Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

tanika.t
29. apr 2008

objednala som oba,uvidím,či príde ten lacnejší 🙂
ale dnes skúsim pozrieť aj v lekárni,či ho neobjavím

saska1
29. apr 2008

ahojme...tanika ako??ovulka bola?daj grafík...
moj grafik http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user... sme snažikovali v sobotu aj v nedelu, a nakoniec pravdepodobne ovulka v pondelok, a drahý ochorel... ☹ dnes skúsim dobehnúť zmeškané, ale neviem, neviem...
celkovo som mala pocit, podľa toho testu, aj podľa hlienu, že ovulka bola v sobotu..ale teplota tomu nezodpovedá...neviete, čo to môže byť?

uci
29. apr 2008

saska: aj podla mna to vyzera na ovulku v pondelok, teraz uz len vyckaj 2 dni ci ostane teplotka hore, a to snazenicko v sobotu aj nedelu je potom ok, lepsie je to pred ovulkou, pocas nej uz nie je velka sanca ze to spermijky stihnu, takze klud, urco ste to stihli 😉 podla mna to pekne sedi, aj ten hlien moze byt trochu v predstihu pred ovulkou aby si priroda zabezpecila to najlepsie prostredie pre spermijky tak aby sa stihli dostat k vajku, ktore sa uvolni az napr. na dalsi den pocas ovulky

tanika.t
29. apr 2008

saska,ten môj grafík http:www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/userid=56...

a ja vôbec neviem,kedy bola ovu-test ukazoval,že v piatok aj teplota,ale folikulometria ukázala ešte neprasknutý folík ☹ ...podľa pocitov a hlienu myslím,že bola ovu v nedeľu večer,ale my sme snažilkovali až v pondelok,tak to je nanič asi..ale presne nič neviem..ku dr.idem až piatok,tak potom napíšem

uci a ty čo myslíš????

tanika.t
29. apr 2008

saska,asi si mala v pondelok ovu,podľa mňa 🙂

saska1
29. apr 2008

tanika, tak tomu nechápem..ako je možné, že ti sedí hlien, aj teploty, aj pocit, ale folikulometria ukáže neprasknutý folík...však ked folik nepraskne, teplota by sa nemala začať dvíhať,nie?

tanika.t
29. apr 2008

saska,veď tomu ja vôbec tiež nerozumiem,ale chystám sa opýtať dr. v piatok...ona vravela,že meranie BT je nepresné,že folikulometria je presnejšia-ale ja popri tom aj tak meriam

tanika.t
30. apr 2008

možno je to tým,že som mala 3 veľké folíky,ale či pukli všetky neviem 😒

uci
30. apr 2008

baby, ak si to dobre pamatam (u nma to byvalo nieco podobne), ze ak folik nepraskne, moze sa zmenit na cystu a ta potom produkuje trochu progesteronu, co sposobi zvysenie teploty, takze graf vyzera ako dvojfazovy ale rozdiel tych teplotnych hladin nie je az taky vyrazny (co ja viem tak 0.2-0.3°C) a u taniky to presne tak vyzera

tanika.t
30. apr 2008

ale to by dr.videla,nie? a ukazovala mi len folík a nie cystu 😒

uci
30. apr 2008

no ved folik alebo cysta to niekedy nebyva velky rozdiel, mne napr. dokina hovorila, ze ak ma folik uz viac ako co ja viem 24mm tak sa uz povazuje za cystu

tanika.t
30. apr 2008

no však na folikulometriu sa chodí kvôli tomu,aby sa odsledovala tá správna veľkosť..

a mala som aj príznaky ovulky-BT,hlien

uci
30. apr 2008

ved hej tanika, ale ak ti nakoniec nepraskol, tak bude rast dalej ale uz ako cysta, ved uvidis ked ti to zas dokina pozrie ci tam stale je

tanika.t
30. apr 2008

no ak nepraskol,tak by mala pichnúť pregnyl...povedala,že to nie je neskoro 19.DC

lenrieta
autor
30. apr 2008

ahojte, zasa som tu dlho nebola 😒 tani, ved uvidis, co ti povie doktorka,a treba sa tych doktorov vela vypytovat, potom budeme hned mudrejsie 🙂
dam sem aj moj graf, ale hrozne sa podoba na ten predchadzajuci, takze asi z toho zasa nic nebude ☹
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
?

lenrieta
autor
30. apr 2008

ozaj a aby som nezabudla, prvy krat po 3/4 roku nespinim po ovulke, vsimnete si to aj pod grafom 🙂 ale nechcem to zakriknut 😉 miri, asi som nasla sposob ako to spinenie zastavit 😉

saska1
30. apr 2008

leni gratulujem..prezrad,aký spôsob si našla??ja by som sa tiež rada toho špinenia zbavila.. 😉
baby, asi ste mali pravdu, ovulka bola si v pondelok..tu je graf
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

tanika.t
30. apr 2008

saska,pekný grafík 😉

leni,tak už poraď 😉

lenrieta
autor
30. apr 2008

ja som to pisala asi pred 2 tyzdnami, ze som bola u tej doktorky vo Finclube..po uzivani tych rias sa citim ovela lepsie, pravidelne chodim kazde rano na WC co predtym u mna nepripadalo do uvahy... 🙂 a uzivam zinok, to mi pochvalil aj moj gyn. ze aj to mi mohlo pomoct, a este som odstahovala pc z izby a na noc vypinam mobil, lebo mne vadi hrozne radiacia... no alebo len zhoda nahod a nabuduci cyklus bude taky ako ostatne pred tymto... ☹

saska1
30. apr 2008

tanika dakujem...trochu ste ma vystrašili...hlavne ked som čítala, že niektorým babám sa po clostile tiež urobili cysty...a to čo píše uci, aj má logiku...tanika, daj vedieť ,čo na to dr.

tanika.t
30. apr 2008

tak som už pekne vystrašená ☹

mirinka78
2. máj 2008

Leni, ake riasocky to uzivas, ja ten moj problem zo spinenim mam stale, a teraz mi uz dok. nepredpisal NORPR. ale len DUPHASTON. Ja som uz vazne velmi zufala. Aj kamaratka mi radi uzivat CHLORELU, cisty prirodny produkt, vraj pomaha tak vazne o nej rozmyslam. Ja este uzivat 4 mesiac CALIBRUM BABYPLAN a kysel.listovu a nic. Stale po ovulke spinim az do nasledujuceho menzesu.Teraz moj gyn. predpisal aj priatelovy neake vytaminove doplnky na lepsiu poh. spermii.
Tak uvidime, len mi prisim napis , ake to riasocky beries. DIK

uci
2. máj 2008

jej leni aka pekna krivka 😅 nepamatam si tu tvoju predchadzajucu ale minimalne je ine to, ze teraz nespinis, nie? a pomaly zacina vyzerat ako trojfazova 😝
tanika: tak ako folik? praskol?

saska1
2. máj 2008

ahojte baby...tak som dosť znechutená..dnes mi dr. oznámila výsledky z krvi, a po mesiaci brania norprolacu mám zníženú hladinu prolaktínu...neviete , čo to môže byť?tiež to bráni otehnotneniu?

saska1
2. máj 2008
lenrieta
autor
2. máj 2008

saska ja uzivam spirulinu a moja mamina chlorelu... a este k tomu ten zinok.
a inak baby, ja som dnes celu noc rozmyslala, ci by to nemohlo byt tehu, ze ked nespinim, ci sa mi nejako krcok nezavrel a preto nespinim...hmm? ale to su len take moje dohady... 😒

uci to prvy krat pocujem, ze trojfazova krivka, vzdy som si myslela ze je iba 2-fazova... to je aka ta 3fazova? mozes mi to prosim rozpisat?

uci
2. máj 2008

leni: no trojfazova krivka je ked ti klasicka dvojfazova krivka po par dnoch vystupi este na dalsiu hladinu a vo vela pripadoch (nie vsak vzdy) to byva znamkou tehu, lebo ked sa embryjko zavrta do maternice, tak zacne produkovat nieco (asi dalsi progesteron) co este trochu zvysi teplotku, ja ti fakt nechcem davat zbytocne nadeje, ale vacsia cast tychto 3-fazovych kriviek konci tehu, ale zbytok nemusi, tak neostava nic ine len cakat 😉
skusim najst link na nejake priklady

uci
2. máj 2008

no nasla som napriklad takuto 3-fazovu: http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/571...
alebo pozri aj na http://merenibt.xf.cz/index2.html tam su rozne priklady vselijakych kriviek

saska1
2. máj 2008

leni, tá krivka vyzerá fakt super...a hlavne zajtra by si mala dostať MS,nie?ked zatiaľ nešpiníš, tak to je dobre znamenie.. 😉

lenrieta
autor
2. máj 2008

uci, no dakujem za rozbor 🙂 ale ako si hovorila, uz si nadavam plane nadeje, pockam ako sa bude tvarit teplota v najblizsich dnoch...

saska no ja som uz aj zabudla, ako je to super, ked 3 tyzdne vkuse nemusim mat intimku 😉 kludne vyskusaj tu riasu, mne pomohla, a dufam ze aj tebe pomoze, ved za to nic nedas, a navyse je to cista priroda... 😉