Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

mirinka78
7. apr 2008

CAU UCI AKO SA MATE MYSLIM VY DVAJA. 😀

lenrieta
autor
7. apr 2008

ahojte no nechcela som vas natahovat, nedostala som sa na pc.. robila som si vtedy ten test, no vysiel negativny... 😔
dnes som bola v jednom centre o zdravi v Topolcanoch, neviem ci to poznate, tam vam z ruky na pristroji zisti, ake mate problemy, alergie, skontroluje vsetky organy..ja som tomu najprv neverila, tak som jej nepovedala, ze ake problemy mam, nech mi to povie sama..vsetok stres sa mi uklada do pecene a na srdce mi zle vplyva radiacia ( mobily, pc...to vsetko mam blizko postele) a povedala mi aj sama, ze v sucastnosti ak sa snazim otehotniet, ze nemozem...chyba mi zinok a skodi ta radiacia, tak dnes som uz odstahovala pc do obyvacky a mobil budem na noc vypinat a nechavat v inej miestnosti 🙂 dala mi take lieky na precistenie organizmu a hovorila, ze ked k nej pojdem o 2 mesiace na kontrolu, ze uz budem tehu 😀 dufam, ze ju teda nesklamem.

uci
7. apr 2008

leni: dokelu! ta mrcha je ale mrcha, ze ta takto natahuje! ale nic to, precistis sa a spolu s norprolacom to urco zvladnete 😉 hm, ten elektrosmog je fakt dost svinstvo 😒
mirinka: dik, mame sa hadam dobre, len sa uz neviem dockat utz, aby som si to aj objektivne potvrdila, este musim vydrzat skoro 3 tyzdne 😠 to je taaaaak dlho

lenrieta
autor
7. apr 2008

ozaj uci, uz aj viete co to bude? chlapcek, dievcatko... 🙂
no a ta moja mrcha si dava veru na cas...neviem kedy sa jej uraci 😀 hoci najradsej by som bola, keby uz neprisla, ale tak co uz... 😉

mirinka78
8. apr 2008

Leni, mrzi ma ze ti to nevyslo, ale urcite to raz vist musi. Chcela som ti len povedat, ze aj ja som raz ale to uz bolo davnejsie bola pri jednom ludovom liecitelovy, a taktiez mi povedal, ze velmi mi skodi mobil a taktiezPC, ale co sa da robit ked pracujem 8 hodin za PC a mobil dneska ma uz kazdy, ale snazim sa ho pocas spanku mat niekde mimo, a za PC som len v praci, ale taku odpoved velmi podobnu tebe, som dostala aj ked pred mozno 2-3 rokmi aj ja.No ja mam dneska 11DC a moja ranna teplota bola aj vcera 36,7 a dneska 36,5. Takze ziadna slava, ale vcera som mala bieli vytok , taky normalny a poobede som si merala teplotu a poobedna bola 37,1.No a dnesna ranna ako hovorim 36,5, tak ja uz tomu fakt obec nerozumiem,som s toho zufala, a uz len cakam na ruzov. vytok a nasledovne na cerveny a to ma znova polozny uplne na NERVY ☹

mirinka78
8. apr 2008

Cau UCI. CHcela som sa ta len opytat, ze ako dlho ste cakali na malicke, a ake si ty mala problemi, pripadne aku liecbu si absolvovala bud ty alebo tvoj partner. Lebo nam sa akosi nedari a som s toho dost na nervy, chytam sa uz kazduckej slamky, preto chcem vediet co vsetko si aj ty musela podstupit kym sa PODARILO.A ako dlho ste cakali na dobru spravu

uci
8. apr 2008

leni: zatial nevieme, snad uz na tom nablizsom utz sa dozvieme 😉
mirinka: tu poobednu teplotku si ani nemusis merat, ta o nicom nehovori lebo moze byt ovplyvnena vselicim, takze treba naozaj merat len rano a to hned po prebudeni (este predtym nez vstanes), ale vyzera to tak, ze sa blizis k ovu 😉 kedze ti klesa
my sme na dobru spravu cakali 2,5 roka, predtym sme asi 3/4 roka chodili do centra, kde mi len stale robili hormonalne profili, lebo stale boli zle, a potom ma na zaklade nich poslali na magneticku rezonanciu, geneticke vysetrenie a k endokrinologicke, ktorej aj vdacim za tu dobru spravu, ta hned z tych profilov urcila ten prolaktin, nasadila liecbu a bolo 😉 keby som sa k nej nedostala, tak sa este dnes trapime v centre - tam sa so mnou ani nechceli bavit kym mi nespravia laparku a ze hned rovno na IVF a to mi nic ine nerobili len tie profily (ani napr. folikulometriu)

mirinka78
8. apr 2008

Uci dakujem za tvoju odpoved, skutocne aj vy ste sa velmi natrapili, kym sa to podarilo.Zrejme tvojim najvacsim problemom bol PROLACTIN. A ako dlho si uzivala lieky na liecby PROLAc, kym si ostala tehulka.

uci
8. apr 2008

asi 2 mesiace mirinka

lenrieta
autor
8. apr 2008

miri, ja sa uz nad tym tak netrapim, beriem to uz v pohode, lebo pred tym som sa stale trapila, ked dosla mrcha, a aj tak mi to nepomohlo...takze volim inu taktiku 😉 uz sa tesim na to snazenicko 😀
a etse, mam pocit, ze mame dost podobne problemy, aj s tou radiaciou...keby ti lekari poradili este nieco ine, hned napis, ja tiez vyskusam.. 😉
uci, tak to mimco mas naozaj zasluzene 😉 velmi vam drzim palce 😉

mirinka78
8. apr 2008

UCI.A CO SI NA prolactin UZIVALA LEN norpol.

mirinka78
8. apr 2008

l
Leni viez dobre ze o vsetko sa s tebou podelim lebo asi zo vsetkych tychto bab mame rovnaky problem. Budem hocikedy na tejto stranke tak aj ty ked budes nieco viacej vediet tak hned mi daj vediet ja taktiez. tak len nezufaj a hlavne dufaj urcite sa nam to podari a mozno hned v jeden mesiac tak to by bolo potom skvele to by sme si pisali len ako sa drzime, kolky tyzden , co to bude , meno . Tak to by uz boli tie krajsie pisacky ze 😀

uci
8. apr 2008

babenky, vsetky si tie mimca zasluzime a verim, ze o to lepsie budeme maminy, kedze nam tie mimca len tak nespadli do narucia 😉
mirinka: hej na prl som brala len ten norprolac + este k tomu aj duphaston na nizky progesteron

lenrieta
autor
8. apr 2008

uci tiez si to myslim 🙂 to budu vysluzene mimca 😉 ja som od dnes zacala uzivat ten zinok, a B - komplex, uz mi z tych liekov sibe, ale aby som sa dostala do poriadku, risknem uz hocico 😀

tanika.t
9. apr 2008

lenrieta,
my tiež máme PC v spálni,neviem,či je to tým,lebo predtým som 2x otehotnela a PC bol vedľa postele..podľa mňa ide skôr o psychiku a hlavne,aby sme boli hormonálne v poriadku,nestrašil prolaktín a potom to určite pôjde!!! 🙂
babenky,brali ste niektorá Clostilbegyt???

mirinka78
10. apr 2008

Baby, nemate ziadne vedlajsie ucinky pri uzivani NOMPROL.Ja sa raz necitim dobre, spekulujem ci nepojdem za mojim gyn. nech mi to zmeni, lebo mna kazdy den rano ako vstanem a nasledne ak nezoberiem tabl. od bolesti tak neuveritelne boli hlava, je mi tiez tazko na zaludok a to jem ako vrabec.Aj dneska rano som sa citila ako som vstala tak OK, bola som cela naradostena ze vsetko je v poriadku a teraz znova hlava boli, a zaludok v hrdle. Zvracat nezvraciam , len mi hrozne vadia one, a cigaretovy dym, a to mi doteraz absolutne nevadilo, tak neviem ale hormony sa mi riadne buria.

tanika.t
10. apr 2008

mirinka,berieš celú tabletku?

mirinka78
10. apr 2008

Tanika, ano uzivam od soboty vecera celu tabletku. Pokial som 3 dni uzivala 25 a 3 dni 50 tak nic mi nebolo, ale odkedy 75 tak nieje to nic moc. Citim sa unavena, ospala, a tie tazkosti co som pisala, len nerozumiem preco mi tak hrozne vadia one parfemov a cig. dym ved na ten som bola zvyknuta priatel fajci. A teraz to nemozem ani citit, lebo hned ma berie na zvrac.

mirinka78
10. apr 2008

Tanika, smiem vediet kolko mas rokov. Ja mam 29 to len preto ze s pribudajucimi rokmi nam aj sanca mat malicke klesa, akurat som sa o tom docitala, na jednej stranke, a aj mne to uz bol povedal predch. moj gyn.

saska1
10. apr 2008

ahojte aj ja sa pridávam ...snažíme sa o babo 1,5 roka a zatiaľ márne...pred mesiacom mi zistili zvýšený prolaktín, tak už skoro mesiac beriem norprolac v kombinácii s duphastonom.mám presne také pocity ako mirinka 78...ináč, sa to dá zvladnuť...cyklus sa mi celkom fajn upravil, ovulácia bola- dokonca na 14DC /to som predtým mávala ovulku aj 28DC/ , aj teplotka sa zatiaľ drží hore, ale dnes už začína slabé špinenie...takže zas každomesačné sklamanie a ideme dalej...no nie???
Baby nemáte skúsenosti aj s clostilbegytom v kombinácii s duphastonom a norprolacom??Lebo doktorka mi predpísala okrem týchto 2liekov aj clostil , ale ten som zatiaľ odignorovala, lebo som sa trochu zľakla takého kvanta liekov...hlavne ked mám pocit že ovulácia prebieha...

mirinka78
10. apr 2008

Saska, tak konecne niekto, kto ma rovnake vedlajsie ucinky ako ja. Aj ja len cakam, ci sa to od nahody neupravy, nechcela by som menit lieky, takze este to budem brat dalej a uvidi sa. Ja ho beriem este dost kratko ale dneska mam 13DC a obec neviem ci som mala, alebo este len budem mat ovulaciu, pretoze teplota vcera bola36,7 a dneska len 36,5, takze podla teploty je to zle, hoci vytoky som mala, take ako mi bolo povedane, ze by mali byt. Zda sa mi, ze aj ked PROLAC. ma dost ubija, tak cikl. sa asi zlepsuje, pretoze ja uz na 10-11 den som zacala spinit, /take ruzove vytoky, ktore casom boli celkom krvave, a toto krvacanie potom stale trvalo az do nasledujucej menstruacie./Ja neuzivam nic okrem NORPOL.Takze neviem ti poradit s dalsimi liekmi

tanika.t
10. apr 2008

saska,
presne beriem tvoju kombináciu liekov,po najbližšej ms začínam s clostilbegytom..robia ti aj folikulometriu?
aj mne prolaktín brzdil otehotnenie,snažíme sa od minulého leta a nič a teraz mizistili,že v čom je chyba...

mimusa4
10. apr 2008

ahj tanika, tak ako sa máš?

tanika.t
10. apr 2008

ale lomcujú mnou hormony 😀
a ty ako,mimus?

mimusa4
10. apr 2008

neviem asi tiež hormóny, lebo mám všelijaké nálady..norprolac beriem stále a čakám na schválenie žiadosti

tanika.t
10. apr 2008

tak dúfam,že sa obe dočkáme 😉 je to dobrý nápor na nervy ☹

mimusa4
10. apr 2008

keď som v robote tak pohoďka ale keď som doma tak som nervná, abo sa mi chce revať, cítim sa ako malé decko keď trucuje 😒

saska1
10. apr 2008

mirinka78 ja som z toho špinenia už bola celkom na nervy...vždy na začiatku menzesu som špinila aj 4,5 dní, po skončení dalšie 4..mám pocit že ten norprolac zaberá...aj ked mi fakt vadia pachy, ktoré predtým nevadili...meriaš BT???
tanika.t nie, folikulometriu mi nerobia, doktorka má stále veľa pacientov, takže zvolila tuto liečbu ,vraj na 3 mesiace, a ked nič, tak ma čaká laparoskopia...ale toho sa bojím ako čert kríža
preto som prekvapená, že hned všetky lieky naraz...tajne som dúfala že mi bude na otehotnenie stačiť norprolac a duphaston...ale zdá sa že asi nie... 😢 ty si už okrem HP niečo absolvovala??

mimusa4
10. apr 2008

saska, to isté som mala aj ja, ale len po krátkom užívaní hneď to bolo lepšie a dokonca som nemala ani bolesti

tanika.t
10. apr 2008

no ja teraz asi týždeň mám bolesti v podbrušku-no neviem čo to môže byť,či z liekov ,či niečo iné 😒

mimus,ja som na tom podobne,tiež prídem domov a koniec sveta-už si idem aj sama na nervy ☹

saska,ja už som bola predtým tehotná,žiaľ oba razy to skončilo MA,teraz sa nám nedarí od leta,tak som šla za tým,že prečo a zistili zvýšený prolaktín..