Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

zuzi22
23. feb 2008

uci
dakujem za povzbudenie.to,ze viem,ze mozem otehotniet je na tom to jedine pozitivne 😔
ale aj tak ma to zatial neutesuje 😢 este raz dakujem,si zlata,ze na mna myslis
aj vy sa drzte

alinuska
25. feb 2008

zuzi, do kelu, ani nevies, ako mi je to velmi luto a citim s tebou. ma to veeeelmi velmi mrzi ☹ . som sa s tebou vytesovala a teraz s tebou smutim 😢 . ale neboj, kazdym dnom bude o trosinku lepsie a ako si sama pisala, pozitivne je to, ze vies, ze to ide. uz to potom len treba ustrazit. ak nechces, nemusis pisat podrobnosti, ale kedy sa to pokazilo?!?!?! bud statocna, verim, ze nabuduce to uz vyjde!!! sme tu pre teba...cmuk

zuzi22
25. feb 2008

alinuska dakujem 😔 😢

pokazilo sa to hned na zaciatku.tesila som sa len 4 dni(od stvrtka do nedele).v nedelu v vecer(uz v posteli) ma strasne pichlo v podbrusku,ale len raz,tak som si myslela,ze to nic nieje.
ale rano som zistila,ze som zacala spinit,tak som utekala k lekarovi.zobrali mi krv,poslali ma na sono,ale tam este nebolo nic vidiet.kedze som nevedela,ake su vysledky z krvy,tak odtial volali mojmu lekarovi.hcg som mala 80.3(hned som si pomyslela,ze je to malo),tak mi povedali,aby som prisla vo stvrtok znova na krv a v piatok na sono.
no ale ja som uz v stredu vecer zacala krvacat,poslali do nemocnice,ale uz sa nedalo nic robit.hcg kleslo na 44,tak mi spravili kyretaz a bolo po vsetkom. ☹

danka24
25. feb 2008

zuzi je mi to luto ,drz sa rozdavame u nas v teme BT diskusia listky na matersku tak aj tebe posielam minimalne 2 😀

zuzi22
25. feb 2008

danka dakujem 😉

ste zlate baby,este raz vam dakujem

alinuska
26. feb 2008

zuzi, hlavu hore, ide sa dalej a hotovo..musi...vsak danka uz poslala listky na matersku, tak si len vyber termin 😉
neboj, dobre bude, sa tu tahame jedna druhu, raz sme hore potom zasa dole, odrazime sa od dna a tak to ide dookola, ale verim, ze raz aj nam bude slniecko stale svietit, to nase...miminkovske
drzkaj sa moja a zasa napis, fukam tvoju boliestku, nech sa coskoro premeni na radost!!! 😵

danka24
26. feb 2008

aj ja fuuuu fuuuuu 😀 😀

ma niektora skusenosti ze norprolac jej drzi stale teplotku hore?? dnes som mala dostat mrchu ale neprisla a test vysiel negativny.. 😠 😠 😠

alinuska
26. feb 2008

danka, ja BT nemeriam, tak neporadim, ale podla mna testujes skoro 😉 este vydrz 2-3 dni a skus testnut znova. drzim palce, nech to hned vyjde 😵 !!! norprolac beriem len par dni, ale zatial nebadam nejaku zmenu, akurat, ze ja po nom paradoxne zle spim 🙄 sa furt prehadzujem...tak dufam len, ze u mna nevyvolava opacne ucinky 😒 ?!?!?

uci
26. feb 2008

veru dani, este vydrz, norprolac tu teplotku urco nedrzi hore, to bude nieco ine 😉 ty si tusim testikovala na 14dpo ze? tak urco skus ako pise alinuska za par dni, to musi vyjst 😵 drzim palceky

danka24
26. feb 2008

dakujem dievcence moje zlate 😀 skusim este testnut bud v piatok alebo v sobotu ja tiez tomu verim ze tam budu // 😀 🙂 😉

zuzana_t
26. feb 2008

ahojte, uzivam nordprolac prvy mesiac a mrcha mi meska uz viac ako tyzden... test bol negativny...tak neviem, v pribalovom letaku je napisane, ze je dost velka sanca otehotniet pri jeho uzivani... 😒

sofia76
27. feb 2008

Ahoj kočky, ja mám už dlhodobejšie skúsenosti s Norprolakom ,tak sa s nimi s vami podelím. U mňa spôsoboval obstipacio , teda zápchu a a pôsobil veľmi sedatívne , teda ma uspával ,prolaktin krásne znížil ,ale po vysadení narástli hodnoty na dvojnásobok , a je to inhibítor dopamínu , takže veľadopaminových receptotov utlmil.

brundik
27. feb 2008

Zuzko, MS jeste nedorazila? A ten test jsi zkousela kolikaty den po ovu?

zuzi22
27. feb 2008

danka,aj mne sa teplota drzala hore.klesla mi az 1 den mrchy 😒 ale lutealna faza moze mat az 16 dni,tak testni na 17 DPO,ak sa bude teplota drzat
ale dzim ti palce,aby uz mrcha nedorazila 😉

uci
27. feb 2008

jo jo dani, testni tak v piatok (to mas tusim ten 17dpo ako pise zuzi, ze?) a napis nam, by som to nevydrzala cez vikend, ze ako to dopadlo 😝
jej sofi, tak polovici z toho co si napisala nerozumiem 😀 co su to dopaminove receptory? a ako boli utlmene? (zapche a sedativnemu ucinku rozumiem 😀 )

lenrieta
autor
27. feb 2008

ahojte baby, po dlhsej dobe sa hlasim 🙂 ,
zuzi, hlavu hore, nechcem sa tu opakovat, ale aj mne je to velmi luto, ale verim ze sa to coskoro podari a budes mat krasne babatko 😉
ja som bola vcera opat u doktora, lebo pred vcerom som zacala zasa medzi cyklami krvacat, tak mi uz pichol injekciu, a momentalne uzivam este aj ascorutin(vraj mi mozu praskat cievy) 6 tabliet denne a k tomu este aj ten duphaston s norprolacom 😒 , uz som ako drogistka 🙂 , mimochodom aj doki hovoril ze ten duphaston mi vobec nezabera, ale este aby som ho dobrala...
zajtra idem znovu k doktorovi a tam mi da uz presny termin na tu operaciu 😖 tak sa uz aj bojim.

danka24
27. feb 2008

ahojte tak teplotka sa drzi hore zatial je to v pohode len sa bojim ze pride hnusna mrcha ale nedovolim jej aby prisla
dakujem ze na mna myslite 😀 😀
lenrietka drzim ti palceky aby vsetko dobre dopadlo 😉

uci
27. feb 2008

ano ano dani, len sa pekne boj tej mrchy, aj ja som sa jej takto v onen inkriminovany cyklus tak strasne bala, ze sa zlakla a radsej neprisla 😀 inac ja som mala // 15dpo ale bol to fakt len taky tienik na svetle, takze si myslim, ze keby som testovala 14dpo, tak tam tiez nic nebudem mat 😉
leni neboj, laparka dopadne urco dobre a budes mat aspon istotu, ze to len ten PRL sarapati a miesto dufiku ti moze dat aj nieco ine - tusim utrogestan sa tiez dava, ten ti mozno lepsie zaberie

lenrieta
autor
27. feb 2008

uci, danka dakujem, to potom ani zle dopadnut nemoze, ked mi takto drzite palceky 😉
no ved zajtra uvidim co mi povie moj doktor...som zvedava..
a este by ma zaujimalo, ze po akej dobe moze vidiet doktor na ultrazvuku mimco..az v tom 6 tyzdni?? alebo aj skor...

uci
28. feb 2008

leni ja myslim, ze asi az v tom 6tt, lebo ked si to tak zoberies, ze 5tt pri idealnom cykle (ked to doki rata od PM), tak to si len akorat nejakych tych 15-21dpo a este vtedy len riesis, ze ti nedosla mrcha a az niekedy vtedy sa zjavia //, takze myslim, ze nieco vidiet na utz sa nemoze dat

danka24
28. feb 2008

moja mrcha dorazila po 36 dnoch hroza a des som z toho znicena ☹ ☹

lenrieta
autor
29. feb 2008

ahojte, tak som tam vcera bola... vraj som asi tento mesiac ani ovulku nemala..takze operacia sa odklada a o tyzden pojdem na folikulometriu (neviem ci som to spravne napisala.. 😅 ) boli ste uz na tom? ako to prebieha?

uci
29. feb 2008

uf dani ☹ ta potvora si dala teda nacas, ale aspon sa ti mozu dat hormoniky pekne do poriadku - ved vlastne len toto bude prvy taky kompletny cyklus s norprolaco, nie?
teda leni taketo soky 😉 folikulometria by mal byt klasicky vaginalny ultrazvuk, kde ti pozrie doky na vajecniky, ci tam rastu nejake folikuly, z ktorych by sa potom ked budu dostatocne velke malo uvolnit vajko

danka24
29. feb 2008

uci ahoj to je fakt potvora ale norprolac som nebrala cely cyklus az po ovulke...tak snad ten dalsi vyjde... 😉
leni drzim palceky aby prisla ovulka 😉

lenrieta
autor
29. feb 2008

aby ma od neistoty nekleplo 🙂 tak si asi zacnem merat tu bazalnu teplotu, tak hadam aj sama budem vediet, ci mam alebo nemam ovulku... ja som pocula aj o ovulacnych testoch, to sa da kupit normalne v lekarni?

danka24
29. feb 2008

leni ja si myslim ze spravis to pre seba najlepšie co sa da aspon budes ista ci mas ovulku alebo nemas a ako ti telo pracuje 😉 kuk na stranku BT a diskusia hned na prvej stranke lauritka tam ma napisane hlavne stranky kde sa mas obratit 😉 drzim ti palce a nezabudni merat stale rovnaky cas 😉

lenrieta
autor
2. mar 2008

ahoj dani, no ja som sa tam aj zaregistrovala na tej stranke fertilityfriend.com, len je to tam trosku na mna take zlozite, takze si asi budem zapisovat sama do vlastneho grafu...
Od kedy snazilkujeme, tak tento mesiac som mala po prvy krat taky pocit, ze to aj vyslo, ale ked doky tam nic nevidel...asi si este pre istotu spravim test 😒

danka24
2. mar 2008

leni drzim palceky mozno je este skoro vydrz par dni a daj testik.Keby si sa zaregistrovala na wunsa tak ti viem poradit skor by som ti vsetko presne popisala 😵

uci
3. mar 2008

leni - urcite skus tu teplotku, lebo co sa tyka ovu testov, tak tie podla mna nefunguju ked mas nejaky hormonalny problem, ja som totizto mavala ten test pozitivny hadam aj 2 tyzdne, prakticky kedykolvek som si ho spravila 😉 a pritom ovulka nikde, teda nechcem ti brat iluzie, ale tak to fungovalo u mna, sice aj teplotu som mavala najprv taku, ze nedavala ziadny zmysel a po brani norprolacu sa mi pekne upravila, ale s teplotkou aspon vies, ze ovulka nebola, ci bola to je niekedy tiez tazke urcit, hlavne pri tych nasich problemoch, ale myslim, ze ked uz beries lieky, tak aj ta teplotka bude ako ma byt

lenrieta
autor
4. mar 2008

ahojte, no tak uz som aj na wunschi.., len neviem ako potom ukoncim ten jeden cyklus ked dorazi mrcha 😠
tie ovul. testy som si ani nerobila, tiez tomu nejako neverim...a myslim, ze ked budem sledovat tu teplotu, tak na to pridem aj sama ci teda chodi ovulka alebo nie...
a vy ste ako na tom? zaberaju tabletocky? 🙂