Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

mimusa4
19. mar 2008

noooooooo nebolo by zlé, ale nepredbieham, aby som nebola smutná.. ☹
veď na nás všetky raz musí dôjsť, no néééé? a ty ako dlho berieš norprolac?

lenrieta
autor
19. mar 2008

fuuha no uz to bude tusim 4 mesiac...tak by som uz aj nejake tie vysledky rada videla 😀 , ale tiez uz radsej nepredbieham, lebo potom mi je to velmi luto...

tanika.t
19. mar 2008

mimusa,ja tiež beriem norprolac,teraz už 75 mg...tiež mi prišla ms na 29.dc-inokedy na 27.dc a myslela som,že snáď už niečo je,ale nič ☹
včera teda dorazila,len slabé špinenie celý deň,dnes je to viac-ale ja celkovo mávam slabú ms-a vraj by to mal spôsobovať progesteron,jeho nízky stav..

lenrieta,ty beries aj niečo iné? ja ešte duphaston už dva cykly

lenrieta
autor
19. mar 2008

tanika
ja som brala duphaston 2 cykly, ale tento cyklus mi ho uz nepredpisal, ze to vyskusame bez neho...

mimusa4
19. mar 2008

tanika. ja mám tiež 75 ale beriem ho krátko, asi mesiac a ja mám akosi dlhé cykly, teraz momentálne som dostala dnes akurát som sa o tom bavila s lenrietou a pošla som na wc a bolo čiže na 39dc

lenrieta tak už mááááám

lenrieta
autor
19. mar 2008

ahoj mimuska, no tak nevadi 🙂 ale holavu hore, aj na nas raz dojde 😉
ja mavam tiez dlhsie cykly, od 31 do 35 dni..odkedy som vysadila HAK, este som nemala 28-dnovy cyklus

mimusa4
19. mar 2008

ta asi tak ako píšeš lenrieta, ja som rada že prišla lebo už som aj vola do car..aby som mohla ísť na krv, lebo piatok a pondelok sviatok ta potom ako by to bolo? keď mám ísť 2-3dc na krv 😝

lenrieta
autor
19. mar 2008

do car? to je kde? 🙂

mimusa4
19. mar 2008

car je centrum asis. reprodukcie a ja som z KE tak do starej nemocnice..hoc už veľa diavčat ma volalo inam

lenrieta
autor
19. mar 2008

fuuha to veru nepoznam, ja som z PD a chodim do centra Gynferea, je tam uzasny lekar aj s lekarkou, zlati ludia 🙂

mimusa4
19. mar 2008

no v KE je asi viac preferovaný spln a gyncare, zvažovala som ale ešte počkám..

lenrieta
autor
19. mar 2008

ano, o tom som pocula... a mimus, ako sa uz dlho snazite?

mimusa4
19. mar 2008

my už 2roky ale neúspešne 😠 , trocha mám pocit že sme ako stroje na výrobu dieťaťa.. 😉

lenrieta
autor
19. mar 2008

aj ja mavam niekedy ten pocit 🙂 a ake liecby uz mas za sebou?

mimusa4
19. mar 2008

zatiaľ sa robí HP beriem ten norprolac a potom by sa malo ísť na žiadosť a rozhodnutie či inseminácia abo UO..
no a možno laparka a ešte jeden názov hyst..neviem..poviem to len prefuk..uvidíme 😖

lenrieta
autor
19. mar 2008

mne akurat sleduju folik, ako rastie a ci praskne, zatial to vyzera byt dobre...

mimusa4
19. mar 2008

tak to je potom dobré nie? mne len raz povedala na dc že vidí folik ale nič viac..tak uvidíme příšte..

tanika.t
20. mar 2008

dá sa vidieť folík na 8.DC??

mimusa4
20. mar 2008

tani. t mne ho videla na 11dc, zabudla som tam dať č. soráč..

tanika.t
20. mar 2008

neviem,čo mne tam bude pozerať,ale má mi dr.predpísať tabletky,alebo injekcie,tak uvidíme podľa vysledkov HP

mimusa4
20. mar 2008

a tebe ešte HP nerobili?

tanika.t
20. mar 2008

ano,robili-mám vysoký PRL-ale teraz robili test znovu na progesteron,lebo predtym bol nízky-všetko naopak ☹

mimusa4
20. mar 2008

ježkove oči to nemohlo sa robiť súčasne? však nám berú toľko krvi, že až..

tanika.t
20. mar 2008

tak mohlo,ale na progest. je lepšie brať krv v 2.časti cyklu- a prvýkrát mi brali skôr a zistil sa zvýšený PRl

vieš,ja by som si dala krv vzať aj každý týždeň,len aby to pomohlo...idem tam v utorok,tak už sa bojím dopredu,čo mi zas dr.povie

mimusa4
20. mar 2008

ale neboj, keď si budeš hovoriť že zase sa niečo nájde, tak to nepôsobí dobre na psychiku a si to nakoniec privoláš..tak prestaň! áno..všetko bude ok..

tanika.t
20. mar 2008

minule som v pohode išla po výsledky a báac,zvýšený PRL-to som skoro odpadla od prekvapenia-zas ďaľšie tabletky- a teraz som zvedavá na ten progesteron-v januari som mala len 1,98

mimusa4
20. mar 2008

sorky, ale neviem čo je ten progesteron..to čo je-spôsobuje, abo ani neviem sa vykoktať.

no aj ja som bola prekvapená, keď mi povedala, po niekoľkých návštevách a odberoch ten PRL..ale čo už ..aj mi bolo z toho do plaču že všetko sa na mňa lepí a nič sa nedarí.. ☹

tanika.t
20. mar 2008

presne tie isté pocity som mala,že práve na mňa sa všetko lepí..
progesteron-to je vlastne tehotenský hormon ,keď ho je málo,tak môže byť MA-čo som aj dvakrát mala..
no môj bývalý dr.mi HP vôbec nerobil,takže teraz sa ma ujala jedna dr.v nemocnici a tá robí všetky vyšetrenia

mimusa4
20. mar 2008

joj toľko hormónov..a potom robia neplechu.no ani mne moja nerobila nikdy HP aj keď som jej povedala že sa nám nedarí otehotnieť..mohla mi ho robiť a súčasne polať menžela na spg..no ale niekde sú zaostalí

tanika.t
20. mar 2008

presne ako moj dr.-tomu som stále vravela,že chcem bábo- on stále,keď som prišla,tak povedal,vy chcete to dieťa,však? ako taký blbeček 😒 a nerobil nič.. a ja som ani nevedela,že aké testy sa majú dať spraviť,to len teraz som múdrejšia 🙂