem po stene od bolesti..bežne mám tých 5-6 max.7 dní ms...

danka24
26. mar 2008

ja som tak tiez mavala od nedele do nedele ale ziadne spinenie hned som dostala a teraz ked beriem ten norprolac tak normalne nic zvlastne uz sa mi stalo ze som mala max 5dni a aj ze som 12dni spinila ...

mimusa4
26. mar 2008

tak uvidím čo mi povie v pondelok na to dokina...dúfam, že sa nebude preto hnevať..lebo už sa mi dokončuje HP a máme dávať žiadosť do poisťovne..

tanika.t
26. mar 2008

mimus,už nie..aj dr. mi znížila dávku na 1/2 tabletky a v piatok na krv, v nedeľu mi ešte pozrie vajíčko,je 12.dc-včera mi povedala,že pekne rastie a to bol 7.dc

mimusa4
26. mar 2008

no ale teraz to ako bude keď mám ísť k nej na 13dc bude ma pozerať, a čo? či nemám stresovať?

tanika.t
26. mar 2008

jasne,že nestresuj... a nepovedala ti,čo má v pláne?

mimusa4
26. mar 2008

no ja som tam bola vtedy ako som dostala na ten 2dc, aby mi vzali krv a potom, že len nech prídem na 13dc, no ale to som nevedela, že budem an tom tak..ako myslím momentálne..