Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

tanika.t
26. mar 2008

ito ti skončí dovtedy,neboj 🙂 a v pondelok máš teda 13.dc?lebo ja tiež 😀

mimusa4
26. mar 2008

ale potom nebude vidieť či tam už je folik, keď budem tak dlho mať..ktovie či nebude treba ešte raz robiť odbery..

zuzana_t
26. mar 2008

tanika - neviem, kolko som mala presne, ale vraj dost vysoky 😉

tanika.t
27. mar 2008

mimus,tak ako? už si skončila s ms?

mimusa4
27. mar 2008

nie prosím, ale asi sa začína končiť lebo slabne, tak dúfam, že sa nebude len tak tváriť...
a ty ako?

tanika.t
28. mar 2008

tak to isto do pondelka stihneš,len kľud 🙂

ja som bola dnes zas na krvi-prolaktín a v nedeľu do nemocky za dr.,pozrie mi folík a predpíše lieky podľa výsledku
som rada,že mi už nie je zle z toho norprolacu-beriem len 1/2 na odporučanie dr.

mirinka78
31. mar 2008

Ahojte snazilky,aj ja sa pripajam k vam co sa marne snazite mat drobceka,ale nic.Aj ja som zacala uzivat norprolac ale iba od vcera.doteraz som uzivala agnucaston ,ale vysledok bol este horsi ako pred jeho uzivanim.snazime sa o nase malicke ako mi jemu hovorime o nasho matelka nie az tak dlho ako som sa docitala,ze skutocne niektore sa snazite uz dost dlho my zatial len 4 mes, no aj to sa mi zda dlho.aj moj gyn. mi povedal ze to chce hlavne pokoj a ukludnit a hlavne nestresovat sa ale to nejde ved aj same viete o com to je.tiez mam zvyseny prolactin. vsetkym vam s celeho srdca prajem aby sa vam a vsetkym nam co tak marne cakame podarilo mat svojho matelka co najskor v naruci.

lenrieta
autor
31. mar 2008

ahoj mirinka, tak ta tu vitam 🙂
ano to mas pravdu, ze sa nato neda nemysliet, ja sa stale premaham, ale ntiez mi to nejde 😉 a neboj dufam, ze aj " na psa pride mraz" a aj nam sa to raz podari 😉
mne norprolac ten prolaktin krasne upravil, tebe tiez pomoze 🙂

mirinka78
1. apr 2008

Dik za privitanie lenrietka.Ako dlho sa vy snazite o malicke.A aku liecbu si uz absolvovala,myslim neake sono alebo nieco podobne.Lebo ja som na nicom takom este nebola.Jedine co mi robili boli stery z krcka maternice, ktore boli ok.Potom mi brali krv, a tam zistili hodnotu prolactinu 20,89.A tak som zacala bral prolactin. Masm za sebou este len druhu tabletu25.Nebolo mi zatial zle, len som bola velmi unavena a hned som zaspala.Tak uvidim ako to bude dalej pokracovat. Ale dufam, ze vsetko bude OK.Moj gyn. mi povedal,ze do troch mesiacov by som mala otehotniet. Tak dufam, ze ma pravdu ak nie tak mi spomynal laparosk.Dufam , ze len to nie a ze sa to uz konecne klapne. Nie len mne ale aj Vam vsetkym . Tak drzme si vsetky palce CAUTE.

lenrieta
autor
1. apr 2008

mirka, my sa uz snazime 1,5 roka. priatel bol na vysetreni spermiogramu, ja na folikulometrii (skumal, ci mi rastie a praskne folik) vsetko ok, no zatial stale nic ☹
ale uz sa nadtym tak velmi nezamyslam, lebo ma porazi 🙂

tanika.t
1. apr 2008

lenrieta,to si myslím aj ja,že ma asi porazí 🙂 ,občas treba aj vypnúť,ale úplne nemyslieť na to sa nedá..

tak držím palce,nech nám všetkým norprolac zaberie a budú tu samé tehuľky 🙂

mimusa4
1. apr 2008

ahoj tanika. ešte berieš lieky? či už si mohla vysadiť?
ja ich mám ešte stále brať a ani mi nezížili dávku..

lenrieta
autor
1. apr 2008

tanika, musim sapredsa nejako klamat 😅 inak sa to neda... tento cyklus mi moj lekar dal tolko nadeje, az sa toho bojim, ze to zas nevyjde... podla teploty to je zatial fajn, ale neviem, neviem... ved sa kukni
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

tanika.t
1. apr 2008

raz to nebude klamanie,lenriet,ale budeš tehuľka,veď bol by v tom čert 😀

mimus,ešte stále nemám výsledky prolaktínu,až vo štvrtok a chce mi nasadiť aj clostilbegyt-tak neviem,dnes som bola na folikulometrii-jeden folikul bol 18 mm,druhý menší-ale či bude ovu neviem,anisa na ňu necítim a to je dnes 14.dc

lenrieta
autor
1. apr 2008

tanika, mne moj lekar hovoril ze folikul praska ked ma po 19 mm az 21 mm, takze mozno uz o 2 dni ti praskne..

mimusa4
1. apr 2008

a čo si spomínala v inej téme duphaston..to čo je na čo ?

mirinka78
2. apr 2008

Tanika velmi pekne by som ta chcela poprosit, vcera si pisala, ze si bola na tej folikulometr.Mohla by si mi povedat, ako sa to vysetrenie robi.Aako dlho sa aj vy snazite o malinke. My s partnerom len 4 mesiace, ale aj to sa mi zda ako cela vecnost.A este jedno , bol uz aj tvoj partner na neakom vysetreni. My zatial nie. Zatial sa liecim len ja a to na ten prolactin.DIK A drzim ti palce.

tanika.t
2. apr 2008

mirinka,folikumetria sleduje rast folikúl-ako rastú,či prsknú,či teda a kedy dôjde k ovu-dr. podľa toho môže povedať,kedy je ovu.Snažíme sa od leta,no mala som nízky progesteron,zvýšený prolaktín a môj predošlý dr. mi nerobil žiadne horm.testy-kašlal na to,hoci za sebou mám už 2 zamlknuté potraty.Takže terajšia moja dr.povedala,že keď sa dá prolaktín do poriadku(progesteron sa mi krásne upravil po duphastone),tak by som mohla znovu otehotnieť.Duphaston ale musím brať ďalej,kvôli tým predošlým MA. Partner nikde nebol na vyšetrení,keďže problém je inde.Vo štvrtok mi má dr. povedať,či prolaktín klesol-taká som zvedavá!

mimus,duphaston zvyšuje hladinu progesteronu,mne ho krásne upravil po 2 baleniach 🙂

lenriet,aj ja si myslím,že ovu bude tak o 2 dni,takže v piatok môžeme snažilkovať 😉

mirinka78
2. apr 2008

Tanika dik za odpoved. Ja viem co je to folikulometria ale neviem ako sa to vysetrenie prevadz ci je to neaky ultrazvuk, alebo co. Viem ze sa tam zistuje ci je aleno obec nieje ovulka, ci to praskne alebo nie.
Len aby som vedela co ma caka ked ma tam moj gyn. posle
Tak velmi ti drzim palce, nech mas tie vysledky na prolac. OK
Potom daj vediet co a ako. Ale verim ze budes spokojna. Ja som len na zaciatku liecby, od dneska zacinam s 1 tabl. 50 norprolac. Zatial tie 25 som znasala v pohode.
Moj prolactin bol 20,89 a ty si ho mala aky. Dost vysoky, ale som sa docitla, ze niektore zeny ho maju 36 az 50, tak sa len utesujem, ze ten moj nie je az taky vysoky.
Moj gyn. je nas znami a ubezpecil ma, ze sdo 3 mes. by som mala otehotniet, ale ja som uz neaka neveriaca a stale na to myslime aj s partnerom pocitame dni ako blbci. Tiez od dneska som si zacala merat teplotu.
akurat mi konci menzes, takze zaciname od znova.

tanika.t
2. apr 2008

miri, áno je to ultrazvukom-nič hrozné..ukázala mi aj folikuly na monitore 🙂 ..tak som rada,že vajíčka pekne rastú 🙂
ja som veru mala prolac. 51-ale moja dr. mi povedala,že niektoré ho majú omnoho-omnoho vyšší a dalo sa to poriadku,tak jej verím..ona vie,že som prišla dvakrát o bábenko(môj predošlý lekár bol lajdák),tak sa veľmi snaží,len zapracovať na ňom musíme sami 😉

lenrieta
autor
2. apr 2008

ahojte, dnes rano som testovala, no ani tienik ☹
tanika, ty aj beries nejake lieky na stimulaciu? ked si mala dva foliky... ci to je normalne?

tanika.t
2. apr 2008

ahoj lenriet,
neberiem,vraj sa tvorí stále viac folíkov-ale jeden je len najväčší a ten potom praskne,keď dozrie 🙂 ,tie ostatné zaniknú.Dr. mi chce dať clostilbegyt na stimuláciu,uvidím,čo mi zajtra povie-ten clostil pomáha aby boli folíky väčšie a zdravšie.Niekto si ho chváli,iné zas naň nadávajú,každá ho znáša inak.Ale v podstate všetky hormony sú strašné svinstvo,ale pre bábo poststúpime aj to,že?

lenrieta
autor
2. apr 2008

jasne, musime to vydrzat! 🙂 ja este uvidim, mozno skusim test este o dva dni, mozno dnes bolo este skoro...ak teda nedojde mrcha 😠

mirinka78
2. apr 2008

Tani ako si zistila, ze predtym si prisla o malinke. A v ktorom tyzdni si vtedy bola. Pytam sa preto lebo aj ja som mala min. mesiac nieco ako spontanny potret.Zacalo to tak, ze som sa isla na WC vymocit a citila som tupu bolest v podbrusku a zacala som krvacat.

mirinka78
2. apr 2008

Cau Lenrietka. Ty si uz ako ja. Testujeme sa pomalicky kazdy druhy den. Ja si niekedy potom pripadam ako psycho. Ani to uz nikomu nehovorim, lebo aj kolegina v praci sa uz tak cudne na mna pozrie, Ani moj partner o tom nevie, lebo on by bol tiez potom sklamany a kazdy mesiac az kym nepride mrcha tak az do konca veri , no a ja uz dopredu viem ze nic.

uci
2. apr 2008

leni klud, urcite to dnes bolo este skoro, ved si nejaky max. 14dpo - nie? ja som mala taky skoro neviditelny tienik na 15dpo a mozno to bolo dokonca az nejaky 17-18dpo, lebo podla utz to vyzera, ze som tehu o par dni dlhsie (ze ovu bola skor), takze skus az za tie 2-3dni, hlavne, ze teplotka neklesa 😉 a aka bola dnes?

mirinka78
2. apr 2008

Ahoj UCI Aka by mala byt teplota cez ovulku nieco nad 37. A pocas tehotenstva, vies mi poradit. Ako dlho si uz tehulka. Len sa drz.

zuzi22
2. apr 2008

Jeeeeeeej uci,tak vy uz ate polovicku za sebou 😀
Drobec uz asi riadne kopka,ze?Uz vies co to bude?

lenrieta
autor
2. apr 2008

uci, no dnes bol 13DPO..asi bolo naozaj skoro, vyskusam za 3 dni, skor nie
mirinka, ja to tiez nikomu nehovorim, ze si robim testy..potom som nielen ja sklamana ale aj priatel a rodina..poviem im to az ked tam uvidim 2//
grafik mam tu hore na stranke, teplotka je zatial hore..

mirinka78
2. apr 2008

Lenrietka, teplotku mas krasnu no nadej podla mna je tam velka
Drzim ti palce, ja si test budem robit az tak o 3 tyzdne mne akurat teraz konci menzes takze idem dookola od znova