Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

tanika.t
21. apr 2008

v tom prípade by to mohla byť ranka na krčku maternice

mirinka78
21. apr 2008

Tanika, ved prve co mi robil dok. bolo ze ma pozeral a bral stery z krcka maternice. Vysledky boli OK. Tak ja fakt nečtusim co to je. Lekar tvrdi ze to moze sposobovat prolactin preto dal aj liecbu NORPROL.

tanika.t
21. apr 2008

mirinka,tak len trpezlivosť..veď ho berieš prvý mesiac,nie?

mirinka78
21. apr 2008

Tanika ty si ako moj priatel aj on , ze len vyckaj a uvidime co bude dalej. Ved je to len 1,mesiac

tanika.t
21. apr 2008

ale istotne norprolac zaberá,len možno na to špinenie treba ho brať aspoň 2 mesiace,asi je to u každej baby iné
tak neboj 😉

mirinka78
21. apr 2008

Tanika a ty ako?Kedy ocakavas menzes?Ja pocas vykendu, tak dovtedy budem iba strpat, co a ako. A kolko sa uz vy s drah. pokusate o malinke?My ozaj nie dlho zatial su to 4 mes.

tanika.t
21. apr 2008

ja som dnes len 8.DC,takže chystáme sa na snažilkovanie 😉 ..zajtra idem na kontrolu,či narástli správne veľké folikuly...no a snažíme sa od leta,ale až tento rok mi zistili zvýšený prolaktín

saska1
21. apr 2008

ahojte baby...mirinka, od ktorého dňa mávaš to špinenie??Lebo u mna to je asi 3-5dní pred MS..ale niekde som čítala , že lekári na to špinenie dávajú ascorutin...tak neviem....duphaston nezaberá zatiaľ ani mne na špinenie..
tanika..tak ako zaberá clostill..?som veľmi zvedavá, čo ti povedia zajtra na tej folikometrii...ináč, kúpila som si včera ten sarapis, aj som to začala hned brať, tak uvidíme...

mirinka78
22. apr 2008

Saska, ja ascorutin uzivam ako lentilky, Brala som az po 2 tabl. rano na obed aj vecer a nic. Potom mi lekar, kazal davku znizit, tak ho uzivam po 1 tabl. 3xdenne.A zatial nic. Ale napriklad od vcera som uplne cista, comu sa velmi radujem. Mne sa to spinenie objavuje tak 10-12 den po menzese. A pretrvava az do nasledujuceho menzesu, nemam ho neako silne, ale je.A comu sa velmi radujem je to ze uz 2 den som uplne cista a teplota mi sa stale drzi hore, tak este tyzden pockam a potom sa uz mozno aj dozviem odpoved.Ale lekart ma ubezpecil, ze teplota zodpoveda tomu, ze by to aj mohlo tento mesiac klapnut.

tanika.t
22. apr 2008

mirinka,držím palce nech teplotka neklesne 😉

mirinka78
22. apr 2008

Tanika, ty si ako ranne vtacatko, stale z rana tak ako aj ja si na tychto strankach.Ja pracujem od 7 do 15,30 tak vtedy si ak stiham tak pobeham aj po nete, ale doma len velmi casto si nieco pozriem, nemam uz od rana chut ani naladu.Aj ja ti prajem nech sa to cim skor podari 😉

tanika.t
22. apr 2008

díky 🙂
no však o chvíľu už letím za povinnosťami,tak chcem postíhaťMK 😉

tittika
22. apr 2008

ahojte
poradte mi prosim
brali mi krv 2DC vtedy som mala prolaktin 46.6 co je asi dost vela vsak??? pravdepodobne zajtra 18DC mi budu zas brat krv ci sa nieco zmenilo,zatial neviem ci ma na to zacnu liecit nakolko mam aj endometriozu 😖 ktoru treba liecit 6 mesiacov.
nemam ziadne priznaky ani zvyseneho prolaktinu ani endo
neviem co mam robit,najprv liecit prolaktin alebo endo???mozno staci normalizovat prolaktin???ako rychlo sa to normalizuje???
dakujem za radu

mirinka78
22. apr 2008

Tika ja sa liecim na prolactin len 1 mesiac a nemala som ho az taky vysoky u mna bol20,89. Ahned mi nasadili liecbu PROLACTINOM. Udajne uz po mesacnej liecbe by sa mali dostavit vysledky. Ja sa snazim otehotniet, a koli zvisenym hodnotam PROLAC, sa to udajne nadari.Mne moj gyn. povedal, ze boli aj zeny, ktore uz po dvoch tyzdnoch uzivania NORPOL. ostali tehulky a prolactin sa krasne upravil. Ja teraz cakam ci dostanem pocas vykendu menzes, alebo nie ak nie tak som vraj na dobrej ceste, lebo aj teplota sa mi drzi hore 🙂

tanika.t
22. apr 2008

tittika,
ja som mala 52 apekne sa mi znížil po 18 dňoch na 30,teraz mám isto ešte menej..lieči sa to norprolacom...
nie som dr.,ale podľa mňa to treba liečiť,veď vysoký prolaktín bráni otehotneniu a spôsobuje nepravidelnosti ms a všeličo iné..ale je dobre,že ti krv ešte zoberú a asi až potom začnú s liečbou

tittika
22. apr 2008

dakujem mirinka 😵 tanika 😵

saska1
22. apr 2008

tanika...no aké boli folíky???

saska1
22. apr 2008

mirinka...to je super, že ti to špinenie prešlo..držím palčeky, nech teplotky neklesajú 😉

mirinka78
22. apr 2008

Saska DIKY. Aj ja sa velmi tesim. Teraz budem iba netrpezliva , lebo vysledeky budem vediet len buduci tyzden.Len neviem ako tovtedy vydrzim. 😉 Aty ako?

saska1
22. apr 2008

hlavne vydrž!!!žiadne testíky ešte nerob...
ja som nejaká zmetená, lebo som 9DC a teplota mi ešte poriadne neklesla po MS a mám okolo 36,9..čo je vysoká teplota..podla mna..tak sa mi zdá, že ten clostil za to môže...
ináč, sa pripravujeme s drahým na snažikovanie...takže aspon nás čaka príjemné obdobie.. 😉

mirinka78
22. apr 2008

Saska no ziedne testiky uz robit nebudem uz som sa poriadne poucila z minula.Teraz pekne krasne pockam co a ako bude dalej . Dnesna moja teplota aj vcerajsia a den predtym sa nemenila bola rovnych 37. Myslim si ze to dost.Co povies ty?

saska1
22. apr 2008

ťažko povedať..na mna je tá teplota nízka,,ja mávam poovulačné teploty cca 37,2-37,4..a tak sa mi držia aj na začiatku MS..
ale ak u teba sú poovulačné teploty 37, tak je to podla mna OK.

mirinka78
22. apr 2008

Viez 37 som nemala ani pocas ovulky. Je to moja najvizsia teplota. Ja pred ovul som mala 36,4 36,5 a pocas ovul36,9. Teraz sa mi drzi na 37 . Sama neviem ako to presne ma byt ja si tuto teplotu meriam po 1 krat.

tanika.t
22. apr 2008

saska, dopadla som dobre-narástli 3 pekné folíky 😉 pozajtra a v sobotu idem ku dr.na ďaľšie UTZ
tiež sa už vytešujem na snažilkovanie 😀

saska1
22. apr 2008

juuj tanika...to je super...tichúčko ti závidím, že ťa lekár takto sleduje...tá moja dr.mi iba nasadila tbl a dosť...už uvažujem, že ju zmením, lebo ona má stále veľa pacientov..a foliky ani nekontroluje ☹
..znášaš ten clostil v poho?Mne asi nejako dvíha teplotu...a strašne ma uspáva...

mirinka78
23. apr 2008

Tanika gratulujem k peknym folikom.Som vazne prekvapena, ze mas taku starostlivu lekarku. Mozes byt na nu patricne hrda. Ja sa tiez nemozem stazovat, ale este som ziadne vysetrenia neabsolvovala, okrem tych sterov z krcka mat. a krvnych testov.Tiez na buducej kontrole mu poviem, ze co a ako dalej sa dohodneme, ale mam z neho taky pocit, ze veri, ze otehotniem kazdu chvilku, lebo aj ked mi predpisoval NORPOL. tak povedal, ze tak do tych 3 mesiacov to urcite vynde a ze spolu to dokazeme, len sa mam hlavne po psych. stranke uspokojit, ze vsetko bude OK.

uci
23. apr 2008

mirinka: pocas ovulky je ta najnizsia teplota, ked ti uz stupne, tak to si uz po ovulke, takze snazilkovat treba este pred tym 😉
tanika: super, 3 foliky, to by mohli byt aj trojcata 😀
inac baby, myslim, ze tym klasickym gyndiarom sa moc nechce riesit problemy s plodnostou, ta moja ma tiez vobec nesledovala, len ma raz pozrela na utz a kazala mi merat si teplotu a ked tam videla nejaky problem, tak ma rovno poslala do centra, ani tu krv mi nebrala, takze tanika ma asi fakt velke stastie

mirinka78
23. apr 2008

cAU uci. Ja som skutocne milo prekvapena, aku super lekarku ma tanika.Ja tiez som slutocne nic okrem krv.testov neabsolvovala. Na buducej kontrole uz vyrukujem s tym, ze chcem aj neake ultrazvuk. vysetrenie folikov, a aj nieco ine, nie len papat lieky a hotovo.Od dneska znova spinim, ale nie typicke cerv. vytoky ale totalne hnede. No na nervy. 😒

tanika.t
24. apr 2008

uci, ďakujem za trojčatá 😀 mi praješ 😉

no mám šťastie s dr.,ale to nie je môj gynekolog-lebo ten môj mi neporobil žiadne vyšetrenia a ani po 2 potratoch sa nespamätal,tak som šla do nemocnice za jednou milou pani dr. a tá ma teraz dáva dokopy a robí ozaj,čo môže-som s ňou max.spokojná
dnes som zas bola kontrolovať folíky,ešte idem v sobotu-aby nenarástli zas príliš veľké a aby pukli a hlavne aby sa niečo zadarilo 😉

saska1
24. apr 2008

tanika no už som myslelea, že ani nedáš vedieť ako foliky rastú..čo ti povedala dnes dr.??