Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

zuzi22
12. feb 2008

alinuska a snazis sa otehotniet?ved na to ten liek je,aby ti znizil prolaktin a ty si mohla otehotniet.
takze to vobec nieje pravda,ze sa vtedy nemozete snazit.prave vtedy by ste sa mali 😉

uci
12. feb 2008

presne tak alinuska - norprolac a duphaston, je to tak ako pise zuzi - aj v letaku mas napisane, ze zvysuje plodnost a zeny, ktore nechcu otehotniet sa musia poriadne chranit 😉 ale na druhej strane je pravda aj to, ze ked uz sa to podari, tak by sa mal norprolac co najskor vysadit (asi to nemaju velmi preskumane ako posobi na plod)

lenrieta
autor
13. feb 2008

ahoj uci, no tak my snazilkujeme rok a pol, priatel bol na vysetreni spermiogramu - ok. a ja len hormonalny profil. zaciatkom marca mam ist na prefuky a laparku, ze mi to spravia naraz a budem 3 dni v nemocnici ☹ .ten norprolac s duphastonom zacinam druhy cyklus, akurat mam po mrche. a vcera som bola so segrou u mojho doktora, ona sa tam bola tiez zaregistrovat a ked ma tam zbadal moj doktor, tak sme sa chvilu rozpravali,som mu hovorila, ze mam akurat po mrche, ale ze to bola taka zvlastna mrcha. trvala len 3 dni a mala som hrozne krce, tak sa mu to nezdalo ci nahodou nie som tehotna a vysetril ma, ale na ultrazvuku nebolo nic vidiet, ze aby som si spravila test, tak dnes si ho idem kupit a zajtra rano to skusim...uz sa neviem dockat! a uz mi z toho pomaly zacina sibat, lebo VRAJ ked je zena tehotna, zacnu jej hnednut bradavky a spravi sa jej taka hneda ciara pod pupkom..ja ju tam mam hoci len taku slabunku...uz ani neviem kde som to citala a ci je to vobec pravda..
vidis ja uz si asi domyslam a zajtra budem mat akurat tak smutne oci nad jednou palickou 😒

uci
13. feb 2008

jej leni, tak to by bolo super, moc drzim palceky 😔 o tych bradavkach aj tej ciare som to aj ja pocula, nejako to tusim suvisi s hormonmi a pigmentom, tak to je dobre zanemenie 😉 tak som uz zvedava na zajtra, rychlo napis!

lenrieta
autor
13. feb 2008

no tak budem musiet pockat este jeden den, lebo dnes som si nebola kupit testik, bolelo ma hrozne brucho. Aj tak sa strasne bojim spravit si ho, lebo sa bojim, ze zasa bude len jedna palicka a to sa asi zblaznim..

uci
14. feb 2008

jeeejda leni, ty ale napinas 🙂 a neboj, aj ked nebudu // teraz, tak budu neskor, ked sa pekne tie rozblaznene hormony upravia a vsetko bude ako ma byt pekne na poriadku 😉

zuzi22
14. feb 2008

ahojte prolaktinky
prajem vam pekneho valentina. 😉

ja mam dnes najkrajsieho valentina na svete.rano som si spravila test a su tam // 😀 😀 😀
stale sa cela trasiem,nemozem tomu uverit a hlavne dufam,ze to dobre dopadne.
uci blahozelam k 13tt 🙂

danka24
14. feb 2008

ahojte dievcata, ja od dnes zacinam brat lieky na prolaktin (norprolac) mam ho trosku zvyseny a my sa snazime 1a pol zatial sa nam to nepodarilo a vsetkym mamickam cakatelkam gratulujem dufam ze norprokac pomoze a aj ja budem mat na testiku krasne // uz nech to je cim skor 😀 meriam si aj teplotku ta dufam ze sa trafime hoc tento mesiac uz asi nie ☹ nevadi dalsi mesiac pred nami Dobru nocku 🙂

zuzi22
15. feb 2008

Danka ja som otehotnela po 3 mesiacoch uzivania norprolacu,vlasne som s nim uz koncila,pretoze som mala nizku hladinu. 🙂 Takze verim,ze si aj ty o chvilu najdes // 😉

danka24
15. feb 2008

dakujem velmi pekne zuzi, ja som vcera vecer zobrala prvu tabletku a tabletky mam na 36dni, prv 3ruzove 25g tak 50g a potom 75g...no dufam ze prolaktin sa mi znizi.a tie krasne // uvidim coskoro na testiku 😵

uci
15. feb 2008

zuzi moc sa tesim!!!!! a gratulujem! a prajem nech je vsetko v tom najlepsom poriadku a nech si tie // pekne uzivas!
to je super, konecne zaciname slavit uspechy aj v tejto nasej prolaktinovej teme 😀
danka - si na rade 😉

uci
15. feb 2008

alebo lenrieta - ta ma trochu naskok pred tebou 😀

danka24
15. feb 2008

to dufam uz by bolo na case 😵 po roku a pol 😠

alinuska
15. feb 2008

ahojte, blahozelam zuzi k //, nech prebieha vsetko v najlepsom poriadku! ano, snazim sa otehotniet, som dlhodobo dlhodoba snazilka ☹ , ale momentalne sa ani nemozem snazit, lebo beriem o.i. aj prednison a pritom sa mozme lubkat len s gumickou 😠 . no a najnovsie mi pribudol do vybavy aj norprolac a sa priznam, este som ho nezacala brat, ale idem vyskusat dnes vecer prvykrat...som zvedava, ako budem reagovat...uz mam tych liecikov teda dost 😒 . mam sice brat len 1/2, lebo prolaktin mam nastastie len trosku zvyseny, tak dufam, ze vyssie to uz nepojde, iba dolu a potom budem koooonecne aj ja hlasit //. tak mi drzte palce 😉 a ozaj, zuzi a uci, diky za odpovede. aj tak som prekvapena a mierne sokovana, ze ste na to hupli aj cez uzivanie norprolacu, ale stalo to za to 😀 !!! ja budem len dufat, ze to zistim hned na zaciatku, aby sa pripadne uzivanim cez tehu nieco nepokazilo 🙄 . papa babenky a drzte sa aj s mimiskami 🙂 !!!

uci
15. feb 2008

alinuska, neboj, hupsni na to aj ty, ja mojej endokrinologicke maximalne doverujem a myslim, ze s takymi babami ako my ma uz nejake tie skusenosti, urcite by mi nekazala uzivat nieco, co by mi mohlo uskodit, ved som isla za nou s tym, ze sa nedari, a ten norprolac som vysadila az ked mi meskala mrcha a endo z toho nerobila ziadnu tragediu - ziadne take, ze "jezismaria rychlo to vysadte", ale "super, tak teraz uz ten norprolac mozeme vysadit, uz ho nebudeme potrebovat" 😉

zuzi22
15. feb 2008

dievcata dakujem 🙂
alinuska,danka -verim,ze sa k nam onedlho pridate 😉

danka24
15. feb 2008

to dufame aj mi 😉 😀

uci
15. feb 2008

no a co je s lenrietou? mala dnes (ci vcera?) testovat a nepise ako dopadla??? som taka zvedava 😝

lenrieta
autor
15. feb 2008

ahojte babulky, no ja tak neslavne sa pridavam.. ☹ dnes som si robila testik (rapiclear), 10 min. som nan kukala a nist...hodila som ho do tasky a ked som ho asi po hodine vytiahla, bola tam taka slabulinka ciarocka, najprv som sa zaradovala, ale neskor mi doslo ze to zrejme zooxidovalo, je to aj na zadnej casti balenia napisane...na buduci tyzden idem este k mojmu doktorovi a tam mi uz da presny termin do nemocnice 😖 .pocitam tak prvy marcovy tyzden... 😒 tak som taka sklamana.. ☹

uci
18. feb 2008

to je mi luto lenrieta 😖 vyzeralo tak nadejne, ale nech ta doki este pozrie na UTZ - aby sa tou laparkou nahodou nieco nepokazilo (istota asi nemoze byt, ked si nemala poriadnu mrchu) - vies ta ciarka po limite mi pripada zvlastna (mne taku nikdy po limite neukazalo, sa hovori, ze bez vetra sa ani listok nepohne, no nie?)

danka24
18. feb 2008

ahojte dzifčata 😀 tak ja beriem uz 3sni tabletocky a ziadne neziaduce učinky som nemala naštastie 😀 len ze sa mi nechce rano vstavat 😀 ale to myslim všetkym.

alinuska
18. feb 2008

zuzi, tak tomu chcem verit aj ja 😉 !!!
inak ja som ten norprolac stale nezacala brat, ale dnes uz idem 100% na to. bolo mi totiz v poslednom case nejak nedobre, tak som to odkladala a v sobotu som to trosku prehnala s odburavanim nervov 😠 , tak zasa som ho nechcela radsej papkat. ale som sa polepsila, uz som si precitala pribalovy letak, konecne, a fakt som sa tam nedocitala, ze by bol zakazany v tehu. navyse ma celkom potesilo, ze zvysuje plodnost aj zenam s poruchami plodnosti, tak uvidim, aky je macher... 😀
uci a zuzi = baby drzim vam velmi palce, aby ste uspesne tehulkovali cele tehu a aby boli miminka zdrave a poslusne 😵 !!!
danka24 drzim palce, nech tabletocky prinesu coskoro ocakavane ovocie 😉 !!!
lenrieta, nebud smutna, nabuduce to vyjde, chce to dat prirode trosku casu, ale ak nie, potom na nu treba trochu viac pritlacit a bude to 😝 . pre povzbudenie ti musim napisat, ze jedna znama po absolvovani laparky otehotnela takpovediac okamzite, a to bola uz aj na UO a nic, a teraz sa tesi miminku v brusku (klop-klop), tak hlavu hore, laparka to isti 😀 .
papa baby a este raz vdaka za drzanie palcekov=budem to potrebovat 🙂

lenrieta
autor
18. feb 2008

ahojte baby, tak dnes uz mam konecne lepsiu naladu, uz to neberem tak tragicky, asi to tak ma byt a ked pride ta spravna chvila, babatko sa ohlasi 🙂 tento tyzden budem mat aj ovulku a zacinam druhy cyklus s norprolacom+duphastonom. tak som zvedava co to spravi 😉
babulky, drzim vam mooooc palce aby sa vam prijemne tehulkovalo a aby babatka boli zdrave 🙂 to je to najdolezitejsie 😉

uci
21. feb 2008

lenrieta tak do toho, skuste si to tentokrat poriadne uzit a uvolnit sa, nemysliet na babo, skus si povedat, ze to zas budes riesit az po tej laparke 😉

danka24
21. feb 2008

ahojte tak ja som vcera vybrala tie prve 6 tablety...predvcerom som az v noci vracala 😖 neviem ci to bolo z tabletiek alebo z toho jogurtu tak divne mi bolo 🙄

uci
22. feb 2008

a vracala si iba raz alebo viackrat?

danka24
22. feb 2008

uci 2x prvykrat tak o cca 23,00 a druhykrat urcite o polnoci to si pamätam... 😀

uci
22. feb 2008

hm, tak to vyzera skor na pokazeny zaludok, asi ten jogurt, hadam ti uz z tych liekov nebude zle 😉

zuzi22
22. feb 2008

Ahojte,tak sa vam smutne hlasim
Pred hodinou ma pustili z nemocnice,vcera mi robili kyret.Babo mi v 6tt odislo 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Som z toho hotova,uz nevladzem ani plakat

uci
22. feb 2008

zuzi: 😨 😢 😢 😢 moc moc mi je to luto, viem, ze teraz ta dlho asi nic neutesi, ale pozitivne z toho vsetkeho je, ze vies ze to ide a nie je ziadna velka prekazka preco by babo nemalo prist - len ustrazit ten PRL a urco sa rychlo zadari znova! drzkaj sa, myslim na teba